Warhammer Online [temat-protoplasta]

Dla wszystkich abonentów!

Moderator: Bania

Zablokowany
Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Zależy jakie masz, teraz standardem jest 512 kb/s i na takiej prędkości pograsz bez problemów (pod warunkiem że masz odpowiedni sprzęt- 1gb RAM'u to min).
IMO nawet na nizszej dasz rade tzn.256 (modem odpada) tylko dłużej będzie miasta wczytywać,tereny lub inne postacie ;)
Obrazek

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Sprawdzilem na jakims tescie na necie i wyszlo mi cos takiego:
Connection= 263.0 Conn/min
Download= 123.3 KByte/sec

To chyba da rade nie?:)

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

To sprawdź jeszcze tu a nastepnie podaj:

1.Download
2.Upload
3.Latency
Obrazek

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

Ten tescior wypadl tak:
Download: 945 kbps
Upload: 268 kbps
Latency: 172 ms

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

To bardzo dobrze, spokojnie wystarczy do gry ;)
Obrazek

Kajsper
Wałkarz
Posty: 63
Lokalizacja: Stettin
Kontakt:

Post autor: Kajsper »

I GI!Dzieki serdeczne za odpowiedz:)

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jeżeli chodzi o sprzęt to w LOTRO grało mi się gładko. Nawet miałem wysokie parametry ustawione. Problem pojawiał się gdy wchodziłem w opcje PvP (specjalnie wyselekcjonowana kraina do walki z innymi graczami - kto grał w LOTRO kuma o co biega). Przy dużych nawalankach, podczas zdobywania zamków itp już mi krzaczyło i skakało.
Ponieważ walki miedzy graczami w Warhammerze będą na porządku dziennym, obawiam się że mogę mieć problemy.

EDIT
Artein pisze: gra wygląda mniej więcej tak
Teraz dopiero zobaczyłem ;)
Wygląda hmmm... ruch postaci wygląda gorzej niż w LOTRO. Tak mi się wydaje. I jakoś tam wszystko wygląda cukierkowo.
To już ostateczna wersja czy może jakaś beta?

No i potwierdza się moja obawa o masowych potyczkach. Nie wiem czy mój sprzęt to pociągnie?

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Widziałem na żywo na GC, wyglądało dużo lepiej. Powiedzmy nie jestem na bieżąco z nowymi grami, więc do końca nie wiem jakie są standardy obecnie, ale moim zdaniem super (no chociaż mogłem na miejscu porównać z innymi grami i wyglądało lepiej niż np. Age of conan).

Stać w kolejce do grania mi się nie chciało (wystarczyło mi stanie do Starcrafta 2), ale trochę patrzałem na jakąś większa bitwę (koło 6 na stronę, wszyscy oczywiście to gracze z targów) o jakiś most. Do tego biegał sobie biały lew, squig, inżynier krasnoludzki sobie rozstawił wieżyczkę jak w tamtym trailerze z LOCiem. No i goblin z takim dużym łukiem wyglądał bosko :D
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Christos pisze:To już ostateczna wersja czy może jakaś beta?
cały czas beta, jedna z ostatnich wersji ale w dalszym ciągu beta

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

taki sprzęt powinien to udźwignąć ?
: dual core 1.8
4gb ddram2 800 mhz
GForce 7600 GS

myśle że tak ale spytam się :P

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

z jedną ręką dłubiącą w nosie... tj. flopidrajwie

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

udzwignąc pewnie udxwignie, ale grafika by się lepsze ciut przydała IMO :wink: (zrezygnować z paru figurek w miesiącu i bedzie :P )

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

na grafe narazie kasy nie mam poczekam aż stanieją :)

acha nie wiem czy wiecie ale tańsze jest 2 GB Kingston ddr2 800 mhz i 2 GB Kingstone ddr 400 Mhz - przynajmniej na allegro n :roll: :wink:

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

po ile teraz chodzi? bo muszę kupić RAMu sporo :P

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Manfred pisze:na grafe narazie kasy nie mam poczekam aż stanieją :)
gf 8600 gt 512 mozna kupic za 200 zeta teraz (nowiuskiego). Juz wiele taniej nie bedzie (no chyba, ze za rok kiedy tych kart juz wgl nie bedzie oplacalo sie kupowac).

Ja mysle, ze wlasnie gf 8600, 2 gb ramu dla XP i jakis procesor, ktory nie bedzie blokowal karty w zupelnosci wystarczy dla mega plynnego dzialania. Czyli tak naprawde sprzet sredniej klasy za mniej niz 1000 zlociszy.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

No z tym mniej niż 1000 zł to przesadziłeś, co prawda z niezłym prockiem ( intel core quard Q6600 2,4Gh) ale dałem (w sumie to nie ja no ale..) przed świentami 2,5k. No ale zgadza się potaniało za półtora już spokojnie można kupić kompa na ktorym w sumie we wszystko zagrasz.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

No to niezle przeplaciles juz wtedy ;)

Tak jak mowilem gf8600 gt 512 - 200zl, 2gb ramu (kingston) - 150 zl, plyta glowna 150 zl, procesor (jakis core 2 duo) 200-250 zl, dysk - 150 (200-250gb).Do tego zeby wszystko gladko smigalao zasilacz 350watowy chifteca za 150 i jazda. W sumie mamy okolo 1000 za sprzet do odpalania kazdego tytulu (oczywiscie high endowe tytuly na medium, bo takie ograniczenia karty). Mozna dorzucic 100 na lepszy dysk albo 200 na tego quad core'a, ale tu bym sie zastanowil, bo niby jaka aplikacja obsluguje 4 rdzenie?:P

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Manfred pisze:4gb ddram2 800 mhz
Masz Viste? Jeżeli nie to xp z tego co pamietam wykrywa max 2,8 mb RAM'u.
Manfred pisze:acha nie wiem czy wiecie ale tańsze jest 2 GB Kingston ddr2 800 mhz i 2 GB Kingstone ddr 400 Mhz - przynajmniej na allegro
No właśnie jestem posiadaczem 3 latka i nie mam slotów na płycie głównej na ddr2, dlatego dla mnie wymiana ramu odrazu wiąże się z wymianą większośći podzespołow :( Wtedy kupowałem kompa za 4,5k teraz już za 3k masz baaardzo przyzwoity sprzęt. :roll:
Raptaparat pisze:gf 8600 gt 512 mozna kupic za 200 zeta teraz (nowiuskiego)
Ja wolałbym dodać 300 zł i mieć już b.dobrą kartę graficzną z jednym procesorem która starczy na kolejne 3 lata.
Raptaparat pisze:gladko smigalao zasilacz 350watowy chifteca
IMO za mały 400-450 da Ci odpowiedni zapas mocy.

Wracając do tematu, gry MMORPG nie mogą mieć dużych wymagań sprzętowych i zachwycać grafiką tak jak np. fps'y Założeniem producentów jest zachęcić do zakupu jak najwęcej osób, a nie wszyscy mają komputerowego potwora. Gry z tego gatunku muszą być bardzo grywalne i zrzesząć jak najwięcej graczy. Nawet najlepsze komutery dostałyby zadyszki podczas masowych walk ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Prodiż
Pseudoklimaciarz
Posty: 23
Lokalizacja: Dolnośląskie

Post autor: Prodiż »

Voodoo pisze:Masz Viste? Jeżeli nie to xp z tego co pamietam wykrywa max 2,8 mb RAM'u.
Vista w wersji 32-bitowej też wykrywa tylko 3GB RAM-u.
A ten Dual Core zapewne nie wspiera 64 bitów.
Także jeden gigabajt pamięci po prostu się marnuje.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Raptaparat pisze: Tak jak mowilem gf8600 gt 512 - 200zl, 2gb ramu (kingston) - 150 zl, plyta glowna 150 zl, procesor (jakis core 2 duo) 200-250 zl, dysk - 150 (200-250gb).Do tego zeby wszystko gladko smigalao zasilacz 350watowy chifteca za 150 i jazda. W sumie mamy okolo 1000 za sprzet do odpalania kazdego tytulu
idealnie, dysku nie potrzebuję na razie większego ale reszta by się przydała.... to akurat wypłata na to pójdzie i może jeszcze coś na figsy zostanie :roll:

Zablokowany