Kings of War

ODPOWIEDZ
Cylindryk
Chuck Norris
Posty: 564

Re: Kings of War

Post autor: Cylindryk »

I wlaśnie KoW sam się pogrzebał... tyle obiecanek było "wszystkie zasady za darmo", a wyszło jak zwykle... chociaż nie, nawet gorzej od GW, bo ono dotrzymało słowa.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

A może poza wydaniem podręcznika dadzą to też za darmo na sieci licząc że podręcznik kupią kolekcjonerzy dla samej oprawy.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Karli pisze:A może poza wydaniem podręcznika dadzą to też za darmo na sieci licząc że podręcznik kupią kolekcjonerzy dla samej oprawy.
Niespecjalnie widzę w tym sens, chyba że Mantic sypia na pieniądzach.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Bez przesady 50 zł za podręcznik z Fluffem, zasadami gry i wszystkimi armiami to nie majątek. Tym bardziej że podręcznik do 1 armii w GW to 100 zł (albo i wiecej) + Podręcznik główny ok 150-200 zł

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Przecież otrzymaliście wszystkie zasady potrzebne do gry a darmo. To co obiecali zostało wam dane. :roll:
Nie dostaliście jedynie list armii i list itemów (która też jest za darmo w starszych plikach).
Bez przesady 50 zł za podręcznik z Fluffem, zasadami gry i wszystkimi armiami to nie majątek. Tym bardziej że podręcznik do 1 armii w GW to 100 zł (albo i wiecej) + Podręcznik główny ok 150-200 zł
Dokładnie. 50zł nie majątek.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

A czy kwota czasem nie miała wynosić 25 dolarow

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Nie (zwłaszcza, że to sklep w UK). 20 z czymś za podręcznik w twardej oprawie i 10 za miękką.

heimdall89
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176

Post autor: heimdall89 »

Grafiki w kolorze czy czarno-białe?

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

W kolorze chyba.

Bocian
Chuck Norris
Posty: 409

Post autor: Bocian »

Nie wiem, skąd Wy bierzecie te ceny. Na stronie Mantica podręcznik kosztuje 25 FUNTÓW, czyli ok. 125 zł...

Ok,jest ten okrojony Gamer's Edition z samymi zasadami za 10 Funtów, ale to taki biedabook bez fluffu i zapewne czarno-biały.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Bocian pisze: Ok,jest ten okrojony Gamer's Edition z samymi zasadami za 10 Funtów, ale to taki biedabook bez fluffu i zapewne czarno-biały.
Do grania wystarczy, na turnieje o wiele lepszy, bo po co nosić ze sobą setki stron fluffu :)
Obrazek

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Ja i tak sciagne z torrentow :P
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 922

Post autor: Kopyt »

Obiecali za darmo to sami se weźmiemy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Martin von Carstein
Kradziej
Posty: 947

Post autor: Martin von Carstein »

Jeeeezuuu... to 50 zł. 1,78 odżałowany brzydki Sigmarines. :P

Awatar użytkownika
Romendakil
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Romendakil »

Andrzej pisze:Dobra, wy mi powiedzcie lepiej, czy jest jakakolwiek scena turniejowa kow w krakowie albo jakies srodowisko, zebym mogl sie umowic na jakas bitwe pokazowa?
Nie sądzę żeby dużo osób grało czy to w Krakowie czy w Polsce w ogóle. Dopiero teraz na kolejnej fali oburzenia związanego z kolejną zmianą edycji pojawiło się jakieś zainteresowanie KOWem. Wcześniej nie było praktycznie nikogo kto by chciał zagrać w Krakowie.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Ad. narzekania na Mantica - ludzi którzy supportowali Kickstartera KoW trochę rozumiem - jakiś bonus / coś szybciej im się należy. Mantic na razie puścił wstępne PDF'y bez kompletu jednostek i przedmiotów, ale wszystko jest dostępne w sieci (linki są na oficjalnym forum Mantica, w dziale o KoW2 Beta - od zasad, po oficjalne i rozwijane army listy - chłopaki już parę razy wrzucali). Tak więc jest "free" (choć oficjalnie jako wersja WiP - patrz narzekania Kickstarterowców) tylko trzeba trochę poszukać.

Ad. zasad - Warthrone wydaje się lepszą "symulacją", ale to trochę jak w grach komputerowych - można grać w zaawansowany symulator lotniczy (kiedyś była seria Flight Simulator), gdzie przez pół godziny wykonuje się procedury startowe, a można grać w uproszczone symulatory typu Warplanes / World of Planes :) Produkt Avatars poszedł dla mnie trochę za daleko w symulację (choć np. mechanizm rozkazów mi się podoba) - np. zmiany formacji jak coś wpadnie w jednostkę z dużym impetem, a potem jej ponowne przestawianie itp. Pełna zgoda, że w KoW jest chwilami za dużo uproszczeń (brak spadku efektywności w miarę narastania strat - to było już ogarniane np. w Warmasterze, gdzie unitowi spadały kolejne podstawki) i pewnych rzeczy mi wręcz brakuje (reakcje na szarże - s&s, jakaś forma ucieczki etc), ale to wszystko w imię przyspieszenia. Nie czuję też jeszcze do końca różnorodności armii, ale to pewnie kwestia ogrania (ruszę temat bardziej po DMP :) ). BTW - ale podejście do bohaterów z grubsza to samo - klepacz, wspieracz armii (bsb/commander), mag (a czasem kombinacja). :)

W sumie to dyskusja o tym których z tych systemów jest bliżej WFB to jak w knajpie: "Ziemniaczki opiekane się skończyły - życzy Pan sobie frytki czy tłuczone - wszystko jeden kartofel" :) (oczywiście można dołożyć "kaszę gryczaną" = AoS -> to już nie ziemniak, ale niektórzy lubią :) )

Awatar użytkownika
Szczwaniak
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Szczwaniak »

Jak mi nikt ziemniaka nie sprzeda to sam sobie go wykopie. :D
Kiedyś cierpieliśmy z powodu plag społecznych, dziś cierpimy z powodu lekarstw na nie. - Friedrich August von Hayek

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Pojawiły się kolejne dwa ciekawe artykuły na blogu Mantica; tu widać jak wiele może pomóc wyjście naprzeciw oczekiwaniom graczy. Ta firma robi dokładnie to, o czym od wielu lat całe rzesze fanów WFB marzyły, projektując grę konsultuje to z graczami oraz aktywnie wspiera turniejową scenę:

Linki:

1) Artykuł o turniejowej scenie w UK i US:

http://manticblog.com/2015/07/16/the-ko ... ent-scene/

2) Artykuł o tym w jaki sposób powstawała 2-ga edycja i jaki był w tym udział graczy:

http://manticblog.com/2015/07/14/how-th ... gs-of-war/
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Pragnę by scena KOW2 wytworzyła się w Polsce. Na razie nie ma a szkoda... Kombinują jeszcze z fanowskimi wersjami 8ed wfb albo hybryd poprzednich ale to wg mnie bezcelowe. I opóźnia przejście środowiska na KOW.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Załóżmy grupę na FB :)
Przeczytałem wczoraj zasady w podróży - proste i przejrzyste. Zastanawiam się tylko, czy będzie więcej czarów, bo w tej materii troszkę biednie to wygląda. Natomiast cieszę się, że wykorzystam moją kolekcję modeli do historicala :) Wojacy z wojny 2 róż - Basilea + najemnicy, a i dla Greków i Macedończyków coś się znajdzie. No i chadecja nie będzie się kurzyć na półce. Jednego kolegę od historicala już wkręcam pomału :)
Obrazek

Chłopska Bretka ;) : W/R/P: 4/2/4

ODPOWIEDZ