Nowa Edycja

Tomb Kings

Moderator: Shino

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Re: VII Edycja

Post autor: kotson »

Na oko to 90% tego już było. Przeczytaj poprzednie posty zanim coś wkleisz, a najlepiej wstaw to czego wcześniej nie było. Ale wzmianka o zasadach Tomb Princa ciekawa :)
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Bravd
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Lubartów (k. Lublina ;])

Post autor: Bravd »

Nie do końca kotson, to tak jakby wymieszanie tego wszystkiego co było :P A jeżeli to mają być najnowsze newsy, to jest jak najbardziej spoko. Kilka zmian, i to na lepsze, ale nie jest aż tak źle jak ze Skavenami... I nareszcie może Icon Bearer byłby grywalny? z 3 atakami i killing blowem, daje do zastanowienia ;) ale jak Prince ma miec 5S i dawać Dispela... miodzio ;)
"Niech piaski zakryją całą ziemię..."

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Tomb Guard:
- 9(!) points/model
:mrgreen:
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

O ile dobrze zrozumiałem to wychodzi na to ,że zwykłe szkielety z włócznią i tarczą będą kosztować 9 pkt. a gwardia tyle samo. Jeśli tak to śmieszne.
A ktoś się orientuje na jakiej zasadzie z tą katapultą?

Awatar użytkownika
kotson
Falubaz
Posty: 1123
Lokalizacja: Tarnów\Lublin

Post autor: kotson »

Przypuszczalnie zostanie w 8 ed zostanie zniesiona zasada odnośnie trafień na 4+ z katapult. Teraz każdy model pod templete ma otrzymywać trafienie, niezależnie czy jest cały przykryty czy nie
BEER FOR THE BEER GOD
CANS FOR THE CANS THRONE

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Ingen175 pisze:Ja właściwie chciałbym w nowych tk 2 rzeczy :
- 2-3 nowych jednostek - ale nie przegiętych - klimatycznych i grywalnych (dla mnie i przeciwnika - żadnego monstrum typu stegadon)
- obniżenia kosztów Skeleton Warriors - 8 pkt. to za dużo, Chłopki z Bretonii mają długie łuki, bs 3 (ale to tak jak każdy człowiek), pale, skirmish - to wszystko za 5 pkt. Dlatego chciałbym aby kosztowali 6 pkt. A no i zapomniałem, za 5 pkt. cały oddział ma super płonące strzały.
Tyle życzeń z mojej strony, no może jeszcze żeby codex pozostał klimatyczny, bo te nowe coraz gorsze są - takie lizaki mają o wiele gorszy niż w 6 edycji, no i straciły sporo jak np. southlandy co moim zdaniem wpłynęło niekorzystnie na "klimat" armii.
Pozdro
Powiedz gdzie to wyczytałeś??
bo chłopaki z bretonii z palami kosztuja 6 pkt
W skirmiszu bez palów 7 pkt
i nie mają feara, imune to psyhology i nie można ich wskrzeszać.
Więc twój postulat by kosztowali 6 pkt został już dawano temu uwzględniony. No chyba, że te 6 pkt tyczy się szkieli z łukami. No ale tutaj troche składnia sie kłania. :wink:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Malcavian
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 198
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Malcavian »

G'N'R pisze:
Screaming Skull Catapult:
- Every model touched is hit, not only on 4+.
The way it is in the Skaven book. Maybe a hint of what to come in the 8th edition rule book?
fajnie fajnie, ale bronie skavenów, które używają template'a hitują wsztstkich dotkniętych, ale tylko i wyłącznie dlatego, że strzelają kulami gazu z siłą 2... a nie dlatego, że niby tak ma się zmienić w battlu zasada odnośnie katapult

Awatar użytkownika
Mac
Kretozord
Posty: 1842
Lokalizacja: Kazad Gnol Grumbaki z klanu Azgamod

Post autor: Mac »

Malcavian pisze:fajnie fajnie, ale bronie skavenów, które używają template'a hitują wsztstkich dotkniętych, ale tylko i wyłącznie dlatego, że strzelają kulami gazu z siłą 2... a nie dlatego, że niby tak ma się zmienić w battlu zasada odnośnie katapult
Tak, bo Scorch, Warpfire Thrower, Warplightening cannon, Doomrocket i inne to są bronie/czary/przedmioty strzelające gazem...

Coś dziurawa ta Twoja logika :lol2: Poza rzeczywiście brońmi klanu pestilence - dmuchnięcie furnance, pestilent breath, plague claw catapult - i wynalazkami klanu skryre - poison wind globadiers i poison wind mortar - które wykorzystują gaz, u skavenów jest też dużo rzeczy nie bazujących na trującym gazie, używających templaty i hitujących wszystko co dotkną, automatycznie.
"Remember, a Dwarf's only as big as his beard."

Awatar użytkownika
Xet
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3087
Lokalizacja: Rumia

Post autor: Xet »

Jakieś nowe info ?

Awatar użytkownika
Fluffy
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3434

Post autor: Fluffy »

Obiło mi się o uszy że 7ed podręcznika możemy nie doczekać, a TK podzielą los DoW/ChD. Obym się mylił.

As-Salam alejkum.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

super... mam TK które się mogą nie pojawić
mam ogry, których przyszłość jest niepewna...
mam DoW które od dawna egzystują jak warzywo

chyba przerzucę się na stałe z grania na modelowanie...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Z tego co ja widziałem to, że po prostu w 7 ed. nie będzie. Ale, że ma być w tym roku. Czyli jak 8ed w wakacje to może TK w październiku np.

Bez sensu byłoby nie suportowanie dosyć popularnej imo armii. No chyba że jest ich trochę, a nie przekłada się to na modele sprzedane.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
EvilOne
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: EvilOne »

Nie bądzcie pesymistmi
TK pojawili się w nowym dodatku do AoR
Karty TK są już w inwazji(karciance)
Więc GW na pewno wyda TK w przeciągu 1,5 roku, skoro wydali zwierzaki które są malo popularne to mumie pojawią się przy następnym zrzucie(graczy tk na pewno jest więcej niż bretanów)
Pozostaje tylko jedna wątpliwość czyli mieć nadzieję booka nie będzie pisał phil kelly, inaczej mumie mają przejebane do szpiku kości

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

EvilOne pisze:Karty TK są już w inwazji(karciance)
Obrazek

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

Jak wygląda sytuacja TK bo zamierzam zbudować tą armię i nie chcę by podzieliła los beastmenów.. bo 7ed totalnie zabiła we mnie ich klimat :cry: Phil Kelly tak rozjebał jednostki i klimat że straciłem żyłkę do tamtej armii

a TK mnie od jakiegoś czasu wciąga i siostrę (głównie przez nią :D ) i nie wiem kiedy nowy book? czy opłaca się kupować obecny

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

armia TK jest bardzo trudna do prowadzenia ale jak do tej pory jako jedyna 6 ed armia opiera sie wszystkim potworkom i może pograć na równi (tylko trzeba się troszke napocić)

6 ed book jest świetnie napisany, ma zalety jak i wady i niesamowity klimat

nie wiadomo dokładnie kiedy wyjdzie 7 ed book bo plotki ciągle zmieniają termin ale jeśli chcesz grać to myślę że warto bo pewnie jeszcze conajmniej z 3-4 miesiące jak nie dłużej (a znając GW to może się nawet w tym roku nie doczekamy nowego booka)

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 365

Post autor: Proch »

dziękis czegoś w tym stylu mi było trzeba a do trudnnych armi jestem przyzwyczajony bo przede wszystkim stawiam klimat! :D a im więcej kombinowania tym ciekawsza gra ( żygać mi się chce jak widzę graczy którzy kupują demony bądź VC bo to najmocniejsze armie :oops: )

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ja mam TK a potem kupiłem jeszcze ogry żeby mieć więcej fanu z gry :mrgreen: (i jakie to uczucie jak po dwóch latach gry nagle dostajesz armia która chodzi 12 cali(a nie 4) i może dawać flee, magia może nie wyjść i dowiadujesz sie co to miscast i ifka :mrgreen: :mrgreen: itp-zupełnie cos innego)

Awatar użytkownika
szirer
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187
Lokalizacja: Skoczów
Kontakt:

Post autor: szirer »

Ja proponuje kupic teraz TK bo sa swietne figsy :) a boje sie ze w kolejnej edycji te fajne i masywne szkile jakie sa teraz zamiena na takie chuderlaki jak w VC :) no i Tomb Guardzi sa swietni a napewno zostana przelani na plastik z jakims nowym wzorem :) no i TK maja fajny batalionik w ktorym wszystko jest do gry ( no moze jazda jest jedynie srednia ;) ale tez potrafi zablysnac glownie z tego wzgledu ze wszyscy ja olewaja bo jest cienka ;)

symek
Chuck Norris
Posty: 524

Post autor: symek »

ja używam lekkiej jazdy jako dodatkowe woondy do mobilnego konnego licha :lol2:

ale kiedys zrobiłem oddział 10 cięzkiej z FCG i warbannerem i całkiem się sprawdzali jak wpadali w jakiś klocek od boku z popychaczki - spłacili się ale niestety trzeba o nich cholernie dbać

ODPOWIEDZ