Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Natibak
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: Natibak »

Nie możesz deklarować w niego nic, co miałoby mu zadać obrażenia. Fanatyk to twoja jednostka, na dodatek, jednostka elitarna! 25 pkt. za model, to prawie dwa BO :)

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Byłby klimat gdyby mogły, w końcu gobliny ciągle wbijają sobie noże w plecy i leją się między sobą więc.
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

taka sytuacja: mag ng z itty ringiem siedzi w pierwszej lini kloca ng i jest kombat. moge walnac z ringa w jednostke z ktora stykam sie podstawka? misel to nie jest, o kombacie nic nie pisza tylko trzeba widziec cel.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

loko pisze:taka sytuacja: mag ng z itty ringiem siedzi w pierwszej lini kloca ng i jest kombat. moge walnac z ringa w jednostke z ktora stykam sie podstawka? misel to nie jest, o kombacie nic nie pisza tylko trzeba widziec cel.

Nie nie mozesz.
Z walki, mozesz rzucac wszystkie czary, poza magicznymi pociskami, oczywisice majac na wzgledzie LOS oraz zasieg.
Do walki, tzn. na oddzialy juz w Close Combat, tylko te czary, ktore maja w opisie przewidziana taka mozliwosc, np. Bash'em Ladz.
W opisanej przez Ciebie sytuacji, chcesz rzucic czar na oddzial juz zwiazany walka. Eadbutt na to nie zezwala.
Moglbys uzyc tego pierscienia, gdyby szaman siedzial na wyvernie, zwiazany walka, a jakze, ale Eadbutt rzucony bylby na inny oddzial, nie uczestniczacy w Close Combat.

Jeszcze o szamanie w Trollach. Oczywiscie moze z nimi biegac, jednak zmniejsza ruch do 4". Co do roznicy podstawek, to trudno, stoi obok trolla i glupio wyglada.
A do fanatykow mozna bylo strzelac w 6 edycji, o ile pamietam.
Ostatnio zmieniony 4 lis 2009, o 17:20 przez ninjaska, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no dobra a jesli by byl w narozniku odzialu, w kombacie to widzi po skosie w bok ~ moze walic z ringa w jakis np fascik luzno sobie biegajacy?
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

loko pisze:no dobra a jesli by byl w narozniku odzialu, w kombacie to widzi po skosie w bok ~ moze walic z ringa w jakis np fascik luzno sobie biegajacy?

No jasne. Zwaz, ze orkowie maja nawet przedmiot, ktory ma zachecac do rzucania czarow w Close Combat (warpaints).

Przez chwile nawet kombinowalem, zeby dolaczyc Savage shamana na IronBoar z Warpaints, do oddzialu SOBB. Niestety animozja wylacza czarodzieja z rundy, co bylo calkiem marne.
Inne kombo, ktore moze rozpalic wyobraznie to Savage Shaman, w SOBB z Banner of Butchery uzbrojony w Wand of Kaloth.
Na papierze wyglada na zabojce potworow.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

A ja mam pytanie o gigusia. Jednym z jego ataków jest podnoszenie- pick up and.. ofiara może spróbować pojedynczego ataku, aby odepchnąć łapsko giganta. Za AB: "if this attack hits and wounds the Giant, the Giant's attack fails... "
Czy w tym momencie jeśli ofierze uda się uniknąć podniesienia to ściągamy gigantowi wounda? Zawsze to robiłem, ale ostatnio jak driada przy obronie ściągnęła mi ostatniego wounda i giguś padł to stwierdziłem, że sprawdzę, czy poległ słusznie ;)

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Apropos stania w oddziale, to heros jak jest w oddziale, który jest związany w walce wręcz nie ma LoS nawet jak na Large targecie jeździ. Gdzieś była ta kwestia poruszana - zapytajcie dokładnie w dziale zasad ogólnych to wam wyjaśnią.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

no to zes mi teraz namotal :(
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

nie wiem gdzie napisac, pisze tutaj ;)
czy w boxie z klopa jest bully czy trzeba sobie samemu skitrac takowego?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Bean_ pisze:nie wiem gdzie napisac, pisze tutaj ;)
czy w boxie z klopa jest bully czy trzeba sobie samemu skitrac takowego?

Jest, taki fajny kuternoga z batem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

zapomnialem zapytac; a w boltach?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Nie wiem czy padlo juz takie pytanie ale za dużo stron jest zeby szukać :PP

Doom Diver strzela pod każdym względem jak Rock Lobber z tym wyjątkiem że nie ma templatki a unit dostaje D6 str 5 hitów...czy jeśli w Unit zawiera bohatera musi on testować "look out sir" czyli jest szansa go trafienia??? (z katapulty jest)
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Romek
Chuck Norris
Posty: 535
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Rozdzielasz/rozlosuwejesz hity tak jak w porzypadku zwykłego strzelania. Czyli jak jest mniej niż 5 modeli Rank&File (chyba tak się to pisze)(champion nie jest rank&file) to bohater normalnie może dostac. Skoro nie ma 5 modeli to nie ma Look out sir, w przeciwnym wypadku heros jest "nieśmiertelny".

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Bean_ pisze:zapomnialem zapytac; a w boltach?
W boltach niestety nie ma, tylko w katapie.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

ze zwyklego boza da sie zrobic.
albo dowolnego orczego modelu-pare minut roboty nawet dla nooba.

katerek
Masakrator
Posty: 2980
Lokalizacja: Salamandra Włocławek

Post autor: katerek »

Czy grzybki jakie daje się NG szamanowi obniżają limit PD przy tworzeniu rozpiski zgodnie z BP?
Klub Gier Bitewnych SALAMANDRA - Włocławek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

Z tego co pamiętam to nie...ale dobrze by było aby sie wypowiedział ktos na 100% pewny:D

Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Post autor: likaon »

Grzybki nie zostały uzwględnione, z resztą po co osłabiać orki i gobliny?
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Czy mogę dołączyć do oddziału hoperów bohatera?
Jeśli nie to dlaczego?
Jeśli tak to jeżeli jest to black ork to na waagh automatycznie mają 6 i biegną d6' (w końcu hopki nie testuja normalnie)?
Ta sama sytuacja ma miejsce jak dam BOBB do troli. Na waaagh śliniaki też będą biegać?
Czy biegną d6 jesli dołącze generała?

Dobrze myślę, że jak mam z trolami sztandarowego z nogbanerem to rzygną tylko 1 w związku z zapisem z AB?

ODPOWIEDZ