White-Tree.pl

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
GrimgorIronhide
Masakrator
Posty: 2724
Lokalizacja: "Zad Trolla" Koszalin

Re: White-Tree.pl - kampania Wspieram.to

Post autor: GrimgorIronhide »

OgrChudeusz pisze: Fluffu praktycznie wcale w nich nie ma, zdawkowe opisy i sam koncept. Natomiast miodku czyli tego co najważniejsze niet. Jacy są bogowie oprócz jedynego? jaka jest waluta? istnieje jakaś mapa ziem? Itd itp.
Projekt jest w fazie Beta Beta Beta, więc nie wymagajmy od Raksa który robi co może by wogóle ten system działał i żył by zaraz na poczekaniu dawał nam 30 stron historii Delarii i oś czasu na 2k lat :wink: Cały klimat jest zawarty w opisach stronie AG i on jak na razie wystarczy do wczucia się lub nie, no i robi większy smak na kompendium fluffu pełen zestaw bajerow z finalnej wersji podręcznika :) A najbardziej napaleni to już są chyba ludzie na pozostałe frakcje o których jak na razie mało wiadomo.
OgrChudeusz pisze: Z kwestii technicznych, jak dobrze zrozumiałem zasady to mogę władować na mojego bohatera Naiym'vael 230 pkt
drugie 220 na trójkę zwiadowców i mam lorda klepacza z unikami i ZW 5 oraz itemami wartymi 50 pkt. Kolleś wystawia się w zwiadzie czyli praktycznie w pierwszej turze przeciwnik ma pozamiatane :) przynajmniej w grze na 450 pkt

Podejrzewam że takich przegięć można złożyć więcej. [-X
Powergamer :lol2:
Dziedzic starej krwi jest niby mega drogi i niepowstrzymany w walce ale też nie jest jakiś mega twardy strzelecko (to właśnie założenie elfów jest przecież :wink: ) porządna seria pukawek całej bandy wroga może go nieźle zaskoczyć jak nie ma gdzie się zakamuflować, a jak elfy go tracą to już są właściwie wykastrowane. Z drugiej strony zapuszkowany w ciężki pancerz Czyściciel z palnikiem, otoczony wianuszkiem nieustraszonych dzięki kapelanowi piechurów jest dla elfów nie do ruszenia, bo cokolwiek nie podejdzie to skończy usmażone nieważne ile ma ZW.

Wiem co mówię bo zagraliśmy ze znajomym pierwszą potyczkę i było ostro. :D Jak tylko praca mi pozwoli (wrzesień to jakaś masakra) to napiszę raport i serię pytań o małe kruczki w zasadach, które na logikę da się rozwiązać ale nie są wyjściowo doprecyzowane.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

OgrChudeusz pisze:Trochę zrzędzenia,

Przebiłem się po raz kolejny przez podręczniki + zasady, i teraz będę zrzędził.

Fluffu praktycznie wcale w nich nie ma, zdawkowe opisy i sam koncept. Natomiast miodku czyli tego co najważniejsze niet. Jacy są bogowie oprócz jedynego? jaka jest waluta? istnieje jakaś mapa ziem? Itd itp.
OK, widzę, że w weekend będę musiał uporządkować nieco przygotowany fluff i wrzucić nieco na światło dzienne :) Troszkę tego jest i będziemy stopniowo to odkrywać.

OgrChudeusz pisze: Z kwestii technicznych, jak dobrze zrozumiałem zasady to mogę władować na mojego bohatera Naiym'vael 230 pkt
drugie 220 na trójkę zwiadowców i mam lorda klepacza z unikami i ZW 5 oraz itemami wartymi 50 pkt. Kolleś wystawia się w zwiadzie czyli praktycznie w pierwszej turze przeciwnik ma pozamiatane :) przynajmniej w grze na 450 pkt
Jak najbardziej. Naiym'vael są frakcją, którą można złożyć w ten sposób.
Zwrócę tylko uwagę na jedną rzecz. Masz połowę punktów w jednym modelu. Możesz wystawić go w zwiadzie blisko przeciwnika i chcieć szarżować nim w pierwszej aktywacji. Można zmontować go tak, że jak w coś wpadnie to to zabije - taki miał być. ALE...
Po pierwsze przeciwnik ma Reakcje, a Unik działa tylko w zwarciu i nie chroni przed strzelaniem.
Po drugie wpadasz i zabijasz jedną jednostkę przeciwnika. Reszta otwiera ogień. Efekt? Patrz wyżej.
Jeśli w ten sposób stracisz Przywódcę w pierwszej turze to strzeliłeś sobie w kolano. Bazooką.
;)

Poza tym za zabijanie przeciwnika nie otrzymujesz PZ. Otrzymujesz za misje i scenariusz.

Złożenie, jakie opisałeś jest dobre. Ale przegięć w nim strasznych nie ma. Polecam przetestować i przekonać się na własnej skórze :)

Mogę tu też potwierdzić to co pisze GrimgorIronhide :)

OgrChudeusz pisze: Nie bardzo rozumiem też ideę ataku od tyłu zwłaszcza jak można się w ramach Reakcji odwrócić od 90 stopni. To daje pole widzenia praktycznie równe 360stopniom, chyba że grający popełni jakiś dziwny błąd albo dał się okrążyć ze wszystkich stron i atakuje go horda zombie, znaczy zakażonych.
Reakcję może wykonać jednostka jeśli przeciwnik wykonujący Akcję znajduje się w jej Polu widzenia. Więc jeśli jest szarżowana od tyłu to w ogóle nie może wykonać Reakcji.

GrimgorIronhide pisze: Wiem co mówię bo zagraliśmy ze znajomym pierwszą potyczkę i było ostro. :D Jak tylko praca mi pozwoli (wrzesień to jakaś masakra) to napiszę raport i serię pytań o małe kruczki w zasadach, które na logikę da się rozwiązać ale nie są wyjściowo doprecyzowane.
Super, czekam z niecierpliwością na raport i pytania :)
Obrazek

OgrChudeusz
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: OgrChudeusz »

Projekt jest w fazie Beta Beta Beta, więc nie wymagajmy od Raksa który robi co może by wogóle ten system działał i żył by zaraz na poczekaniu dawał nam 30 stron historii Delarii i oś czasu na 2k lat :wink: Cały klimat jest zawarty w opisach stronie AG i on jak na razie wystarczy do wczucia się lub nie, no i robi większy smak na kompendium fluffu pełen zestaw bajerow z finalnej wersji podręcznika :) A najbardziej napaleni to już są chyba ludzie na pozostałe frakcje o których jak na razie mało wiadomo.
Widać dziwny jestem ale uważam że od tego się zaczyna, najpierw tło potem mechanika. Grywalnych systemów masz dziesiątki jak nie setki ze stojącą za nimi naprawdę sporą kasą. Ciekawego i nieoklepanego tła i fajnej historii nie ma już zbyt wiele gier. A skojarzenia pojawiają się same ;)
Powergamer :lol2:
Dziedzic starej krwi jest niby mega drogi i niepowstrzymany w walce ale też nie jest jakiś mega twardy strzelecko (to właśnie założenie elfów jest przecież :wink: ) porządna seria pukawek całej bandy wroga może go nieźle zaskoczyć jak nie ma gdzie się zakamuflować, a jak elfy go tracą to już są właściwie wykastrowane. Z drugiej strony zapuszkowany w ciężki pancerz Czyściciel z palnikiem, otoczony wianuszkiem nieustraszonych dzięki kapelanowi piechurów jest dla elfów nie do ruszenia, bo cokolwiek nie podejdzie to skończy usmażone nieważne ile ma ZW.
Nie, Klimaciarz właśnie...
Chodziło mi o zdjęcie w 1 turze wrogiego kapelana co przy odpowiednim wylosowani kart zwyciestwa daje mi 3-4 PZ już na starcie i dramatycznie osłabia przeciwnika. Nawet jak mi ustrzelą tego Bohatera to zwiadowcy powinni dać radę spanikować resztę Delaryjskiej armii. ;)

Poza tym za zabijanie przeciwnika nie otrzymujesz PZ. Otrzymujesz za misje i scenariusz.
i za zabicie wrogiego bohatera, Misja posłaniec - wystarczy drobny błąd w wystawianiu i szlachcic dopada posłańca,
Misja Łowcy skarbów, także praktycznie win -wystarczy zwiewać przed przeciwnikiem. W kamuflażu to nie jest takie trudne.

Jak się uda to kogoś zmuszę do potestowania w praktyce, tym niemniej widzę spory potencjał :) I czekam z niecierpliwością na tło fabularne. WIkipedię możecie założyć, to naprawdę pomaga :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Na Ingladius.pl można znaleźć wywiad dotyczący Afterglow.
Zachęcam do lektury :)

http://www.ingladius.pl/z-cyklu-wywiad- ... alczewski/
Obrazek

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

@Chuedusz potestuj bo na papierze to inaczej wygląda.
Pamiętaj też że to jest k10 a nie k6 i bonusy +/-1 inaczej działają.
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

OgrChudeusz
Wałkarz
Posty: 52

Post autor: OgrChudeusz »

White Lion pisze:@Chuedusz potestuj bo na papierze to inaczej wygląda.
Pamiętaj też że to jest k10 a nie k6 i bonusy +/-1 inaczej działają.
nie doceniłem swojego skilla w kościach, koks zdechł na kapłanie, a wcześniej wymordował 4 piechurów zgarniając od nich 2 rany...

Nie można nie doceniać kości :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Chudeusz - napisz coś więcej o tej rozgrywce, jestem ciekaw.

Ambitne plany na weekend związane z Afterglow niestety musiałem odłożyć na drugi plan z powodów rodzinnych.
Dlatego zamiast filmu z zasadami i kilku fluffowych tekstów wrzuciłem na stronę jedynie fragment jednego z opowiadań.
Mam nadzieję, że się Wam spodoba i zaostrzy apetyt na więcej.

http://afterglowthegame.com/index.php/p ... ienia-cz-1
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Jesteście ciekawi jak będzie wyglądać starter Konstruktów? No to nie możecie przegapić tej aktualizacji!

https://wspieram.to/1910-afterglow-gra- ... t-443.html
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

https://wspieram.to/1910-afterglow-gra- ... t-472.html

Na stronie kampanii zamieściliśmy nową aktualizację zawierającą m.in. pierwszy z serii krótkich filmików o zasadach oraz zdjęcia WIP modeli konstruktów.
Obrazek

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

. już sobie poradziłem :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Draco pisze:. już sobie poradziłem :)
:?: :)
Obrazek

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Nie chciał mi przyjść link aktywacyjny z "wspieram" skonfigurowałem jeszcze raz skrzynkę i zadziałało w końcu :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Obrazek

Udało się! Z wielką radością pragnę ogłosić, że projekt Afterglow na serwisie Wspieram.to przekroczył 100%! Oznacza to, że dzięki WAM będziemy mogli wydać pierwsze startery frakcyjne! Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy do tej pory okazali nam zaufanie. Daliście nam potężnego kopa pozytywnej energii do działania. :D

Do końca kampanii pozostały jeszcze trzy dni. Zachęcamy więc osoby, które do tej pory wahały się do wsparcia. Wciąż jest szansa na odblokowanie kolejnych celów - Akolity, Zjawy i Konstruktów.

KLIKAMY!
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

gratulacje :)

teraz sie bierzcie za pozostale rasy :D
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
ShadorVD
Wałkarz
Posty: 91
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ShadorVD »

A i ja tam bylem, piwo pilem i na startery sie dolozylem! O! :)

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

o cholera udało się :) Gratuluje, tylko ciekawe z kim ja będę w to grał na pomorzu ^^

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Właściwie to nigdy mnie nie kręciło granie w skirmishe, ale też kupiłem sobie starterek. Po pierwsze, bo modele będą fajne i najwyżej postoją na półce, a po drugie dlatego, że warto Was wspierać. Bo tak. :D

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Dzięki Naviedzony! :D

Obrazek

Właśnie odblokowaliście pierwszy cel dodatkowy! Oznacza to, że wraz z pierwszymi starterami wydamy dodatkowo model delaryjskiego Akolity.

Wciąż jest szansa na odblokowanie najlepszego zwiadowcy i snajpera w grze. Zjawa czeka na Wasze wsparcie :)
Obrazek

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Naviedzony pisze: a po drugie dlatego, że warto Was wspierać. Bo tak. :D
+1 :)

ODPOWIEDZ