Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Ukalez
Falubaz
Posty: 1211
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Re: Rozpiski elfów

Post autor: Ukalez »

Jasiuuu pisze:żeby nie to że ten arsanil w dzisiejszych czasach to kpina a nie smok to bardzo mocne :mrgreen:
Asarnil to nie smok :mrgreen:, jeno Pan wspanialej gadziny :) może powyżej 2000 P, to szalu nie robi bo mamy 3 smoki, ale ponizej 2000 P, to Sun Dragon ze Smoczym Magiem może mu naskoczyć :)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

ten smok nie odgrywa takiej roli jak star dragon.
To wsparcie, obrońca bolców ;)

Silna i mobilna kontra, któa jest raczej kampiona z poaczątku w miejscu gdzie będzie bezpieczna aby potem zaszarżować jak coś podejdzie. To jest ropza defensywna, a taki asarnil w zueplności tutaj styknie.

Co do 13 SM, wole 13 smi 8PG, niż 12 sm i 9pg. PG i tak do walki nie pójdą, a fasta czy coś w tym stylu i tak przyjmią 13 sm to dobra liczba, tak jak każda nieparzysta jeśli chodzi o pózniejsze liczenie VP. Zawsze to jeden więcej, a oni będą walczyć, zawsze to jeden więcej do odstrzelenia, dlużej mam ranke, bo trzeba zabić 2 a nie 1 do jej ściągnięcia etc.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Witam,

Szukam ciekawych rozwiązań do gry wysokimi elfami. To co najbardziej mi się podoba w HE to ich piechota. W końcu udało mi się zastosować wszystkie trzyelitarne piechoty w ich wyśróbowanych wersjach. Rozpa jest na 1650 punktów.

Mag 1 lvl
- 2xScroll

10 Archers

25 Phoenix Guards
- FCG
- WAr Banner

14 White Lions
- FCG
- Banner of Balance

14 Swordmasters
- FCG
- Lion Standard

6 Dragon Princess
- Banner of Ellyrion
- FCG
- Amulet of light na championie

Repeater Bolt Thrower
Repeater Bolt Thrower

W najbliższym czasie będę chciał to przetestować :). Niestety aby mieć porządny kloc PG i reszty piechoty HE to mieści się tylko i wyłącznie caddy.

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Fajne, choć przyciąłbym PG do liczby, powiedzmy 21-22 i za zaoszczędzone 45-60 punktów możesz coś kupić (np. za 20 punktów upgradujesz łuczników na LSG). Tyle PG IMO wystarczy. Oczywiście ustawienie po 5 w rzędzie, ten 1-2 dodatkowych ma sprawić, że do zabrania pełnego bonusu za szeregi trzeba bedzie odstrzelić 2-3 PG. I z taką liczbą nadal jest spora szansa na fear-outnumber.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

gem of courage na czempiona PG.

czasem trzeba nimi zdać brejka, a ward na 4+ na czempionie pozwala mu przeżyć, a na 3 kościach dadzą rade.
Podobnie z paniką, a nie byloby milo aby chlopaki uciekli :)

Brakuje mi mobilności, pokombinowalbym i dalbym 2x5 golych DP, punkty znajdziesz na PG, SM.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Kosa pisze:gem of courage na czempiona PG.
Dokładnie, dobra uwaga, dzięki Ld9 i zdawaniu na 3 kościach chłopaki mogą ustać nawet przykrego breaka ;) A Gem of Courage to tylko 10 punktów. Po przycięciu liczby PG spokojnie Cię na to stać.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

A ja bym dal jeszcze Mr (1) SM. Jak gram to oni są najczęściej obiektem czarów więc warto ich zabezpieczyć

Awatar użytkownika
Mortipher
"Nie po to jadę"
Posty: 350
Lokalizacja: Będzin / Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Mortipher »

Mag II lev.
generał
zwój rozproszenia x2
srebrna różdżka

Szlachcic
chorąży
zaklęta tarcza, łuk ellyrańczyka
rydwan z tiranoc

Szlachcic
kąsające ostrze, pierścień furii
rydwan z tiranoc

WL 15 fcg
sztandar ochrony magicznej

archers 11

lsg 10 czempion

DP 6 muzyk i chorąży/ ellyrian baner

Lwi rydwan

Lwi rydwan

Lwi rydwan

Bolt

Eagle

Grałem tym przeciw bretce i powiem że popełniłem dużo błędów. Rydwany to duża sztuka manewrowania a impakt hity są dosyć kapryśne. Koniec końców w 2 i 3 turze zanosiło się na masakrę a jak zobaczyłem jak kolega na 10 zranień z siła 5 8 broni na pancerz to morale zjechało mi do zera prawie :-). I gdy już myślałem że wszystko jest pozamiatane i dziś wracam na tarczy to samotna szarża tiranoca na jednym życiu bez bsbka który poległ przywalony kawałkiem granitowej skały, odmieniła losy potyczki i dała mi remis.
Reasumując rydwanowa rozpiska to sprawa dosyć trudna ale potestuję ją jeszcze trochę bo bardzo podobają mi się rydwany jako maszyny, modele i pasuje mi ich klimat.
Jednak wolałbym aby było tak jak w poprzedniej edycji po dwa rydwany na slot zamiast lwich rydwanów. Ech to by była armia...szkoda że zacząłem tak późno :-(

Przepraszam za mieszanie nazw polskich z angielskimi.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Kal: nie masz wogle ŻADNEGO śmiecia/odginacza w armii i poskąpiłeś na bsbeka : P nie podoba mi się rospa
imo po wywaleniu jednego malutkiego oddziału (PG) rospa dostaje mobilności i kopa :


Mage @ 140 Pts
General; Magic Lvl 1
Dispel Scroll x2


Noble @ 184 Pts
Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Sword of Might Helm of Fortune
Gem of Courage
Elf Steed: Barded

10 Archers @ 110 Pts
muzyk

5 Silver Helms @ 115 Pts
Shield


5 Ellyrian Reavers @ 85 Pts


6 Dragon Princes @ 260 Pts
FCG
Banner of Ellyrion
Drakemaster
Amulet of Light


14 Swordmasters @ 265 Pts
FCG
Lion Standard

14 White Lions @ 285 Pts
FCG
Standard of Balance

2 Repeater Bolt Thrower @ 200 Pts

Casting Pool: 3 Dispel Pool: 3

Models in Army: 62

Total Army Cost: 1649

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Jasiuuu, wiem że nie mam.

Twoja propozycja jest dla mnie dość "standardową" i oczywistą opcją jak na HE. Zamiast PG wchodzą: BSB, Silverzy i ellyrianie. Predzej bym wywalił SM lub WL niż tych PG :). Chodzi oto aby były wszystkie elity piechot w swych najkorzystniejszych opcjach. Jeśli chodzi o wstawienie jakiś ellyrianów czy SH to punkty można jeszcze zdobyć, aby była ta jedna odginaczka.

SM z MR1 to dobry pomysł. Gem na PG też bardzo przydatny. Spokojnie na to znajdą się punkty.

Narazie zagram bez zawodowej odginaczki. Zastanowię się jednak poważnie nad 2x5 DP.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no jak tak klimatem jedziemy to może poprostu zetnij PG do 20tu i wstaw shadow warriorów , wystawiaj ich w deployu i używaj jak a'la skinko-odginacza. :)

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Wielkie dzięki za pomoc. Dzięki waszym radom zrobiłem taką rozpę:
He Noble @ 118 Pts
General; AOC, GW

Mage @ 140 Pts
Magic Lvl 1
Dispel Scroll x2

10 Archers @ 110 Pts

5 Ellyrian Reavers @ 92 Pts
musician


14 Swordmasters @ 253 Pts
standard bearer,musician
Lion Standard

13 White Lions @ 270 Pts
FCG
SOB
Total cost : 987

Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony 28 mar 2009, o 12:18 przez Yourself, łącznie zmieniany 1 raz.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

wywalilbym nobla, troszke piechoty, tak aby wsadzić 5 DP, wtedy takie demony przejediesz jak chcesz.

Z resztą na demony lepsze by bylo jakbyś wzial 2x SM ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Sorry zapomniałem powiedzieć że to jest na chaos.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

to też lepsi SM ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

A jeden caddy wystarczy?( będzie miał 2 magów) A co do SM nie jestem do końca przekonany w końcu chaos ma dobry save a WL mają 6 siły.
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

jeden wystarczy w zupełności ;)

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

coś na małe punkty.. z dość dużymi ograniczeniami (BP+R, max 5 PD,model < 180 pts, max dwie jednostki strzelające, max (spece+rary) = 3, bez powtarzania jednostek (oprócz 1 core), i kilka innych :) )
no i myślę nad tym:

900 Pts - High Elves Army

1 Mage @ 175 Pts
General; Magic Level 2
Ring of Fury [40]

10 SpearElves @ 90 Pts
Spear; Light Armour; Shield

10 Archers @ 110 Pts
Longbow

5 Dragon Princes @ 190 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
War Banner [20]

12 White Lions @ 235 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; FCG
Lion Standard [25]

1 Repeater Bolt Thrower @ 100 Pts

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 3
Models in Army: 41
Total Army Cost: 900
Obrazek

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Na twoim miejscu bym nie grał bo to są mocno nie fair ograniczenia wobec He które bazują na slotach specjal i rare. A apropo rozpy to wywaliłbym włóczników i znalazł punkty na kolejną 10 łuczników. I zamienił maga na nobla. Wielkie dzięki za pomoc w tworzeniu mojej rozpy
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ograniczenia są odpowiednio dobrane.. HE mają 3 sloty spec+ rare, inne armie maja tylko 2 :)
łuczników kolejnych nie mogę bo mam już 2 jednostki strzelające...
Obrazek

Zablokowany