Errata 2010

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Re: Errata 2010

Post autor: Mongrim »

Nie no teraz mistrz inżynier zagości w rozpach, oj zagości :)
Dobrze rozumiem, że stojąc w pobliżu kilku maszyn to ME decyduje, której pomóc PO rzucie? :D Czyli jak na baliście wypadnie 6 to spoko, ME pomoże klopie? A jak nie będzie też trzeba to i działu? :D :D

kauczuk
Mudżahedin
Posty: 317

Post autor: kauczuk »

tak :) a zyrka moze zmienia.
fajnie ze gw cos robi to przynajmniej wyprostowuje ls ;)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

na to wygląda.
właśnie zamówiłem mastera. :D
dodatkowo, z przeżutem psychiki od bsb-ka, robi się świetnym gościem do pilnowania maszyn. dobra zbroja, dwurak i może kontrszarzować na wszystkie śmieci zjadające nam maszyny

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

Pierwszy raz w zyciu sie tak ciesze, ze skonwertowalem sobie ME... hehe. No i w koncu mi sie szaniec przyda (czyt. musze go odkurzyc i zabierac ze soba :wink: ).

Fajnie, ze w koncu to poprawili. Pytaniem pozostaje, czemu zajelo im to az tyle czasu :)
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

GW mnie pozytywnie zaskoczyło. Akurat zapis o ME to moim zdaniem przesada w drugą stronę leciutka ale nie będę narzekać bo i tak miśka zawsze wystawiam w 8 ed. A teraz wrócę do wystawiania Gyro. Wreszcie mam powód żeby się wziąć za jego malowanie :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Gremli
Mudżahedin
Posty: 327

Post autor: Gremli »

Morsereg pisze:
Gremli pisze:Klopa też niestety troszkę straciła. nie położymy już całego placka na jednostce o ile nie jesteśmy na górce.
bzdura.
jak bys gral wczesniej wedlug zasad a nie uscislen LS to w strzelajac w oddzial z klopy, moglbys zranic tylko pierwszy szereg z calego oddzialu.
tu chodzi o to co quaki napisal.
Co Quaki napisał to wiem i to dla mnie jest oczywiste.
Co do pierwszego szeregu. No spoko, wydawało mi się, że w taki momentach FAQ znosi uściślenie LS. Skoro bzdura, to tylko lepiej dla mnie.
Ja tu tylko sprzątam.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Rakso_The_Slayer pisze:Wreszcie mam powód żeby się wziąć za jego malowanie :)
No to GW zrobiło nam większą niespodziankę niż myślałem :mrgreen:
Pochwal się koniecznie jak skończysz :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
cahir
Falubaz
Posty: 1025
Lokalizacja: Londyn

Post autor: cahir »

Noo, to teraz będę wystawiał inżyniera do obrony maszynek ;]

Dragon Slayer przyda się gdzie indziej :twisted: :twisted:
"Jeździec patrzy na nią. Ciri widzi błysk oczu w szparze wielkiego hełmu, ozdobionego skrzydłami drapieżnego ptaka. Widzi odblask pożaru na szerokiej klindze miecza trzymanego w nisko opuszczonej dłoni."

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

To tak, żeby było jasne-

Według obecnego FAQ i Erraty, Katapulta może strzelać środkiem placka tylko w pierwszy szereg? Czy może zgodnie z TLOS katapulta jednak liczy się jako wyższa od piechoty?

Grając na uściśleniach sędziowskich można kłaść placek na środku oddziału.

Master Engineer rzeczywiście nabrał wartości, fajnie, Burlok Daminson wreszcie awansuje ze zwykłego na mistrza inżyniera :)

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

"Line of sight is always taken from the chosen firing point (i.e. its muzzle or crossbar...)."
Czyli LOS (oraz oczywiscie zasieg) mierzymy od belki.
Wedlug GW, jesli masz watpliwosci, powinienes pochylic sie nad stolem i sprawdzic co widza twoi dzielni wojacy, pamietajac, ze za ewentualny cel liczy sie korpus, glowa czy konczyny a nie np. podniesione miecze, ogonki, skrzydla czy sztandary.
Model to model, a nie prostopadloscian o podstawie podstawki (jakkolwiek glupio to brzmi, chyba wiecie o co mi chodzi) i mozna smialo zalozyc, ze ten drugi/trzeci szereg z poziomu belki takze jest widoczny.
Po FAQ'u roznica jest taka, ze teraz do okreslenia strzalu bezposredniego/posredniego, bierzemy pod uwage tylko dziure a nie caly placek (dziura ma reprezentowac kamien, reszta odlamki itp.).
To oczywiscie tylko moja interpretacja ale po dokladnym przestudiowaniu rulebooka brzmi najrozsadniej.

EDIT: Pamietajcie, ze maszyny obecnie NIE MAJA podstawek, wiec wszelkie pomysly z wszystkowidzaca, stojaca na goreczce katapulta nie maja racji bytu. [-X
A o niehonorowosci takich pomyslow nie musze chyba graczy krasnoludzkich przekonywac.

Haruko
Plewa
Posty: 9

Post autor: Haruko »

A w walce wręcz z machiną używa się tafa machiny czy obsługi?

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

obsługi

ODPOWIEDZ