7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Qbas pisze:To są tylko plotki jakiegoś przybłędy, który przyszedł do cytadeli jak grałem z HE, postał 5 minut, opowiedział to i się zmył. A takim to można tak średnio wierzyć, więc sam potraktowałem to dość luźno. Jedno jest raczej pewne. Nowe WE nie będą niosły w sobie tylu zmian co np. HE, bo i tak są już wygięte. Very Happy A wyginanie ich jeszcze bardziej byłoby po prostu trochę nie fair w stosunku do innych ras. Mówię to obiektywnie, a moje subiektywne zdanie na temat dalszego wyginania WE jest trochę inne. :D :evil:
To fajnie że traktując to dość luźno nie piszesz o tym, że to typ którego nawet nie znasz i piszesz o takich plotkach na publicznym forum. ;)

Nie, nie uwierzyłem ani trochę w to co napisałeś. ;)

Apropo HE:
IMO będą albo składane na piechocie + magia
albo na smoki + DP + magia. W obu przypadkach z bolcami.

A zasada ASF (nie wiem czy już o tym pisałem) nie jest przegięta, jest głupia. :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Pingusie wątpie, ze będą teraz bolce, a dlaczego?? wszystko jest drogie i bedize tego mało wiec trzeba sie pozbyc maszynek wieć 4 orły koniecznie... Przynajmniej na pewno tak bezie na duztym smoku i DP (którzy tak po przeanalizowaniu wcale zli tacy nie są) jednak na piechocie to mozliwe, że bolce, ale wtedy duzo taniej piechoty, tzw. rankowej :P tj. spearelfów i dośc spory suuport elit do przywalenia... mniej wiecej 3xmag i BSB :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kosa pisze:Pingusie wątpie, ze będą teraz bolce, a dlaczego?? wszystko jest drogie i bedize tego mało wiec trzeba sie pozbyc maszynek wieć 4 orły koniecznie... Przynajmniej na pewno tak bezie na duztym smoku i DP (którzy tak po przeanalizowaniu wcale zli tacy nie są) jednak na piechocie to mozliwe, że bolce, ale wtedy duzo taniej piechoty, tzw. rankowej :P tj. spearelfów i dośc spory suuport elit do przywalenia... mniej wiecej 3xmag i BSB :P
Bolce to dobra rzecz.. gorzej jak dopuszczą kiedyś armatki DoW. IMO 3 bolce + orzełek.

DP vs Chaos Knight
+1A
+1Ld
+1M (dość ważne)
+ -3 pkt

+ lanca
-2S

-1S (konia)
-1T.

IMO wypada dość korzystnie.. co prawda nie mogą być khorne'a, ale i tak nieźle jest. :) A te haje czymś będą musiały bić sam star dragon klocków nie połamie, a zmusić przeciwnika żeby szedł bez channelera może nie być tak łatwo.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

1. Przepraszam za wzmiankę o tym kolesiu i o tym, co wygadywał.
2. W roli alfonsa striptizerek proponuję Treemana. Może poza swoimi wymiarami to pasowałby idealnie.Very Happy

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Oj ja się niezgodze,bolce mogą się przydać(taki gigant czy inne lujstwo,albo postrzelać w oddział z mega bosem),acz prawda jest taka że z rare mamy do wyboru,orły,bolce,armaty i wszystko może się przydać,a sloty są 4.

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Jak dla mnie to przynajmniej 2 bolce to by mogły się załapać. Nawet żeby postrzelać do takiego bydlaka jak Treeman. W końcu to large target, w dodatku łatwopalny.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Pingus

zapomniałeś o inicjatywie 4 na konikach, one nie biją asf :P

a tak poważnie, to gdyby im zostął ithilmar barding byliby naprawde wysmienici, jednak teraz też są okey. taka piatka to 150 pkt, troszke duzo ale jednak wole ich takich, driadfy łąmią sszybciutko i pewnie, dwa oddizały w armi na smoku to mus moim zdaniem. Do tego dwa rydwany tylko jakie?? Tiranoci szybkie ale bez mocy, lwie z moca i tez dość szybkie jednak drogie w pizdu :/ .

A co do smoka... myśle, że moze dać rade połamać niejedn klocek, w koncu 10 ataków, które trafiaja na 3+ i woundją na 2+ wszystkie bez sava?? 5 padnie... to akurat na remis, dlatego warto czymś skasować jedna ranke aby wygrywał, a [potem juz spokojnie eliminacja.. Z reszta na klocki beą idelani WL na te twardsze, gdyz moze poprzegrywaja ale dzieki stubornowi wytrzymają i stopniowo bedą ciąć, a to tylko 150pkt plus czempion, który nie wiem ile kosztuje... ba plewy do SM będą rzezać ze swymi 2 atakiami, tylko wszystko u HE teraz rozbija się jaka siła strzelecka dysponuje przciwnik :/


@Qbas cp ma do tego łatwopalny??


a z treemanem czy gigantem to sobie smoczy lord poradzi w jedną ture :) , z tym pierwszym moze mieć mały problem, ale w drugim CC go już połozy, gigusia przelatuje w szarzy
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kosa pisze:zapomniałeś o inicjatywie 4 na konikach, one nie biją asf :P
WOW to 2 razy więcej niż slaan. ;)
a tak poważnie, to gdyby im zostął ithilmar barding byliby naprawde wysmienici,
Czy wszyscy gracze haj elfów mają mentalność "wygrywania na 2+, ale żeby nie było słabo to z przerzutem"?
jednak teraz też są okey.
Ja tam myślę że są wyśmienici.
taka piatka to 150 pkt, troszke duzo ale jednak wole ich takich,
20 pkt więcej niż za wildów którzy są powszechnie uważani za super jednostkę.
driadfy łąmią sszybciutko i pewnie, dwa oddizały w armi na smoku to mus moim zdaniem.
Dla mnie na obecną chwilę też.. ale ja jakbym wziął do ręki haje to chyba jednak bardziej piechotne.
Do tego dwa rydwany tylko jakie?? Tiranoci szybkie ale bez mocy, lwie z moca i tez dość szybkie jednak drogie w pizdu :/ .
Na co Ci rydwany? :D
A co do smoka... myśle, że moze dać rade połamać niejedn klocek, w koncu 10 ataków, które trafiaja na 3+ i woundją na 2+ wszystkie bez sava?? 5 padnie... to akurat na remis, dlatego warto czymś skasować jedna ranke aby wygrywał, a [potem juz spokojnie eliminacja..
To przegrają o 1.. sssstraszne. ;)
Z reszta na klocki beą idelani WL na te twardsze, gdyz moze poprzegrywaja ale dzieki stubornowi wytrzymają i stopniowo bedą ciąć, a to tylko 150pkt plus czempion, który nie wiem ile kosztuje...
Jak dojdą do czegoś.. bo klocki z którymi są problemy to dwarfickie, ewentualnie szczurze..
ba plewy do SM będą rzezać ze swymi 2 atakiami, tylko wszystko u HE teraz rozbija się jaka siła strzelecka dysponuje przciwnik :/
I tu wychodzi potęga WL i PG 3+ strzelckiego i 4+ warda. IMO gra na piechocie może być prawdziwą przyjemnością, trzeba tylko zachęcić przeciwnika do przyjścia, ale od tego jest kilka fajnych zabawek.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no własnie, albo Ty idziesz do niego ale to wtedy raczej smok, min. 2 oddizały kawy i 4 orły, baz czekasz z piechotą, 4 bolcami i dosć silną magią :) każda opcja jest miła.



btw. a mozę na 4 oddizałch DP... ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kosa pisze:btw. a mozę na 4 oddizałch DP... ;)
IMO to nie głupie i też nad tym myślałem + 5tka wl z sorcery.. :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

;)


te 5+ dla BoS jest zarąbiste :P

to rzeczywisćie nie głupie, 4x5 DP i do tego spearelfy i magia...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ja kocham czarować i strzelać (nie lubię łazić, campić itd. - wiem powinienem grać kraskami :D). Więc w moja rozpa to pewno bedzie - Archmage, Dragon Mage, Caddy, 2x 10 archerów, 4 bolty, 5xDP, Lwi Chariot, WL i jeszcze ciut piechoty,

PS. Lecz gdy book wpadnie w moje ręce może być kompletnie inaczej.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Moim zdaniem fenixsi zostaną na półkach,poprawiono ich ale w porównaniu z swordami czy wl to zwykłe plewy,mają warda i co z tego,przywalić nieprzywalą,i mają feara.....super.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Z reszta na klocki beą idelani WL na te twardsze, gdyz moze poprzegrywaja ale dzieki stubornowi wytrzymają i stopniowo bedą ciąć, a to tylko 150pkt plus czempion, który nie wiem ile kosztuje... ba plewy do SM będą rzezać ze swymi 2 atakiami, tylko wszystko u HE teraz rozbija się jaka siła strzelecka dysponuje przciwnik :/
Na klocki są lepsi SM. Zamiast ustać, to wygrywają. A konkretny oddział kosztuje ledwie 117 pts. Statystycznie wygrywają z każdym klockiem, poza ironbreakerami.
WL widzę tylko w oddziałach po 5 z championem, do blokowania lanc. Najpierw challenge, może nawet się uda ściągnąć championa, potem break na 8 z przerzutem i szarza na flankę. A to wszystko za całe 87 pts.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ale wl niebędą spadać tak szybko z łuków jak swordzi,ale prawda,swrodzi-idealni klepacze :)

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Ja będę grał chyba na piechocie, smok jest fajny ale to jest jeden model za ok. 650 punktów + generał, straszliwie dużo jak elfy tymbardziej że koleś to nadal elf z T3 , czyli nawet jak będę mial na nim save na 2+ z re-rollem (armour za 25 + Vambraces of defence) i halabarde/slomkę to jacyś handgunnerzy mogą go zajechać a nawet łucznicy WE przy odrobinie szczęścia, to już wolałbym się bawić combem - archmage z seeremi przedmiotem od nie atakowania w walce + dragon mage z scrollami i silver wandem + piechota + DP + orly i RBt i 5Wl z BoS , co by nie mówic to tak mam = 9-11kosci + 3 z dragon mage za umiejętność , dwóch terrorystow z Unit Strenght 5 z breathweaponem. Coś takiego na 2500 może być zabójcze bo będzie punktów na jeszcze jakieś rydwany, albo piechote.

Ale chyba bazowo będę grał na piechocie z wsparciem mocnym magicznym bo czary z high magic sa teraz dosyć dobre jak ma się zbalansowaną armię to każdy czar jest naprawdę potężny na każdego przeciwnika coś w stylu :
Archmage z zestawem itemów i silver wandem, 2lvl mag z Seerem, BSB z armourem 2+ i słomką, 2x15 Spearmenów (za całe 187punktów), 12Swordmasterów z Bos, 2x5White Lionów, 2xTiranoc Chariot , 6 Dragon Princes z war Bannerem + 2xRbt + 2Great Ealge. Wychodzi jakoś 2200p.

Awatar użytkownika
Loremaster
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Loremaster »

Belaner7 pisze:Ale wl niebędą spadać tak szybko z łuków jak swordzi,ale prawda,swrodzi-idealni klepacze :)


Wiesz siłe strzelecką przeciwnika można szybko zniwelować, wystarczy wziażć w rozpisce dwa orły, 2xsilver helmow( za całe 105punktów) i łucznicy przeciwnika są zajęci na długo(tzn co najmniej jedną turę) można zawsze włączyć czar z Wardem i też po sprawie, wteyd White Lions mają przeżywalność p. strzelaniu porównywalną z lancą bretońską. Oczywiście czar można zdispelować ale z 11-13 kostkami + bound spell to przeciwnik będzie miał co innego na głowie niż czar na 6+ , np nawet łucznicy, rbt z curse of arrow mogą spokojnie maszynkę zdjąc , moim zdaniem po prostu taki lekki ostrzał + magie w początkowej fazie trzeba na maszyny rzucić bo z resztą to elfy sobie w walce jakoś dadzą rade.

@Kosa
już zmienione
Ostatnio zmieniony 4 wrz 2007, o 21:08 przez Loremaster, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@Loremaster,

przeczytaj jeszcze raz posta Beleanara ;)

i jak widać ileż to kombinacji już teraz zostało wymyślonych?? Pewnie wiele się odsieje ale i tez dojdą nowe jak bedzie dostepny book :)

i o to chodziło chyba :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Ten ward 5+ szczególnie przyda się Swordmasterom.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Archmage z zestawem itemów i silver wandem, 2lvl mag z Seerem, BSB z armourem 2+ i słomką, 2x15 Spearmenów (za całe 187punktów), 12Swordmasterów z Bos, 2x5White Lionów, 2xTiranoc Chariot , 6 Dragon Princes z war Bannerem + 2xRbt + 2Great Ealge. Wychodzi jakoś 2200p.
Też mi się bardzo podoba taka opcja, tylko 3 RBT i orzeł, a rydwany i jednych spearelves raczej zamieniłbym na maga na smoczku.
Przedmiot z zakazem ataku może być bardzo śmieszny, jak koleś stanie w pierwszym szeregu white lions w snaku :D
No i obowiązkowo przdmiot +1 do rozpoczęcia dla championa.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

ODPOWIEDZ