dipping

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szmajson
Postownik Niepospolity
Posty: 5108
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"
Kontakt:

Post autor: Szmajson »

Spokój to kłamstwo, jest tylko pasja. Dzięki pasji, osiągam siłę. Dzięki sile, osiągam potęgę. Dzięki potędze, osiągam zwycięstwo.

Obrazek

Awatar użytkownika
Niewiadom
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 163
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Biała Podlaska/ Międzyrzecz

Post autor: Niewiadom »

a ja powiem tak : metoda bardzo fajna ale jest bardzo podobna do efektu jai uzyskuje sie po skapaniu figorki w brown ink tylko ze jest grubiej nalozona (warstwa bejcy), tak wiec moim skromnym zdaniem jezeli ktos nie umie malowac, niechce mu sie, lub poprostu nie ma czasu to zeby fajnie wyszlo trzeba pomalowac figorke chaos/black underkoat potem dodac bazowe kolory a potem rozjasnic drybrushem i dopiero wtedy skapac w bejce... tak powinny wyjsc bardzo fajnie, oczywiscie jezeli ktos ma aspiracje na lepszy lookout jego oddzialow moze po wyschnieciu bejcy dodac rozjasnienia (oczywiscie drybrush) mysle ze 2 higlighty by wystarczyly a na koniec dodac w najbardziej wystajacych miejscach 3-rd higlight tak zeby fajnie kontrastowal z najciemniejszymi miejscami figorki a potem polakierowac półmatowcem i dodac base i mamy figorke pomalowana na bardzo wysokim poziomie tylko ze wiadomo to jest dla bardziej ambitnych i nie malujacych na przyslowiowa "sztuke" :D, postaram sie wykorzystac ta technike w najblizszym czasie i w miae możliwosci podesle zdjatka
pozdrawiam :)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Weź spróbuj wszystkiego, o czym piszesz, a dopiero potem pisz :roll:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

Kilka pytanek:
1) Próbował już ktoś tej metody na metalowych figurkach(pytam się bo nie widziałem by ktoś coś o tym mówił) ?
2) Czy ktoś wypróbował dipping na Imperialnych rycerzach(jakie były efekty i czego dokładnie używaliście)??

Awatar użytkownika
pingus
Oszukista
Posty: 878
Lokalizacja: W-wski Kult

Post autor: pingus »

Kołek pisze: 1) Próbował już ktoś tej metody na metalowych figurkach(pytam się bo nie widziałem by ktoś coś o tym mówił) ?
Tak.. (zaraz robię piątego wardancera 5 ed.) podkład najlepiej biały.
2) Czy ktoś wypróbował dipping na Imperialnych rycerzach(jakie były efekty i czego dokładnie używaliście)??
Nie próbowałem, ale dipping nadaje się do wszystkiego musisz użyć tylko odpowiednich barw (najcześciej do brązowej bejcy tego co dobrze wyjdzie po brown inku) + mocno trzepać, dobre trzepanie to podstawa. :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tiger Brown
Kradziej
Posty: 953
Lokalizacja: Syrenogród

Post autor: Tiger Brown »

Kołek pisze:Kilka pytanek:
1) Próbował już ktoś tej metody na metalowych figurkach(pytam się bo nie widziałem by ktoś coś o tym mówił) ?
Owszem. Że nie widziałeś by ktoś mówił to dobry objaw, bo my tu piszemy, nie mówimy :D Zobacz duet Skavenów z miotaczem w wątku "Dipping - testowanie".

Awatar użytkownika
Pierun
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: Pierun »

Metoda tu opisywane szaleni mi sie spodobała i zaraz po bejce się wybieram :) .

...a że jestem student polibudy w czasie sesji i chwytam się wszystkiego byle nie nauki :) to wpadłem na pomysł przyjemnego strzepywania :D

Urządzenie proste ale myśle że mogłoby być całkiem przydatne - no i proste w montarzu :) ( myślałem jeszcze z czymś na korbke ale nie każdy ma dostep :P )

-bierzemy stary rower
-demontujemywidełki
-stawiamy rower na siodełku
-bierzemy odpowiedni kawał listewki w 1/3 wiercąc otwór w którym wyląduje śruba
-srube z kijkiem mocujemy na widełkach , koniec kija ładujemy w szprychy
-na drugą końcówke zakładamy gumke ( dobór odpowiedniego napreżenia pewnie troche by zajoł ) a gumke mocujemy do siodełka, tudziesz gdziekolwiek jak wygodnie - byle na sztywno :)
- na sam koniec patyka wkrecamy jakiś system mocujący figurke - jakieś kleszcze czy coś w tym stylu
- pedałujemy :)
Obrazek

Obrazek

;-) !!

Awatar użytkownika
TruePunk
Masakrator
Posty: 2726
Lokalizacja: Vendetta
Kontakt:

Post autor: TruePunk »

moje zdippingowane metalowe savage orcki: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 2fe81.html

ogolnie nie widze zadnych przeciwskazan - podklad bialy, bejca spokojnie jako lakier dziala. i jazda

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16598
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Savyge wygladaja niezle , miejscami mam wrazenie , ze mogloby byc wiecej bejcy zostawione...

Borysss
Chuck Norris
Posty: 422
Lokalizacja: .::ZadTrolla::. Shannon Éire

Post autor: Borysss »

@Pierun 100 punktow dla Ciebie ;)

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Odgrzebuje, bo trza mi pomocy...

http://img186.imageshack.us/img186/407/54245538jv3.jpg
http://img151.imageshack.us/img151/8752/85462647py0.jpg

Robione na szybko, cieniowanie po calosci drybrushem. Podklad niestety czarny (z lenistwa nie chcialo mi sie zmieniac, ani uzywac mgielki).

Nie moge zalapac konsystencji dobrej dla bejcy - albo za wodnista, albo za gesta...

Jesli ktos moze spojrzec na foty i mi doradzic co nalezaloby zmienic z bejca =)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fingor
Chuck Norris
Posty: 524
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Fingor »

Dla mnie jest bardzo fajnie, w sumie jedyne, co by można zmienić to podkład.
Arabesca - Dark Fantasy, Epic Action
Nietykalny pisze:Lakieru pernamentnego ( permanentny znaczy co innego)
:roll:

ODPOWIEDZ