Pytania wszelakie ... ;)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Re: Pytania wszelakie ... ;)

Post autor: Durin »

Exalted hero może być bsb i nosić magiczny sztandar do 125 pkt. Wtedy nie może mieć magicznych przedmiotów.
Jeśli nosi zwykły niemagiczny sztandar bitewny może mieć magiczne przedmioty za 50 pkt plus 25 na gifty.

Luk
Wałkarz
Posty: 95

Post autor: Luk »

Ok dzięki po prostu nie do końca zrozumiałem ten wpis ( myślałem ze magiczne do 25 punktów też nie kasują limitu )

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Dodam tylko, że z magicznym sztandarem nadal można brać gifty ( plewne są, ale zawsze coś ).

A teraz ja sam ma pytanie : Mamy odział z rzuconym nań "curse of the leaper" będący jednocześnie w styku z gościami z blasphemus amuletem/feasting shroudem. I czar i przedmioty mają zaspis, ze są uzywane na początku włąsnej fazy magii. Tak więc jest jakaś z gury ustalona kolejność, czy sami ustalamy ( wiadomo - napierw trądzik, potem testy na zmniejszonym T :twisted: ) ?
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
gerald_tarrant
Masakrator
Posty: 2630
Lokalizacja: Liverpool/Wrocław

Post autor: gerald_tarrant »

na takie rzeczy nie ma "ustalanej przez zasady" kolejności
jeśli kilka działań, które kontrolujesz zachodzi w jednej fazie, Ty decydujesz w jakiej kolejności

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

działa to tak samo jak combaty, sam ustalasz który rozgrywasz najpierw.

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

Festering shroud działa od sztandarowego czy oddziału (oddział ma ten sztandar)
- muszę mieć mark nurgle'a na oddziale z nim? (czy inaczej też obrywam hity)
- w obu fazach magicznych (mojej i przeciwnika) są hity losowane?

Awatar użytkownika
Solider
Falubaz
Posty: 1433
Lokalizacja: Świdnica/Warszawa

Post autor: Solider »

Górken pisze:Festering shroud działa od sztandarowego czy oddziału (oddział ma ten sztandar)
- muszę mieć mark nurgle'a na oddziale z nim? (czy inaczej też obrywam hity)
- w obu fazach magicznych (mojej i przeciwnika) są hity losowane?
W polskim AB napisano, że (cytat):

"dowolny model, który nie nosi piętna Nurgla i na początku fazy magii gracza Chaosu styka się z podstawką chorążego Gnijącego Całunu musi zdać test wytrzymałościalbo straci punkt żywotności bez możliwości skorzystania z ochrony pancerza."

Wynika z tego, że tylko kontakt ze sztandarowym powoduje test i ewentualną utratę życia. Dodatkowo Twoi też się testują, bo nie ma wzmianki, że tylko wrogie modele lub coś w tym stylu. Oczywiście jak masz Nurgla to problem znika. Sztandar działa tylko w Twojej fazie magii.
"Three things make the Empire great: faith, steel and gunpowder".

- Magnus the Pious
Dymitr do Lohosta pisze:Wrocław nie jest częścią Śląska, który jest powszechnie rozumiany jako Górny Śląsk, geograficzny matole
No, nie inaczej !!!

Awatar użytkownika
Proch
Chuck Norris
Posty: 364

Post autor: Proch »

mam pyt co do 3 spella z lora slanka.. jak cel musi biec do celu który wyznaczyliśmy to jeżeli w lini sa jego oddziały to atakuje je czy omija? np driady maja na drodze swoich archerów to omijaja ich czy szarżują?


Zgłoś ten post

Awatar użytkownika
Jab
Kradziej
Posty: 924
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jab »

Proch pisze:mam pyt co do 3 spella z lora slanka.. jak cel musi biec do celu który wyznaczyliśmy to jeżeli w lini sa jego oddziały to atakuje je czy omija? np driady maja na drodze swoich archerów to omijaja ich czy szarżują?
Omijają bo unit atakuje tylko wrogie wrogie oddziały.
Paskudny uśmiech power gamera

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php? ... 6&start=40 mógł bym liczyć na komentarze co do WOCHu nie wiem czy da rade ta rozpa

yedee
Mudżahedin
Posty: 346
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: yedee »

Proch pisze:mam pyt co do 3 spella z lora slanka.. jak cel musi biec do celu który wyznaczyliśmy to jeżeli w lini sa jego oddziały to atakuje je czy omija? np driady maja na drodze swoich archerów to omijaja ich czy szarżują?
Trzeci czar z tego co pamietam to frenzy. Jesli sie myle i chodzi ci o iluzje to:
1) nie mozesz szarzowac wlasnych jednostek, musisz je omijac
2) nie mozesz rzucic tego na driady bo sa ItP (chyba ze mial to byc przyklad z czapy)

KenshiroKen
Plankton
Posty: 2

Post autor: KenshiroKen »

Witam
Pytanko dotyczace DoW ...Czy moge dolaczyc sobie np furie chaosu albo oddzial bloodletersow jako rara do armi WoCH ?

Awatar użytkownika
Filup
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3235
Lokalizacja: Bydgoszcz XIII kohorta

Post autor: Filup »

KenshiroKen pisze:Witam
Pytanko dotyczace DoW ...Czy moge dolaczyc sobie np furie chaosu albo oddzial bloodletersow jako rara do armi WoCH ?
W domu za zgoda przeciwnika, to mozesz nawet wziac damselke... w mysl zasad niestety zadnego z powyzszych...

A swoja droga, na takie pytania jest odpowiedni watek... taki z "pytania" w tytule :wink:
"If its made by a Dwarf, keep it. If its made by a Human, sell it. If its made by an Orc, bin it. If its made by an Elf, burn it !!! " - Perv
www.facebook.com/XIIIKohorta

KenshiroKen
Plankton
Posty: 2

Post autor: KenshiroKen »

szkoda :(

dzieki za odpowiedz....

...........................................................................................
Co do miejsca - Nie obraze sie jak ktos przeniesie ten temat w odpowiednie miejsce :)
Probowalem znalesc temat o DoW w wyszukiwarce... ale kto probowal ten wie jak to tu dziala :(

Awatar użytkownika
jachu_ka
Chuck Norris
Posty: 497
Lokalizacja: Bray, Eire

Post autor: jachu_ka »

pytanie zapewne głupie, ale 'beter sejf, zen sori' - czy bulle z OK przejdą jako ogry chaosu, po delikatnym liftingu, tj dodaniu macek, rogów, kolców, etc?

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

Sądzę że bez problemu...

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

czy w Wochu Gifty mogą się powtarzać?

Awatar użytkownika
Breslauer
Chuck Norris
Posty: 611
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Breslauer »

Nie :wink:

Awatar użytkownika
Grolshek
Administrator
Posty: 7831
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Grolshek »

4 puppety... Jakiego misca nie wyrzucisz to mag wybucha... Ech...

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

tak też myślałem już o 4 roarach;)

ODPOWIEDZ