Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: kudłaty »

1 z shadowa czyli steed of shadows jest rzucany na maga lub friendly characera, nie ma zapisku "on foot", tak więc stegadon może latać jak ma gościa na wierzchu.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

kudłaty pisze:1 z shadowa czyli steed of shadows jest rzucany na maga lub friendly characera, nie ma zapisku "on foot", tak więc stegadon może latać jak ma gościa na wierzchu.

Smok też?
Ciekawe. #-o
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Tak, ale nie może szarżować, bo to ruch jak w remaining moves

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Ok, skoro takie masz stanowisko to powiedz mi jak mam rozegrać efekt 8-9 Magical Feedback??
The Wizard (...) suffer a S6 hit.
Mam rozlosować ten hit, nie?

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Co ma piernik do wiatraka Lidder?

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Spoko Ziemas, kompleksowo uściślamy stedzia.

Wizard to tylko gość na górze, co innego gdyby było wizard's model wtedy byśmy losowali.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Jedy Knight pisze:
kudłaty pisze:1 z shadowa czyli steed of shadows jest rzucany na maga lub friendly characera, nie ma zapisku "on foot", tak więc stegadon może latać jak ma gościa na wierzchu.

Smok też?
Ciekawe. #-o
A co stoi na przeszkodzie? 104 RB - "A character and his mount are treated as a single character model"
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

J.w., jest to dodatkowy ruch, ale latać sobie można wszystkim, co jest characterem i może się ruszyć w "remaining moves". Stedziem, smokiem, palanquinem nurgla... a na drużynówkach można nawet i dwarf lordem na tarczy latać.

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

ile modeli musi byc w szergu zeby liczyl sie on do steadfasta?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

5 inf/cav
3 MonInf/MonCav.
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

mlepkows
Wodzirej
Posty: 732

Post autor: mlepkows »

To ja jeszcze strzelę:

1. Warrior Priest - daje hate oddziałowi. Czy koniki też dostają, czy nie? Jak wiadomo hate nie przechodzi z jeźdzca na konia ale tutaj mamy efekt dotyczący oddziału. To samo pytanie dotyczy czaru podnoszącego jednostce WS i I do 10.

2. Obsidian amulet daje 4+ ward na pierwszą ranę "suffered". Czy jak pierwszą ranę wybronię zwykłym pancerzem to i tak tracę te 4+?

Maciek

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Pasiak mi pisal, ze ktos ma problemy z tym, ze salamandry sa skirmishem i monsters and handlers - przekopalem cala kwestie zasad i nie moge znalezc tej dyskusji, aby udowodnic temu, ktory chce zabrac salka M&H jak barodzo nie ma pojecia o zasadach, tylko gdzie ta dyskusja jest?

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

mlepkows pisze:To ja jeszcze strzelę:
1. Warrior Priest - daje hate oddziałowi. Czy koniki też dostają, czy nie? Jak wiadomo hate nie przechodzi z jeźdzca na konia ale tutaj mamy efekt dotyczący oddziału. To samo pytanie dotyczy czaru podnoszącego jednostce WS i I do 10.
2. Obsidian amulet daje 4+ ward na pierwszą ranę "suffered". Czy jak pierwszą ranę wybronię zwykłym pancerzem to i tak tracę te 4+?
Maciek
WP daje hate całemu oddziałowi, więc kuniom też.

Amulet - IMO masz po prostu save na pierwszą ranę, która się przez pancerz przebije i tak bym zasędziował na turnieju. Ale wg RAW istotnie można twierdzić, że rana odbita pancerzem i tak marnuje ten ward save.

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

IMO - można, tyle, że z końcem fazy bohater powinien z oddziału się odłączyć i stanąć 1 cal obok. Jeno moja opinia.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Jeśli jednostka ma "cannot join..." to nie można. Jeśli jest jakiś wyjątek jest przy nim wyraźnie napisane np. czar 6 z bestii. A tak "cannot join" to "cannot join" czy tereportacją czy ruchem czy lotem nadal " jest to dołączenie", które zgodnei z zasadami w tej sytuacji jest niemożliwe.
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Słusznie, nie wziąłem poprawki na rozpatrywanie tego jak zwykłego ruchu, tylko specyficznego.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Tez zgadzam sie jak cannot join, to nie moze chocby cuda wianki sie dzialy ;)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

lohost pisze:Witam, niestety nikt w temacie pytan do 8ed mi nie odpowiedzial wiec pytam tutaj:
"moje pytanie, jesli uzyje czaru z szadowa, i chce uzyc atrybutu domeny:
czy moge bohatera nie khanite zmienic miejscem z bohaterem bedacym w jednostce khanite?
czy np herald teczy moze zmienic sie miejscem z heraldem khorna?
czy jesli mam armie sojusznicza na poziomie niepewny sojusz(traktowana jako friendly ale nie mozna mieszac boh. i oddzialow) to czy moge sie zminic miejscem z bohem sprzymierzenca w jego oddziale?"
Moim zdaniem obowiązują takie same ograniczenia, jak w wypadku zwykłego wchodzenia do oddziałów.

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

Nie może dołączyć. Jeśli użyjesz atrybutu, bohaterowie się zamieniają, każdy z nich dołącza do innej jednostki. Nie może dołączyć = nie może się zamienić. IMO nawet wordingu się tu nie idzie czepiać, a co dopiero walczyć ze zdrowym rozsądkiem.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

@lohost masz racę repleace/=join dlatego, że w wyniku "replace" robisz "join" czyli tym samym jest to nie możliwe jeśli jednostka ma "cannot join".
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Zablokowany