Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Karli »

Solider pisze:

Gralem na nich w lidze i trzecie miejsce ogarnalem. :)
Bo pewnie jeszcze demisie nie dotarły ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

W koncu kryzys finansowy panuje :mrgreen:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Solider pisze: Heretyk! Bardzo fajnie sie na nich gra, tylko, ze nie sa kurakami, wiec sami gier nie wygraja.

Gralem na nich w lidze i trzecie miejsce ogarnalem. :)
Gratuluję ,wiec co będzie jak Demigryfy dojdą ? :) I tak twierdzę ,ze lepiej można wydać te pkt ,choć muszę przyznac ,że na niektóre armie (np HE) są grywalni
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Demisiów mam 9 i to od samego początku, gdy tylko się ukazały. :)

Chodzi tylko o to, że moim skromnym zdaniem zostali przedwcześnie skreśleni i mają potencjał. Oczywiście są lepsze wybory, co pokazują Wasze rozpiski, ale to nie znaczy, że nie można na nich grać.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Miałem ich ostatnio na turnieju. W bitwie z HE coś tam pokroili, ale nie byli to WL ani swordmasterzy.
W bitwie z ogrami wyginęli niemal do jednego i niestety nie ustali stubborna od szarży mournfangów, ale to była kwestia rzutu, oblany stubborn z re-rollem może pokrzyżować szyki (na flanke mournfagów wpadłaby kawa i/lub czołg).
W bitwie z kraśkami trochę się pobili z hamkami zaangażowanymi w walkę z czołgiem, ogólnie se postali, coś poklepali, ale szału nie było.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Ale modele przednie :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

Gram na nich cały czas i zwykle są postrachem na stole. Sami nie szaleją, wręcz są kiepscy.
Z dopałkami - czynią zuoooo... :)

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

Lubię i figsy i klimat. Ale zdecydowanie trzeba dużo zainwestować w ten oddział żeby miał szanse na walkę z inna elita.:-(

Awatar użytkownika
Legion
Kradziej
Posty: 936
Lokalizacja: Ostland

Post autor: Legion »

Blaesus pisze:Gram na nich cały czas i zwykle są postrachem na stole. Sami nie szaleją, wręcz są kiepscy.
Z dopałkami - czynią zuoooo... :)
Ej, zaraz, zaraz, a nie jest tak, że z dopalaczami to każdy głupi goblin czy zombie sieje zło?
Vae victis!

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: kowaljl »

W tym jest własnie problem. 39 Gs w Hordzie z kaplanem z AS 1+ i wózkiem z tyłu to 709 pkt. O ile z wozka moze korzystac np. jeszcze horda halabard to i tak sam kaplan z odzialem to 589 pkt. Mega drogo. 4 gryfy to okolo 250 pkt a sa szybsze i w sumie robia podobna robote. Z drugiej strony kawaleria z stubornem z S1+ tez jest lepsza niz maly oddzial do trzymania ture czy dwie jakiegos wroga. Dlatego mi sie wydaje tak mało ich widac na stole, mimo ze to bardzo lubiany oddzial:(

Awatar użytkownika
Macias
Kretozord
Posty: 1824
Lokalizacja: SNOT - filia w Pogórzu

Post autor: Macias »

Ja jakbym miał grać na GS to poszedłbym raczej w mniejsze oddziały (ok. 12) raczej z championem i detkami i próbowałbym jakiś myków taktycznych na nich. Na pewno nie jest to oddział do walki, bo ma zdecydowanie mniejszy potencjał niż demigryfy (głównie ze względu na niższy T, niższy asv, ASL i podatność na stompy), a wcale nie jest tańszy.
Azgaroth pisze:30 savage orków z wardem na 5+ i dodatkową bronią + lord na dziku i szaman walczą z 40 halabardnikami imperium (I tura - działa choppas). Dzikusy wbijają jedną ranę ( :shock: ), lord na dziku zapomina jak się walczy i nie wbija nic, szaman nie trafia. Halabardnicy wbijają 10 ran, test LD na stubborna dwukrotnie oblewam, na dystans ucieczki rzucam dwie jedynki :)
Imperialna moc!

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

Kiedyś teoretycznie testowałem sobie chyba 6 demisiów vs 40 GSów (horda, walczyli od frontu). Zakładając, że GSi zdają wszystkie feary i breaki. Wyszło chyba 2 demigryfy na wyciętych 40 GSów w jakieś 4 rundy combatu.

Sam mam zmontowaną i pomalowaną 40, ale dla mnie zabija ich brak możliwości przerzucenia do corów. :( W sumie to jest chyba największy żal jaki mam do tego dexu, że tutaj nawet specjale nic w kwestii przerzucania jakiś jednostek między slotami nie dają...

Aktualnie jakoś kompletnie nie znajduje dla nich miejsca w rozpach. :/ Też jakoś bardziej bym widział reiksguardów w linii jeśli chodzi o przetrzymanie kogoś. A halabardy z boostami robią to samo co GSi (a nawet mogą więcej bo wykorzystują I10 i ASF z lighta), a czymś zapchać cory muszę więc halabardy i tak biorę.


Chociaż muszę dodać, że mi demigryfy też się nie sprawdzają. :P Na ostatnim turnieju zabiły hmm, ze 2 rycerzy imperialnych (zbrejkowały ich ale nie dogoniły :( ) i ze 2 dzikie orki.

@Solidier, a mógłbyś opisać z kim się potykała gwardia? Bardziej się sprawdzała zabijając coś czy może po prostu bawiła się w "Gwardia umiera, ale nie poddaje się!"?
Ostatnio zmieniony 23 sty 2013, o 12:34 przez Bizim, łącznie zmieniany 1 raz.
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

To bylo w zeszlym roku, chyba w pazdzierniku lub listopadzie, wiec nie pamietam. Moge za to zdac raport jak im pojdzie we Wrocku w sobote, bo sie wybieram na maly turniej (Blesu, szykuj sie! ;) ).

Panowie slyszeliscie cos o tym, aby nowe Euro/uscislenia mialo przyciac nam dyscypline? Slyszalem to od dobrego zrodla i chce potwierdzic, co i jak?
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Blaesus
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: "Twierdza Wrocław"
Kontakt:

Post autor: Blaesus »

GS sprawdzają się przy Wind of Azyr, który modyfikuje niemal wszystko oprócz siły. W przypadku GSów, siła istnieje.

Mam jednak do nich sentyment, więc nie potrafię jakoś się ich pozbyć z rozpy, ale kto wie.., może kiedyś?

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Solider pisze:To bylo w zeszlym roku, chyba w pazdzierniku lub listopadzie, wiec nie pamietam. Moge za to zdac raport jak im pojdzie we Wrocku w sobote, bo sie wybieram na maly turniej (Blesu, szykuj sie! ;) ).

Panowie slyszeliscie cos o tym, aby nowe Euro/uscislenia mialo przyciac nam dyscypline? Slyszalem to od dobrego zrodla i chce potwierdzic, co i jak?

Jakies szczegoly odnosnie tego turnieju? Bo nigdzie nie moge go znalesc, a chetnie bym sie wybrał ;)

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Czy można na Steam Tanku zadeklarować więcej punktów pary niż ma się woundów?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

Można zadeklarwoać max. 5
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Tak, wiem, ale co jeśli czołgowi zostały np 2 woundy?
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

To deklarujesz max 5 ,tylko większa szansa ,że będziesz rzucał na tabelę :)
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Magnus pisze:
Solider pisze:To bylo w zeszlym roku, chyba w pazdzierniku lub listopadzie, wiec nie pamietam. Moge za to zdac raport jak im pojdzie we Wrocku w sobote, bo sie wybieram na maly turniej (Blesu, szykuj sie! ;) ).

Panowie slyszeliscie cos o tym, aby nowe Euro/uscislenia mialo przyciac nam dyscypline? Slyszalem to od dobrego zrodla i chce potwierdzic, co i jak?

Jakies szczegoly odnosnie tego turnieju? Bo nigdzie nie moge go znalesc, a chetnie bym sie wybrał ;)
Turniej raczej dla klimaciarzy (niezgłoszony do ligi, scenariusze, brak euro, VLos itp., czyli to co lubię najbardziej) w Fenixie, limit miejsc 10 osób, już zapełniony. :evil: Sam będę tam drugi raz, więc ciężko mi coś więcej powiedzieć.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

ODPOWIEDZ