Kultowy turniej dla początkujących

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
P..
Wałkarz
Posty: 69

Re: Kultowy turniej dla początkujących

Post autor: P.. »

Dzięki wszystkim za grę. Było miodnie, i do następnego.
Fajny pomysł z grą na takie punkty. Można go powtórzyć.
Pozdrawiam,
P.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

to prawda, ale równie fajny mógłby być turniej ok 1200 pts z podobnymi ograniczeniami :)

P..
Wałkarz
Posty: 69

Post autor: P.. »

Tylko z max 2 bohaterami - w tym jednym nieczarującym. W każdym razie mniej niż te zwyczajeow 1650.
"Przyszliśmy po prośbie-prośbie... daj nam trochę sera... od biedy może być spaczeń..."

Awatar użytkownika
Smiechu
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3354
Lokalizacja: Rogaty Szczur (Stare Babice)

Post autor: Smiechu »

hmm jestem za w sprawie turnieju na podobne ograniczenia ze zwiekszeniem limitu do 1200-1250 pkt i na 2 herosah (max 1 mag)

Wtedy to juz by był naprawde Kultowy turniej dla poczatkujacych, gdyz nowe osoby zapoznaja sie z lepszymi kombinacjami rozpisek - tak sadze :)

Awatar użytkownika
Harry101
Mudżahedin
Posty: 319
Lokalizacja: Nemezis Warszawa

Post autor: Harry101 »

Ja nie mogę wypowiedzieć się o całym turnieju...
o 14:15 przyjechałem z zajęć popatrzeć jak się toczy turniej, a tu surprise.. .Assasello musi spadać... wiec zagrałem sobie za niego 4 bitwę...
Ostatecznie Gąsior... i wampir 2lv 2x ghule, kupka zombie, grave gwardia, wilki i baty...
ja jako skaveński gracz dostałem "armię" paru elfickich modeli...
i pytanie .... i co ja mam z tym zrobić:) Jak dojdzie ta piechota to tego ze 2 razy więcej będzie. W efekcie skończyło się, że 1,5 fell bat wbrew moim wyliczeniom wytłukło załogę bolta... (po śmierci jednego z batów). a reszta towarzystwa napierała... potem trochę mocniejszy niż się spodziewałem pocisk skrzywdził DP do 3 z 6 modeli i raczej nie liczyłem ze zwojują coś z ghulami...efekt był taki, że DP trzymali dobrych kilka tur jeden oddział ghuli do momentu w którym nie zdechł jeden z DP,a ghuli się nie namnożyło. za to BSB dumnie pozbył się wilków i do końca gry ganiał wampira... (i tu by sie przydał ten bolec :( ). Jednak najważniejszą częścią tej gry dla mnie było wykrojenie 20 Gravów w 3 tury walki przez WL... potem dostali flankę od zombiaków ale dzielnie z pomocą BSB stali do końca gry... w efekcie prawie połowa pkt przeżyła (BSB i WL), a chłopcy wykroili Gravów... co dało 12:8 dla gąsiora... początkowo myślałem, że zdobędę maks 2pkt tymi długouchonami, ale WL faktycznie to twarde chłopaki:)... splewił trochę bolec... dużo by mi dął jak by żył....:)
Pozdrawiam... i fajnie było popatrzeć, ze jednak istnieją jakieś inne twarze niż to zdziadziałe i ciągle to samo od lat towarzystwo w warszawskim WFB... prawie jak PZPN:)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

a może tak wyniki? :P

Awatar użytkownika
Sil
Plewa
Posty: 7

Post autor: Sil »

Hohonus pisze:a może tak wyniki? :P
Chciałbyś :)

Korzystając z okazji chciałabym pogratulować organizatorom udanego turnieju oraz podziękować za sympatyczną grę moim przeciwnikom (w kolejności bitew): Wampirzym, Szczurzym, Krasnoludzkim i Chaośniczym.

Pozdrawiam! :)

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

@ Sil: czyżby avatarek z L2?

Bartys
Kradziej
Posty: 967
Lokalizacja: KULT

Post autor: Bartys »

Już daje wyniki, sorry że dopiero teraz ale nie miałem wcześniej dostepu do akurat tego kompa.
Oto i one:
1. Kotlet
2. Ciastor
3. Yuby
4. Offspringman
5. Karol Sosnowski
6. Michał Tybuś
7. Celedor
8. Lith
9. Bartys zwany Kalarepą
10. Maciek Ozonek
11. Gąsior
12. Manfred
13. Piotr Miazga
14. Asassello
15. Ronald Opałka
16. Jasiuuu
17. Andrzej Czeszel
18. Konrad Sosnowski
19. Mariusz Adamczyk
20. Śmiechu
21. Kozielski Stanisław
22. Sylwia Raczko
23. Przemko z Tartaku
24. Maciek Zemła
25. Łukasz Brzeski
26. Bartek Soloch
27. Świeżaczyński Jacek
28. Maciek Przesdziak

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za przybycie, w szczególności graczom, których nie widujemy na turniejach. Mamy nadzieje że zobaczymy się ponownie przy stołach:D

Sir Roni de Gato
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Sir Roni de Gato »

No to ładnie, przez przegraną z Dastorem wylądowałem w 2 połowie listy :/ :D

Awatar użytkownika
HarryAxe
Chuck Norris
Posty: 557
Lokalizacja: Míl Än Óveķ

Post autor: HarryAxe »

a ja i tak jestem z siebie dumny :D

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

a było tak blisko... :wink:
niemniej turniej mogę zaliczyć do udanych :)

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Ciekaw jestem rozpisek z którymi przyszli gracze. Ograniczenia wydają mi się naprawdę fajne (nie licząc Bretonii), również bardzo chętnie zobaczyłbym turniej na takie same (ew dodatkowy slot special) ograniczenia lecz większe punkty :) Ktoś wykminił jakieś nieprzyzwoite przegięcia ;) ?

Bardzo chciałem się pojawić, niestety nie dałem rady (to w ogóle pechowy weekend był, chciałem pojechać na Pyrkon, bo fajny rulespack -wypadło mi coś w sobotę, chciałem pójść na turniej w niedzielę- rozchorowałem się :]) Zamierzałem przyjść z:

Nurgle BSB
14 Plaguebearers, banner
20 Daemonettes, banner
6 Flesh Hounds
5 Furies
1 FIend
"There is a pervasive attitude in Warhammer that "one shouldn't bring a knife to a gunfight." The whole reason that Rambo is a badass is because he indeed brings a knife to a gunfight, and still wins." ;)

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1668
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

coś a'la moja rozpa.
herald nurgla
15 plagsów fcg
10 demonetek
6 psów
7 furii
2 fiendy

wnioski: klocek plagsów z heraldem jest nie do ruszenia. przynajmniej na te punkty :wink:

Yuby
Wałkarz
Posty: 58
Lokalizacja: MSWiA
Kontakt:

Post autor: Yuby »

Wszystko jest do ruszenia :p Zapytaj się Manfreda, który też grał demonami a ruszyły go Orki.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Yuby zmień ten post bo jeszcze ktoś przeczyta :P :lol2:

:wink:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Manfred Ty plewo. :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

8 psów odbiło sie od goblinów :D
a potem rzuciłem 4 na gonienie klocka black orków który uciekł 6 cali, od tego rzutu zależało w ogólnym rozrachunku jakieś 1000 pts może nawet troszke więcej :lol2:

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Jak dla mnie te rozpisku deomonów na plagach są za mało mobilne.
Co z tego, że nie do ruszenia jak wolne, idzie to 4 cale na turę, ataków też ma mało, a wystarczą fireballe i już można społowić, szarże z boku/tyłu też raczej to rozwalają
na te punkty herald nie weźmie też żadnego fajnego sztandaru typu +d3 CR

jak już miałbym grac na wystawianiu czegos co jest nie do ruszenia, wystawiłbym 3 beast of nurgle - szybsze, bardziej wytrzymałe, lepiej atakuję i regenka niezależna od tych 2 ran heralda w środku ;)


ja miałem się pojawić z goblinami :wink:
powrót do korzeni, chciałem to dla Jasia zrobić, który mnie nagminnie karci za demony :roll:

rozpiska była mniej wiecej taka:
orc shamman z eadbuttem i collarem,
2x5wilków speary, muz
ok 25 NG, siatki, 2 fanole, FCG
2 snotlingi
2 rydwany
7 savage boar boyz big uns, z +D6 do szarży
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Manfred pisze:8 psów odbiło sie od goblinów :D
Jeżeli miały siatki i fcg to mogłeś przewidzieć, że tak będzie. (zakładam, że od frontu szarżowałeś :wink: )
Nie ma to jak małe tanie klocuszki :P
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

ODPOWIEDZ