8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Zwolin »

Mac, widzę że nie grasz HE'lfami
realia 6ed. jeszcze na to pozwalały, a teraz...
porównaj sobie jakiej jakości będzie te wydane przez nas 50% armii do, no nie wiem, czegokolwiek
mamy najgorsze (stosunek cena/jakość) cory w grze

Jeśli będzie przebudowa AL, a jak sam pisałeś pewnie nie będzie, to takie coś to zabójstwo HE w świecie WFB-tur jak i samobój GW
z resztą od czego mamy LS? do 2011 na pewno by to zmienili bo na pierwszym masterze pojawiła by się 1 armia HE a na kolejnych żadnych
dlaczego?
bo tylko Ice ma tyle modeli, no może kogoś będzie stać by skompletować armię a inni może sobie pożyczą - wzrośnie koszt mastera o jakieś 7-8 piw :twisted:
więc przesadziłem, będzie 5 armii
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Nie przesadzaj, wcale cory HE nie są takie złe, ciekawie mogą wyglądać sea guardzi wystawieni w 40, co prawda kosztuje to krocie, ale mają 40 ataków z AFS i 4 WS, a 30 może strzelać z łuków, z KB, słabo?

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

e tam... ja uważam że podział procentowy jest git to że 25% armi w herosach jest rozwiązaniem na jakiegoś hero-monster-dragon-hammera który panuje :roll: Jeśli wzrośnie próg pkt na herosów to tych 35% to co to zmieni ? ktoś wsadzi przypakowanego lorda na smoku + jakiegoś caddyego albo i ze dwóch :roll: corów jak dla mnie idealnie ale wiem że większość armii będzie miało problemy. Jakby był 40% nim. corów było by akurat ;) potem 25% - herosi, 25%- specjale i ze 15/20% na rary obstawiam że było by akurat - bez przegięć a i klimat by był ;) Jednak nie mnie decydować :D

@Tandor92 To u HE mają goście KB :) ?
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

GW ma to do siebie że jezeli coś zrobi to nie w postaci:
27,5 % - hero
32,85% - core
do 21,015% - rare

GW operuje we wszystkich systemach bitewnych procentami: 0,25,33,50,66%. Oni nie myślą co jest optymalne, oni myslą jakie cyferki będą w RB ładnie wyglądać.

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

@kubon, Nie ale podobno wszystkie łuki mają mieć KB :D

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

Tandor92 pisze:@kubon, Nie ale podobno wszystkie łuki mają mieć KB :D
heh było doczytać tą plotkę do końca :P

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

no jak ja się pytałem to to po mnie jeździli że przecinków nie widze :roll: w najlepszej sytuacji były by WE gdyby walnać na wszystkie długie łuki KB ;]
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Doman-
Wodzirej
Posty: 775
Lokalizacja: K-ce

Post autor: Doman- »

i po co im to?

ważne żeby GW nie zwaliło systemu jakimiś głupi pomysłami

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

tak tylko wiesz jak wprowadzą jakieś nowe zasady typu c.kawa nie maszeruje to zaraz gracze WoChu bretki HE i DE będą ci płakać jak to skrzywdzeni zostali, jak dadzą limity na bochów zaczną płakać armie z wypierolonymi w kosmoch lordami na smokach. Wiesz co by nie zrobic komuś będzie źle, no chyba że GW zrobi jakąś genialną edycje i wyda wszystkie booki jednocześnie które będą funkcjonowały na zasadach 8 ed. :lol2: :lol2:
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

Tandor92 pisze:@kubon, Nie ale podobno wszystkie łuki mają mieć KB :D
ech to czytanie ze zrozumieniem :roll:

Tandor92
Chuck Norris
Posty: 593
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tandor92 »

Racja, też na przecinek uwagi nie zwróciłem :oops:

Ogólnie jestem zadowolony ze zmian, nie do końca podobają mi się scenariusze, przejmowanie obiektów(głupio trochę aby armie walczyły o kontrole nad jakimś kamieniem czy drzewem, o ile w 40k to mi się podoba, o tyle w WFB nie za bardzo) i ograniczanie modeli na podstawkach 40mm do 3 w szeregu(nie wiem po co, ale niech przynajmniej zrobią aby rank bonus dla ogrów był od 3 modeli) ale reszta fajna.

Dziwi mnie reakcja niektórych ludzi, niby narzekają że jest do dupy, ale jak są zmiany to płacze bo nie chcę zaburzać obecnego porządku. Najlepiej jakby zrobili aby wszystko to co teraz wymiatało dalej było super, a to co plewne dalej plewne, bo kogoś ściska jak jego rozpa na magach, 30 konnych i 2 helkach przestanie być najlepszym wariantem, i będzie musiał kupić trylion boxów piechoty aby dalej grać tym najskuteczniejszym.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Jeśli chodzi o LS, to naprawdę uważam, że do końca wakacji (przynajmniej) powinniśmy grać na Warhammer by GW. Jak z każdym AB - 3 miesiące to minimalny okres czasu by ocenić, jak to wygląda. Sądzę, że wszyscy przeżyją spory szok, bo bardzo się zmieni pole bitwy i użyteczność oddziałów. W szoku łatwo wprowadzić jakieś głupie "ograniczenia" - jak Asger przegiął ze szczurami w ETC AR, dla przykładu - więc wolałbym tonować zapęd do poprawiania, póki nie będzie wiadomo, na czym stoimy.

Natomiast jeśli gra będzie głupia, to naprawdę chciałbym przyjąć bardziej całościowe podejście do poprawy zasad turniejowego młotka.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Barbarossa pisze:Jeśli chodzi o LS, to naprawdę uważam, że do końca wakacji (przynajmniej) powinniśmy grać na Warhammer by GW. Jak z każdym AB - 3 miesiące to minimalny okres czasu by ocenić, jak to wygląda. Sądzę, że wszyscy przeżyją spory szok, bo bardzo się zmieni pole bitwy i użyteczność oddziałów. W szoku łatwo wprowadzić jakieś głupie "ograniczenia" - jak Asger przegiął ze szczurami w ETC AR, dla przykładu - więc wolałbym tonować zapęd do poprawiania, póki nie będzie wiadomo, na czym stoimy.

Natomiast jeśli gra będzie głupia, to naprawdę chciałbym przyjąć bardziej całościowe podejście do poprawy zasad turniejowego młotka.
You have my Choppa!

Awatar użytkownika
antonio
Chuck Norris
Posty: 529
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: antonio »

And my Ogre Club! 8)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

and my axe...

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

and my sword...
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

and my bow ...
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No to jeszcze niech ktoś dorzuci katapultę i jesteśmy gotowi na wszystko.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

and my zombi
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
Morghur
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 146

Post autor: Morghur »

And my horns and tusks!
[CENTER]Obrazek[/CENTER]

ODPOWIEDZ