High Konwersje

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: High Konwersje

Post autor: Pretor »

jakoś ciężko widzę przerabianie gryfa w orła. już nawet pomijając ogrom z modelowaniem ogona. gryf ma szpony jako przednie kończyny, a skrzydła jako dodatkowe narośle na grzbiecie. orzeł natomiast w ramach przednich "kończyn" ma skrzydła, a szpony to jego nogi. oczywiście można wszystko pociąć, poprzestawiać i załatać gs, ale dla otrzymania dobrego efektu potrzebny jest dziki ogrom pracy i naprawdę wysoki skill.

no chyba że ktoś zarzuci zdjęciami udanej przeróbki, to oddam hołd i posypię głowę popiołem :wink:

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

Przekonwertować tego gryfa można ale skrzydła trzeba dać bardziej do przodu ku głowie i poobcinać zbędne podbrzusze.
Wymodelować nóżki i wola. Bez tej operacji z odciętym tylko tyłem taka figurka wygląda idiotycznie.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Ja tam zrobiłem prostą konwersję i jestem zadowolony z efektu (choć mistrzem GS to nie jestem).
Rączka i skrzydła dorobiły się magnesów - ułatwia zmianę ekwipunku oraz transport.
Na stole prezentuje się bardzo dobrze, a to że jest niezgodny z anatomią nie robiło nigdy nikomu żadnego problemu. :)

Kilka fotek (robionych przed chwilą, więc w kiepskim świetle):
- w częściach
- z góry
- z ukosa
- zbliżenie z przodu

pozdrawiam
A.
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Jest bardzo fajny, długo ci to zajęło ?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

konwersja 3-4 wieczory, malowanie ok. 6 wieczorów + weekend.
Drugiego już nie zamierzam robić.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

no niestety, anatomia jednak bardzo przeszkadza. Nie przypominam sobie by w drodze ewolucji nogi przesunęły się ptakom ponad skrzydła. Wystarczyło byś przeszczepił je dalej i byłoby o niebo lepiej. No i nie miał by tego odwłoku pszczoły, tudzież kuperka kaczuszki :wink:
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Lady Mayer pisze:no niestety, anatomia jednak bardzo przeszkadza.
anatomia przeszkadza jedynie marudom z forum ;-) ja z biologi świata warhammera jestem słaby. W moim WFB orły właśnie tak wyewoluowały :P
Na stole nikt nie patrzy mu pod kaczy kuper, więc jest OK. A stosunek nakład pracy/efekt uważam za zadowalający.
Obrazek

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

hm, mi by to tam przeszkadzało na stole (przynajmniej w mojej armii). wydaje mi sie też że biologia istot z warhammera nie różni się za bardzo od tej rzeczywistej, ot duży orzeł. To tak jakby Twoje HE miały nagle chodzić na nogach umieszczonych na miejscu barków, a broń dzierżyli w rękach, patrz dalej - ramion wystających z pośladków. Smok zaś miałby skrzydła również w tym nieszlachetnym miejscu pleców. ;) Ale co kto woli.
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

pisanie o smokach i rzeczywistym świecie w jednym poście wygląda dość zabawnie, nie sądzisz? ;-)

Dlatego też nie przejmuje się zbytnio anatomią wielkiego orła. To trochę tak jakby czepiać się, że spawny chaosu są niezgodne z anatomią.
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ale spawny mają anatomię. Co prawda ich kreator nie za bardzo wiedział co to słowo znaczy, ale mają :wink: ,
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Lady Mayer
Wałkarz
Posty: 82
Lokalizacja: lanca ci w...
Kontakt:

Post autor: Lady Mayer »

Asassello pisze:pisanie o smokach i rzeczywistym świecie w jednym poście wygląda dość zabawnie, nie sądzisz? ;-)

Dlatego też nie przejmuje się zbytnio anatomią wielkiego orła. To trochę tak jakby czepiać się, że spawny chaosu są niezgodne z anatomią.
Nie sądzę :wink: Nawet dla smoków możesz znaleźć pierwowzory w naturze, żeby jakakolwiek istota mogła się w ogóle poruszać musi mieć sensowną anatomię. Prześledź ewolucję gadów, ptaków etc i uwierz mi niejednego kandydata na smoka znajdziesz. Dlatego też może smoki GW to takie pokraki ;)

Spawny to mutacje, pokraczne groteski. Na zdjęciach spod Czarnobyla znajdziesz podobne w wersji "basic", np źrebię z zbyt wieloma odnóżami wyrastające z miejsc co najmniej dziwnych i inne cuda wianki. A orzeł to orzeł, sorry, mamusie oszukasz, tatusia oszukasz ale natury nie oszukasz. :) wtedy nawet najlepsze malowanie nie uratuje figurki.
"Żarty na bok, jak powiedział król Dezmod, gdy wśród uczty goście nagle zaczęli sinieć i umierać. "
A.Sapkowski

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

Asassello pisze:anatomia przeszkadza jedynie marudom z forum ;-) ja z biologi świata warhammera jestem słaby. W moim WFB orły właśnie tak wyewoluowały :P
Na stole nikt nie patrzy mu pod kaczy kuper, więc jest OK. A stosunek nakład pracy/efekt uważam za zadowalający.
No, chyba ogólnie z biologii :-). Niestety, mimo iż się napracowałeś, i sama modyfikacja wygląda nieźle, to wygląda to niestety pokracznie i skrajnie nienaturlanie.

Wszelkie istoty, nawet fantasy, mają swoje odpowiedniki w rzeczywistości lub na nich się wzorują (nawet chaos), więc jak najbardziej można pisać o rzeczywistym świecie i o fantasy w jednym poście.

Ogólnie, sugeruję urąbać mu te nogi i dać do tyłu - masz zdolności duże - myślę, że dasz radę. :-P Oszczędźmy HE komiczności. Już im wystarczy i bez konwersji :-P
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Szczerze, to nie będę przy nim już nic grzebał.
Nie chce mi się i nie zależy mi na lepszym efekcie niż ten, który uzyskałem. :)
Mam wiele innych rzeczy jeszcze do zrobienia.

pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Szwentas
Masakrator
Posty: 2200
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Szwentas »

kurde orzełek wygląda zajebiście a że ma szpony trochę z przodu... widocznie to mu ułatwia zabijanie demonów krasnali itp. a ewolucja widziała rożne dziwactwa więc ten orzeł poprostu sie przystosował do warunków. trochę się czepiacie za bardzo panowie/panie:P
Obrazek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

Boze spiny szukasz czy jak? Nie podoba sie i bys nie gral z takim? Bardzo dobrze, ladne krotkie wypierdalaj na turnieju bym tylko powiedzial. Orzel zrobiony zajebiscie, moj pewnie bedzie podobnie jak w koncu do niego zasiade, narazie ma krzaki w dupie i jako tako sie prezetuje.
Gniewko pisze:
Zarost zarostem, ale kolory inne - u mnie kudły jednolicie czarne, u Jagala ciemny łeb, a zarost (tu cytując Kubę) "z jakimiś idiotycznymi rudawymi akcentami", co w połączeniu z niebieskimi oczami jest bzdurne i podniecające zarazem.

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Faktem jest, że konwersja wygląda bardzo nienaturalnie- szczególnie na takich zdjęciach. Prawdą jest też, że na stole w ferworze walki i tak nikt na to uwagi nie zwróci więc sprawa jest drugorzędna. Dziwi mnie natomiast, że niektórzy zwolennicy tej konwersji na krytykę (zresztą w żartobliwym i lekkim tonie) reagują w tak buraczany sposób.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Relosu, przed napisaniem kolejnego posta weź 3 głębokie oddechy. :)
Obrazek

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

oj tam oj tam, przynajmniej jest sięz czego pośmiać :mrgreen: :mrgreen:
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Wy tu pierdu pierdu, a inne tematy martwe... :<

Awatar użytkownika
Madog
Wałkarz
Posty: 71

Post autor: Madog »

A chcesz się napierdalać? :lol2:
Mój awatar to moja dusza.

Uuuuuuu....

ODPOWIEDZ