Pytania początkujących i niepewnych 2

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
likaon
Kretozord
Posty: 1862
Lokalizacja: Warszawa, Białystok

Re: Pytania początkujących i niepewnych 2

Post autor: likaon »

Ostatnio mam fazę na zrobienie matikory z lwów HE(skrzydełek balroga lub tyrkowych oraz całej masy bitzów po old one), czy ten model jest grywalny i po zrobieniu byłbym go w stanie sprzedać za 50+ zł
"Księga Armii Nocnych Goblinów"( 09.11.2011
http://www.docstoc.com/docs/94525591/No ... 99ga-Armii

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

To wszystko zalezy od wykonania ;P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Ja mogę powiedzieć od siebie, że model jest grywalny na małe punkty. mini wersja smoka, gdzie przeciwnicy nie mają takich bydląt na bohach :)

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Chciałbym poruszyć znowu temat związany z atakowaniem klocka od boku Hydry przez klocek piechoty.
W sytuacji kiedy od frontu Hydra walczy z przeciwnikiem i poganiacze sa ustawienie po obu jej bokach.
Wówczas przecinki atakuje od flanki i teraz:
a) bije tylko w poganiacza 2 modelami (podstawka i róg)
b) bije całym forntem np 5 modeli tylko czy może w tej sytuacji zaatakować tylko Hydrę ? (według zasad jeśli może bić po Hydrze i poganiaczu to wszystkie ataki lecą w Hydrę)

Proszę o odpowiedź.

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Dostawiasz się tylko do poganiacza i tylko z nim walczysz.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

pewny jestes?
mi sie wydaje ze powinna obowiazywac ta sama zasada co z niepelnymi rankami w oddziale.
Analogicznie szarzujesz piechota na tyl piechoty z 6 modelami, 5 w pierwszym ranku i 1 w drugim de facto styka sie niby tylko 3 z tym 1 z tylu ale bija wszyscy bo "wirtualnie stykaja sie z modelami w pierwszym szeregu.
Wydaje mi sie ze ta sama sytuacja
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

1. Dokładnie zgadzam się SexRocetem więc jednostka która zaszarżowała z boku stykając się fizycznie z poganiaczem i niepełnym rankiem czyli Hydrą to przeciwnika traktuję się de facto jak związanego z walka z Hydrą i poganiaczem. Reasumując nie może bić po poganiaczu - zgadza się ?

2. Przy okazji mam pytanie drugie w tej samej sytuacji przeciwnik deklarując szarże mierzy czy się udała do poganiacza czy do Hydry ? Z tego co pamiętam do Hydry - zgadza się ?

3. Jakie US ma Hydra z poganiaczami 5 czy 7 ?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, o 09:45 przez Raamiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Do hydry

hydra ma 5 US`a
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

A co z pytaniem 1 ?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

w ab pisze tak
W walce wręcz Władcy Zwierząt wykorzystują cielsko hydry do własnej ochrony w taki sposób ze w sytuacji gdy przeciwnik możne wybrać na cel W.Z bądź hydrę musi skierować swe ataki na hydrę

Czyli atak od flanki chyba idzie w WZ bo inaczej nigdy by nie mogli paść, przed ubiciem hydry
Obrazek

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Co do ataku z flanki, to jest tak jak napisal sexrocket.

Ramiel, do hydry.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Rasti
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6022
Lokalizacja: Włoszczowa

Post autor: Rasti »

Resumując, jeśli ktoś szarżuje na bok hydry, gdzie stoi poganiasz i styka się tylko z nim, to i tak musi bić po hydrze?

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Chyba tak.
Jeszcze jedno pytanko unit z bronią 2 ręczna i sztandarem asf uderza tak jak daje sztandar ?
I czy 3 oko mogę puścić za przeszkodę ? np za górka ? gdzieś poza zasięgiem wzroku maga ale w odległości 6cali ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Właśnie że nie..... czytajcie ze zrozumieniem co piszą poprzednicy.....
Przy ataku z flanki całość ataków idzie Hydrę....

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Kopyt....
1. tak
2. z tego co pamiętam mag nie musi mieć kontaktu wzrokowego z 3 okiem .... ale nie mam pod ręką AB

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

jeśli szarża boczna jest kolejną szarżą w hydrę, która pozostaje w walce, to dostawiasz się do obsługanta.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Oczywiście że jeśli chodzi "fizyczne dostawienie" to tylko do poganiacza bo innej opcji nie ma ponieważ tylko ten model wystaje z boku.

Zgodnie z zasadami zasadami Hydry gdzie jest jasno napisane że jeśli przeciwnik może wybrać ze cel ataku poganiacza lub hydrę MUSI BIĆ PO HYDRZE. Obowiązuje zasada niepełnego ranku w walce wręcz jeśli chodzi o liczbę walących modeli i taka sytuacja ma miejsce w tym przypadku.

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

:evil:
:evil: :shock:
:evil: 8) 8) 8)
:evil: 8) 8) 8)
:evil: :shock:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jesli jest taka sytuacja (gdzie :evil: to oddzial walczacy front frontem z hydra 8) to hydra, :shock: to poganiacze a :mrgreen: to oddzial ktory zaszarzowal na bok hydry) to pierwszy zielony ludek moze bic po poganiaczach bo styka sie tylko z nim zas kazdy kolejny musi bic w hydre. Gdyby bylo inaczej to dwa ostatnie zielone ludki nie mogly by bic wogole a przeciez moga
A co do mierzenia zasiegu szarzy to wydaje mi sie ze jesli hydra juz jest w walce to mozna miezyc zasieg szarzy do poganiacza, ale to tylko jesli juz jest w walce
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Raamiel
Wodzirej
Posty: 776

Post autor: Raamiel »

Zgadzam się z SexRocketem w obu kwestiach i tak zamierzam grać :)

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A kiedy 2 poganiacz nie będzie mógł już walczyć z :evil: to można go przełożyć tak oby się stykał z :mrgreen: ?
I believe in Honour.!

Zablokowany