Zapytania o zielone zasady

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Re: Zapytania o zielone zasady

Post autor: quas »

green pisze:W polskiej wersji podręcznika jest napisane.

"Kiedy właściciel amuletu odnosi ranę, ma prawo do skorzystania z takiej samej Ochrony Pancerza i Magicznej Ochrony, jaką dysponuje ten, kto ranę tę spowodował."

Sądzę ze może skorzystać ale nie musi. Z angielskiego jestem kiepski ale tam jest chyba napisane że może liczyć na taką samą ochronę magiczną i pancerza jak zadający ranę.
bylo juz kiedys walkowane(sam podnosilem wrzawe)
uzywasz AS i warda jakiego ma model ktory cie zranil. nie masz opcji uzwania swojego (a szkoda)
Mam pytanko. Sytuacja wyglada tak fanlo przebiega przez 2 fanola. Zdejmuje automatycznie 2 modele bo sie "rozbijaja" czy rzucam na ilosc atakow i takie tam. Druga rzecz 1 fanol stoi przed moimi BO koles szazuje na mnie szczurami (nie pamietam co to bylo ale mialo frenzy) co sie dzieje z fanolem przebiega przez jego oddzial i zatrzymuje sie za nim czy zostaje zadeptany i zadaje 2k6 hitow? Ogolnie fanatycy sa dla mnie troche dziwni jesli chodzi o zasady wiec wole sie upewnic.
Pozdrawiam.
1)fanatyk vs fanatyk- zadaja sobie d6S5 (na lepka) co najczesciej oznacza obustronne wykluczenie.
2)przez oddzial fanatyk przebiega tylko w przypadku "wlasnego ruchu". jezeli przeciwnik przez niego przejdzie- d6S5. jezeli w wyniku swojego ruchu sie na nim zatrzma- d6S5 i dodatkowe d6S5 (po czym fanatk zostaje rozdeptany)

niestety na fanatyka nie mozna szarzowac (byloby fajne na jednostki frenzy)
nie mozna go samemu anihilowac (czarem/strzelcami),ale w zamian za to jest naszm modelem wiec spowalnia przeciwnika :twisted:

Khanrad
Wałkarz
Posty: 62
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Khanrad »

Wracając do amuletu: Jeśli otrzymuje wounda od czarodzieja, to też używam jego AS i WS, czyli np. gdy horrory rzucają jakiś am swój pocisk we mnie to mam ich WS?

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Tak masz ich warda.

Awatar użytkownika
Rupert_
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Rupert_ »

gerwaz26 pisze:Jeszcze jedna sprawa. Czy przeciwnik moze zdecydowac aby ruszyc sie tak by zatrzymac swoj oddzial NA fanatyku?
Tak może. Często opłaca mu się poświęcić jakieś niedobitki, zebrać 2d6 S5 i mieć spokój. Tak samo i tobie może się czasem opłacić stanąć na nim własnym fastem, czy snotami i go zadeptać. Przydaje się, gdy fanol zatęskni za domem i postanawia wracać w środek naszej armii :)

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

quas pisze: bylo juz kiedys walkowane(sam podnosilem wrzawe)
uzywasz AS i warda jakiego ma model ktory cie zranil. nie masz opcji uzwania swojego (a szkoda)
A jak posadzę Orka na dzika to jakiego ma AS jak strzela do niego łucznik elficki lub co gorsza nocny goblin.

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

2+

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

Undead84 pisze:2+
Orkowy Boss na dziku ma AS na 5+ chyba ze ma LA ma wtedy 4+ albo 3+ z tarczą.
Zakładam że zwykły boss ma lekka zbroje i dzika czyli AS na 4+ dodatkowo dostaje nasz super naszyjnik i strzela do niego nocny gobos to jakiego ma armora ?

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

green pisze: A jak posadzę Orka na dzika to jakiego ma AS jak strzela do niego łucznik elficki lub co gorsza nocny goblin.
Oi,
ale pytasz w kontekscie Amulet of Protectyness? Jezeli tenze heros ma AoP to ma AS takiego jak lucznik.
Obrazek

Awatar użytkownika
Undead
Falubaz
Posty: 1241
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Undead »

green pisze:
Undead84 pisze:2+
Orkowy Boss na dziku ma AS na 5+ chyba ze ma LA ma wtedy 4+ albo 3+ z tarczą.
Zakładam że zwykły boss ma lekka zbroje i dzika czyli AS na 4+ dodatkowo dostaje nasz super naszyjnik i strzela do niego nocny gobos to jakiego ma armora ?
No masz racje założyłem że bedzie to black ork a nie zwykły....;]....a zwykły nie może używać heavey armouru...
czyli na dziku z lA i tarczą ma 3+

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

ninjaska pisze:
green pisze: A jak posadzę Orka na dzika to jakiego ma AS jak strzela do niego łucznik elficki lub co gorsza nocny goblin.
Oi,
ale pytasz w kontekscie Amulet of Protectyness? Jezeli tenze heros ma AoP to ma AS takiego jak lucznik.
tak właśnie o to pytam, to jakieś nieporozumienie z tym przedmiotem (amuletem, naszyjnikiem) co nagle heavy armour zmienia się w masło, dzik znika, tarcza zmienia się w galaretkę bo strzela goblin z magicznego łuku zrobionego z patyka którym troll dłubał se w magicznym trolowym ...

A jak wezmę go na SOBB to warda mi kasuje ? znikają tatuaże ?

The best form of attack is defence, and the best form of defence is the kind you can 'borrow' from your opponent, practiculary if it's better than yours.

When the bearer of this amulet is wounded, he counts as having the same armour save and ward save as the model that coused the wounds

Pan piszący "księgę zasad" nie wiedział ze w naszym kraju to co jest napisane czcionką pochyłą nie stanowi zasad, czytając opis wiadomo o co chodzi i jak ma działać przedmiot.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Gdyby mozna bylo wybrac jakiej ochorny sie uzywa, to bylby swietny przedmiot. Ale niestety kursywa sie nie liczy a opis dzialania przedmiotu mowi jednoznacznie, ze bierze sie save i ward od modelu raniącego. Brak opcji, "albo swojego, jesli jest lepszy". Dlatego rpzedmiot jest mocno sredni i nadaje sie tylko dla gołych szamanów.
Obrazek

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

Oi,
na male punkty uzywalem takiego Savage Bossa: na piechote, AoP i bron dwureczna. Tani, a dobry. Lucznicy nie straszni bo w oddziale siedzi. A od Orka na piechote niemal wszystko ma lepsze ASv.
Obrazek

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

ninjaska pisze:Oi,
na male punkty uzywalem takiego Savage Bossa: na piechote, AoP i bron dwureczna. Tani, a dobry. Lucznicy nie straszni bo w oddziale siedzi. A od Orka na piechote niemal wszystko ma lepsze ASv.
Rozumiem znalazłaś zastosowanie dla tego przedmiotu, ja na takiego bosa wole dać coś innego ale ok.
bless pisze:Dlatego rpzedmiot jest mocno sredni i nadaje sie tylko dla gołych szamanów.
O tym nie pomyślałem faktycznie może sie przydać Ork szaman waaagh paint i AoP szkoda że pierścien się nie mieści.
bless pisze:Gdyby mozna bylo wybrac jakiej ochorny sie uzywa, to bylby swietny przedmiot. Ale niestety kursywa sie nie liczy a opis dzialania przedmiotu mowi jednoznacznie, ze bierze sie save i ward od modelu raniącego. Brak opcji, "albo swojego, jesli jest lepszy".
Myślę ze autor booka wiedział co pisze w opisie i nie zdawał sobie sprawy z tego ze gracze uznają to za nieważne bo jest przekrzywione. Dlatego uważam że przedmiot powinien dawać wybór z jakiej ochrony się korzysta.

Awatar użytkownika
Bean_
Wałkarz
Posty: 76
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

Post autor: Bean_ »

takie pytanko, jak atakuja savage orki ze spearami to maja + 1 do sily z choppy?
"Popatrz, leci ptaszek
Może on w swej wolności,
poznał istotę miłości
Popatrz dalej, obsrał daszek
Widać gdy go coś dręczy,
to się chłopak z tym nie męczy"

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4464
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Bean_ pisze:takie pytanko, jak atakuja savage orki ze spearami to maja + 1 do sily z choppy?
Nie. Skoro atakują 'spearami' to czemu mieliby mieć bonusy z broni, którą nie walczą?

Awatar użytkownika
ninjaska
Chuck Norris
Posty: 386

Post autor: ninjaska »

green pisze:
ninjaska pisze:Oi,
na male punkty uzywalem takiego Savage Bossa: na piechote, AoP i bron dwureczna. Tani, a dobry. Lucznicy nie straszni bo w oddziale siedzi. A od Orka na piechote niemal wszystko ma lepsze ASv.
Rozumiem znalazłaś zastosowanie dla tego przedmiotu, ja na takiego bosa wole dać coś innego ale ok.
Bardziej chodzilo mi o to, ze ten przedmiot nie jest az tak slaby. Poza czarnymi orkami, herosi orkow maja pancerz sredni/slaby.
A juz cudnie jest, gdy wyzwiesz na pojedynek. Pomysl o tych kombosach jakie maja Bretonscy Lordowie, Ksiazeta Elfow, czy Lordowie Krasnoludow.
I przypominam, ze ten przedmiot wciaz dziala w polaczeniu z Tricksy Trinket.
Obrazek

green
Pseudoklimaciarz
Posty: 21

Post autor: green »

ninjaska pisze: Bardziej chodzilo mi o to, ze ten przedmiot nie jest az tak slaby. Poza czarnymi orkami, herosi orkow maja pancerz sredni/slaby.
A juz cudnie jest, gdy wyzwiesz na pojedynek. Pomysl o tych kombosach jakie maja Bretonscy Lordowie, Ksiazeta Elfow, czy Lordowie Krasnoludow.
I przypominam, ze ten przedmiot wciaz dziala w polaczeniu z Tricksy Trinket.
spoko rozumiem że przedmiot jest w miarę ale gracze kombinują żeby wprowadzić na siłę jakiś zmiany w armii (sloty HE) a nikt nie zastanowi się nad przedmiotami które są nie wykorzystane. Twórca AB nie chciał żeby były 2 rydwany goblińskie na slot a mamy, za to napisał ze Amulet of Protectyness daje możliwość POŻYCZENIA ochrony jeżeli jest lepsza od naszej ale tego nie uznajemy. Lepiej dać dodatkowe sloty i napisać nowe zasady? czy zastanowić się nad istniejącymi.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

green pisze:
ninjaska pisze: Bardziej chodzilo mi o to, ze ten przedmiot nie jest az tak slaby. Poza czarnymi orkami, herosi orkow maja pancerz sredni/slaby.
A juz cudnie jest, gdy wyzwiesz na pojedynek. Pomysl o tych kombosach jakie maja Bretonscy Lordowie, Ksiazeta Elfow, czy Lordowie Krasnoludow.
I przypominam, ze ten przedmiot wciaz dziala w polaczeniu z Tricksy Trinket.
spoko rozumiem że przedmiot jest w miarę ale gracze kombinują żeby wprowadzić na siłę jakiś zmiany w armii (sloty HE) a nikt nie zastanowi się nad przedmiotami które są nie wykorzystane. Twórca AB nie chciał żeby były 2 rydwany goblińskie na slot a mamy, za to napisał ze Amulet of Protectyness daje możliwość POŻYCZENIA ochrony jeżeli jest lepsza od naszej ale tego nie uznajemy. Lepiej dać dodatkowe sloty i napisać nowe zasady? czy zastanowić się nad istniejącymi.
tworca napisal AB pod nieistniejaca edycje.
co myslal tworca-mozna spekulowac. ale skoro w zadnym FAQ nie wyszlo sprostowanie to chba jednak trzeba sie trzymac literalnie opisu-> musisz uzyc AS/warda takiego jak model ktory cie zranil.
i chodzi tutaj o "parametr" nie "rodzaj"

takze masz warda od driady ktora cie zranila...ale nie masz przerzutu AS (a przeciwnik miec moze).

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

green pisze:za to napisał ze Amulet of Protectyness daje możliwość POŻYCZENIA ochrony jeżeli jest lepsza od naszej ale tego nie uznajemy.
:shock:
THE PIPES OF DOOM pisze: ...when played can put cavalary to flight in a desperate attempt to escape...
Czy to ma oznaczać, że model spanikowany przez piszczałki do ucieczki używa lotu? :shock: Pointerpretujmy coś jeszcze! =D>

Nigdy nie widziałem jeszcze, żeby ktoś interpretował opis broni napisany kursywą.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

ja uzywam amulet of prot.... do brania na klate challange demona na juggerze, lucznikow sie nie boje bo przeciez czarnuh nie biega solo. a majac martoga i t5 jestem raczej spokojny o to ze mnie jakis smiec nie trafi. raz zlapalem oddzialem orkow i ng z siatami oddzial psow i bsb na juggerze. amulet pieknie dzialal, demon wyplacal pizdylion atakow nie po goboskach tylko w challange i tak przez 2 tury bo w koncu kb poszlo i moj bsb padl. koniec koncow caly jego oddzial zrobil puff bo sie nagle okazalo ze psow juz nie ma a jugger przegral od statica. pierwszy raz udalo mi sie wygrac z demonami bo do tej pory zawsze bralem baty.:)
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ