8 Edycja Warhammera I

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Remo
Falubaz
Posty: 1247

Re: 8 Edycja Warhammera

Post autor: Remo »

Jankiel pisze:
bo jeśli prawdą okarze się że standardem jest gra na 3000
Dziwne stwierdzenie.

Grało się będzie na tyle punktów, ile będzie chciał organizator lub na tyle, na ile sie umówisz z przeciwnikiem. A GW nic do tego
Oczywiście, że nic do tego. No chyba, że w RB pojawi się zapis że np. dopiero od 3000 pt. jest jakiś bonus - nie wiem jaki ale tak jak teraz dopiero od 2000 można lorda brać tak w 8 ed. też mogą jakieś profity dodatkowe być z grania na 3000+.

Ponadto wydaje mi się, że twórcy RB coś jednak nad nim posiedzieli i policzyli, że w realiach 8 ed. i procentowych uwarunkowaniach 3000 np. będzie optymalnym rozwiązaniem. Oczywiście jako organizator turnieju możesz zastrzec "gramy na 2000 a nie na 3000" tylko wtedy np. lord na smoku mieści się u armii: a), b) i c) ale armie d) i e) już go nagle nie wezmą bo tam wychodzi 550 za takiego - a czemu oni mają mieć gorzej jeśli nie taki był zamysł tej gry/edycji? (no chyba, że był i raz udupiamy jedne armie a raz drugie). Z kolei robiąc w 8 ed. turniej na 4000 każdy musi wziąć 1000 pkt. w Corach - to może tak za rok da radę jak już większość dokupi...

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Będzie bardzo dobrze, albo źle, w zależności głównie od tego, czy zasady główne będą w stanie ograniczyć spam jednostek i spam czarów.

Spam jednostek: 50% special na 2k = 1000 punktów = 25+ bolców goblińskich (z jednostek łatwych do abuse'owania). 500 punktów w rare to też dużo (5 działek DoW, generalizując) i wiele armii znajdzie tam jakieś fajne przegięcia. Nie wspominając o tym, że to nadal 10 wraithów.

Spam czarów: Horrory i inwokacje/popchnięcia w VC - z nowymi zasadami, jeśli nie ma jakichś przykrych ograniczeń rzucania wielu czarów albo tych samych czarów, wygląda to mało ciekawie. Żeby zobrazować - na małe punkty Nekros z czarem 2 i dwa wampiry-bateryjki z +2 PD mają łącznie 2K6+7 PD (czyli statystycznie 14 + ew. periapt), a wszystko to można przepuścić na trzykostkowe popchnięcia z nekrosa. Innymi słowy 5 popychaczek + książka, a wszystko to w cenie 500 punktów z hełmem, periaptem i dwoma scrollami.

Natomiast z potwierdzonych limitów 25% na bohaterów można wyciągnąć jedną konkluzję: żegnamy połowę smoków - będą super-rzadkie. Zombie dragon, stardragon czy kiper to chyba w bitwach od 4K zaczynają mieć sens. Na 3k (750) wchodzą głównie opcje najbardziej wydajne: blodzio oraz smoczur dark elficki. No i druga sprawa: Slann albo Engine, wybór należy do Ciebie :)

Garbin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 46

Post autor: Garbin »

Moze i armie zaczna przypominac armie, ale nie przeginajmy... Ja wiem, ze sam sobie wybralem granie szczurami, ale klocki nie mniejsze niz 40 chlopa to zacznie byc norma pewnie. A placenie 40 funciakow za 90pkt w slaveach to gruba przesada.. No i kto to bedzie malowal? w 2k w 7ed mam teraz jakies 140 modeli, a to dlatego, ze w herosow moglem wladowac. Jak wejdzie podzial procentowy, to pewnie dobije do jakichs 230... o ja pieprze.. :)

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2937
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Spam jednostek: 50% special na 2k = 1000 punktów = 25+ bolców goblińskich (z jednostek łatwych do abuse'owania). 500 punktów w rare to też dużo (5 działek DoW, generalizując) i wiele armii znajdzie tam jakieś fajne przegięcia. Nie wspominając o tym, że to nadal 10 wraithów.
Ograniczenia slotowe też mają być :mrgreen: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

To jest potwierdzone albo i nie. Bo jest też i plota o tym, ze możesz brać lorda na małe bitwy, jak się mieści...

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

jeśli prawdą okarze się że standardem jest gra na 3000
Przy mniejszej liczbie herosów/potworów, a większej oddziałów gra na te same punkty co do tej pory będzie trwała dłużej, nie wydaje mi się więc, żeby standard miał się jeszcze zwiększyć.

Nowa porcja plotek trochę mniej mi się podoba - miałem nadzieję na solidne ugrywalnienie warriorów, a wygląda to coraz słabiej. Ale ogólnie nadal imo in plus.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

Nie wiem, z powodu ruchów. Jeśli teraz będzie, że ruszasz się tak, by ruchu nie przekroczyć żadnym modelem, odpadnie bardzo długie ruszanie się czasami. Do tego już nie będzie aż takiego mierzenia w ruchach, skoro szarża będzie losowa. Dodatkowo wybierane czary... Jeden save... ileż to black knightów by spadło od samych handgunnerów, gdyby nie 3! savy! Myślę, że przy tych plotkach spokojnie na 3k będzie się grało podobną ilość czasu (podobna = +10/15min więcej)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Cibi pisze:
jeśli prawdą okarze się że standardem jest gra na 3000
Przy mniejszej liczbie herosów/potworów, a większej oddziałów gra na te same punkty co do tej pory będzie trwała dłużej, nie wydaje mi się więc, żeby standard miał się jeszcze zwiększyć.
Zawsze mi się wydawało, że 'standard' jest taki, jaki gracze uznają za optymalny, a nie taki, jak go napisał jakiś oszołom w podręczniku... :roll: Poważnie, rulebook to nie Słowo Boże...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

czemu odrazu oszołom : ] akurat rulebooki w przeciwieństwie do armybooków nie są pisane przez oszołomów (nie były przynajmniej)
Obrazek
T

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Don_Silvarro pisze:
Cibi pisze:
jeśli prawdą okarze się że standardem jest gra na 3000
Przy mniejszej liczbie herosów/potworów, a większej oddziałów gra na te same punkty co do tej pory będzie trwała dłużej, nie wydaje mi się więc, żeby standard miał się jeszcze zwiększyć.
Zawsze mi się wydawało, że 'standard' jest taki, jaki gracze uznają za optymalny, a nie taki, jak go napisał jakiś oszołom w podręczniku... :roll: Poważnie, rulebook to nie Słowo Boże...
Chodziło o to, że 3000 gdzieś tam zostało podane w plotkach i możliwe że najczęściej gry będą na mniej więcej takie punkty. Teraz "standardem" wg. RB jest 2000 więc:

a) aktualnie najczęściej turnieje są na około 540 lub 3570 punktów?

czy może

b) są na około 2250? :wink:

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Sądzę, że jakiś standard się wykształci. 2250 przyjęło się dlatego, że ludziom w takim standardzie mieściła się "full opcja" bohaterów + dostateczna liczba innych oddziałów, żeby to można było nazwać armią.

Idąc tym tropem - gra na 2k, z limitem 500 na herosów, będzie dość uboga. Wiele opcji złożenia bohaterów po prostu się nie mieści (500 to ledwo 3x hero). Przypomina to trochę granie na 1400 według obecnych zasad. Niby nadal Warhammer, ale jakoś tak bidnie.

Podejrzewam, że poważne turniejowe progi to będzie 2400-3000. Na początku trochę mniej, potem sobie ludzie dokupią te regony piechoty na miejsce smoków. I tyle.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Bo się poprzyzwyczajali zapychać do oporu bohaterami z pełnym ekwipunkiem magicznym. Czas zmienić przyzwyczajenia. Co poniektórych zmiana przyzwyczajeń będzie boleć póki nie zrozumieją że to ma być gra armii a nie podjazdu z kilkoma bohaterami na czele.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

"Na początku trochę mniej, potem sobie ludzie dokupią te regony piechoty na miejsce smoków. I tyle."

albo zdejmą z półek.
dla mnie zmiany na plus. a co do spamu magii- plotki mówią, że każdy czar będzie można rzucić tylko raz, obojetnie ilu masz magów z danym czarem.

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Na początku smędziłem na temat ruchu, ale jak przyjąłem niektóre argumenty to coraz bardziej mi się zaczyna podobać. Najlepiej to wszystko moim zdaniem skomentował Jankiel.
Jankiel pisze:to będzie zupełnie inna gra, zapowiada się na dużo ciekawszą i wymagającą więcej kombinowania.
Moim zdaniem to fajnie, że odpadnie część herosów. IMO niektóre potworczaki z tej rodzinki rozwalają całą zabawę. Może dzięki tym ograniczeniom przydadza mi się zwykłe orki.
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Avian pisze:"If a wizard fails to reach the casting value, it's a miscast.
(bwahaha!)
lol

Cibi
Mudżahedin
Posty: 258

Post autor: Cibi »

If a wizard fails to cast (not counting dispels) twice in a row he miscasts -Avian
Raczej dopiero po dwóch nieudanych rzutach będzie miscast.

Jeden 2lvl mag rzucający co turę 3D6 S6 na 6 kościach może być ciekawym urozmaiceniem. I nie za drogim. Nie będzie szkoda, jeśli się zabije.

Varden
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 190

Post autor: Varden »

Avian pisze:Hey, Grimmy, I spotted another error in the roundup and I don't think that was because of me.

It currently says:
If a wizard fails to cast (not counting dispels) twice in a row he miscasts.

The correct should be:
If a wizard fails to reach the casting value, it's a miscast.
(bwahaha!)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

co za k#$wa bzdura na początku mówili że miscasty będą trudne do uzyskania, za to bardzo destruktywne, teraz magia będzie obzysać najwyraźniej...

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8685
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

@Ice

no zobacz magia jest destruktywna :D
misscasty co chwila niby mają być mocniejsze :D więc 1/2 tura magii i nagle pół armii znika :D

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 230

Post autor: galahar »

Już się nie mogę doczekać 8ed :D W końcu wykorzystam te 60 saurusów, zwykłe stegadony itd :P I bardzo się cieszę, że w armii nie będzie 1600 pkt w bohaterach (i ich mountach) na 2250 możliwych :P

ODPOWIEDZ