Pytania o magię v 2.0

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

ODPOWIEDZ
Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Re: Pytania o magię v 2.0

Post autor: Asmodai »

Tak - zapis w Lore Attribute masz taki, że podlegają jej wszystkie latające jednostki(bez wskazania z jakiej zasady to wynika) lub modele z zasadą Lot. Jednostki z hoover są jednostkami latającymi - jedyna zmiana jest taka, że nie mogą maszerować.

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

Jak leci sobie Vortex (np. słonko) i po rzuceniu na zasięg templatka sięga tylko połowy oddziału, następnie zgodnie z zasadami przelatuje za oddział.
Trafiona jest tylko połowa modeli oddziału zgodnie z zasięgiem czaru czy też cały oddział ?
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

FAQ GW mowi, ze tylko te co byly w zasiegu, moze przeleciec w poprzek calej armii a nadal tylko te modele ktore byly w zasiegu cierpia, a templatka ustawiana jest w pierwszym legalnym miejscu :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jak rzuca się słońce jeśli mag stoi w 2 szeregu? gdzie kładę template dotykający maga?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6354

Post autor: Naviedzony »

Tak jak normalnie w przedniej strefie maga, dotykając jego podstawki. Vortexy można rzucać przez swoje modele.

Awatar użytkownika
cieniu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 129
Lokalizacja: Gdańsk - Morena

Post autor: cieniu »

czy w momencie wypuszczenia vortexa
a) nie mozna rzucać kolejnego vortexa dopóki przeciwnik nie zdispelluje starego, bądź stary zniknie w jakikolwiek sposób z planszy
b) można rzucać kolejny vortex, stary znika w momencie rzucenia nowego
c) na stole lata kilka vortexów

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

b, jesli mowa o tym samym czarze
Obrazek
Highborn Elves Only!

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Lore of Undeath, czaruje Nagash, zasady ETC. Czy rzucając 5-ty czar, Kandorak, the Harbinger, używając dużej wersji można przyzwać strzygę na terrorze?

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Wydaje mi się, że "Nagash" i "ETC" się wykluczają, bo o ile "Imienni" są dopuszczeni, to jednak bez tych z End Times :wink:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Nie chodzi o rozgrywki turniejowo-ligowe. W armii był Nagash, ale FAQ ETC był uwzględniony.

Równie dobrze możemy założyć, że to jakiś inny wizard, który mógł przyzwać 600 punktów.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Tylko w takim razie czego dotyczy pytanie w kontekście Euro, bo ETC nie zabrania przyzywania "Krzyków" lub "Postaci", ale "Eteryki jedynie? Jeśli tylko wyciągniesz Nagashem te 485pkt minimum, to czemu miałbyś nie móc przyzwać Strzygi na Terrorze? ;)

Nie możesz tego na pewno zrobić powiększoną wersją czaru do 200pkt, bo ta zezwala na Rydwany, Potwory i Maszyny, a do Postaci służy standardowa "5tka" do 65pkt, ale to dotyczy samego Lore of Undeath i ograniczenia ETC nie wpływają na tą kwestię w żaden sposób :)
Ostatnio zmieniony 14 cze 2015, o 15:20 przez Azurix, łącznie zmieniany 1 raz.
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Lordzik
Mudżahedin
Posty: 260
Lokalizacja: z Mrocznej Wieży na Froncie Wschodnim

Post autor: Lordzik »

Czar 5-ty w małej wersji pozwala przyzwać single character do 65 punktów (x3 z Nagasha). W dużej wersji pozwala przyzwać single monster do 200 punktów (x3 z Nagasha).

Character do 195 punktów oczywiście nie może mieć terrora.

Terror z kolei nie ma możliwości wykupienia strzygi jako opcji dla niego (jest odwrotnie - strzyga wykupuje terrora). Powołując się na zmianę rodzaju jednostki po otrzymaniu monster mounta (z infantry na monster) jeden z graczy uznał, że może przyzwać wampira na terrorze z dużej wersji czaru rzucanej przez Nagasha.

Natomiast wg RB jednostka taka, owszem jest monsterem, ale dotyczą jej również zasady characterów. Czyli jest de facto Monster (character). Stąd właśnie pytanie, czy jest to legalne.

Edyta
Edytowałeś jak pisałem, ale już nie zmieniam swojego postu ;)

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3007
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Za każdy udany czar z Lore of Undeath dostajesz Tokeny. Jeśli w ciągu gry Nagash uzbiera ich 10 sztuk, to jest w stanie przyzwać Strzygę na Terrorze z podstawowej wersji czaru. Nie jesteś w stanie zrobić tego powiększoną wersją, bo ożywianie nowych jednostek następuje według "Undead Legion Army List", zgodnie z opisem czaru, a tam Strigoi funkcjonuje jako Character. Upgrade'y dobierasz dopiero po wyborze jednostki i dopiero wtedy Troop Type zmieni się na Ridden Monster. Tak ja to widzę przynajmniej :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Dokladnie ;)
Przyzwiesz go z tokenami z 5tki z wersji dla herosow.

zaraz sie okaze ta droga ze vampira na hellsteadzie moznaz czaru dls kawalerii bo przeciez to typ cavalry.
postac to postac i ma swoj czar w zestawie. A grac mozna dowolnie tylko sie przed bitwa ugadajcie co i jak ;)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Jak już jesteśmy przy kiepskim wordingu Lore of Undeath - czy ktoś mądry i oczytany wskazałby mi, kiedy kończy działanie augument Sulekhim - The Hand of Dust?
zaraz sie okaze ta droga ze vampira na hellsteadzie moznaz czaru dls kawalerii bo przeciez to typ cavalry.
RAWowo? Czemu nie?

Inaczej - character to nie troop type. To po prostu zbiór zasad odnoszących się do konkretnej jednostki mającej własny troop type. To oznacza, że RAWowo można użyć zaklęcia przyzywającego odpowiedni troop type aby przyzwać bohatera mającego ten troop type. Nie bardzo wiem, czy było to intencją twórców, ale mając tak napisany wording jest to legalne. Trzeba jednak podkreślić, że większość bohaterów zapisanych w AB ma troop type infantry, wiec można więc przyzwać ich albo małym harbingerem, albo Ryzą. Nie wiem czy intencją twórców było przyzywanie magów sygnaturką - może było. Stawiam, że raczej nie - ale Lore of Undeath wydaje mi się wręcz pisany pod Arkhana czy Nagasha z ich boostem do przyzywania, więc raczej się nie będę zakładał.
tylko sie przed bitwa ugadajcie co i jak ;)
Tak jest zawsze najlepiej.
A jak Lore of Undeath jest traktowane w ETC?

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Z mojego pkt widzenia - czarem do przyzywania kawalerii można przyzwać herosa, który z bazy jest kawalerią. Ale istnieje taki w Undeadach?
Signaturką przyzwanie pieszego herosa - można też, to infantry w końcu - tu znajdzie się sporo możliwości przyzywania.

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Z mojego pkt widzenia - czarem do przyzywania kawalerii można przyzwać herosa, który z bazy jest kawalerią.
Dokładnie tak jest RAWowo. Oczywiście, ani VC ani TK nie mają żadnego charactera który bazowo byłby kawalerią.

Po cóż w takim razie byłby mały Harbinger który przyzywa po prostu characters?
Ano według RAWowej kminy właśnie po to, aby przyzwać bohatera (o dowolnym troop type) na czymś co mu ten troop type zmieni(na cokolwiek).
A jak Lore of Undeath jest traktowane w ETC?
Nieaktualne. Znalazłem i nie jestem zaskoczony interpretacją.
RAWowo na ETC Lore of Undeath byłby przegięty.
Lore of Undeath, czaruje Nagash, zasady ETC. Czy rzucając 5-ty czar, Kandorak, the Harbinger, używając dużej wersji można przyzwać strzygę na terrorze?
Macie to uściślone w Faqu to ETC w zakładce The End Times.

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Akurat co do ETC FAQ, to nie jest uwzględniony akurat Khadorak. Jesty tylko o signature i 6th spell...

EDIT: JAkiś zamysł sędziów? :)

Asmodai
Chuck Norris
Posty: 422

Post autor: Asmodai »

Każdy summon ma praktycznie ten sam wording. Nie dla przyzywania bohaterów z samego troop type i to widać po intencji uścislenia.

Mam pytanko - wszelkie summoningi z lore of Undeath są bezpunktowe. Jednak gdzieś mi się obiło o oczy, że przeciwnik dostaje za nich normalną wartość punktową. Szukałem w ETC ale nie znalazłem. Podpowie ktoś?
Ostatnio zmieniony 15 cze 2015, o 14:19 przez Asmodai, łącznie zmieniany 1 raz.

panterq
Masakrator
Posty: 2461
Lokalizacja: Legion

Post autor: panterq »

Sulekhim - zamieniasz wszystkie swoje ataki na jeden atak specjalny. Jeden.
Yes they drink blood. Yes, some of them have been known to command armies of the damned. But at least they're not Elves.
- Niles Valera, Agitator

ODPOWIEDZ