kilka pytań początkującego

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Gelo
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Lubartów - Zielony Smok

Post autor: Gelo »

Czemu? Jakby był zasięg mierzony od łuczników to by każdy sobie przyklejał łuczników jak najbardziej z przodu rydwanu, tak żeby w końcu siedzieli na koniom na głowach. To by była paranoja.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

lucznikowi tez mierzysz zasieg od podstawki a nie od luku

od tego sa podstawki,pokazuja w ktorym miejscu znajduje sie jakis model.

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

warhammer generalnie ma dosyć dziwne zasady, które maja niewiele wspólnego z realnością, czy prawami fizyki (pomijając już sam fakt że to system fantasy) :wink:

Awatar użytkownika
Krassus
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Krassus »

Weźcie pod uwagę fakt, że zasady każdego systemu bitewnego wymagają pewnego uproszczenie. Bo w przeciwnym wypadku gracze utonęli by w nadmiarze realizmu.
Mój mały blog:
Wargaming Zone
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

pewnie było...

maszynki przed strzałem w końcu robią pivot czy nie?Wiem, że w podreczniku pisze, że tak, ale kiedys była dyskusja o maszynkach w lesie, w które nie można strzelac a które po pivocie same strzelac moga i tam było, że nie pivotuemy koniec końców.

Jak jest aktualnie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Jak gram w sojuszu i walczą dwa oddziały warbannerem to dostaje +2 do CR czy liczy się tylko jeden banner?

Awatar użytkownika
Venirr
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 120
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Venirr »

zazwyczaj jak się gra w sojuszu, to nie można duplikować common magic items. ;)

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

zazwyczaj jak się gra w sojuszu, to nie można duplikować common magic items

Tak?Nie wiedzialem.
Dzięki :)

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Venirr pisze:zazwyczaj jak się gra w sojuszu, to nie można duplikować common magic items. ;)
Zależy od zasad turnieju :P

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Rakso_The_Slayer pisze:pewnie było...

maszynki przed strzałem w końcu robią pivot czy nie?Wiem, że w podreczniku pisze, że tak, ale kiedys była dyskusja o maszynkach w lesie, w które nie można strzelac a które po pivocie same strzelac moga i tam było, że nie pivotuemy koniec końców.

Jak jest aktualnie?
Obrazek

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Czy oddziały z frenzy muszą szarżować na najbliższy oddział czy mogą wybrać w który? Pytam, bo kumpel mi dzisiaj wyskoczył, że jest errata i, że muszą szarżować na najbliższy oddział.

I czy taki wargor według BP jest legalny?
Wargor
bsb, extra arm, Shield

A i jeszcze pytanko, jak rzucam pite w maszynę, to jeśli przykryje ją tym kółkiem w środku to obejmują ja automatycznie, czy muszę rzucać 4+ bo chyba nie obejmuje całej podstawki?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@ rakso- nie pivotujesz. Za duże wałki z ratlingami wchodzą

@ galahar- oddziały z frenzy muszą szarżować wg normalnych zasad szarży. Nie ma nic o tym, ze do najblizszego sie szarzuje.

Z tego co wiem to extra arm liczy się jako dodatkowa opcja do noszenia ekwipunku, więc powinien być legalny

Co do pitki- zależy. Jak przeciwnik nie ma podstawki, to jego strata ;) Jeżeli mają podstawki i wzornik nie przykrywa całej to się rzuca normalnie na 4+.Środek w tym przypadku nie ma nic do rzeczy

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Co do wargora to chodzi mi o to czy będąc bsb i posiadając extra arm, mogę mu dokupić tarczę i jej używać :)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Morrok pisze:@ rakso- nie pivotujesz. Za duże wałki z ratlingami wchodzą
jakies zródła? bo mi łobuz Karabin nie wierzy, że tak jest ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

W sumie to jeszcze jedno pytanie mam. Miałem popychaczke z Shadowa i rzuciłem ją na herda (rzuciłem 9 cali). Obok herda stali PG i 2 cale od PG stał Arcymag. PG byli nieco bliżej herda i teraz pytanie czy mogłem szarżowac na Arcy, czy raczej na bliższego wroga? Bo w opisie czaru nic nie pisało, a się już zamotałem z tymi zasadami co się szarżuje na bliższego przeciwnika. Bo tak mi się zdaje, że na najbliższego przeciwnika szarżuje się wtedy gdy jest to jasno opisane w opisie czaru/przedmiotu/zasady etc, dobrze rozumuje?


:oops: Arcymag
8) PG
:o herd

:oops:

8)
8) :o
8) :o :o :o
8) :o :o
8) :o :o

Oraz ostatnie mam nadzieję pytanie:
Jak się ma Standard of Balanse vs Banner of Rage?

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

@ rakso- jak karabinek nie wierzy to niech sie spyta kogos z LS. Gdzieś na temat pivotów była dyskusja (argumentem może być to, że jak na jakimś turnieju będę grał z karabkiem i będzie twierdził, że się pivotuje, to zagram z nim niewidzialnymi ratlingami, strzelającymi z lasu ;))

@ Galahar- sprawdziłem w booku (grałem kiedyś zwierzaczkami, a booków się nie pozbywam ;)) ,,The wargor carrying Battle standard cannot choose any extra weapons, nor can he use a shield"

czyli nawet z ramieńkiem nie może mieć shielda

co do popychaczki- przed turlaniem na zasięg deklarujesz gdzie chcesz wlecieć (tzn. kierunek) jeżeli doprowadzi to do jakiegoś styku, to jest normalna szarża. Ale RB pożyczyłem i nie mam dokładengo opisu czaru, więc mogę się mylić

Co do standard of balanse- wyłącza wszelkie efekty psychologiczne jak frenzy, hate (również pochodzące ze sztandarów, czarów itd.)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

@morrok ratlingi sa skirmishem a nie maszynami ;) skirmish sie nie pivotuje do strzalu ;)

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Shino - o ile dobrze pamiętam to właśnie min Ty się wypowiadałeś gdzies, że maszynek się nie pivotuje do strzelania. Możesz potwierdzic i wskazac gdzie to jest?
Obrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Shino pisze:@morrok ratlingi sa skirmishem a nie maszynami ;) skirmish sie nie pivotuje do strzalu ;)
ale weapon teamy mają napisane "can therefore turn on the spot to fire in any direction" więc można je pivotować. Wg mnie to analogiczna sytuacja ;)

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Mam pytanie - szarżuję oddziałem yeti na przód hangunnerów. Miedzy nami jest przeszkoda (skała, domek, las - cokolwiek) zasłaniająca yeti w taki sposób, że jest ten oddział widziany przez zaledwie jednego strzelca, a wszyscy zobaczą yeti dopiero gdy te będą około 3 cali od nich. Czy przeciwnik deklarując stand and shoot i tak strzela wszystki hangunnerami?

Zablokowany