Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Re: Sędziowski Rynsztok

Post autor: kudłaty »

Jeżeli masz płonące ataki nieważne czy magiczne czy nie, ward na 2+ na ogień działa, na herosa też chyba że ma magiczną broń.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Kiedy dokładnie rusza się Purpurowe Słoneczko ( w turze przeciwnika też?) ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

tak na koniec każdej tury magii
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Na ostatnich DMŚ sędzia uznał, że pocisk z działa trafia zarówno dzwon jak i siedzącego na nim seera, czy miał rację? Jeżeli tak proszę o podanie podstawy do takiego rozumowania.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Kula jest templetem. Templatka trafia we wszystko o co zahacza. strona 113.
Oczywiście o ile chodzi o pocisk z działa.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Gremli pisze:Kula jest templetem. Templatka trafia we wszystko o co zahacza. strona 113.
Oczywiście o ile chodzi o pocisk z działa.
Ani strona 113 ani 105 nie wyjaśniają takiej a nie innej decyzji sędziego.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

wyjasni ci zasada template- template trafia i gore i dol

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Czy uceikający bsb daje przerzuty?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Morrok pisze:wyjasni ci zasada template- template trafia i gore i dol
Primo Morroku... ciiiii ja tu walczę dla naszej sprawy ;)
Secundo... jak rozumiem chodzi ci o zasadę dotyczącą templatek w odniesieniu do Monstrous Mountów i Chariotów ze strony 105? Jak wiemy dzwon jest Unique (ergo stosowanie powyższej zasady jest bezpodstawne) a i w AB (który ma pierwszeństwo w stosunku do RB) ma własne zasady dotyczące randomizacji hitów, które to w żaden sposób nie zostały ruszone w erracie.

Pozdro!
Kalesoner pisze:Czy uciekający bsb daje przerzuty?
Nie

I korzystając z okazji pytano nr 2 (dotyczy ETC): Rzucam dreeded 13 w oddział z herosem. Normalnie powinien wyparować, ale heros zdaje LoS. Czy powstaje oddział klanratów? W starym FAQ do szczurów była podobna sytuacja opisana, ale w nowym ją usunięto (bo 13tka zaczęła zabijać herosów).
Ostatnio zmieniony 15 mar 2011, o 01:48 przez Hobbit, łącznie zmieniany 1 raz.
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Byłoby super jakby losowalo sie w co trafi kula.. ale niestety taki wał nie przejdzie:P
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

Awatar użytkownika
Burgund
Chuck Norris
Posty: 376
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Burgund »

Kalesoner pisze:I korzystając z okazji pytano nr 2 (dotyczy ETC): Rzucam dreeded 13 w oddział z herosem. Normalnie powinien wyparować, ale heros zdaje LoS. Czy powstaje oddział klanratów?

Sedzia na DMŚ zasedziował ze nie powstaje oddział szczurów.
Podpis usunięty, gdyż narusza regulamin forum podpunkt 5.1 http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=12&t=69

pozdrawiamy
Administracja

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Ogarnij się chłopcze, dzwon jest modelem wieloczęściowym i jak dostaje templetem/kreską dostają wszystkie elementy. Typ jednostki unique to nie jest "nagnij co Ci wygodnie pod swoją koncepcje" tylko kategoria w której się mieszczą modele nie wpadające dokładnie w opisane w rulebooku klasyfikacje.

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

kudłaty pisze:Ogarnij się chłopcze, dzwon jest modelem wieloczęściowym i jak dostaje templetem/kreską dostają wszystkie elementy. Typ jednostki unique to nie jest "nagnij co Ci wygodnie pod swoją koncepcje" tylko kategoria w której się mieszczą modele nie wpadające dokładnie w opisane w rulebooku klasyfikacje.
Loozik. Jednak na tej samej podstawie można kazać zdawać monster reaction po śmierci proroka, bo w końcu czemu by nie (zresztą w 7ed też o tym sporo dyskutowaliśmy). I wcale nic nie naginam, bo w rozumieniu RAWowym mam rację (chyba, że coś gdzieś przegapiłem, a to się zdarza bom ślepy).
Burgund pisze:Sedzia na DMŚ zasedziował ze nie powstaje oddział szczurów.
Wiem, bo to mi Lidder tak zasędziował :)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Hobbit pisze: Loozik. Jednak na tej samej podstawie można kazać zdawać monster reaction po śmierci proroka, bo w końcu czemu by nie (zresztą w 7ed też o tym sporo dyskutowaliśmy). I wcale nic nie naginam, bo w rozumieniu RAWowym mam rację (chyba, że coś gdzieś przegapiłem, a to się zdarza bom ślepy).
Tak by można było uważać gdyby każdy mount pod bohaterem po jego śmierci zdawał monster reaction - ale jak wiem y np charioty tego nie robią. Można z tego wywnioskować, że aby zdawać monster reaction trzeba mieć wierzchowca - monstera - jako, że dzwon monsterem nie jest monster reaction nie rzuca.

Natomiast każdy model wieloczęściowy, który dostanie templatką dostaje trafienie w każdą część i nieważne czy jest to chariot, monster czy unique - tyle tylko, że dzwon ma inny zapis dotyczący shootingu i errata tego nie zmieniła - a skoro AB nadpisuje RB to trafienia (w mojej opinii) się randomizuje.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Hobbit pisze:
Burgund pisze:Sedzia na DMŚ zasedziował ze nie powstaje oddział szczurów.

Wiem, bo to mi Lidder tak zasędziował
Taka jest moja interpretacja. Na Bazylu sędziowałem identycznie. Można się czepiać, że "ilość W była wystarczająca, żeby ściągnąć oddział". Ja mówię: "skoro była wystarczająca to czemu ten oddział jeszcze stoi?" :D

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Ja w żadnym wypadku nie mam pretensji o to, po prostu chłopaki z ETC nie pomyśleli o takiej sytuacji. W sumie chyba nie jest to najlepsze miejsce do pytania o ETC, bo to nie wy maczaliście palce w tych zasadach. Nic wyślę Barbarossie priva ;)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@Hobbit- ja gram bez dzwona, więc mi to na rękę ;)))))

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Monster reaction to słaby przykład na unbreakable oddziale co?

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

kudłaty pisze:Monster reaction to słaby przykład na unbreakable oddziale co?
A co ma piernik do wiatraka? (no dobra w wiatraku mielą mąkę z której robi się pierniki, ale...)
O największy z wielkich! Co będziemy robić w tej edycji? To samo co w każdej głupcze... Opanowywać świat!
Opolski klub gier bitewnych "WarAcademy"

Awatar użytkownika
zembol
Oszukista
Posty: 790
Lokalizacja: XIII Kohorta / Marauder Łódź

Post autor: zembol »

kudłaty pisze:Monster reaction to słaby przykład na unbreakable oddziale co?
Jedyny sensowny argument to opisana w AB randomizacja, nie zniesiona przez FAQ.
Nota bene stedzio też jest w takiej sytuacji - też ma wpisaną wyraźnie randomizację :twisted:
Obrazek Obrazek
Nowe Lizaki: 110/30/89 | Demoniszcza: 16/0/11 | 101st Abn Div: 4/1/8

Zablokowany