Rozpiski elfów

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

Zablokowany
Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Re: Rozpiski elfów

Post autor: Pretor »

tak jak pisał Asassello
no i jeden mag nielegalny: silver wand i jewel są arkanami

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Unnamed4444 Pts - High Elves Army

1 Archmage @ 378 Pts
Magic Level 4
Book of Hoeth [100]
Elf Steed

1 Archmage @ 368 Pts
Magic Level 4
Silver Wand [10]
Dispel Scroll [20]
Dispel Scroll [20]
Ring of Fury [40]
Elf Steed

1 Mage @ 185 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [20]
Trickster's Pendant [30]

1 Mage @ 185 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll [20]
Seerstaff of Saphery [30]

1 Noble @ 178 Pts
Lance; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Helm of Fortune [25]
Amulet of Light [15]
Elf Steed: Barded

10 Archers @ 110 Pts
Longbow

10 Archers @ 110 Pts
Longbow

10 Archers @ 110 Pts
Longbow

15 SpearElves @ 140 Pts
Spear; Light Armour; Shield; Musician

21 White Lions @ 390 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; FCG
Standard of Balance [45]

21 White Lions @ 370 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Lion Pelt; FCG
Lion Standard [25]

6 Dragon Princes @ 250 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
Banner of Sorcery [50]

6 Dragon Princes @ 220 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
War Banner [20]

1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts
1 Tiranoc Chariot @ 85 Pts

5 Silver Helms @ 115 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield

5 Silver Helms @ 115 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield

14 Swordmasters @ 265 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; FCG
Banner of Arcane Protection [25]

5 Ellyrian Reavers @ 85 Pts
Spear; Light Armour

1 Great Eagles @ 50 Pts
1 Great Eagles @ 50 Pts

6 Repeater Bolt Thrower @ 600 Pts

Casting Pool: 14
Dispel Pool: 8
Models in Army: 155
Total Army Cost: 4444

zgadnijcie, na jakie turniej? ;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

A możesz brać dwa razy arcy mag? Jak możesz to bardzo ciekawe to jest .Magia będzie potężna. Tylko jest tez spora szansa na misccasta.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

no właśnie miscasty w ostatniej bitwie mnie zniszczyły.. w 2 i 3 turze miscast na pierwszym czarze.. i to za każdym razem 8 :/

ale ogolnie to armia bardzo fajna :)
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2009, o 23:01 przez Asassello, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pretor
Chuck Norris
Posty: 428
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh

Post autor: Pretor »

@Elgrond: na te pkt to i 3 arcy mógłby wziąć :wink:

Awatar użytkownika
Celedor
Kretozord
Posty: 1535
Lokalizacja: Komorów

Post autor: Celedor »

Na te punkty to mógłby szkoda tylko, że na WI nie jest to możliwe... :wink: Asassello te miscasty to tylko dlatego, że tak późno przyszedłem z Tobą grać, gdybym wcześniej zaczął i 100% napinki naszych przeciwników przerodziłby się w 120% to zwycięstwo miałbyś w kieszeni... :D :wink:
Blog o malowanych przeze mnie figurkach. http://celedorverminhorde.blogspot.com/

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

Co myslicie o tym :D ?

Arcymag z BoH na steed'zie 378
Caddy 140
Bsb puszka 188
2x lucznicy 220
6x DP z Ellyrionkom 215
5x Ellyrianów 85
19x PG z BoS i czempionem 359
7x SM z muzykiem 111
12x WL z SoB i czempionem 249
4x RBT 400

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

po co ci Arcy*(mysłałem o nim a napisałem BSB :D) na koniku lepiej mieć jednego WL/SM wiecej. Czesto mag na koniu okazuje sie mniej mobilny niż na piechtę

reszta w miare wporzo choć ja i tak ie jestem przekonany do PG

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

wlasnie dalem go na koniu aby byl bardziej mobilny :D na poczatku mial latac na orle, ale jakos pkt nie bylo :P
moze i dam go spowrotem na piechotke :) sie zobaczy :D jeszcze mam opcje smok+4 rbt ^^ cos zmienic ?

Smok 621
caddy 140
Bsb puszka 188
10x lucznicy 110
10x lucznicy 110
6x DP z Ellyrionem 215
5x Ellyrianie 85
5x Ellyrianie 85
7x SM z muz 111
14x WL z SoB i czempionem 285
4x RBT 400

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

HEROS:
1x Mage @180
-2 lvl
-silver wand
-klejnot zmierzchania(nie wiem jak to przełożyć na angielski)
-dispel scroll

1x Noble @216
-BSB
-Battle Banner
-Barded Elven Steed
-Shield
-Heavy Armour
-lance

CORE

10x Archers @ 110

SPECIAL:
13xWL @ 265
-FCG
-Lion Standard

5xDP @ 195
-Banner of Elyrion
musician

Total Cost: 966


Ps: Rozpiska jest na We. Potrzebna szybka odpowiedź!!!
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Rabsp
Masakrator
Posty: 2445
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Rabsp »

wedlug mnie BB Ci sie nie przyda. W WE nie ma dużych klocków do klepania ktore mozesz przepchnac :D
Dalbym za to Bsb puszke, przyda sie aby wyszarzowac np. w lucznikow albo dryady
wcisnalbym tez gdzies fasta, ale nie wiem czy pkt by sie znalazly :)

Awatar użytkownika
Semi
Niszczyciel Światów
Posty: 4759
Lokalizacja: Warszawa - Drobne Wałeczki
Kontakt:

Post autor: Semi »

rozpa nielegalna masz 2 arcany na magu ... jesli ten klejnot to jawel of the dusk?
Obrazek
Highborn Elves Only!

Yourself
Mudżahedin
Posty: 295
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Yourself »

Chyba tak. Już grałem z We i przegrałem dużym zwycięstwem :?. Gdybym wyrzucił o 1 więcej na pogoń to bym być może wygrał ale kości mi nie sprzyjały :?
matilizaki napisał:
Na brete

wybiegac biegaczem do przodu i wbijac sie od tyłu w kawalerie jak sie wyjdzie z tyłu

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

tak to jest Jowel of the Dusk

jak na WE to trzeba było WL dać magiczne ataki :)
a z maga Caddego zrobić, w te sposób masz punkciki na orzełka albo żeby coś podpakowac

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Siweusz pisze:
Kosa pisze:Jednak ostatnio mam calkiem inną wizje HE ;)
Czemu przerwałeś w takim ciekawym momencie?
Jedź dalej, napisz coś o tej wizji.
Pozdro.
dobra, rozpa troszke przetestowana, 4 bitwy nią za mną, w tym 3 turniejowe i udalo mi isę wygrać nią malutki turniej na 12 osób.

Rozpa ta nie odbiega aż tak od standardów, aczkolwiek jest wiele ciekawych innowacji i zastosowań jednostek.
Zalożenie jest takie, że ma być mnie sporo, ma mieć manewrowość(cóz bez niej to nie da się wyciągać naprawde dobrych wyników), ma mieć naprawde kopa w walce i do tego wszystko musi być tanie (no, z jendym wyjatkiem ;) ), rozpa wygląda tak:

Prince 621
-star dragon, lance
-Armour of Caledor
-Vambrencki
-Amulet of Light

Mage I 140
-2x scroll

Mage I 140
-2x scroll


10x Archers 110
10x Archers 110

7x Swordmasters(musican) 111
7x Swordmasters(musican) 111

5x Silver Helms 115
5x Silver Helms 115

5x Dragon Princes 190
-War Banner

5x Dragon Princes 185
-Banner of Ellyrion

2x Great Eagles 100
2x RBT 100


Gra się tym naprawde lekko, szybko i milo, bardzo dobry ofens, gdzie strata jednostek w razie niepowodzenia akcji nie boli aż tak, oczywisćie oprócz smoka, ale on nie ginie tak latwo jak się ma glowe na karku, to po koleji...

Smok to sila napędowa rozpy i armia stricto pod niego ulożona. Ma lance, tutaj lepsza od halabardy gdyż on ma od razu się przebijać, a sila6 na wiele rzeczy robi sporą róznice, w klocki i tak nie będzie wpadal aby się dluzej z nimi tluc, od tego są SM, chociażby jako asystenci, a wtedy te 4 ataki z S5 a 4 aż tak wielkiej róznicy z lorda nie robią.

2x caddy, cóż ból tej rozpy... bo to ewidentna strata punktów, jednak ochrona magiczna musi być, a to jest naprawde dobra zapora na bpr, przeciwnik nie poczaruje zbytnio. Szkoda troche, że nie da się wpakować BoS i 2 lvl, ale to jest koszt 152pkt no i kto tą szmatke ma nieść? I dotego magowie nie są nigdzie tak bezpieczni aby w pelni się splacali, dlatego odpada, zaś gra na jednym caddym to szaleństwo nawet na bpr.

2x SM, bardzo dobrze się spisują w takiej liczbie. Same zalety. Po pierwsze są tani, ich strata nie boli bardzo, a kroją wyśmienicie wszystko. Strzelania aż tak nie ma się co bać przy 4 kawaleriach, orlach i swoim strzelaniu oraz smoku dochodza do walki, często nabijając sporo woundów.
Ciekawe jest wystawienie ich formacji w 6 pierwszym szeregu i jeden z tylu, dzięki temu nawet boki mają bezpieczne przed fastami, harpiami, furiami i innym tego typu badziewem, jednak tracą troche na wartosci z przodu, dlatego mysle czy by nie dać ich w liczbie 8, jednak 7 tak samo panikuje, kosztuje mniej, spolawia się tak samo...

2x5 DP, piątki stykają wyśmienicie, mają po prostu mniejszy front, latwiej nimi manewrować i bawić się i są stosunkowo dosć tani, nie przekraczają 200pkt wiec jest ok, zaś ellyrionka to banner wyśmienicie taktyczny, a WB zawsze przydatny.

2x5 SH, pelnią role ciezkiego fasta. Razem z DP tworzą dorbą linie ataku. Szczególnie przydatni na strzelców i artylerie wroga, a do tego ciekawie screenują SM przed wrogim ostrzalem aby mogli oni dojść. Niby możnaby bylo dać fasty, jednak to nie to samo. SH to dobra jednostka, tania, dosć manewrowa i nie boi się śmieci oraz aż tak lekkiego strzelania.

Orly i bolce wiadomo.

Rozpa to idelana symetria, wręcz lustrzane odbicie, które zespala smok ;)

To od razu mala relacja z tego malutkiego turniejiku.

Pierwsza bitwa z VC, gracz początkujący więc poszlo 20:0.
Wraty zlpane przez smoka i zjedozne.
Następnie po walkach kawaleri z ghoulami nie bylo już 2 oddzialów i jednego wampira, zaś 7 SM szybko wycielo 18 ghouli z początkowej 10.
Bitwa skończyla się ogromną kanapką smoka, 2 oddzialów SM i jednych DP na gravach z lordem i BSB, tak dla ciekawości 2999 malych punktów ;)

Teoretycznie trafilem na WE, ale dogadalem się z graczami (kumple) i postanowilem zagrać z Demonami, które to nieznacznie przegrywaly w malych z WE i nie moglem z nimi grać, jednak chcialem sprawdzić potencjal rozpy.
Demony bardzo niewygodne dla mojej rozpy.
Duży demon slanesha z syreną i jakimiś bajerami (wiadome jest, że smok nie ma z nim większych szans i do tego nie mialem nic co by go moglo przyjąć)
2 heraldów tzentza ze scrolle i strzelaniem takim co mają flamery tylko, ze na 24cale, cóz ból dla SM...
3x10 horrory
2x (albo 3) furie
2x6 psów
5x demonic slanesha na steedacdh z tym sztandarem tylko hold na reakcje
6 flammerów
2 fiendy

rozpa dla mnie dość niewygodna i początek tez nie mily. Demon podlecial do przodu pod jednych DP i krzyknąl syrenke... wiadomo, ze DP nie mają szans, a co gorsze to darmowy ruch dla demona jak ich nie zabije, więc postanowilem automatycznie nie zdać paniki ;), troszke kontrowersyjnie wylecieli za stól, jednak jak na moje oko powinni zostać... no ale nvm. Ogólnie niezla rzeż. Cale strzelanie idzie w keepera, troche obrywa, jego zabicie gwarantowal spokó o smoka wiec skupilem się na nim. DP z WB rozwalają furie i wpadają w liczbie 3 od boku w psy (tak, furie zabily 2 DP :P ) i ten kombat trwa do ostatniej mojej szóstej tury. SM dostają mocno z magi, ale żyją ;). Szkoda jednej szarży. Dwa oddzialy SM mają w swym zasięgu oddzial psów. Jeden oddzial w liczbie 4, drugi to nietknięta 7, tamci drudzy nie zdają feara i stoją, więc ta 4 zostala wybita. Drugi oddzial dostaje znowu ze strzelania, magi, zostaje 2 chlopków, ktrórzy wpadają na bok fiendów i kroją je w pare tur od boku (troche farta). Smok zabija jedne psy. Strzelanie konczy demona, który pada. Smok pózniej dobija drugie psy, które walczą z DP, zostal 1 DP, ale smok ich pożarl na koniec. Seekerki rozwalają jednych luczników ale padają pod naporem strzelania.
Ogólnie 13:7 do przodu, a gdyby nie te DP, które to uciekly byloby troche więcej, no ale cóz...

Ostatnia bitwa z DE, na smoku (full ochrona i S6), BSB z SoM i jakimś itemie co spolawia sile strzelania przez pól. Caddy.
2x5 fastów(muzycy)
3x5 harpi
10x kusz
2x6 coldów
2x6 shadów
hydra
2x bolce

Znowu nieciekawa rozpa. I znowu wybieram strone bo ani razu nie zaczynalem.
Przeciwnik podchodzi, strzela, troszke kawaleri mi padlo od bolców i kusz.
DP z ellyrionem dojechali do shadów w lesie, aby potem wpaść w drugich ;)
Mój smok trzyma się z tylu aby nie pozwolić mrocznemu dragonowi zbytnio polatać. Tam jakieś pulapki, z jednej wyniko, ze coldy szarzują w SH, którzy sprytnie uciekają za SM, z przerzutem LD moglem sobie pozwolic na panike, a general z LD10 byl w pobliżu wiec luz. Coldy wpadają w SM, SM ich kroją bardzo ladnie. Na flance SH przyjmują szarże DR, ja zabijam a ASF jednego, on w szarzy jednego, stoją brejka. Jakieś znowu male macanie. Bolce nic nie robią smokowi, ale ten daje zlapać się na przynete DP z WB, któzy wystarczajaco uciekają i dzieki temu mój smok ma szarże na bok wrogiego smoka. DP się ptoem i tak zebrali :D. Star dragon wpada i kroji black dragona na strzepy. Niezdana glupota na drugich coldach skutkuje szarżą z lasu DP z ellyrianem na ich bok, zmiatają i wysokie gonią mrocznych. Fasty w walce z SH odbijają się, bez S4 nie mają zbytnich szans z SH. Tam pózniej jakieś dobijanie. Takze przeciwnikowi zostaje cala hydra i polówka BSB. Mi zszedl jeden oddzial SM, cóż przez chyba 4 combaty byli w stanie wklepać tylko 1 wounda BSB na save 1+, lucnzicy, którzy również padli pod jego mieczem i polowa SM, która spadla od strzelania.
Ogólny wynik 18:2.

Rozpą gra się naprawde przyjemnie bo jest szybka, jest sporo miejsca na fajne kombinacje i manewry i będe ją testowal jeszcze dlugo.
WL to przeżytek :P :P
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Małe pytanko dotyczące tej rozpy. Mam właśnie zamiar swoją rozpę ze Star Dragonem oprzeć na minimalnej defensywie magicznej, jako że przy ofensach, w drugiej turze, przed magią będzie większość moich jednostek bronić to, że znajdą się w walce wręcz. Miałeś dwóch caddych, czy z tego co zauważyłeś na turnieju myślisz, że w rozpach ofensywnych ze smokiem dało by radę zagrać na jednym magu z dwoma scrollami czy też wszystkie scrolle w każdej z bitew wykorzystywałeś?
http://manticblog.com/
KINGS OF WAR FULL BETA ARMY LISTS AND MAGIC ITEMS LIST: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... /htmlview#
KINGS OF WAR ARMY BUILDER BETA: http://kow2.easyarmy.com/

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tak, scrole schodzily tak w 5 turze.
Bez nich byloby ciężko.

A to troche naiwne jest, ze w drugiej turze będzie wszystko w combacie...
A nawet jeśli tak, to te combaty będą żle przygotowane. U mnie tak spore combaty są dopiero w 3 turze, często zaś nawet i w 4, ale wtedy jest wszystko zapięte na ostatni guzik ;) , to ważne u HE, bo tak naprawde nie ma jakiejś potęznej sily przebicia samotnych jednostek. Te szarże muszą być przygotowane.
A nawet jeśli to na beast cover obronisz się tylko dwa razy (a jak smok nie bije w combacie to już jest stracony), to za malo, smok musi być caly czas sprawny aby się splacil.
Dlatego musi mieć zapore antymagiczną, gdyż np. w przeciwieństwie do DE HE niezbyt mają czym wyciągać wrogich magów.
Ale to imo :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Master of reality
Oszukista
Posty: 833
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Master of reality »

Świetna rozpa chyba spróbuje na czymś podobnym zagrać.
Ja bym spróbował wziąć Dragon horn bo przerzuty liderki się przydalyby
No i gratuluje zwycięstwa :D

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

przydalby się, jednak nie wiem czy jest az tak konieczny, tak naprawde to poza DP to nie ma na czym punktów nabijać jak na elfie realia. Tylko pytanie za co :D

dragon horn to koszt 37-45 pkt...
No chyba, że na maga, ale jednak wole scrola, 4 scrole dają spokój...

tak sobie jeszcze próbuje to ulepszyć i moze tez spróbuje zamienić SH na fasty i zrobić 2x9 SM, wtedy to są dość konkretni chlopcy, ale nie wiem czy już nie za drodzy.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

fajna rozpiska..
zupełnie nie w moim stylu.. gram defensywnie, nawet jak mam SD w rozpie :)

wrzuciłbyś opis tej rozpiski na portal (link mam w podpisie) ;-) byłbym wdzięczny - powoli chce go ożywić.

pozdrawiam
Obrazek

Zablokowany