WFB: Reworked and Rebalanced

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Re: WFB: Reworked and Rebalanced

Post autor: Kopyt »

Takie pytanie. Czy rozważałes może dodanie jakiegoś AB który nie wyszedł? Jest dużo AB fanowskich i pewnie zwiększyło by to grono ludzi którzy będą za Twoją edycja z innych państw.
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

DoW był by mega opcją dla klimaciarzy [-o<
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
kangur
Masakrator
Posty: 2975
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: kangur »

Tą książkę Furion tez mial ogarniać bodajze :P
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2015, o 21:09 przez kangur, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

''If you show your teeth, bite''

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Jędrul pisze:a z 6 demisi z g.masterem na runefangu + bsb nie pyknie? do tego mag lord na pegazie, działo, czołg i 600 pkt na core?
Nie wiem. Złóż coś takiego to podyskutujemy.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
joyninho
Wałkarz
Posty: 80
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: joyninho »

No nie czuję tutaj za bardzo pierdolnięcia jak poprzednio, kawaleryjskie emp raczej w odstawkę niestety.

1 Grand Master @ 350.0 Pts
Demigryph
Runefang [85.0]
Charmed Shield [5.0]
Luckstone [5.0]
Potion of Speed [5.0]

1 BSB @ 215.0 Pts
Lance
Full Plate Armor
Shield
Demigryph
Dawnstone [25.0]
The Other Trickster's Shard [15.0]

1 Battle Wizard Lord of the Light/Bright Order @ 310.0 Pts
Level 4
Imperial Pegasus
Charmed Stone [30.0]
Dispel Scroll [35.0]

15 Knights of the Inner Circle @ 410.0 Pts
FCG
Gleaming Pendant [15.0]

10 Archers @ 100.0 Pts
Musician

10 Archers @ 100.0 Pts
Musician

6 Demigryph Knights @ 464.0 Pts
Standard
Musician

1 Great Cannon @ 145.0 Pts

1 Steam Tank @ 305.0 Pts


Models in Army: 44


Total Army Cost: 2399.0

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Wrzucajcie rozpiski w dziale imperium, tutaj zaginą.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Dla mnie klimatem imperium od zawsze były zwarte oddziały piechoty, które pod rozkazami dzielnych dowódców odpierały hordy wrogów. Wspomagane artylerią i magią.
Jak dla mnie zmiana na duży +
Ostatnio zmieniony 7 wrz 2015, o 23:01 przez Matis, łącznie zmieniany 1 raz.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

ślivek
Kretozord
Posty: 1662

Post autor: ślivek »

Furion pisze:Pliki do BattleScribe'a. U nas średnio popularne, wszędzie indziej bardzo popularne. Dla tych co nie wiedzą: jest to apka na telefon / tablet do budowania rozp. Obsługa ponoć nie jest trudna, choć ja się w to nie zagłębiałem. Jeżeli ktoś czuje się na siłach i chce spróbować, to zapraszam.
Popatrzyłem potworzyłem i łatwo bo tutki są i narzędzia dość intuicyjne. Do tego łatwo się stawia repozytorium np. na dropboxie czy googledrive i gracze tylko wklepują adres a potem martwią się tylko kliknięciem update który pobierze z repo najnowszą wersję do tworzenia rozpisek.
Niestety potrzeba czasu na przepisanie tego wszystkiego ponieważ dużo zasad jest w ogóle nie wpisanych, a przynajmniej ja nie zauważyłem repozytorium które by miało np. uzupełnione opisy czarów rzeczywiście a to już jest coś. Poza tym większość zasad jest nieopisanych inaczej niż przez podanie strony do AB lub BRB. Pytanie jak bardzo jest sens to uzupełniać i wpisywać. Samo przygotowanie cyferek do wszystkich zmian zrobionych do tej pory mogę wykonać raczej w tym tygodniu, zrobić własne repo i podać linka tutaj ale myślę, że długofalowo lepiej byłoby uzupełnić tekstem opisy zasad specjalnych i aby repozytorium było zarządzane przez faktycznego autora. Inna kwestia czy jest sens i czy Battlescribe naprawdę jest wykorzystywany.

Tak z innej beczki - Przewidujesz jakieś scenariusze inne niż battleline w swoim balansowaniu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Slayer Zabójców
Masakrator
Posty: 2333
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Slayer Zabójców »

Matis pisze:Dla mnie klimatem imperium od zawsze były zwarte oddziały piechoty, które pod rozkazami dzielnych dowódców odpierały chordy wrogów. Wspomagane artylerią i magią.
Jak dla mnie zmiana na duży +
No chordy wrogów i zastempy nieprzyjaciuł :P
Obrazek

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Slayer Zabójców pisze:
Matis pisze:Dla mnie klimatem imperium od zawsze były zwarte oddziały piechoty, które pod rozkazami dzielnych dowódców odpierały chordy wrogów. Wspomagane artylerią i magią.
Jak dla mnie zmiana na duży +
No chordy wrogów i zastempy nieprzyjaciuł :P
Poprawione.

Z dedykacją dla Ciebie :wink: Grammar Nazis
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

z tego co widze tylko imperium robi słabe rozpy tutaj w temacie, płacząc że mu standardowy motyw upadł.....


gram mono cincze(plewa) i na nowa rozpę na mx kawy(zero strzału, 2-3xrunefangi) 11:9 dla emp.

w ciul strzału (2hellblastery, 2 działą, 2 mortary, hordy piechoty też 10:10)../ziomi nie srajta ;) imperium można naprawdę złożyć...pomyślcie nad rozpą+pomyślcie nad grą.....mów to gość grający na mono cinczu gdzie bić się może klocek 32 horrorów z losowym T&S ;)

podręczniki Furiona pozwalają na nietypowe złożenia, które nie zawsze są 20:0....myślenia i ogrania...naprawdę...duża różnorodność , Imperium na 2x mortar 2xdziało, 2xhellblaster, śmiecio-strzał na fasty i 2-3kloce piechoty po 30-50 to nie jest słaba opcja...( kawy, i 3-4 kloce kawy z runefangiem)


i od kiedy imperum ma każdemu maski wgrywać ;)


ja się zadowolę demonem co zbija magię( +1 kostka dispela na każdy czar) 2xflamery, kloc horrowów z D6T&S i śmieciami(mono cincz) i daje rade.


sory ale wydaje mi się że imeprum tak samo jak breta za wiele chcą....
Ostatnio zmieniony 8 wrz 2015, o 07:12 przez Szamot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mojżesz
Mudżahedin
Posty: 349

Post autor: Mojżesz »

Ja chciałbym postulować obniżkę kosztu Black Knightów o 1pkt, do 30pkt. Można wtedy równo za 500 pkt (czyli maksymalny koszt oddziału) kupić 14 chłopaków, FCG i dedykowany dla nich Banner of Barrows. Po prostu jak przymierzam się do robienia rozp na Furionowych Vampirach to 14 chłopaków z Kingiem może nawet nie potrzebowałoby Lorda i przestało by być wystawiane jako "taksówka" dla niego.
TROSKLIWE MISIE

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5210

Post autor: Stan »

Gdzie tu masz płacz imperialistow? Chłopaki jedynie swoje pomysły wrzucają, bez słowa krytyki.

Kloc horrorw z losowym s i t nie jest już taki losowy, teraz jak wypadnie 5/6 to możesz już nie przerzucac dalej i mieć na stałe oddział z 5/6 s i t - dobrze rozumiem że to tak działa?

hesus
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 160

Post autor: hesus »

Bojek(Bojo) pisze: sory ale wydaje mi się że imeprum tak samo jak breta za wiele chcą....
Ktos tu z bretońcow narzekał? Teraz siedzimy i wypiekami klecimy rozpy :-)
Więc o co chodzi?

Awatar użytkownika
Wolff
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Wolff »

A kiedy beastmeni będą?

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Chciałem zwrócić uwagę na Lordów i Herosów w Wochu oraz w innych armiach i chodzi mi to o zwykłych "characterów", a nie specjali. Wyliczając średnią (bez O&G bo mają po 9 do wyboru i są poza schematem :P ) wychodzi średnio po 3 rodzaje lordów i 4 rodzaje herosów, natomiast w Warriorach jest po 2 w obu tych slotach. Faktem jest, że w booku jest pełno imiennych bohaterów, ale nie można nic w nich zmienić pod względem ekwipunku, a teraz pojawia się masa nowych kombinacji przedmiotów. Nie ukrywam też, że trochę nudno ciągle tylko duży mag/mały mag, duży klepacz/mały klepacz, a duży to po prostu mały z trochę lepszymi statami i większa pulą punktów na itemy.
W bretoni dało radę wymyślić coś fajnego i klimatycznego. Nie oczekuję, że Furion zaraz się za to zabierze, że w ogóle rozpatrzy tą sprawę pozytywnie, ale zamiast w przeciwieństwie do niektórych tylko gadać i tylko po to aby gadać, pokaże co wymyśliłem, mam nadzieję, że się spodoba i będzie chociaż jakąś inspiracją :)

Pierwszy jest to bohater oparty o zasady Forsakenów. Zawsze chciałem aby taki oddział szedł z jakimś hero, ale na piechotę za wolny, na wierzchowcu to lepiej gdzie indziej, różne boosty z mark'ów chaosu.
Obrazek

Drugi to alternatywa dla 2 levelowego maga. Od początku gry Chaosem zastanawiałem się, czemu Khorne nie ma swojego odpowiednika dla czarodziejów (nie maga, a kogoś z jakimiś własnymi zasadami zbliżonymi do czarowania) i tak oto powstał on :) :
Obrazek

oraz to co potrafi:
Obrazek

P.S. Nie dawałem kosztów bo kompletnie się na tym nie znam i nie wiem ile taki ktoś powinien kosztować, więc tą kwestię pozostawiam, jeśli zostaną jakoś wykorzystani.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

joyninho pisze:No nie czuję tutaj za bardzo pierdolnięcia jak poprzednio, kawaleryjskie emp raczej w odstawkę niestety.

1 Grand Master @ 350.0 Pts
Demigryph
...........
.........
..
.
Słabo to wygląda. Chyba jednak piechota+maszyny.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Glegut
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3916
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Glegut »

Stan pisze:Gdzie tu masz płacz imperialistow? Chłopaki jedynie swoje pomysły wrzucają, bez słowa krytyki.

Kloc horrorw z losowym s i t nie jest już taki losowy, teraz jak wypadnie 5/6 to możesz już nie przerzucac dalej i mieć na stałe oddział z 5/6 s i t - dobrze rozumiem że to tak działa?
Dobrze rozumesz ale strasznie drogo takie combo wychodzi musisz posiadać i heralda i greater locusa za 120 pkt a gośc dalej ma 2 W I3 i co gorsza poświecić swoje re-rolle na to:(

Awatar użytkownika
rob
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże
Kontakt:

Post autor: rob »

bela16 pisze:...
Pojechałeś po bandzie ... niezły wishlist.
Emp/DoCh

"Je­dynym do­wodem na to, że is­tnieje ja­kaś po­zaziem­ska in­te­ligen­cja, jest to, że się z na­mi nie kontaktują" A.E.

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Jak już chcesz wymyślać i dodawać specjali do Chaosu, to polecam wziąć książkę pt Champions of Chaos. Tam masz bogaty wybór.

Do tzeentcha
Aekold Hellbras - gość z aurą życia! pod jego stopami wyrastają kwiatki
Engrim van Horstmann (ten od speculum, jak jeszcze był dobry, jeździ na dwugłowym smoku)
A'mon Chakai - Lord of Change w czapce

Do nurgla
Valnir the Reaper

Do Khorna
Aarbaal the Undefeated - jeździ na przerośniętym flesh houndzie, jak przegra walkę = chaos spawn

Do slaanesha
Dechala the Denied one = naga z herosów III
Azazel, Prince of Damnation - specjalny DP slaanesha z pierzastymi skrzydłami.

Undivided
Count Mordrek albo jakoś tak - idealny dla twojego herosa forsakenów, co ture ma losowe staty, bo tak mutuje.

Najlepsze jest to że do (prawie) każdego z tych speców jest zajebisty model i zasady, które można łatwo przerobić na 8ed. A do twoich nieee.

A wydaje mi się że jak masz Abka robionego przez debeliala, to jak dasz woch i zaznaczysz show special characters, to niektórzy z nich się pojawią

ODPOWIEDZ