Problemy początkującego

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fuxiorr
Masakrator
Posty: 2737
Lokalizacja: Lublin

Re: Problemy początkującego

Post autor: Fuxiorr »

Kwintesencja demnów na 2,4k jest własnie DP lub inny magiczny duży danon :P
Bloodek był chyba dobry ale edycje temu. On to teraz czysty klimat :D
misha pisze:heh gorzej jak przez taką nędzę stół ci spadnie czy cuś i figurki za tysiaki polecą po podłodze w otchłań płaczu i rozpaczy :)

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Ok taka kmina:
Fiendy zmniejszają WSa przeciwnika w stylu o 1. Tak więc jeżeli przeciwnik nie zda strachu lub z magii obniżę mu WS do 1 to ma on 0 WSa? (a więc nie atakuje a ja mam autohity)
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Ma dalej 1 co skutkuje ze i tak przewaznie trafiasz na 2+. Pamietaj ze na 1kach zawsze pudlujesz :)
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7842
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Kto w demonach trafia w cc na 2+ ?
Spróbuj lepszej gry: boltaction.pl

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Tirit pisze:Ma dalej 1 co skutkuje ze i tak przewaznie trafiasz na 2+. Pamietaj ze na 1kach zawsze pudlujesz :)
Mógłbyś mi chociaż wytłumaczyć dlaczego wciąż ma 1?
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Bearded Unclean 'Un
Kretozord
Posty: 1506

Post autor: Bearded Unclean 'Un »

@ Kisiel

Istotnie, kombo, o którym piszesz obniża WS do 0, tylko nie mam pewnosci, czy skutkuje to tym ze masz autohity a rywal nie atakuje, bo podręcznik nie opisuje takiej sytuacji w żadnym z paragrafów, natomiast zdecydowanie wprowadza konflikt pomiędzy tabelą "to hit", w której nie ma wartości WS0, a zasadą, ze naturalny rzut 6 zawsze trafia, a 1 zawsze pudłuje.
Możliwe, że jest jakaś errata lub FAQ klaryfikująca ten problem, ale nie znalazłem nic takiego.
"Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki, panie, to nikomu tak nie podoba się. Wiec dlatego z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, zeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda punktów, które stworzymy."

Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 143

Post autor: Kisiel »

Cytuje podręcznik (no niestety polski):, strona 4:
"Jeśli model ma Walkę Wręcz równą 0, oznacza to, że nie może się bronić w walce wręcz i każdy wymierzony w niego atak trafia automatycznie."
O czym myślałem:
Fiendy nie mają napisane kiedy obniżają WSa przeciwnika, tak więc gdy przeciwnik nie zdaje strachu jego WS jest obniżany do 1. W CC ma on WS=1(za oblany strach)-1(za Fiendy)=0.
Wiem że Miazmy nie mogą zmniejszyć WSa do 0 (opis czaru na to nie pozwala) ale zasady Fiendów nie ma takiego zapisu.

Tak więc jakby ktoś łopatologicznie mógłby mi wytłumaczyć czy, gdzie i dlaczego się mylę byłoby super. :D
War, War Never Changes....
Obrazek

Awatar użytkownika
Bercik
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bercik »

uściślenia sędziowskie pisze:Łączne występowanie kilku efektów (czary, efekty przedmiotów/zdolności itd.)
W przypadku występowania kilku efektów modyfikujących jedną statystykę równocześnie
rozpatrujemy je w kolejności jakiej pojawiały się na oddziale. Efekty działające jednocześnie
rozstrzygane są za pomocą zasady controlling player's turn. Na przykład, jeżeli model walczący z Yeti obleje strach ma on WS=1, nie 0, gdyż najpierw nastąpiło obniżenie o 1 a dopiero potem oblał on strach, ustawiając tym samym swój WS na poziomie 1.
Tyle w temacie, jedyna opcja na WS=0 to najpierw rzucić miasme, a potem dostać szarże (raczej nikt normalny nie zaszarżuje w takiej sytuacji) albo walczyć z zombie :D

Awatar użytkownika
Keller
Falubaz
Posty: 1315
Lokalizacja: Giżycko/Białystok

Post autor: Keller »

Była już chyba mowa o fiendach i skończyło się na tym, że szarżujesz=>stykasz się=>przeciwnik -1WS=>pozostałe ruchy, magia (nieistotne w tej sprawie)=>początek CC=>test strachu.
Więc, jak ktoś ma przykładowo WS4, to po szarży ma WS3 i z tego dopiero spada na WS1 po niezdanym teście.
To nie jest mój wymys,ł a tak to tłumaczono tu na tym forum (może i w tym samym wątku co bardzo prawdopodobne) z około pół roku temu, może mniej, może więcej.

Awatar użytkownika
Naviedzony
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6355

Post autor: Naviedzony »

Tak, to prawda, ja próbowałem przeforsować inną interpretację, ale Liga Sędziowska była nieugięta. Fiendy więc nie zmniejszają WS przeciwnika do 0 po niezdanym strachu.

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

Pytanie na szybko na jakiej podstawce siedzi Ku'gath ?

50x50 czy wiekszej bo nie ma modelu a nie wiem jakich wielkosci go robić :(
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
debelial
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3784
Lokalizacja: 8B/Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: debelial »

Nie ma modelu więc nie jest to określone. W takiej sytuacji oczywistym wydaje się by był na takiej samej jak jego niespecjalny odpowiednik :)

Awatar użytkownika
Denis
Falubaz
Posty: 1351
Lokalizacja: ZKF Zabrze

Post autor: Denis »

dzięki za szybką odp. :)
” Rozejrzyj się dookoła. Zobaczysz ludzi, bez których ten świat byłby lepszy.”

Death Note

Galeria :
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=35349
Strona Malarska na Facebooku:
https://www.facebook.com/pages/Fallen-A ... 9393055688

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

Jeśli ktoś nie śledzi tematu z nowymi modelami GW, to za niedługo wychodzi nowa nurglowa jednostka z bohaterem do WoC/DoC/BoC:
http://i.imgur.com/QCp25ka.jpg
http://i.imgur.com/com76P0.png

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

Fajnie, że special nie rare bo tam mamy fajniejsze zabawki ale jednak jakoś mi nie podchodzą. 4M? Słabo jak na MI

edit. wychodzi na to, że to zwykła piechota. hah
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Strasznie fajna jednostka, zwlaszcza ze tam mozna wsadzic heralda z regena.

T5, ASv3+, Regena4+ i -1toHit...

swietna alternatywa dla plagusow moim zdaniem. Az sie doczekac nie moge :P

A co do Mv to wkladasz swifness i masz jak plagusy :)

http://www.talkwargaming.com/2014/10/le ... ed-in.html
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
Janus
Masakrator
Posty: 2064
Lokalizacja: Nordin Warszawa

Post autor: Janus »

Fajna? Przegieta i tyle. Nie widzę nic fajnego w takiej jednostce która zabiera pole np knightom w chaosie .
Obrazek
Wind Sower pisze:Nawet w średniowieczu papież nerfił strzelanie.
"Jak ja nie cierpię Vampirów"

Awatar użytkownika
Tirit
Falubaz
Posty: 1110
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: Tirit »

Ja tam sie ciesze, bo nie mialem takiej jednostki w DOCHu.
There is no escape from Chaos, it marks us all.

Obrazek

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

To będzie w ramach update'u booka? czy jako nieoficjalny dodatek? Piechota spoko... przegięty WS IMO. Ciekawe czy herald rozdaje swoje zabawki jak w przypadku plagusów? Generalnie każdy powiew świeżości cieszy :)

Awatar użytkownika
cichy
Oszukista
Posty: 827

Post autor: cichy »

One nie są demonami, może do nich herald wejść? Dostają od heralda regene? Dalsza sprawa jak wygląda break test w takim wypadku? No i kto powiedział, że LS to dopuści. Nie napalajcie się :P Alternatywą dla plagusów nie są bo tamci siedzą w corach, jak już to dla bestii. O ile dostają regenę bo warda nie mają.
Profesjonalne usuwanie wgnieceń z karoserii samochodowych i skutków gradobicia.

ODPOWIEDZ