kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Możesz rzucić 2 spelle na max 3 kościach każdy(o ile masz tyle dostępnych)

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

kurka_z_podworka pisze: czy Errantry War musi overrunować?
powtorze pytanko bo nie bylo odpowiedzi
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Pytanie odnośnie nowych lizaków i uściśleń. Wiem, że to może nienajlepsze źródło jeśli chodzi o zasady WFB, ale na stronie GW w opisie taktyki lizaków napisano o Enginie "This superb magical power causes D6 Strength 4 hits on every enemy unit within 2D6" and, once again, it cannot be dispelled". Czy to jednak nie sugeruje magicznych ataków Engine'a?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

tak sugeruje.... podobnie jak tekst na tej samej stronie tylko w dziale woch, ktory sugeruje, ze magowie nie moga brac tarcz a tekst w ab byl pomylka i nalezy go skreslic a ab...

a dlaczego pytasz?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

...no w sumie faktycznie pytanie niepotrzebne - przegłosowano, że nie ma magicznych ataków to nie ma :)

Awatar użytkownika
Alister
Chuck Norris
Posty: 638
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Alister »

Na stronie GW gosc chce rzucac Drain life przez Channeling skinka...
Jesli cos pisze na stronie GW - zignoruj

Sahiri
Pseudoklimaciarz
Posty: 21
Lokalizacja: z zaskoczenia !

Post autor: Sahiri »

Ja mam nastepujące pytanie:) jeżeli ratling gun jest jeszcze przy oddziale to czy mozna w niego strzelac, ladowac czarami itp. bo wiem że się coś zmienilo ,a nie jestem pewien.

Ponieważ jest to mój 1 post to witam wszystkich :) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

czesc,

można walić ile wlezie :D

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Mam dwa pytania, możliwe, że tylko pro-forma, ale by rozwiac wątpliwości.
1. Czy jako stand & shoot można zrobic multiple shots? Mnie się wydaje, że tak, kolega wczoraj mówił, że coś kojarzy, że jednak nie. Jak to jest? Sprawa tyczy się konkretnie outriders/pistoliers.
2. Wiadomym jest, że aby zanegowac bonusy za szereg, miec bonus za flankę czy tył, trzeba miec US 5+. A co w sytuacji, gdy dwa modele o US 3 albo 4, ale nie będące oddziałem, walnęło od jednego boku jakiś unit. Sumaryczny US >5, ale nie ma żadnego oddziału, który sam z siebie taki US by miał, mają +1 za flankę? Negują rank bonus?

Jaszczurx
Mudżahedin
Posty: 296
Lokalizacja: Warshau/Lustria

Post autor: Jaszczurx »

Co do punktu 1 to można strzelać multiplem, ale masz jak zwykle dodatkowy minus do trafienia za multiple.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)mozna,z wszystkimi modyfikatorami
2) licza w ten sposob tylko kwestie US dla potrzeb przewagi. natomiast ani bonusu ani sciagania szeregow ni ma. musi byc 1 oddzial o US5+ zeby miec bonus i do tego nie moga byc skirmishem coby szeregi sciagnac

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

A flying cavalery sciaga bonusy za szeregi czy nie?

Pozdrawiam
Pelzak
"Lepszy mały ale własny i z przodu, niż duży ale cudzy i z tyłu..."

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3161
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Czy imperialny cascet of sorcery może skraść modlitwy kapłanów sigmara? Bo patrzę na jego opis i widzę, że to ma być enemy wizard, ale z drugiej strony można według któregoś tam FAQ kraść inkantacje takim postaciom jak tomb kings & princes, którzy z wizardami mają tyle wspólnego że może koło nich na półce w sklepie leżeli.

Maximon
Plankton
Posty: 2
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Maximon »

Witam, od niedawna gram w Warhammera i wybrałem tomb kings. Mam dość dużo pytań na które nie znalazłem odpowiedzi w AB.


1. Mam 4 charioty, w jednym z nich jest tomb prince wzbudzający terror dzięki death mask. Jak wiadomo przeciwnicy muszą zdawać LD w promieniu 6 cali od jednostki budzącej terror. I teraz pytanie, czy to 6 cali mam liczyć od oddziału w którym jest TP czy bezpośrednio od TP? A może cały oddział ma terror?

2. Szarżuję na 2 regimenty. Jeden zdał LD a drugi nie. Jak wiadomo jeśli w promieniu 6 cali ktoś spanikował to trzeba zdać test na LD. Czy ten drugi oddział musi zdawać ten test? Z jednej strony już zdał test na LD w tej kolejce ale z drugiej strony źródło zmuszające do ponownego zdawania jest inne?

3. Czy regiment w którym jest Tomb Prince może maszerować?

4. TP dostał z katapulty i zginął. Czy na krewmenów działa klątwa?

5. Jeśli mam TP w oddziale z katapultą to jak rozpatrywane jest strzelania np z łuków w ten oddział? Czy można strzelać bezpośrednio w TP?

6. Jeśli TP jest w oddziale z katapultą i trafi mi się miss fire poczym rzucę 1 to TP ginie?


Zdaję sobie sprawę że pytania mogą być dość noobowskie ale prosiłbym o odpowiedź ;)

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

1)od rydwanu prince; musi pisac wyraznie przy przedmiocie ze dziala na caly oddzial.
2)szarzowac mozna z zalozenia na 1 regiment. teraz panikujesz tylko wtedy jak przebiegnie przez ciebie sojuszniczy oddzial o US>4
w tym wypadku testu nie ma
3)w armii TK nikt nie moze maszerowac. radze poczytac wlasny kodeks.
4) na crew+maszyne.
5) rozdzielasz-> 1-4 w maszyne, 5-6 w zalogantow. to co trafi w zalogantow 1-3 w crew,4 w prince i 5-6 przerzucasz.
6)nie

ELMALIER
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 162
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ELMALIER »

Mam kilka pytań odnośnie Blood Drinker'a.

1)Czy możliwe jest regenerowanie ran na innym herosie przebywającym w tym samym oddziale co używający go wampir?

2)Czy zregenerowane za jego pomocą rany wplywają na CR?

3)Czy zregenerowane za jego pomocą jednostki mogą atakowac w tej samej turze w której zostały zregenerowane?

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Jak to jest z postaciami na rydwanie, jak strzelają z łuków to od którego miejsca mierze dystans, od podstawki czy od figurek łuczników?

Jeśli generał jest w oddziale to to testy liderki brane od generała mierze od generała czy oddziału w którym się znajduje?

Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Od podstawki, od generała

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

No to paranoja, dziwne zasady :D

Zablokowany