Kozie Sukcesy i Porażki

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Re: Kozie Sukcesy i Porażki

Post autor: minosso »

Witam ostatnio pogrywalem sobie troche bestyjkami nowymi. Reaktywacja warhammera w moim przypadku przyszla wraz z nowym bookiem :twisted: Coz na poczatku nie bylem zachwycony ale... Zagralem 3 domowki i jeden turniej. Wszytko gralem na 2650 pts.

Domowki zagralem 2x z high elves i generalnie 2x remis ;] oraz z O&G gdzie zmasakrowalem armie przeciwnika. Gdyby nie moje kiepawe rzuty podejrzewam ze na elfach moglbym nawet dojsc do minora ;]

Na turnieju gralem z High elves, VC oraz TK. Z elfami standardowo remis przy moich mega rzutach decydujacym momentem byla szarza moich 3 minotaurow z Doomy (7A i przezuty na trafienie) na phoenix guard. Zadawalem tam 6ipactow z S5 no i potem reszta atakow. Oczywiscie z 15 atakow zabilem 2 z impactow nikgo. Wiec pieknie przegralem rzucilem kosci no i ucieklem mialem nawet BS w poblizu ale to i tak nie pomoglo. Ale udalo sie poskladac reszte rzeczy i wyszedl remis.

Kolejna walka na turze z VC i ich szalona jazda w sumie to dwoma. Dalem sie pieknie wymanewrowac i zostalem zaszarzowany przez BK z generalem na mojego generala. Oczywiscie nikogo nie zabilem i ucieklem a oni mnie zjedli. Po czym zaszarzowalem ten oddzial BK dwoma chariotami z bokow no i na 2D6 impactow hitow i reszte atakow z chariotu takze nikogo nie udalo mi sie ubic piekne 3 impact hity mi wyszly no ale coz zero woundow. Tak wiec rzucalem dalej moim koscmi przewaznie 1,1 na trafienie i zabicie. Udawalo mi sie nawet rzucic czar na 3 kosci 3x1 i kolejny mag zrobil to samo 3x1 wiec 2x miscast pod rzad i rzucic 6x1 to naprawde przestalo byc zabawne. Cos tam uklepalem Ghorghona i oddzialem gorow ktory o mimo zaszarzowal! Udalo sie zdac fear i zbic jeden klocek dziadostwa. Ogolnie udalo mi sie zrobic 15:5 dla VC.

Ostatni walka mini turnieju byla z TK. Kolega zaczyna przygode z TK ale przedtem mial doswiadczenie w warhammerze. Ogolnie moje rzuty przez caly turniej byly podobne !LECZ! tym razem moj przeciwnik nie odbiegal ode mnie w rzutach i mysle ze dlatego udalo mi sie zmasakrowac opponenta.

Ogolnie minosy rzadza jak sie zaczna wkrecac z atakami malo co je powstrzymuje tylko trzeba uwazac na piekne strzelanie do nich bo to je boli naprawde mocno. Ghorgona coz lich ale przynajmniej jest efekt psychologiczny na przeciwnika, potrafi czasami nawet cos przytrzymac. Charioty... ahhh gdyby udawalo mi sie rzucic cos wiecej na Impacty to bylyby genialne ;] Ungor raiders! <= nie wychodz bez nich z domu ;] Ogolnie w ostatniej bitwie BEASTS OF THE MATCH! 6-ka ubila herophanta TK czy jak to sie pisze i sypanko. Gory rowniez potrafia zaskoczyc jesli wyjdzie !PRIMAL FURY! bardzo przydatna. Harpie hmmm srednia mi przypadly do gustu wiec raczej nie bede ich stosowac.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

no cóż życzyć trzeba więcej szczęścia w kostkach, i może trochę ogrania. nad furiami się zastanów bo są najszybszą jednostką w twojej armii przynajmniej na małe punkty. poza tym, przynajmniej mi zawsze się przydają

Awatar użytkownika
Shaga
Chuck Norris
Posty: 449
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Shaga »

Szymon jak Ty ładnie piszesz. "Udało mi się pokonać mojego oponenta" =D> . Zmasakrowałeś mnie, zmiażdżyłeś, wpieprzyłęś bez wazeliny...
TK były Adama. Ja wracam z Dwarfami, tak więc już niedługo czekaj na strzelanko:)
www.shaga.pl (już nie taki) nowy (ale na pewno najlepszy) sklep Gdynia ul.Morska 173

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

czyli to czego tygryski nie lubią najbardziej...

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Hmm... Coz jak wiecej strzalania to wiecej AMBUSH! ;] Ale przyznasz ze tak jak moja ghorgona wleciala w twojego magika czy jak mu tam i nic nie zrobila tak i Ty miales z lekka pecha przy kosciach. Proponuje na nastepny turniej generator kostkowy dla nas obu :twisted:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
oczko
Falubaz
Posty: 1407
Lokalizacja: Nemezis

Post autor: oczko »

minosso pisze:Hmm... Coz jak wiecej strzalania to wiecej AMBUSH! ;] Ale przyznasz ze tak jak moja ghorgona wleciala w twojego magika czy jak mu tam i nic nie zrobila tak i Ty miales z lekka pecha przy kosciach. Proponuje na nastepny turniej generator kostkowy dla nas obu :twisted:

Pozdrawiam
ta tylko ile masz tego ambuszu w przeciętnej rozpie?? 3-4 oddziały? a tak pozatym olejcie generator kostek jak obaj macie takie same rzuty to przynajmniej szanse są równe

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Do generatora to zartowalem OFC :D Ale OCZKO nowe uscislenia daja mi mozlwiosci calkiem nowe ;] 1 oddzial gorow i nieskonczenie wiele w ambushu i tak z cala reszta wiec :twisted: bedzie spoko

Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Don Wollheim »

Co do nie ruszania się z domu bez ungorów. Na jakieś 5 bitew które rozegrałem z ich udziałem zabiły 1 marudera i 1 panią z obsługi kotła DE. A zawsze miałem 4x5 lub na mniejsze punkty 3x5. Po prostu tragedia.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

One nie są od zabijania tak samo jak psy, jest to oddział do wkurzania przeciwnika, skupiania ostrzału.
A jak przypadkiem kogoś zabiją to tylko plus.

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Klops ma racje - jak nie do walki to zawsze mogą postrzelać i np społowić samotnego maga który głupio gdzieś biegał, obcinają marsz, odginają szarże, zajmują ćwiartki,

Ja mam na duże punkty 7-8 odziałów wogóle wiec 6-7 w ambushu jeśli dodadać do tego 2xharpie i zaczynanie to przeciwnik ma zagwozdke bo zagrożone sa bolce, działa itp (tylko nie krasnoludzkie :roll: ) o ile dobrze kulneliśmy na wychodzenie przeciwnik nie będzie w stanie wystrzelać wszytskiego.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Generał #54 pisze:Hej!
Ostatnio pewna bestia dała mi masakrę. W 3 turze to na tych wielkich skurczybykach to miał już chyba milion ataków każdym. S i T też przegiete i generalnie nic tylko wiać przed tym.
Jestem początkujący i pewnie mnie trochę wałował na tej bitwie ale powiedzcie proszę - jakie są faktycznie słabe punkty Bestii? Jak się do Was dobrać?
Zalezy czym grasz , ale ogolnie strzelaj najlepiej czyms o S4 i AP + nie daj sie zaszarzowac minoskom czy swiniakom ;)
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

tym grałem razem z lizakami ( miejsza co mieli :wink: .... 1 endzin, 40skinki, 2x4 terki, razoy, 2 kowboi )
wargor, chalice of dark rain, heavy armour, shield

bray-shsman, 2x diespel scroll

gorebull, BSB, the beast banner, hnarled hide, gouge-tusks, HA, shield

5x ungor riders, music

2x 5x ungor riders

2x 5x warhound

5x centigor, great weapon, music

3x minotaur, AHW, music

3x razorgory

cygor
Chłopaki 1 miejsce :D

1. ( 20 / 0 ) bitwa z HF & krasie.. z takich ciekawych akcji 7 łuczników strzela bo centigorów ze stabbornem zabija 4, cybor zmrużył oczko i zobaczył silverhelmów z gienkiem... rzut... 3 zabiło potem panika i poszli za krawędź razem z bolcem

2. ( 10 / 10 ) skaveny & VC... cygor dostał więcej niż ran z bashy... eteryczni przekleństwo ale mamy 5d6 S1 które zadało 10 W... pierw normalnie rzucony a potem z re bonda :mrgreen: a bashy dostała z flary... tu padł też rekord 1 minosek 10A

3. ( 12 / 8 ) CHD & DE.... milion strzelania dziwaczna magia... najlepszą akcje odwaliły centki ( z + 2 I ) zaszarżowały w klocek spearmenów z 2 czarkami... primal fury jest... 4A w 1 czarkę padła, 2A w 2 czarkę padła i jeszcze 2 typa :twisted:
a ungory nie wyszły z Ambusha 5 tur :?

wnioski:

centki jednak ciut za drogie
razorgory są mega tylko wódz musi być czujny i być blisko nich
cygor dobry jak na te pkt.. zawsze coś uwali jak dużo maszynek to się chowa i strzela co może no magię czasem uktuca
psy 2 wystarczają, może na większe jeszcze 2 piątki
ungory eee.... ćwiartka ? może fast pi paf... screen
BSB fakt 302 pkt. ale nigdy nie zginął... w ostatniej połowiony a minoski dostają mega kopa
minoski 1 odzial musi być... potrafią zadziwić

pozdrawiam

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

Gratki , udowodniles ze Bestie maja potencjal ;)
WFB playing since 1994

Don Wollheim
Pseudoklimaciarz
Posty: 33
Lokalizacja: Wrocław/Opole

Post autor: Don Wollheim »

Kuman gratulacje!
One nie są od zabijania tak samo jak psy, jest to oddział do wkurzania przeciwnika, skupiania ostrzału.
A jak przypadkiem kogoś zabiją to tylko plus.
Zdaję sobie z tego sprawę i do niczego innego ich nie używam. Zciągają na siebie szarże, zasłaniają minotaury i rydwany itp. po prostu zawsze mam mieszane uczucia jak strzelam nimi strzelam i nic nie chce zejść. Zastanawiam się czy nie brać jako standard po za 4x5 Ungorów również 2x5 psiaków. Czeka mnie też test harpii które dopiero się kleją. W najbliższym czasie gram z VC to wrzucę jakiś krótki opis.

Klops
Falubaz
Posty: 1062

Post autor: Klops »

ungory mają jeden podstawowy plus w postaci niepanikowaniu innych oddziałów poza przypadkiem gdzie zginie ci cała 5 w jednej fazie a to przy liderce u bestii istotne. Mogą strzelać wyjść z ambusza gorzej ich zabić z strzelania jedynie 5 zamiast 7m to przewaga psów. Na nowym booku nie ruszema się bez 5 5 ungorków a psów nie wystawiłem nigdy.
Kuman rozpiska nielegalna bo możesz mieć giftów i magicznych sztandarów za maks 50 a ty masz za 105 to nawet jak na lorda za dużo

war2bone
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: war2bone »

Klops pisze: Kuman rozpiska nielegalna bo możesz mieć giftów i magicznych sztandarów za maks 50 a ty masz za 105 to nawet jak na lorda za dużo

wydaje mi się iż baner za ile chcesz ptk, a do tego możesz giftów dobrać do 50 ptk więc jest legalna

gratuluje wyniku

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

war2bone pisze:
Klops pisze: Kuman rozpiska nielegalna bo możesz mieć giftów i magicznych sztandarów za maks 50 a ty masz za 105 to nawet jak na lorda za dużo

wydaje mi się iż baner za ile chcesz ptk, a do tego możesz giftów dobrać do 50 ptk więc jest legalna

gratuluje wyniku
dziękuję wszystkim za gratulacje

co do sztandaru to sprawdzaliśmy w najnowszych uściśleniach, zostało napisane że można mieć magiczny sztandar i gifty

więc nie ma co do określenia limitu kosztu magicznego sztandaru ( a właściwie go nie ma jak normalny BSB ), a koszt giftów określa zapis wydawania 50pkt. na nie

wydaje mi się dość logiczne... jak z BSB w demonach ( po za tym że BP zabrania ) wcale to nie jest przegięte jak na możliwości bestii

pozdrawiam :)

CAR2N
Chuck Norris
Posty: 562
Lokalizacja: Kraków

Post autor: CAR2N »

To ,ze gifty mozna dac jak sie ma magiczny banner to jest przeciez jasne od dawna . Gift to nie magic item jak sama nazwa mowi ;)
Pozatym taki BSB wymiata , inaczej bylby lipny jak w niektorych armiach :twisted:
WFB playing since 1994

Awatar użytkownika
minosso
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 157

Post autor: minosso »

Widze ze Malin zajal 10 miejsce na 800 pkt. Moze jakas mala relacja???

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

ostatnio dużo gram, 3trzy bitwy za mną i 1 turniej przed ( w niedziele )

2 były z kolegą który chce wskrzesić Kislev i grał własnym projektem armii plus WD który mówił o nich, 1 grałem z chaos dwarfami, na dość ciekawej rozpisce z klockiem 15 wolf ridersów z BSB co dawał 5+ warda i herosem do klepania, po za tym standard bullcenty, 4 bolce, anihilatożyx3, 3fasty... i takie tam, generalnie bardzo fajna rozpa, bo ten klocek jest świetny 18" szarży plus ward i hero goblin z 5ws i takie tam za jedyne 500, wnioski po tych 3 bitwach:

3 minoski plus heros robią wszystko.. fakt boli bardzo jak jest więcej strzelania ale zawsze ma się ten chalice więc 1 tura bardziej do przodu i bez większych strat, jak wygrają chociaż 1 CC to już jest fantastycznie... stosuję ich w kombinacji z GW albo ten baner +1S z AHW... wiem że boli nas kawa ale większość wklepie od 4-7 ran czyli oda heros plus 1 minoś.

centigory są dobre !!! losowe bonusy są fajne i się sprawdzają nawet te +2I, przynajmniej nie mamy teraz głupoty... najlepiej się sprawdzają 6 z muzykiem T.axe rzadko się wykorzystuje niestety.

pumby 1 oddział 3 jest rewelacyjny tylko blisko gienek ofc.

gorgon ma 14" ruchu daje łatwą możliwość wyrolowania fastów czy skirmisza który coś zasłania, wydaje się że są troskę tylko gorsze od cygora bo ten może rzucać ale gorgona ma 6T... bolca na 4+ no i się leczy najczęściej docierałem z 2 życiami a walka się kończyła z 3/4 i ginął jakiś czempion a jak lepiej pójdzie to hero lub czarka..

oby 3 bitewki wygrałem i jestem na prawdę bardzo zadowolony z nowego booka, nie ma przeciętności a ni miernych jednostek ( no może koszt jabera ), o magii nie będę się wypowiadał bo gram z 1 albo 2 caddy... 8lb na doomku jest nie za dużo nie za mało, teraz 5W i KB się nie boimy, to jest fajne w dużych bestiach, wiem że ludzie którzy stawiali na ambush się zawiedli, troszkę szkoda ( choć sam nigdy tak nie grałem ) ale wychodzenie w 1 turze skirmiszem jest zabawne i blokuje ruchy.

nie długo będę testował klocek bestigorów z gorebullem w środku albo doomkiem zobaczymy na ile pkt. może to coś da ten +1 za każdy standard, a franzy da 2A

ps.: primar furii na ungorach rządzi :twisted: maszynki żegnajcie :)

ODPOWIEDZ