9 Age

Wood Elves

Moderator: Gremlin

ODPOWIEDZ
ślivek
Kretozord
Posty: 1672

Re: 9 Age

Post autor: ślivek »

Laik pisze:według przecieków WE mają być jeszcze w styczniu (i to przed końcem)
Wtedy to będą WE przerabiane przez RT najpewniej tak jak w tym tygodniu są przerabiane OK i EoS a w najbliższym DE i HE.
Jak zamiarzają zrobić releasy po tych szlifowaniach - nie ustalili jeszcze i nie ogłosili nawet pół oficjalnie.
Obrazek

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Mam pytanie odnośnie szarży. W zasadach jest zapis, że podczas ruchu szarży możliwy jest jeden wheel. Kiedyś chyba było tak, że oddział sie przekręcał, ruszał się i dostawiał do oddziału, który był szarżowany. A jak jest teraz?? Ten wheel trzeba zrobić na początku szarży czy możemy np. podjechać troche (np. omijając impas, który normalnie by nas blokował), zrobić wheel i dojechac?

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Wheela robisz kiedy chcesz, ale tylko jednego. I zawsze mierzysz od najbliższego modelu przeciwnika ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Jest dokładnie tak samo jak było w 8 edycji :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
goboss
Masakrator
Posty: 2243
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: goboss »

Czy przedmioty magiczne, które działają na wearer's unit działaja również na mounta?
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

goboss pisze:Czy przedmioty magiczne, które działają na wearer's unit działaja również na mounta?
Wg mnie tak - bearer's unit albo bearer's model. Szukałem jakichś dobrych itemków działajacych na smoka i nie jest tego dużo :)

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

zapomnijcie o smokach - one odeszły na półki...
(choć u nas i tak nie były pierwszym wyborem i tak:))
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Da sie zbudowac ludzka magie w 9 edycji nie opierajac sie na 3/4 lvl. ? Po prostu chcialem wcisnac biegacza i avatar of nature... Na przyklad cos takiego:

Biegacz
Avatar of Nature
Pathfinder BSB z hoda
2 lvl. skrol
2 lvl. +1 czar
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Dziad
Chuck Norris
Posty: 662
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Dziad »

Na pewno będziesz miał sporą szansę na channel , ale nigdy nie byłem przekonany do ilości magów większej niż 2 ale to tylko moje zdanie. Generalnie to da się. Ale to tylko moje zdanie.

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Ja w wampirach mam 2x2lvl i daje radę. Nie trzeba już mieć 4lvl, nawet 3-4x1lvl jest spoko.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

duży mag nie jest już musem absolutnie, teraz nawet granie bez magii nie jest złym pomysłem w sumie :)
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Ja grałem na dokładnie takiej kadrze. Avater, biegacz, BSB i dwóch magów z 2lvl. W mojej opinii sprawdza się na prawdę nieźle.
Jak chcesz zbudować biegacza?? I jakie rodzaje magii??

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Dopiero pobieżnie przejrzałem zasady 9th edycji, ale wyszlo mi cos takiego:

Lord: Shapeshifter, Whirlwind Blade, Dusk Stone, Helm of the Wild Hunt, Innate Defence, lekka zbroja i tarcza.


Ogólnie rozpa miała wyglądać tak:

Kadra jak wyżej
Cory same luki + ewentualnie jedna dycha driad w skirmiszu
2 x 9 wayow
Do walki... tutaj myślałem o: 8 tancerzy + drzewo albo 3 x 8-10 tancerzy

Lory to na pewno jeden z metalem, a nad drugim się jeszcze zastanawiam... beast/shadow/heaven?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

szczurek pisze:Dopiero pobieżnie przejrzałem zasady 9th edycji, ale wyszlo mi cos takiego:

Lord: Shapeshifter, Whirlwind Blade, Dusk Stone, Helm of the Wild Hunt, Innate Defence, lekka zbroja i tarcza.
Shapeshifter z Ogre Sword + Mithril Mail + Dusk Stone też wydaje się syty :)

9 cali ruchu, ward 4+, save 2+ z przerzutem, 5A z S6AP trafiający z reguły na 2+ za 275 pkt :)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

szczurek pisze: Lord: Shapeshifter, Whirlwind Blade, Dusk Stone, Helm of the Wild Hunt, Innate Defence, lekka zbroja i tarcza.
Mieczyk daje Ci +1 do save tylko w CC więc trochę słabo biegać z 3+ Savem na strzelanie i magię
Shapeshifter z Ogre Sword + Mithril Mail + Dusk Stone też wydaje się syty :)

9 cali ruchu, ward 4+, save 2+ z przerzutem, 5A z S6AP trafiający z reguły na 2+ za 275 pkt :)
Na papierze jest całkiem spoko :)

Drugą opcją nad którą myślę to:
Giant Blade, Mithril Mail, MR1
5AS7AP ,2+/4++ (3++ na magię)
...i też za 275 ;)

Potestuję i zobaczę, który lepszy ;)
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

S6AP bedzie wystarczające na wiekszosc rzeczy imo
ja złożyłem sobie Shapeshifter'a ze zwykłym dwurakiem, Mithril Mail, Dusk Stone i Nestling Spirits 275 <ew. divine icon>
ostatecznie w wersji eko bez żadnego Enchanted item'a za 245

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

@Luc

To w takim układzie:

GW, Mithril Mail, Dusk Stone i zostaje 40 pkt. Potka sily? Na upartego z jego bs`em i M to i hode mozna dac :wink:

ps.
Nie ma juz potki T ?
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Ja składałem
Shapeshifter z Whirlwind Blade, Mitril Mail i potką na siłę. 1+/4++ i do tego siła 6, z potką 8. W moim przypadku celem byli klepacze WoChu i uważam, że ma to spore szanse powodzenia :)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1567
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Veta92 pisze:Ja składałem
Shapeshifter z Whirlwind Blade, Mitril Mail i potką na siłę. 1+/4++ i do tego siła 6, z potką 8. W moim przypadku celem byli klepacze WoChu i uważam, że ma to spore szanse powodzenia :)
Będziesz mieć 2+save ;)

Potka to chyba lekkie przedrożenie gościa, ale to już bardziej kwestia gustu.
Dla mnie potka to strata pkt.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Veta92
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 184
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Veta92 »

Racja. Mniejszy save. Ale potka moim zdaniem jest ok. Przy T 6 wbijasz i tak na 2, ASv praktycznie nie istnieje a masz multiple więc można go pchać na największych kozaków i jest szansa, ze poskłada ich w jednej turze :)

ODPOWIEDZ