8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rion
Chuck Norris
Posty: 660

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Rion »

And my portentous magic

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

and my mother :D

co do he to w 6 ed od zapychania corów były SH teraz niestety ich tam nie ma ;/dlatego śmiem twierdzić że podział % dla elfiaków będzie nieco inny.

Awatar użytkownika
MORFI
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164
Lokalizacja: Poznań

Post autor: MORFI »

ej ej pomyliliście działy o 6 edycji gadamy gdzie indziej tutaj mówimy o 8 !
„Jedźcie i walczcie. Szkolcie się i zwyciężajcie! Bracia Krwawego Smoka od dziś misję swoja już znacie, na chwałę Abhorasha, wypełnijcie ją i bądźcie wolni!”- Kirthor Bathed-in-Blood- Rycerz Krwawego Smoka z Mousilion do swych Thrali

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

and My Steam Tank :twisted: 6th Edition COME BACK

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

kubon pisze:e tam... ja uważam że podział procentowy jest git to że 25% armi w herosach jest rozwiązaniem na jakiegoś hero-monster-dragon-hammera który panuje :roll: Jeśli wzrośnie próg pkt na herosów to tych 35% to co to zmieni ? ktoś wsadzi przypakowanego lorda na smoku + jakiegoś caddyego albo i ze dwóch :roll: corów jak dla mnie idealnie ale wiem że większość armii będzie miało problemy. Jakby był 40% nim. corów było by akurat ;) potem 25% - herosi, 25%- specjale i ze 15/20% na rary obstawiam że było by akurat - bez przegięć a i klimat by był ;) Jednak nie mnie decydować :D

@Tandor92 To u HE mają goście KB :) ?

pomijając że łuki nie mają KB do czego już doszliście
DE nie płaczą bo nie mają ciężkiej kawy
płacze bretka bo musi, płacze WoCh bo chce (niby czołzeni nie są tacy kiepscy ale i tak WoCh jest słaby nawet z kawą), HE płaczą bo zostanie im grać tylko na klockach WL bo jak kawie obetniemy marsz i dodamy losową szarżę/ruch to nie ma po co jej wystawiać
co do %
wszystko fajnie Kubon, procenty wyglądają sensownie tylko... ktoś tu zapomniał że mają zostać sloty
40+25+25+15/20=105/110% lol
od razu widać że nie można wydać na specjale/rary/hero tyle ile się "da"
następnie: nawet pieprzone tanki zjadają 600pts z limitu (przy założeniu że standard to 3k) czyli równo 20% (jak będzie 15 to empire wystawi tanka+rakietki/blastera)
a popatrz na HE czy inne armie, tam to nawet jak tych 15% nie ma jak zjeść i reszta znowu musi iść w cory
hero,hero,hero.........
porażka, ja nie wiem dlaczego Ci się to tak podoba... A! wiem, Ty grasz WE i tobie układ duży mag + 2x Alter pasuje i mieści się w 25%
jeśli inne armie mają wystawić innego lorda niż czarodzieja i ew. Lorda bez mounta - a nadających się do tego jest niewielu (nie będących magami oczywiście) oraz BSB i zwykli Hero to ten % przejść nie może
ile mamy armii z herosami na drogich mountach...
HE
Demony (GD)
DE
czasem VC
Liz (skinki na Enginach)
i to koniec
ile jest armii na z monserami:
DE
Skaveny
Empire (tanki)
Liz
WE (zazwyczaj 1 drzewo się w rozpie trafia)
Demony mają Bestie ale nikt ich nie używa
TK mają Giganta ale nie wiem czy ktoś go używa
nie wiem jak u bestii i ogrów to wygląda, być może o czymś zapomniałem

teraz tak, monsterów z rarów to nie obetnie bo i tak zmieszczą się 2 Hydry, Abomki, Tanki, Silniki, Drzewa
drogich lordów klepaczy....
GD zostaje (550+165 na caddy się mieści o ile GD nie jest wrona to wtedy można zaszaleć z BSB na jurku)
HE smok się nie mieści
DE się mieści
Liz to aż tak nie dotknie aczkolwiek dokładnie nie wiem (2x silnik się mieści, może kowboj do tego - ale może pieprzę głupoty bo miałem niewiele styczności z tą armią)
VC dotknie a dokładnie 5% grające na smoku (i tak pewnie zawyżyłem)

no więc jak widzimy armią która pod każdym względem (jakość, różnorodność) dostaje po mordzie jest HE

jak chcecie by było więcej jednostek Core na stole a mniej Herosów i monsterów to ograniczajcie monstery w BP i podnieście próg bitwy do 3000 co siłą rzeczy będzie wymagało wystawienia większej ilości wojska

niezależnie jakie zmiany w zasadach przyniesie 8 ed. nie będzie się opłacało wystawianie lordów
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

Awatar użytkownika
Watcher
Chuck Norris
Posty: 393
Lokalizacja: Chodzież

Post autor: Watcher »

Zwolin pisze: płacze bretka bo musi,
Za coś takiego w pysk dostać możesz! [-X :mrgreen:

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

a ma jakąś alternatywę ?
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Zapomniałeś dodać do tych narzekających armii krasi
płaczą bo hiro nie ma monta
płaczą bo im kawe zabrali a nie tylko ścieli jej marsz
płaczą bo smoka w ogóle nie mogą wystawić
płaczą bo magów też nie mają
wniosek są najbardziej poszkodowaną armią od początku istnienia bitewniaka
a jakoś ciągle się trzymają :D =D> zdrowie krasnoludzkiej braci :mrgreen:

Zwolin
Falubaz
Posty: 1118
Lokalizacja: Podkowa Leśna - Warszawa

Post autor: Zwolin »

Dwrfy są bardzo specyficzną armią której nie ima się zwykły punkt widzenia
one po prostu mają inną mechanikę a ta inna mechanika jest bardzo dobra
mają zajebiste maszyny, na hero też bym nie narzekał

z racji mountów poszkodowane są armię które nie mogą wystawić grywalnego Lorda klepacza bez mounta
a Dwarfy mogą wystawić bardzo dobrych, grywalnych hero bez poddupnika
dla Emiel'a-regisa pisze:jeśli f(x), tak jak poprzednio opisuje pole widzenia jednostki, a raczej konkretnie "szerokość" widzenia w punkcie x, to całką tej funkcji będzie pole widzenia
Sf(x)= x^2+cx
funkcja ta opisuje pole objęte wzrokiem unitu
chciałeś to masz
jeśli pod x podstawisz podwojony M oddziału to masz pole obszaru zagrożonego szarżą

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

czesc z tego to totalne pitolenie i zly punkt widzenia.

1)herosi.
tutaj nikt nie kaze dawac lordowi itemow za 100pkt a herosowi za 50. trzeba bedzie ich skladac ekonomiczniej. albo masz 3 ekonomicznych albo 2 na wypasie.
przy zamianie DS byc moze 2x caddy nie bedzie takim wymogiem.
tak samo jak sam heros do walki-tez nie musi byc jak Rambo. skoro wiekszosc armii przeciwnika to beda cory.
Lord klepacz...zwykle lordowie maja podobny parametr ataku- 4/5. Sila to 4/5. Nie widze roznicy miedzy WE lordem a HE i dlaczego ten drugi musi miec smoka pod doopa

2)oddzialy
tutaj tez czesc osob patrzy przez pryzmat 7ed. Beda inne oddzialy przeciwnika (corowe) wiec ty tez nie musisz miec samych elit. z Corami poradza sobie Cory + wlasny pomyślunek.

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

mnie tam idea 562 pkt w herosach na 2250 pasuje.

Powiem też szczerze pasuje mi również idea 25%+ core ale tak naprawdę wolał bym, żeby było to 40-50% (jednak nie spodziewam się takiej liczby)

25% rare IMO to za dużo - przy tak przyciętych innych rzeczach jedyne 2 rary które nie wchodzą to 2 tanki ... inne powalone komba już tak (np 2 abomki ... których nie bedzie jak zabić przy dużej ilości rarów)

IMO 15-20% rare było by dobrym przedziałem.

Poza tym czy nadal mają być sloty na rary / hero i specjale ? Czy może w ramach tych 25% bede mógł wystawić 2 ekonomicznych lordów lub 5 dział / 4 organki :P - to by było troche zwalone.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

quas pisze:z Corami poradza sobie Cory + wlasny pomyślunek.
Szczególnie z corami Tzeencha

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

horrory wypadają przeciętnie nawet z heraldem jeśli przyjdzie do wymiany argumentów na miecze i topory. A jak się z flanki uderzy to jeszcze lepiej powinno być.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
eliah91
Masakrator
Posty: 2759
Lokalizacja: Warszawa Czarne Wrony

Post autor: eliah91 »

Zwolin pisze: VC dotknie a dokładnie 5% grające na smoku (i tak pewnie zawyżyłem)
Lorda maga też przytnie i dobrze, nie będzie Lorda baterii ze skull staff'em.
Obrazek

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

czemu wy juz teraz placzecie, ze smok nie wejdzie, ze lord bedzie z dupy bo nie bedzie mu mozna czegos dokupic??
przeciez nie znacie jeszcze ceny punktowej za nowe jednostki/monstery/lordow i nie znacie cen nowych przedmiotow.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Murmandamus pisze:horrory wypadają przeciętnie nawet z heraldem jeśli przyjdzie do wymiany argumentów na miecze i topory. A jak się z flanki uderzy to jeszcze lepiej powinno być.
4x 30 i 4 heraldów z MoS

Ciekawe ile tych argumentów dobiegnie.

Awatar użytkownika
kubon
Falubaz
Posty: 1048

Post autor: kubon »

Zwolin a co zmieni to że dadzą pod dupe smoka pod wypasionego lorda + 2 caddych? Chyba właśnie o to chodzi żeby armie na 2500 pkt nie wygladały w ten sposób że mega smok za 1000 pkt + 2xcaddy za 250 - dwa jak najtańsze cory żeby zapchać sloty i mega przypakowane rary/specjale. Jeśli umiesz grać tylko na smoku to weź sie lepiej przerzuć na warcaby. Jak dla mnie ideą tej edycji ma być masa piechoty najlepiej w klockach. Dlatego mi sie wydaje że dlatego nie pozwalaja wystawiać smoka tak na małe pkt i robią z C.kawy plewy żeby zamiast nich wystawiać te tańsze klocuszki ;)
P.S Zwolin pewnie nie zauważyłeś że podział 25%- herosi,50%-cory,25%specjale,25%-rary to też nie było równiutkie 100% :roll: też mi się marzy żeby trzeba było z czegoś zrezygnować na rzecz czegos innego. np. jeśli będę wystawiał treemana to juz nie wystawie full specjali tylko 1,2 sloty mniej ;)
‎... And then God said 'Let metal bands have the most insanely awesome, twisted, kickass music videos known to man'.

And Satan said 'That's what I was thinking'.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Varden pisze:
Murmandamus pisze:horrory wypadają przeciętnie nawet z heraldem jeśli przyjdzie do wymiany argumentów na miecze i topory. A jak się z flanki uderzy to jeszcze lepiej powinno być.
4x 30 i 4 heraldów z MoS

Ciekawe ile tych argumentów dobiegnie.

wystarczająco dużo przy tylko 2d6 kości generujących się na tylko fazę magii.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Bestialski_Brokuł
Oszukista
Posty: 800

Post autor: Bestialski_Brokuł »

Ja gram HE i nie płaczę. Poza tym co do rozpisek to już teraz zazwyczaj debata jest na temat czy wystawic 2 oddziały DP czy może 3 i ilu ma by WL w klocku, a reszta to kopiuj wklej dlatego małe przetasowanie się przyda :wink:

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Murmandamus pisze:
Varden pisze:
Murmandamus pisze:horrory wypadają przeciętnie nawet z heraldem jeśli przyjdzie do wymiany argumentów na miecze i topory. A jak się z flanki uderzy to jeszcze lepiej powinno być.
4x 30 i 4 heraldów z MoS

Ciekawe ile tych argumentów dobiegnie.

wystarczająco dużo przy tylko 2d6 kości generujących się na tylko fazę magii.
A tam pisali że 2d6 kości to sa podstawowe, a za każdego moga 1/2 lev +1PD, maga 3/4 +2PD, z tego co pamiętam. A to oznacza że bedzie kieeepawo. :/

Wszystko fajnie, ale też szkoda mieć smoka a nie wystawić go, gdy przeciwnik cisnie z 120 horrorami...

ODPOWIEDZ