ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Re: ETC 2014

Post autor: Urban »

czyli tak samo można wystawiać paczkę
necro + ghule + grube + gratisowo garden of morr dający przerzuty regenek? Na każdym masterze i turnieju?

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »


Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Na zasady ETC dopuszczonę są tylko army booki. Żadnych battlescrolli.

A zasadowo podobnie jak ten "batalion" ulepsznych CH/ghuli, tak samo to jest przegiętym fuu i tyle. Taka uberbanshee.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Draft 3 skończony. W tej chwili trwa głosowanie nad jego dopuszczeniem. Głosowanie kończy się 30. marca.

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

Czyli jak to przyklepią to będzie ostateczny?
A jeżeli nie zaklepią to, który obowiązuje?

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jeśli nie klepną to będą myśleć.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

A nas bedzie obowiązywał najnowszy na masterach i turniejach.
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Na forum jest już odpowiedź Polski w głosowaniu dotyczącym draft 3 oraz oceny malarki.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Ładnie napisane Kudłaty
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No bez kitu, wyrobił się nam Maciek. Aż mi kopara leciutko opadła...
Dobrze, że już na tym etapie zagłosowaliście, może kilka teamów weźmie z Was przykład.

Awatar użytkownika
Rince
Ciśnieniowiec
Posty: 7202
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa

Post autor: Rince »

Bardzo dobry ton, Broda.
Obrazek
Z życia europejskiego battlowca: "im going to play on UB cause we have a bomb in school, so unexpectedly some free time".

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

swieta_barbara pisze:Dobrze, że już na tym etapie zagłosowaliście, może kilka teamów weźmie z Was przykład.
Nie ukrywam, że taki jest plan. Kijem Wisły nie zawrócimy - draft przejdzie, ale Kudłaty dał im do zrozumienia, że z roku na rok coraz gorzej u nich z pomysłowością.

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ostro. Ciekawe jak teraz się podzielą głosy. Przynajmniej się zapowiadają jakieś emocje ;) , chociaż już chyba większość ma dość tych ciągłych zmian eurocompa.

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

@kto ogarnia
Czy to ograniczenie na Banshee w armii dotyczy także wersji Championa w oddziale?
Shino kiedyś odpowiedział, że AR.com wyjaśniało, że chodziło im tylko o wersję z puli HERO.

I tak tych upiorów w oddziale nikt nie wystawia, ale fanaberie się zdarzają :-)
dzięki za podpowiedź

EDIT: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 6#p1200646
Ostatnio zmieniony 20 mar 2014, o 11:01 przez misha, łącznie zmieniany 1 raz.
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Spawn
Chuck Norris
Posty: 477

Post autor: Spawn »

Łaał czyli ETC w obecnej formie jest jednak be? Myślałem że Polacy, jak wynikało z ostatnich postów w tym temacie, są zaciekłymi zwolennikami euro draftów (ew. zaciekłymi przeciwnikami innych formatów, mimo że ten do końca im nie pasował).

To im musi być teraz głupio, że przychodzi taki kudłaty i pisze w ich imieniu, żeby Ci co wymyślali drafty w pocie czoła się, się popukali w rzeczone ono czoło.

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Hmm... Ja cały czas jestem zwolennikiem eurocompa :) I faktycznie mam zdanie trochę inne od Kudłatego (preferuję granie 2400-2600 z limitami i ograniczonymi zmianami, niż granie 2200-2800), niemniej nie uważam że ten comp to jakieś mistrzostwo świata - ograniczenia / zmiany w obecnej postaci może i wyrównują "szanse" pomiędzy armiami, ale mają tendencję do generowania dość podobnych rozpisek zamiast prowadzić do zwiększenia różnorodności poprzez wyrównywanie atrakcyjności różnych wyborów (+dość mocno ingerują w bazowe zasady). Tu teza "rewolucyjna" i może nie do zaakceptowania dla wielu osób: wg mnie lepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach to zmiany kosztów punktowych wybranych jednostek. Ergo: zmiany punktowe jednostek + ograniczenia pewnych kombinacji, ale mniejsze niż teraz (podejrzewam, że 1 linijka na każdą armię powinna wystarczyć) + ogólne limity na magię (as is tylko raczej wszystkie czary z 5PD). Ale to tylko mój wishlisting, a ja sam nie należę do osób szczególnie dobrze ogarniających tą grę. :)

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

zmiany punktowe imo wymagają zbyt dużo testów żeby coś takiego wprowadzać. Zmiany zasad ogólnych też z tyłka, poza ograniczeniami magii
Obrazek

kudłaty
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3552

Post autor: kudłaty »

Plan jest prosty. Draft i tak przechodzi, bo balans jest niezły mimo kilku głupot. Natomiast jak będzie dyskusja w przyszłym roku na temat kierunku i zmian zasad, to mamy argument, że ileś tam państw nie chciało się zgodzić bo poszli za mocno i może będzie mniej odjazdów typu marsz na TK.

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Jeśli teraz przejdzie to się ludzie przyzwyczają i nie będzie potem żadnych
dyskusji za rok a precedens da impuls do kolejnych jeszcze głębszych zmian i z mutanta
zrobią supermutata warhammera. Gdy Babarossa na początku 8ed chciał z Warhammera zrobić
Bastarda to projekt nie przyjął się ze swoimi zmianami w zasadach to teraz miało by się dać przyzwolenie
na to?
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Mam problemy ze zrozumieniem draftu do imperium i spieramy się o to z braćmi w Sigmarze. :mrgreen:

Czy mógł by ktoś zaprzeczyć lub potwierdzieć

Chcę mieć 3 oddziały demigryfów 3+3+4 i do tego czołg i działo - lub opcjonalnie 3 działa i 3 oddziały demisiów. Czy to legalne?
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

ODPOWIEDZ