NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Re: NoWE.

Post autor: Jacobs »

Erratu87 pisze:A w przypadku cryptow wziąłeś pod uwagę ich "przyrost naturalny" ? Czy to taka tylko sucha matma ?
Spokojnie, mozesz robić to samo z Lore of life :D
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Erratu87 pisze:A w przypadku cryptow wziąłeś pod uwagę ich "przyrost naturalny" ? Czy to taka tylko sucha matma ?
Czysta matma ;P obliczałem wspołczynnik a potem przeprowadzałem hipotetyczna walkę dwóch oddziałów o zbliżonym koszcie punktowym. Stąd 6Treekinów na 7Cryptów.

Mam nadzieję, że WE dostaną jakieś fajne zasady jeszcze żeby ten "przyrost naturalny" jakoś zniwelować ;)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nie jest powiedziane, że ten Ward u Driad, Treekinów i Treemanów nie będzie się np. zwiększał w lesie lub w 6'' od lasu, a to przy dodatkowym lesie może wyglądać ciekawie. Do tego mamy Life, mamy High Magic z atrybutem +1 do Warda, więc nie musi być taki dramat. Nie należy wykluczać też jakiejś opcji w stylu:
- bohaterka driad w oddziale podnosi unitowi Warda o 1
- przedmiot podnoszący ward o 1 (coś jak u orkowego szamana z itemem co podnosi ward z tatuarzy)

Opcji jest parę, poznamy dopiero za tydzień niecały. Poza tym u dwarfów np. zrobili, że Runesmith dodaje AP oddziałowi, więc jakaś synergia z bohaterami tutaj też może być. Nie wierzę do końca w warda TYLKO na 6+. Myślę, że jakieś opcje na jego poprawę będą.

Co do lasu to raczej zakładam, że 9ta edycja może coś w tej kwestii zmienić i np. wróci stare z ograniczeniem widoczności. Ostatnie booki z drobnymi wyjątkami pokazują trend do zdejmowania z różnej maści potworków jakiś regenek i wardów (Treeman też nie będzie miał, poza tym 6+), więc zmiana zasad lasów i np. d3 ran na działach zamiast obecnego d6 może sporo zmienić.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

szczurek pisze:
To nie kwestia gustu ;P. Drzewce i ten heros to obrzydlistwo w czystej postaci - gust nie ma tu nic do rzeczy - kto sądzi inaczej ma po prostu "kiepski gust" albo nie ma go wcale ;P
Po takim argumencie dalsza dyskusja nie ma sensu :mrgreen:
Nie prawda - Syrius udowodnił, że jak najbardziej istnieje. Dyskusja nie ma sensu jak strzelasz - "o gustach, blondynkach, polityce, ekonomii, religii, filozofii, prawdzie" się nie dyskutuje wychodząc z założenia, że każdy ma rację ;P. Tak wtedy rzeczywiście dyskusja nie ma sensu ;P.
Xet pisze:
Figurki, cena, fluff i zasady/balans - to pięty achillesowe GW.
czyli jednym słowem wszystko :)
Prawie, a jak wiadomo "prawie robi wielką różnicę" ;P. Pisałem, że GW ma np. świetne ilustracje. Podręczniku też są ładne. Podstawki są ok. Ma dobre farbki. Podstawa silnika mechaniczna - szkielet - jest bardzo dobry (spierdolono tylko jego rozwinięcie i balans). Zatem chyba nie jest źle ;P

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

To nie kwestia gustu ;P. Drzewce i ten heros to obrzydlistwo w czystej postaci - gust nie ma tu nic do rzeczy - kto sądzi inaczej ma po prostu "kiepski gust" albo nie ma go wcale ;P
Tylko problem polega na tym, że dla kogoś, kogo posądzasz o "kiepski gust" lub brak gustu, to ty go nie masz właśnie. Stąd stwierdzenie, że dyskusja nie ma sensu ;)

Co do Treemanów, to widzę w nich duży potencjał modelarski, a o to w tym hobby chodzi, nawet jakby miał posłużyć za "Bazę" dla K'daai Destroyera, Daemon Prince'a, czy innego Greater Daemona, z którymi także mi się kojarzy. Nie przypomina Drzewa w 100%, ale sam w sobie jest imho bardzo fajny :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Artur
Chuck Norris
Posty: 541
Lokalizacja: Koszalin, Klub Zad Trolla

Post autor: Artur »

Kal_Torak sam sobie zaprzeczasz i gadasz głupoty - przestań ...
Obrazek

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Nie rozumie jeszcze marudzenia na brak Skirmisha w Glade Guardach, co kompletnie pozbawia tą armię jej własnego charakteru, skoro można im Scouta dać, albo sobie Fasty same powystawiać i partyzantka będzie :roll:
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Azurix pisze:
To nie kwestia gustu ;P. Drzewce i ten heros to obrzydlistwo w czystej postaci - gust nie ma tu nic do rzeczy - kto sądzi inaczej ma po prostu "kiepski gust" albo nie ma go wcale ;P
Tylko problem polega na tym, że dla kogoś, kogo posądzasz o "kiepski gust" lub brak gustu, to ty go nie masz właśnie. Stąd stwierdzenie, że dyskusja nie ma sensu ;)

Co do Treemanów, to widzę w nich duży potencjał modelarski, a o to w tym hobby chodzi, nawet jakby miał posłużyć za "Bazę" dla K'daai Destroyera, Daemon Prince'a, czy innego Greater Daemona, z którymi także mi się kojarzy. Nie przypomina Drzewa w 100%, ale sam w sobie jest imho bardzo fajny :)
Widzisz od razu się rozumiemy. Te nowe demony do leśniaków to ciekawa alternatywa do armii i figurek, które wymieniłeś. Po przeróbkach mogą lepiej wyglądać od klasycznych demonów.

Co do braku skirmisha w formacji łuczników, zwłaszcza kultury żyjącej w lesie - nie będę wyjaśniał. Myślę, że na Twoje pytanie mogą Ci odpowiedzieć imperialni łucznicy. Zapytaj się ich dlaczego są w skirmishu w odróżnieniu od np. handunnersów ;P. Można też zadać te pytanie skinkom, a nawet łucznikom bretońskim. Leśne elfy mogą się od tych ras wiele nauczyć w kwestii partyzantki i prawidłowego poruszania się w terenie lesistym. Oczywiście nie mówię w odniesieniu do całej armii, ale do podstawowej jednostki leśnych elfów - ich wizytówki i podstawy siły zbrojnej.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, o 18:48 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Shenq
Chuck Norris
Posty: 660

Post autor: Shenq »

problem z treemanem jest taki że mało przypomina drzewo, choć figurka jest bardzo fajna, jednak bardziej pasuje na demona

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Żeby nie było. Treeman ten odpowiada mi na owe modele do innych armii, ale na Ducha Lasu, w stylizacji obecnych Driad, także mi pasuje. Niegdyś planowałem zbierać WE (obecnie to pewnie tylko taka zachcianka była), ale jakbym się zdecydował kiedyś, to na pewno chciałbym mieć taki model w armii ;)

Co do Łuczników, to także nie rozumiem, dlaczego Imperium i Bretonnia mają możliwość wystawiania Łuczników w Skirmishu, a zwinne Elfy (zarówno WE, jak i HE) są ograniczeni do statycznego klocka. Nie zmienia to jednak faktu, że w przeciwieństwie do mnie (gram HE) i tak możesz wystawić Łuczników z Core'ów w Scoutcie i Skirmishu, a partyzancki charakter uzyskać poprzez Glade Riderów :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Azurix to prawda. WE można uzyskać partyzantki charakter armii przez wybór innych jednostek. Co nie zmienia faktu, że chciałbym aby to było również możliwe przez wystawienie zwykłych łuczników. Wyjaśnię to na przykładzie. Co powiesz na to, że GW w nowych AB odebrało glade riderom zasadę fast cavalry? Na to ja w odpowiedzi mówię, że jednak nie ma co płakać, bo są wild riderzy, którym zostawili fasta. Po prostu skirmish dla łuczników leśnych elfów to tak naturalne, jak koń dla rycerza bretońskiego. Dlatego liczę, że w tej edycji w końcu ją uzyskają, albo przynajmniej każdy oddział łuczników będzie można ulepszyć do skirmisha oraz może scauta. Aczkolwiek łucznicy WE powinni mieć skirmish wbudowany. Ktoś puścił wiadomość, że jest to możliwe. Jeśli rzeczywiście łucznicy leśnych elfów będą mieć po tylu edycjach skirmish - to chyba wrócę do WE bez względu na to co będzie dalej.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Kal_Torak pisze:Jeśli rzeczywiście łucznicy leśnych elfów będą mieć po tylu edycjach skirmish - to chyba wrócę do WE bez względu na to co będzie dalej.
Ta, i 15 pt za model chyba przy tych skillach. Good luck.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

swieta_barbara pisze:
Kal_Torak pisze:Jeśli rzeczywiście łucznicy leśnych elfów będą mieć po tylu edycjach skirmish - to chyba wrócę do WE bez względu na to co będzie dalej.
Ta, i 15 pt za model chyba przy tych skillach. Good luck.
Eee tam - maks 13 pkt. ;P
GW nie ma określonego kalkulatora zdolności i statów. To ile będą kosztować to ruletka.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2014, o 19:08 przez Kal_Torak, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Azurix
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3001
Lokalizacja: Łódź Klub:"Ośmiornica Łódzka" Stowarzyszenie:"Wargaming"

Post autor: Azurix »

Kal_Torak pisze:Po prostu skirmish dla łuczników leśnych elfów to tak naturalne, jak koń dla rycerza bretońskiego. Dlatego liczę, że w tej edycji w końcu ją uzyskają, albo przynajmniej każdy oddział łuczników będzie można ulepszyć do skirmisha oraz może scauta
Naturalne może być dla Elfów jako Rasy, bo jeśli tylko Leśne Elfy miałyby to mieć, to by chociaż w jakiejś jednej edycji Łucznicy (bo Glade Guardzi nie powinni mieć Łuku w ogóle) tej armii posiadali Skirmish. Nie przypuszczam jednak, skoro HE się w tym względzie nie zmieniły, że GW miałoby to nagle wprowadzić. Bardziej prawdopodobne byłoby już, że nie będzie ograniczenia wymagania ilości: Glade Guard Units >= Glade Guard Scout Units :)
III Zasada Dynamiki Newtona - Aktualizacja 2013: "Gdy menel jedzie tramwajem, to tramwaj jedzie menelem" :lol:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Me_gusta
Chuck Norris
Posty: 543
Lokalizacja: Warszawa / Mszczonów

Post autor: Me_gusta »

Kal_Torak pisze: Dlatego liczę, że w tej edycji w końcu ją uzyskają, albo przynajmniej każdy oddział łuczników będzie można ulepszyć do skirmisha oraz może scauta.
takie rozwiązanie byłoby najlepsze, bo każdy miałby wtedy co chce.
Wprowadzenie obowiązkowego skirmishu dla GG wcale nie byłoby takie dobre bo:
1. Zwiększybłby się koszt modeli
2. wystawienie 60 łuczników wiązałoby się z zastawieniem całej strefy wystawiania
3. Wątpę czy byłaby możliwość wykupienia sztandaru

także najlepsza byłaby opcja wyboru. xD

Awatar użytkownika
Jacobs
Falubaz
Posty: 1127

Post autor: Jacobs »

Może z nowym bookiem będzie można grać na 20 łucznikach a nie 60, myślałeś o tym ;) ?
wenanty pisze: Anioł zagłady przerzuca się na budżetową kawę? Koniec świata (sic!).
Turniejowo nowe WE

12/4/5

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Jacobs pisze:Może z nowym bookiem będzie można grać na 20 łucznikach a nie 60, myślałeś o tym ;) ?
Jeśli piechota z tasakami, treeman i kawaleria na jelonkach będą syte to rzeczywiście łucznicy mogą przejść na dalszy plan (no chyba, że zyskają lepsze zasady) :)

Gremlin
Masakrator
Posty: 2431
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Łaska Wielkiego Leśnego Ducha spłynęła na mnie podczas snu, czynią ze mnie moderatora tego działu. Dlatego też apeluję do was o rozwagę i roztropność, niespamowanie i pisanie na temat. Bo nie mam Ja i zapewne inni ochoty, ni to czasu, czytać elaboratów o wyższości majtoch nad bokserkami.

Jak zapewne wiecie istnieje taka opcja jak PM. I tam takimi uwagami się dzielcie.

Jeżeli nie bedziecie sie stosować to pewni możecie być, że miecz drzewo-himena trzeba naostrzyć, a że on wielki to taki 7 dniowy banik pewnie wystarczy by ochłonąc i zając się czyms pozytecznym ;).


Poza tym gracze WE to nie spasione dzieci co jak sie potkną, bądz ktoś je wyśmieje to lecą z płaczem do mamy, a mężne chłopy jak dęby, ze stalowymi jajami. Jajami - nie wydmuszkami




P.s. Moze ktoś zrobić zbiorcze zestawienie "pewniejszych " plotek to wydziele ( ew. wrzucę do nazwy tematu, gdzie szukać).
xYz

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Preparing :)
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2014, o 20:59 przez Azgaroth, łącznie zmieniany 8 razy.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

w relacji do 6ed książki treekiny potaniały? bedą nowe modele małych drzewek czy niespecjalnie? :)
tematy plotek to rzeka, wiec ciężko coś wyszukać
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Zablokowany