Początkujący.... (Pytania/Pomoc)

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Re: Początkujący....

Post autor: Heretic »

Jacobs pisze:Wszystko i tak idzie w lepszą stronę, niż AB z 7ed. :roll:
:

Być może, ale i tak jak krew z nosa, cały ten eurocomp jest preżnie rozbudowywany. Nie możne, więc w mojej ocenie mówić o ,,zbalansowaniu: podręczników w tej edycji.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

Witam, mam zamiar zacząć zbierać armię. Tutaj nasuwa się moje pytanie, a mianowicie. Mam dylemat pomiędzy: lizardmeni, dwarfy i skaveni. I interesuje mnie, jak jest z ich dostępnością na rynku wtórnym, ponieważ aby rozkręcić armię musiałbym wydać kupę hajsu. (chociaż najbardziej podobają mi się lizardzi, i głównie chodzi mi o nich)

Z góry dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
Szamot
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Spawalnie Potępionych

Post autor: Szamot »

dwarfy zaraz będą mieć edycję i nowe modele. Można tanio dorwać modele ze SkullPassa. Szykuje się że Krasie będą(zawsze takie były) mało liczebne
skaveny można dorwać modele tanio ze startera z tej edycji IoB. Są baaaaaaaardzo liczne
o lizakach się nie wypowiem

:)

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

Ktoś podpowie o lizardach, bo oni mnie głównie interesują. ^^

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Sajzm pisze:Ktoś podpowie o lizardach, bo oni mnie głównie interesują. ^^
A co chcesz wiedziec?

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

To co wyżej ^^ czyli, jak jest z ich dostępnością na rynku wtórnym allegro itd. Wiem że mogę sprawdzić jak jest teraz, ale mnie interesuje ogólnie, czy jest podaż. I w czym jest ta armia mocna, no i w ogóle czy ją polecacie. :)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

W grze masz tak:
Krasnale zaraz wyjdą, więc nikt nie jest w stanie ocenić ich siły. Z zasady jest to armia oparta na strzelaniu wszelkiej masci.

Skaveni to morze piechoty wsparte potworem i maszynami. Armia obecnie nie aż tak popularna, ale nie slaba. Figurek trochę na rynku wtórnym znajdziesz, chociaz to juz nie czasy, kiedy sam kupiłem 200 szczurów z zestawu startowego za 200 złotych. No i musisz się liczyć z tym, że musisz kupić i pomalować średnio 200-240 modeli, żeby pograć, czyli bardzo dużo.

lizardmeni z kolei to partyzantka wsparta solidna piechotą i potworami. Mają cholernie mocnych herosów, szczególnietzw. kowbojów (pytanie na ile znasz realia gry). No i silna magia w wykonaniu slanna. Slanna, skinki, saurusy i tempe guardow powinieneś dostać bez problemu, tak jak i stegadona. schody zaczynają się przy terradonach, ripperdactylach, kameleonach, salamandrach i razordonach, tu juz najczęściej musiszzkupowac nowe, bo rynek aż tak nie jest nasycony, a armia jest dosyć mocna, więc ludzie nie chcą jej sprzedawać.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Sajzm
Pseudoklimaciarz
Posty: 20

Post autor: Sajzm »

Okej dzięki wielki, o to mi chodziło. Zapewne jednak wybiorę lizardów, chodzi mi głównie o to czy można dostać coś na allegro, domyślam się że wszystkiego za 30% ceny nie dostanę. Ale o to mi chodziło Wielki + dla Ciebie.

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »

Myth pisze:W grze masz tak:
Krasnale zaraz wyjdą, więc nikt nie jest w stanie ocenić ich siły. Z zasady jest to armia oparta na strzelaniu wszelkiej masci.

Skaveni to morze piechoty wsparte potworem i maszynami. Armia obecnie nie aż tak popularna, ale nie slaba. Figurek trochę na rynku wtórnym znajdziesz, chociaz to juz nie czasy, kiedy sam kupiłem 200 szczurów z zestawu startowego za 200 złotych. No i musisz się liczyć z tym, że musisz kupić i pomalować średnio 200-240 modeli, żeby pograć, czyli bardzo dużo.

lizardmeni z kolei to partyzantka wsparta solidna piechotą i potworami. Mają cholernie mocnych herosów, szczególnietzw. kowbojów (pytanie na ile znasz realia gry). No i silna magia w wykonaniu slanna. Slanna, skinki, saurusy i tempe guardow powinieneś dostać bez problemu, tak jak i stegadona. schody zaczynają się przy terradonach, ripperdactylach, kameleonach, salamandrach i razordonach, tu juz najczęściej musiszzkupowac nowe, bo rynek aż tak nie jest nasycony, a armia jest dosyć mocna, więc ludzie nie chcą jej sprzedawać.
Myth,a możesz w podobny sposób opisać DE i WoCh ? Proszeee :)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

O raju, spróbuję ;)

DE obecnie widziałem na kilku patentach - walki wręcz i silnego strzelania. Mają niezłą magię. Fasty w corach, nieźli korsarze, oddziały do walki w postaci wiedźm i egzekutorów. Nawet shadzi z GW walczą fajnie w odpowiednim zestawieniu. Warci uwagi są herosi, których można tanio złożyć na pancerne puszki, a którzy mogą nieźle zawalczyć. No i warlocy, których bierze się w ciemno raczej. Na stole jakieś 80-100 modeli, więc znosnie. Rynek wtórny ciężki, bo armia nie straciła mocy aż tak po zmianie edycji, więc ludzie nie pozbywali się modeli. No i warlocy i Dark riders dostali nowe modele, więc nie jest z tym łatwo.

WoCh to rydwany w corach, ale poza tym problem, bo pozostałe jednostki aż tak atrakcyjne nie są.niemniej jednak fast jest, wiec nie można płakać. Potem często kawaleria wsparta juggerami\chimerami. Silni herosi z dobra obrona i wygarem w walce. Mocno elitarna armia, pewnie ze 40-50 modeli na stole. Rydwany wyszły z reedecyja, więc nie ma ich zalewu na allegro, tak samo juggery i chimery. Reszta pewnie w miarę dostępna.
www.marnadrukarnia.com - druki 3D i turnieje.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

WoCH da się złożyć na 2800pkt na bodaj 36 modelach XD
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Ba, widziałem takie rozpiski, które 2400 zamykały w 20-paru modelach. Chyba tylko ogry są mniej kasożerną armią :P .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Hoax
Masakrator
Posty: 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hoax »

Nakupiç juggerów, chimerę, rydwanów itd to też nie jest taka tania sprawa..

Galzag
Mudżahedin
Posty: 242

Post autor: Galzag »

Chyba tylko ogry są mniej kasożerną armią :P .
Naprawdę? Zdawało mi się, że jest wręcz odwrotnie... szczególnie dlatego, że ciężko zdobyć używane. Faktycznie prawda z tymi ogrami czy omyłka?

Awatar użytkownika
kubencjusz
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3720
Lokalizacja: Kielce/Kraków

Post autor: kubencjusz »

Jeżeli chcesz cisnąć na oryginalnych modelach a nie konwersjach to ssie hajsy jak pojebane
Poniższy standard na 2400 w cenach z GW
6xmeneater = 6x£15.50 = £93
Butcher =£23.50
Butcher/sloughtermaster = £23.50
9x Ironguts + 6x Bulls( mamy to z 1 batalionu) = £65.00
4x Mournfang cavalry = 2x£22.50= £45
3x Sabertusks = 2x£10.00= £20.00
Blaster = £20.50
BSB( tu w zależności od prostej konwersji po wykwintne) od kosztu jednego bulla bo £23.50 za konwersje z imiennego bohatera
Suma summarum: około £300. Oczywiście ludzie którzy mają smykałkę do konwersji są wstanie niewielkim kosztem mieć ładnych butcherów i BSB oraz meneaterów zaoszczędzając w ciul hajsu. Wydaje mi się jednak że w tysiaku PLN da się zmieścić.

Galzag
Mudżahedin
Posty: 242

Post autor: Galzag »

Wszystko jasne. Wprawdzie celowałbym raczej w mniejsze punkty, ale nie zmienia faktu, że bez konwersji byłoby ciężko.

Wojwen
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 37

Post autor: Wojwen »

Witam, posiadam polską wersję podręcznika, w którym jest takie coś jak dowódcy, a w armybooku (który jest niestety po angielsku) są warlordsowie i big bossowie. Jak tłumaczyć te nazwy na polski?

Kratos
Wałkarz
Posty: 57

Post autor: Kratos »


Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Nie, Osoba opisująca Bretkę, gówno o niej wie :evil: Słabe maszyny? Przecież treb jest najlepszą katapultą w grze...
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

toż to jakieś herezje aktualnie :)
ktoś kto to pisał to raz, że ortografii nie zna, a dwa, że chyba pisał w czasach 5-6 edycji sądząc po opisach i poscie na shoucie z 2005 roku
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

ODPOWIEDZ