ETC 2014

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Re: ETC 2014

Post autor: Shino »

tak

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Steam Tank/One or more duplicated war machines/Each 5 (or fraction) Demigryph models/War Altar and 2 or more Light Wizards in the army, max 3
Powiem tak, choć całkiem dobrze znam angielski, nie mam pojęcia, co chcieli przekazać w 2 zdaniu :D Jadna lub więcej zduplikowana maszyna? Czyli że 1pkt kosztuje każda maszyna, każda para takich samych maszyn czy może po prostu każda para maszyn? Ten draft pod względem skomplikowania zapisu jest wręcz żenujący.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Heretic
Falubaz
Posty: 1480
Lokalizacja: Szybki Szpil/Katowice

Post autor: Heretic »

Chodzi o to, ze jeżeli masz zduplikowana maszynę lub więcej takich zduplikowanych maszyn to ten fakt liczy się jako jeden punkt do limitu.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, o 17:06 przez Heretic, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara, że is­tnieje bóg i Niebo, że Ma­ria nig­dy nie umarła, że Je­zus nie miał ziem­skiego oj­ca i chodził po wodzie, że mod­litwy zos­tają spełnione, — żad­ne z tych prze­konań nie jest po­par­te do­woda­mi. A jed­nak wierzą w nie mi­liony ludzi. Być może jest tak dla­tego, że po­wie­dziano im, by w to wie­rzy­li, kiedy by­li tak ma­li, że wie­rzy­li we wszys­tko.

- profesor Richard Dawkins

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Głupia sprawa bo dla mnie to jest dość jasne :mrgreen:
Chodzi o jedną lub więcej zduplikowanych rodzajów maszyn (działa helble mortary itd)
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Kudłaty na TWF pisze:1. Regarding the proposed final draft. Vote what you approve of: (note that options b-c-d are compatible)
e. Reject the comp pack (not only BM and DoC issues)

2. In case the draft is rejected, what should be the next step? (rank a/b/c in preferred order)
We prefer option D - stop making your own game!
Maćku,
biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia z głosowaniami na TWF i tym, że niezbyt dokładne czytanie ich zasad przegrało przynajmniej 1 z nich, sugeruję, żebyś wszystkich odpowiedzi (w tym na pyt. 2) udzielił zgodnie z zasadami głosowania.

Inna sprawa, że znów wychodzimy na marudy, z którymi trzon "rządzący" ETC się nigdy nie dogada.
Fajnie jest byś outsiderem, ale na dłuższą metę to tylko wygodne i leniwe rozwiązanie, które nie prowadzi do wpływu na decyzje.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Na chwilę obecną:

za przyjęciem: 6
za zmianami: 1
za odrzuceniem: 4 (w tym "outsider" Maciek)

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Na chwilę obecną to 1/3 głosów?
Nie sugerowałbym się tym. Jednak krytycy są zwykle najgłośniejsi ;)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Sam napisałeś, że jest outsiderem. Po co to zrobiłeś skoro oddano tylko 1/3 głosów? Draft moim zdaniem przejdzie i tak. Ważne, że jest kilka marud bo wtedy za bardzo się podejście ludzi i członków AR może rozhulać.

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Chodzi mi o to, że od dłuższego czasu Polacy tracą wpływ na ETC, bo nie umieją znaleźć płaszczyzny porozumienia z krajami "rządzącymi" - w tym sensie myślę o byciu outsiderem. To tym bardziej niekorzystne, bo jednak nasze reprezentacje są absolutnym topem.
Odrzucanie i krytykowanie "od góry do dołu" wszystkich tworów Ar.com i innych - na pewno nie pomaga.
Sarkastyczna forma i wszystkowiedzący ton też na pewno nie. A ja na przykład tak właśnie odbieram polskie posty na TWF (nie tylko ostatnie, ale również wcześniejsze).
To, że sam nie jestem w tym mistrzem, nie oznacza, że tego nie widzę ;)

Jasne, można się łudzić, że takie podejście coś daje, ale realnych dowodów na to nie ma.
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Czytając "nasze" posty na TWF odnoszę podobne wrażenie co Jacek. Zamiast budować mosty budujemy mur, zza którego widać naszą rozgrymaszoną mędrkującą twarz, co gorsza, robimy to bez najmniejszego powodu.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Była technika nie pisania w ogóle. Nie sprawdziła się.
Była technika merytorycznych argumentów i zdrowego rozsądku. Nie sprawdziła się.
Jest teraz wg. Ciebie technika mędrkowania.

Jasne, można pisać bzdury, aby zostać honorowym członkiem grona idiotów. Można też być sobą i wygrywać ETC za ETC i pokazać, że jednak chyba ma się rację. O żadnym budowaniu muru nie ma mowy, bo nie ma od czego się odgradzać. Za rok na ETC będziemy grać w 9. edycję. Widząc jaki jest ich obecny poziom wiedzy i pomysłów, naturalnym jest obawa, że na starcie powstaną jakieś kwiatki. Teraz jest ostatni moment, aby się zatrzymać i powiedzieć stanowcze nie zmianom zasad.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Obruszajac sie w tak wyrazny sposób pokazujesz niechcacy, ze dyplomacja w Polsce obsysa po same kule :mrgreen:
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

No, nie widzę dyplomacji.

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

@Lidder
Mnie idzie o styl, nie o ich pomysły czy nasze uzasadnione obawy co do przyszłości. Można mówić stanowczo i grzecznie, tym bardziej, że ani to nic nie kosztuje, ani na tym nic nie stracimy.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
JaceK
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3672
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JaceK »

Jankiel pisze:Obruszajac sie w tak wyrazny pokazujesz niechcacy, ze dyplomacja w Polsce obsysa po same kule :mrgreen:
Podpisuję się pod tym rękami i nogami :)
Bearded Unclean 'Un pisze:Fuck, będe miał na pieńku z Drobnymi Wałeczkami :)
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Niestety to prawda ....wiecie w ogóle na czym polega polityka? Bynajmniej nie mówisz tego co chcesz osiągnąć ani bynajmniej nie pokazujesz tego na czym Ci zależy... katastrofa to jest a nie polityka te wypowiedzi na TWF Polaków....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

PiotrB pisze:Niestety to prawda ....wiecie w ogóle na czym polega polityka? Bynajmniej nie mówisz tego co chcesz osiągnąć ani bynajmniej nie pokazujesz tego na czym Ci zależy... katastrofa to jest a nie polityka te wypowiedzi na TWF Polaków....
oświeć nas zatem, czym jest polityka..?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
Urban
Falubaz
Posty: 1243
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Urban »

mniej więcej
Obrazek

Awatar użytkownika
Marks
Falubaz
Posty: 1492

Post autor: Marks »

Dymitr pisze: oświeć nas zatem, czym jest polityka..?
Nie o stawianie definicji w tej dyskusji idzie.
Puszka Pandory, o immersji w grach
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1
Nosił Wilk razy kilka, czyli inaczej o grach TellTale Games
http://polygamia.pl/Polygamia/1,94534,1 ... .html?bo=1

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Marks pisze:
Dymitr pisze: oświeć nas zatem, czym jest polityka..?
Nie o stawianie definicji w tej dyskusji idzie.
podobnie jak nie idzie o karmienie ludzi populistycznymi bzdurami. Wyżej post Liddera, który wszystko tłumaczy.

@Jacek - generalnie masz sporo racji, ale inne metody do tej pory zawodły. może czas zbudować stronnictwo wokół siebie, zamiast ciągla dawać się zbywać? Bo to w moim odczuciu chłopaki robią. Generalnie polityka na TWF wisi mi jak kilo kitu, ale ktoś jakiś pomyślunek na to mieć musi, nie uważasz?
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

ODPOWIEDZ