Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

Marchon pisze:Taki szczegol: warriorsi z gw 5 czy 6 w szeregu?:)
6 w szeregu w tym czempion
Dźwiedź pisze:Z tym, że Zabójca Demonów złożony nielegalnie(2wielkie runy na toporku)....
faktycznie zle go zlozylem ale i tak nic nie zrobil wiec chyba nie ma problemu :)

Dźwiedź
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: Dźwiedź »

Co do wariorów to potwierdzam że są git w takiej wersji choć ja daje im jeszcze muzyka... Najlepiej sie mają u boku Długobrodych jako swoista detka. :wink:

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

Dźwiedź pisze:Co do wariorów to potwierdzam że są git w takiej wersji choć ja daje im jeszcze muzyka... Najlepiej sie mają u boku Długobrodych jako swoista detka. :wink:
muzyk oczywiscie byl i tez ich wystawilem obok longow. Zabili Konrada a pozniej wpadli od boku

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

@ Thorgrim - dales jakies runy na te bolce badz kate?
Obrazek

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Ja wczoraj z tk grałem na sojusz DL(slanesha) i DE....
Mimo że na początku zj***** ustawienie klocka(zostawiłem lewą flankę z machinami nie pilnowaną) i domentki inne badziewia tam właśnie sie skierowały...
2 działa unbreakable, przez 4 tury trzymały 2 konnice, 2 klocki piechoty(fakt że S3,ale pircing i posiony)
15 warriorów spełniło swoje zadania(zgineli zagonieni bez walki), gyros odbił sie od boku kuszników, a kowal został zabity przez wronę po 3 turah walki...
Hierophanta Tk został uszczelony przez 3 snajperów DE...
Ogólnie całą grę mieliśmy przeje*%$!

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

Phelot pisze:@ Thorgrim - dales jakies runy na te bolce badz kate?
bolce mialy r.of burning i jedna cos tam jeszcze ale nie pamietam co a katapa miala r.of accuracy i r.of burning

bolce sie splacily bo zdjęły 3 BK, 5GG, troche szkieletow i zranily Konrada. Za to katapulta zabila tylko 10 szkieletow i chyba 2 GG

Guldur
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Guldur »

a tak swoja droga - czy ktos kiedys testowal cztery oddzialy minersow po 20?

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

taaa... opcja imo nie skuteczna, bo nie ma co walczyć wręcz

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

a minerzy to co? pies? też walczą w ręcz

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Vanirh jesteś czasem zabawny z tymi opisami:P
Źle ustawiłeś slayerów, żyrek za miast palić szarżował, ogólnie miałeś więcej szczęścia w tej bitwie niz rozumu.
Ja ze swej strony - jako dowódca demoniczny powiem, że testowana armia oparta na slaneshu jest w turbo warzywna.
I nie miałem wrony, a keepera.

Co do kwesti minersów.
4 oddziały to fajny klimatyczny motyw, ale według mnie nie przydatny. Klocki są warte średnio około 280 punktów, a możliwości bojowe dopiero przy duzej runie.
Chociaż zgodzę się z faktem, że mamy sporo armii imperiuum, innych krasi, orków itd, wszystko przecież na maszynach, ale w liczbie 4 unitów to już przesada :P. Sądzę że 2 regimenty to maksymalna liczba.

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Supeł pisze:a minerzy to co? pies? też walczą w ręcz
Supeł, a co? wystawisz ich na początku bitwy czy też będą wychodzić? Jak tak to przeciwnik wiedząc co się święci zabezpieczy tył bo nie będziesz miał machin by go ruszyć do przodu

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

BOGINS pisze:Vanirh jesteś czasem zabawny z tymi opisami:P
Źle ustawiłeś slayerów, żyrek za miast palić szarżował, ogólnie miałeś więcej szczęścia w tej bitwie niz rozumu.
Boguś, bez przesady. Slayerów usawiał mój sojusznik, a z żyrokopter by i tak spadł...
Zresztą, jak ja nim zaszarżowałem to w tamtym momencie już było po grze bo kowal umierał a Tk się sypali :evil:

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

Vanirh pisze:
Supeł pisze:a minerzy to co? pies? też walczą w ręcz
Supeł, a co? wystawisz ich na początku bitwy czy też będą wychodzić? Jak tak to przeciwnik wiedząc co się święci zabezpieczy tył bo nie będziesz miał machin by go ruszyć do przodu
co za różnica? gdzie by ich nie wystawić i czy wykopywać czy nie chłopaki walczą w ręcz, więc wcześniejsze Twoje stwierdzenie że minerzy nie walczą wręcz jest nieprawdziwe :P :D

grałem kiedyś taki sojusz dwarfy na 3x minerach i sleyerzy na 2 popychaczach :D ze sztandaru i LSTrolls bo sędzia pozwolił na takie łączenie :D hehe masakra :D w 3 turze nie było przeciwników kto by nimi nie był :D 3 maski i do domu - jak minerzy wychodzą równocześnie i ma się duży popych to 2 regimenty robią rozpierduchę :D

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Tylko może być dzisiaj problem, bo niekoniecznie się wykopią(mała szansa, ale jest) i nagle cały plan może zawieść

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

maja przerzut wykopywania, dadzą rade :D

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

kolejna gra (na 1700) z wampirami za mna. Nie bardzo chce mi sie pisac co kto mial chyba ze ktos poprosi :)

Najwazniejszy moment gry to 5 tura gdy do walki zlozonej z slayerow, ghouli i szkieletow dolacza sie (na dodatek wpada od boku) klocek hammererow z BSB i thanem. Na 10 atakow z przodu ginie 8 ghouli :). Starcie wygrywam o 13 :) i cale dwa regimenty sie sypia a z nimi BSB i general. Reszte mozna sie domyslic, cala armia sie tez sypnela

ostatecznie 17:3 dla krasnoludow :)

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

to miałeś fart, bo ja wsadziłem taką samą szarże hamków ale z lordem na tarczy i po kilku turach vampir wyczyścił stół

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

macie fajnych przeciwników. U mnie jeden z graczy WC wystawia 4 wampiry, mają ten przedmiot do wskrzeszania, curse of years, a reszta to power stony, nie idze zatrzymać tego na kowadłe i szmicie

Awatar użytkownika
thorgrim
Wałkarz
Posty: 99
Lokalizacja: Radom

Post autor: thorgrim »

Supeł pisze:to miałeś fart, bo ja wsadziłem taką samą szarże hamków ale z lordem na tarczy i po kilku turach vampir wyczyścił stół
farta mialem ale BSB z runa bitwy i 2xUS robi swoje. Przeciwnik tez nie zabil duzo bo nie mial czym. Front ghouli stykal sie tylko z jednym slayerem

Awatar użytkownika
Bania
Falubaz
Posty: 1328
Lokalizacja: Twierdza Toruń - Fort Rogowo
Kontakt:

Post autor: Bania »

po co szarzowac na slayerow oddzialem w ktorym jest general... strata czasu i mobilnosci, 5 wrajtow z banshee rozkrecaja 20 slayerow w 2 tury.
Obrazek

ODPOWIEDZ