Poczatkujacy

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

nie.

a przynajmnije do tej pory nie wyszły zadne zasady do BP, ktore by uwzgledniały nowe HE.

teraz HE na BP sa slabsze.. ale przynajmniej nie ma klopotu z wystawieniem oddziału 10+ piechoty ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Jedną z rzeczy, która podoba mi się w HE jest fakt, że można dawać championom oddziałów elitarnych magiczne przedmioty do 25 punktów. Jakie są Wasze ulubione kombinacje? Podawajcie championów i przedmiot/przedmioty, które im dajecie.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Champion DP z Helm of Fortune za 25 pt. to moj osobisty faworyt. Ma save na 1+ z przezutem. Doskonaly do stopowania w wyzwaniu jakis wymiatajacych herosow przeciwnika pod warynkiem ,ze nie maja jakiejs broni ignorujacej save'a. Nawet jesli maja S 7 (5+jaki dwurak) to ciagle zostaje mu save na 5+ z przerzutem a to sporo. Taki champion jesli zginie to i taknie powinien dostac znacznego owerkill'a a nasz odzial ciagle zqchowuje durzy stan liczebny wiec mozemy liczyc na punkty do CR z liczebnosci i za sztandar. Doskonale nadaje sie rowniez do ochrony naszego miekkiego BSB z Battle Bannerem przed niechcianymi wyzwaniami.

Championowi DP mozna rowniez dac Talisman of Leoc za 10 pt. jesli sie chce z niego zrobic kamikadze jednorazowo nabijajacego 3 rany na odziale badz bohaterze przeciwnika. Tak samo dziala to z Bladelord'em (championem SM).

Praktycznie na wszystkiech championach przydatny jest Amulet of Light dajacy calemu odzialowi magiczne ataki w walce wrecz.

Ciekawymi rozwiazaniami sa rowniez Silverskein za 25 pt. (pewnie popelnilem blad w pisowni ale siedze w pracy i nie mam dostepu do kodeksu) dajacy +1 do rzutu decydujacego o tym kto rozpoczyna gre. Przedmiocik ciekawy ale nie na tyle moim zdaniem aby "zasiecac" nim bohaterow.

Gem of Corage za 10 pt.(raz na bitwe noszacy i odzial w ktorym jest zdaje dowolny test Ld na 3k6 i wybiera dwie najnizsze kosci) to tez ciekawy wybor.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w zasadzie to nie daje prawie żadnego, z prostej przyczyny po co dopłącać do czegoś co jest i tak drogie. Taki drakemaster z hełmikiem kosztuje 75pkt...

ale GoC jeśli nie jest na herosi to czempionowi piechoty warto dać jesli moze być pod ostrzałem, podobnie jest z AoL jeśli nie siedzi na herosi, z tymi przedmiotami to jednak tak wesoło nie jest, czempion ma 1 W wiec i tak ąłtwo go utłuc, a wtedy cóz przepada, co innego jest ze skeinsliverem, który nie przepada no ale to aż 25 pkt.. ogólnie to drogo wychodzi :)

ale dosć cieakwym rozwiazaeniem jest dragon armour na czempionie phoenixów :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

chyba armour of caledor :)

ciekawa zabawaka jest jeszcze dragonhorn :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:ale dosć cieakwym rozwiazaeniem jest dragon armour na czempionie phoenixów :)
Mam polskojęzyczny armybook, domyślam się, że chodzi o Pancerz Caledora (save 2+) :) Faktycznie niezła kombinacja dla championa PG - save 2+ i ward 4+ :) Ewentualnie można dać to innemu championowi piechoty (SM lub WL).

Poza tym nie będę oryginalny, oprócz powyższego interesujące dla mnie wydają się:

- Hełm Fortuny dla championa DP (czyli ma on save 1+ z przerzutem);

- Klejnot Odwagi (jeden test psychologiczny na 3 kościach, odrzucamy najwyższy wynik) - jest to chyba najciekawszy przedmiot dla championów ze wszystkich dostepnych;

- Amulet Światła (magiczne ataki w walce wręcz) - w sumie bez rewelacji, ale czasem może się przydać.

Reszta nie jest dla mnie tak interesująca.

EDIT: Słuszna uwaga, Asassello, Smoczy Róg też jest fajny, zapomniałem o nim.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

bardzo fajny, ale jeszcze nigdize nie widziałem


a co do tego armour of caledor i dragon armour, no cóz śledząc tą dyskusje o dragon armourze jakoś myśle już tylko o tym ( przecież on też jest dragon armourem ;) )
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Witam.
Chciałbym zacząc gre armią High elves, oraz dowiedzieć się jakie modele najlepiej zakupić na początek(border patrol). I co w związku z tym że wyszły nowe high elves- mam księge armii starego wydania i chyba będzie trzeba kupić nową? A czy wszystkie stare jednostki wyszły z użycia bo kupiłem silver helms i nie wiem czy sa nadal aktualne? Prosze o porady i wyrozumiałość.... pozdr.

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Srebrne Helmy obecnie przeszly z jednostek podstwowych do do specjalnych. Drozsi od nich o 7 punktow Smoczu Ksiazeta deklasuja ich posiadajac praktycznie dwa razy wieksza sile uderzeniwa-2 a nie 1 atak. Oprucz tego maja wyzszy WS-5 , I-6 i Ld-9 i sa prawie czterokrotnie drozsie jesli chodzi o zakup...

7 punktow za taka roznice w klasie jednostki to niezbyt wygorowana cena aczkolwiek sa na forum glosy ,ze ludzie wlasnie z tego powodu beda grac Srebrnymi Helmami a nie Smoczymi Ksiazat.

Wszystkie cory czyli lucznicy, wlucznicy i straz morska Lothern sa obecnie jak najbardziej grywalne.

Łucznicy pozwalaja uszczuplic badz wyeliminowac ostrzal ze strony przeciwnika czyli to co najbardziej boli malo wytrzymale, slabo opanerzone i niezbyt liczebne elfy.

Wlucznicy to stosynkowo tania piechota o niezlej jak za te punkty jakosci: 5 ruchu, zawsze akatkuja jako pierwszi z trzech rzedow jesli zostali zaatakowani od przodu i maja przyzwoity WS w wysokosci 4.

Straz morska z Lothern jest polaczeniem tych dwuch odzialow. Ma swoich zwolennikow i przeciwnikow. Jedni doceniaja jej elastycznosc drudz twierdza ,ze jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Jednostka ta jest drozsza zarowno od lucznikow jak i wlucznikow. Ma krutszy od lucznikow zasieg bo 24 a nie 30 cali. Jesli wystawimy duzy odzial punkty jakie wydalismy na luki w pewien sposob sie marnuja bo strzela z nich tylko pierwszy rzad badz dwa ,jesli odzial stoi na wzgorzu ,a pozostale tego nie robia.

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

A jakie jednostki poleciłbyś mi kupić na początek?

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

box archerów podstawa 20 poszukaj na allegro przydaja sie zawsze choc na poczatek starczy 10 (bo potrzebujesz tylko jeden core)
sztandarowy armi musisz przekonwertować magów tez możesz pokonwertować ;)
podręcznik
bolce na poczatek 2
DP mozesz przerobić z SH
a potem to już zależy

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Ja bym kupił box spirmanów,box archerów,2 bolce,jednego maga,ze speców dałbym swordmasterów i silv przerobionych na dragonów.5 shadołów też się przyda

Artemis
Chuck Norris
Posty: 495

Post autor: Artemis »

Ja bym ci radził kupić maga, 20 archerów (allegro), silver helmów przerobić na dragon princów i 2 bolt throwery

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Mam dość duży budżet więc chyba nie będe przerabiał silver helms na dragon princów- kupie sobie ich, chyba żę silver helms nie będą mi w ogóle potrzebne?

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

A jeśli chodzi o taktyki, sposoby wystawiania high elves to gdzie mam poszukać....? Bo chyba ktoś założył temat na tym forum dla takich leszczy jak ja?

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

gdzieś coś było ale popatrz na rozpy, co ludzie w nich piszą.
Pograj trochę to zobaczysz co ci sie beidze bardziej podobało.

W SW nie inwestowałbym. Natomiast 10 DP i 14 WL napewno ci sie przyda ;)

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Dobra, spoko jeszcze poczytam rozpy i mam nadzieje że będzie w miare dobrze :oops:

lith
Oszukista
Posty: 872

Post autor: lith »

Polecalbym zagrac ze 2/3 razy na kartonikach przed kupieniem. Chyba, ze masz naprawde duzy budzet, wtedy kazdy core po 20 modeli, kazdy special po 15 i po 4 rare ;)

Awatar użytkownika
Nilgar
Kretozord
Posty: 1502
Lokalizacja: Caledor
Kontakt:

Post autor: Nilgar »

Smok :twisted: co to za armia bez smoka?
Obrazek
Obrazek

Szymek
Chuck Norris
Posty: 478
Kontakt:

Post autor: Szymek »

Smok też będzie, ale w swoim czasie.... :twisted:

ODPOWIEDZ