7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

jest mieciutki, 2ataki, Ws4 2W 3S i oczywisćie 3T... mamy 50pkt na przedmioty, jednak z łatwościa rzuca mieczyk z fire, wiec robi sie grożny. Powiedzmy rzuca na 3 bo jest 2lvl to dostaje jeszcze czwartą ksotke, jak slan :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No to nim się bedzie po prostu inaczej grało,niebędzie na chama leciał w jakiś lujów czy wystawiał się na ostrzał,ale raczej podleci tu,tam tu bezpiecznie,czarował terroryzował,ział itp,a ma 50 pkt,myśle że jakąś opcjię się wykmini,chociaż on cholera drogi będzie,a teraz jest opcja inwestowania w jednostki.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

No nie wiem czy będzie się opłacało brać 2 smoki na 2k. Bo tak to ten warior amge powinien mieć przynajmniej 2 DS i na zbroje nie wystarczy.
A jak trafimy na magie to nas potną ;[

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

No ja mówi raczej o opcji arcymag,mag i ten smok.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak, racja, jednak nie wiem czy będzie wart swej ceny... wydaje się być ok, ale czy naprawde bedzie opłacalny?? A zionięcie z S2 wiec wiele nie narobi jednak jeden trup i już jest panika, nie tak zle. Zobaczymy ja już swój typ na nowy book mam i od razu go bede testował :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Bardzo miłą niespodzianką jest heavy armour dla WL, nie było o tym ani słowa w plotkach. Save 3+ na ostrzał! Wśród piechoty w całym WFB chyba tylko Ironbreakers i Chosen Chaos Warriors taki mają (choć mają też T4 :) ) No i ward 4+ dla PG - jak już wcześniej pisałem - rewelacja! Teraz z 3 oddziałów elitarnej piechoty już tylko SM będą nadal łatwo rozstrzeliwani przez łuki. Ale za to bedą największymi killerami.

Mam 2 pytania:

1. Nie chce mi się wierzyć, ale pojawiła się plotka, żę spearmeni mają heavy armour. Czy ktoś może z całą pewnością to potwierdzić lub zaprzeczyć?

2. Co w końcu ze strzlaniem z 2 rządów? Większość mówi, że tego nie ma, ale spotkałem się z opinią, że ta zasada jest, tylko jest w tekście zasady Citizen Levy i łatwo to było przeoczyć przeglądając pośpiesznie książkę.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Ani nie strzelamy z 2 rzędów ani nie mamy heavy armoura
PS.

A i jeśli wiem że gram z wojsckiem o małym LD to biore arcysia z BoH, 15 PG z jakimś wyrąbanym komanderem i FCG, rzucam popychaczke , potem terror i szlaejemy ;]

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nie strzelamy z dwoch rzedów.
przy lucznikach sa tylko dwie zasady (przerzuty psychologi z DE i ASF) i nic wiecej.
włocznicy maja o zasade wiecej (walenie z 3 rank) :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Moim zdaniem ten battle mage of Caledor to najfajniejsza zmiana w nowych HE... poprostu 100% klimatu i do tego bedzie dosc niezly:ma smoczka, ma 2 ataki, dajemy mu 2lvl i uzywa sobie Fire balla i mieczyka wiec broni juz nie potrzebujeto mzna mu dac 2 scrole lub jakiego warda moze bo bedzie miekki ale za to bedzie rzezal w combacie bo bedzie mial z mieczykiem: 3 ataki trafiajace na 2+ z sila 7 lub 6 w zaleznosi czy bedzie mial bazowa 3 czy 4 (?) ... Moim zdaniem zajebista opcja...
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kolejne 2 pytanka:

1. Była plotka, że DP mają mieć 2A, ale tylko w szarży. 2A się potwierdziło, a co z drugą częścią plotki?

2. Czy ktoś się dopatrzył jakie łuki (zwykłe, czy długie) mają LSG? No i zastanawiam się jaki będzie sens wystawiać łuczników, skoro LSG będą niewiele drożsi, a dużo lepsi. Chyba tylko dla tych, którzy będą chcieli wystawić jak najtańsze 2 oddziły w core - łucznicy wyjdą troszkę taniej.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Ta tylko mieczyk musi wejsc.I do tego jest czarem RIP.Zreszta kosztuje 435 pkt z 2 levelem i przedmiotami za 50 pkt.

Ja teraz nie wiem co wybrac z piechót.SM sa killerami ale kto w nich bedzie wpadal.WL sa ciut lepsi do trzymania magów bo maja tego 3+ sava na ostrzal.A PG maja warda na 4+ i feara ale maja gorsza sile uderzeniowa.Zagwostka bedzie w czym trzymac magowjak bedzie sie na magi gralo.

Dla mnie porazka jest ze poza potanieniem o 1 pkt nic nie zrobili z lucznikami.
No i przesuniecie silverów do speciali naprawde ogranicza ta armie.
Brak channelera tez jest wazny bo juz nie bedzie 2 komet na ture czy 2 spirit of the forge.(no chyba ze ktos ma talent dorzucania ponad 12 na3 kosciach :wink: )
1. Była plotka, że DP mają mieć 2A, ale tylko w szarży. 2A się potwierdziło, a co z drugą częścią plotki?
Z tego co widzialem w AB to maja wbudowane 2 ataki w statsach.I commnad im podrozyli do 20/20/10 wiec chamion bedzie kosztowal 50 pkt :)

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ta tylko mieczyk musi wejsc.I do tego jest czarem RIP.Zreszta kosztuje 435 pkt z 2 levelem i przedmiotami za 50 pkt.
Mozna przedmiotow nie dawac nie sa niezbedne wiec juz 50 punktow mniej...

Ok ale na 2k mozesz miec archmaga malego maga i maga Caledoru do tego 1/2 bound spele... nie wiem czy ktos bedzie wpuszczal mieczyk a jesli tak to inne czary bede wchodzily zamiast niego wiec jest spoko... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

IMO to combo herosów jest na pierwszy rzut oka najlepszy.3 magów w tym koles generujacy kosc do kazdego czaru jest wyrabisty bo od razu jego potencjal jest wiekszy.Ja nie pamietam ale czy on ma chociaz S4?

Koles ma koscdokazdego czaru wiec jak jest przedmiot co daje +1 czar(jest?)
to koles generuje 5 kosci(bomba) i ma smoka za powiedzmy te 250 pkt z niezlymi statsami.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Wyjdzie w praniu,moim zdaniem sun dragon da rade.
Silver vand jest ale niewiem czy nielepiej dać arcymagowi,zobaczymy.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Celedor11 pisze:...Mozna przedmiotow nie dawac nie sa niezbedne wiec juz 50 punktow mniej...
Zawsze można nie dawać i potem schodzić od jednej salwy kuszników, spytaj się graczy DoW jaką przeżywalność ma elf na smoku z dwoma woundami i save'm na 4+ Asarnil ma chociaż -1 do trafienia, a schodzi w 90% bitew na małe punkty, a na duże jest jeszcze więcej strzelania. Żeby mag latał na large targecie to musi mieć sensowną ochronę bo jak nie to zejdzie od byle pierdnięcia i tyle będzie z dodatkowych kostek.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Ok napisalem ze czarus i smok bedzie dobry ale bedzie schodzil bo jest miekki... Dlatego moze GW uraczy nas jakims talizmankiem z wardem na 4+... Poza tym 1 z magii daje warda na 5+ wiec moze zle nie bedzie... :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

No nawet jak będzie miał warda 4+ to wystarczą 2 plewne rzuty i zdycha.... Smok głupieje i szlag trafił figsa za 450 pkt.

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

no to trzeba bedzie nim tak zagrac zeby w ciebie nie strzelili... :D :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Kto się orientuje jakie staty ma Sun Dragon (od dragon mage'a?)
Nie wiem czy Dragon mage da radę (choć po rzuceniu mieczyka z fire robi się paker trafiania na 2+, S6 A3 i jeszcze bije smok:wink:) ale według mnie to jest to - ten klimat zawsze mi się marzył i na 100% ta figsa będzie się pojawiać w moich rozpiskach. Bo dlatego zacząłem zbierać HE - bo elfy, bo SMOKI :D
No nawet jak będzie miał warda 4+ to wystarczą 2 plewne rzuty i zdycha....
O matko - możesz mieć warda 2+ to dwa plewne rzuty też zdychasz :P Co za czasy - ludzie na warda 4+ narzekają... :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Michaelius
Mudżahedin
Posty: 252

Post autor: Michaelius »

No ja pamietam czasy jak lord krasnali mogl miec 10T i 3 wardy na 4+ i bron z ktora zjadal smoka w 1 ture ;)

A na mieczyk nie ma co sie nastawiac - jsli rzucamy go tuz przed walka to wystarczy ze ktos bedzie wredny i go zdispeluje np scrollem i nagle mamy nieco mniej atakow.
Jak rzucimy ture wczesniej to zawsze moga go zdispelowac w swojej fazie.

ODPOWIEDZ