Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Quaki »

W swojej fazie magii normalnie rzucasz dwoma kostkami na ilość kości jaką dysponujesz (powerdice'ów). Możesz ich użyć do rozpraszania czarów Remains In Play, czyli RIPów. Możesz użyć tylu kości ilu chcesz, przy rozpraszaniu nie ma ograniczenia do 6 użytych, jak jest przy rzucaniu czaru.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

+ kowale i kowadlo nie dodają wtedy kości
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Irek_Dwarf
Chuck Norris
Posty: 418
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Irek_Dwarf »

I masz dwarfickie +2 do rzutu
Obrazek

Remo
Falubaz
Posty: 1247

Post autor: Remo »

Andrzej pisze:Ok, ale to przecież czysto akademicka dyskusja, bo nie ma w Polsce turniejów na tajne rozpy, a i w domu gra się raczej na jawne. Ale ok, jeżeli umówicie się na tajne, to spoko.
U nas zawsze pierwsza bitwa jest na tajne czyli tak jak się powinno grać w tą grę. A w domu to żeby były jawne to rzeczywiście trzeba się umówić :wink: ale nie pamiętam żebyśmy kiedykolwiek tak zagrali na "domówce".

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

Bracia długobrodzi dziś dostałem sromotne lanie od lizaków, szkoda gadać działo wybuchło jedna katapa w pierwszej turze nie trafiła, w drugiej już została zjedzona przez lorda na cronosaurze, organki strzeliły raz, obsługa drugiej katapki spierdzieliła za stół po ucieczce generała jak i 3/4 tarmii która mi została. Dodam, że z wszytkie maszyny nie zabrały żadnego wunda przeciwnikowi, gdyż miał jakiegoś ward sava na+5 od strzelania co turę, który to dał mu mały mag siedzący na stegadoncie.
W związku z tą bitewka mam parę pytań:
1. Czy BSB znajdujący się w 12' daje przerzut paniki oddziałowi który został ostrzelany?
2. Czy Slan znajdujący się w oddziale związanym walką może czarować?
3. Czy slan może rzucić Ognistą kulę (czy coś podobnego w każdym bądź razie czar miał Template) na oddział znajdujący się poza wzrokiem slana w tym przypadku za dużą górą. Dodam, że slan widział tylko w pierwszej turze ten oddział. Przez następne tury nie miał z nim kontaktu wzrokowego i nie wiedział co się z nim dzieje więc to trochę naciągane według mnie.
4. Stegadon walczy z odziałem od przodu, zostaje zaszarżowany przez drugi oddział z boku. Czy w takim momencie Stompy można przerzucić na oddział z boku, bo ataki to rozumiem.
5. I ostatnie pytanko czemu do ch...ja Grungiego miałem tyle missfierów;p

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

1. oczywiście
2. Zależy od czaru.
3. Pewnie chodzi ci o czar "burza ognia". Tak, można rzucać ten czar nie widząc celu.
4. tak, decyduje czy wyplaci stopmy do przodu czy do boku.
5. A mialeś dużego inżyniera + malych? jak tak to tylko wypicie beczki Bugmansa XXXXXX może pomóc :)
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

To do pytania 2 jakich czarów nie może użyć z domeny ognia bo takową miał.
To do pytania pierwszego troszeczkę inaczej się zachowaliśmy- po rzuceniu czaru i wybiciu mi 5 hammerersów z oddziału z lordem (został sam lord) wyrzuciłem 11 na panice. BSB był w 12' ale kumpel stwierdził że nie mogę przerzucić tego bo to był czar.

I jeszcze jedno pytanko odnośnie master rune of challange. Rzucam to raz w bitwie na oddział który może na mnie szarżować w promieniu 20' i musi wybrać albo szarżę albo ucieczkę. Jeżeli wybierze szarżę i nie dojdzie w tej turze to czy w następnych turach musi kontynuować próbę szarży aż dojdzie do mnie, czy działa to tylko w tej turze której jej użyłem?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

KuBa1987 pisze:To do pytania 2 jakich czarów nie może użyć z domeny ognia bo takową miał.
W zależności od sytuacji na stole i od tego na jaki LoS gracie można rzucać różne czary będąc w walce. Muszą się po prostu spelniać pewne warunki:

Czary które wymagają pola widzenia w Fire to:
Kula ognia i przeszywające pociski ognia
Czary które muszą być rzucane do przedniej strony maga:
Kula ognia, plonący czerep, przeszywające pociski
czary które można rzucać do walki:
plaszcz ognia, miecz Rhuina, klatka
KuBa1987 pisze:. BSB był w 12' ale kumpel stwierdził że nie mogę przerzucić tego bo to był czar.
to kolega cię oszukal.
KuBa1987 pisze:I jeszcze jedno pytanko odnośnie master rune of challange. Rzucam to raz w bitwie na oddział który może na mnie szarżować w promieniu 20' i musi wybrać albo szarżę albo ucieczkę. Jeżeli wybierze szarżę i nie dojdzie w tej turze to czy w następnych turach musi kontynuować próbę szarży aż dojdzie do mnie, czy działa to tylko w tej turze której jej użyłem?
tylko w tej w której użyłeś.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

1) runa challenge'a dziala tylko przez jedna ture.
2) no to kumpel zle stwierdzil :) BSB daje przerzut kazdego testu na Ld. test paniki to nadal test na liderke.
3) podstawowe zasady czarowania to:
- cel musi znajdowac sie z przodu czarodzieja,
- czarodziej nie potrzebuje LoS'a do celu,
- cel musi byc w zasiegu,
- nie mozna czarowac do walki.

jednak poszczegolne rodzaje czarow moga zmieniac te wspomniane wyzej.
direct damage - zasady wypisane wyzej,
magic missles - potrzebujesz LoS'a do przeciwnika, nie mozna ich wyczarowac jesli oddzial z czarodziejem jest w walce,
augment - twoja jednostka nie musi znajdowac sie z przodu i mozna brac za cel jednostke ktora jest w walce,
hex - jak wyzej tylko celem jest jednostka przeciwnika,
vortexy - templatke przykladamy do czarodzieja skad nastepnie wedruje. trzeba jednak zapamietac o podstawowych zasadach czarowania (nie mozna wyznaczyc drogi przez walczace jednostki, itd.)

tak wiec odpowiadajac na twoje pytanie.
jesli slan byl zwiazany walka to nie mogl wycastowac tylko czarow typu magic missles: fireball, piercing bolts of burning.

--- edit ---
arbiter byl pierwszy.
aczkolwiek
W zależności od sytuacji na stole i od tego na jaki LoS gracie można rzucać różne czary będąc w walce. Muszą się po prostu spelniać pewne warunki:

Czary które wymagają pola widzenia w Fire to:
Kula ognia i przeszywające pociski ognia
Czary które muszą być rzucane do przedniej strony maga:
Kula ognia, plonący czerep, przeszywające pociski
jest bledne.
jak wspominalem wyzej, czarow typu magiczne pociski nie mozna rzucac z walki. wystarczy, ze oddzial w ktorym jest czarodziej sie styka z przeciwnikiem i juz nie mozna rzucac magicznych pociskow. nawet jesli sam czarodziej sie nie styka bo powiedzmy siedzi w drugim szeregu, czy tez z boku oddzialu tak, ze fizycznie w walce nie jest - nie moze rzucic czaru tego typu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
KuBa1987
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 141
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KuBa1987 »

Już wiem co to był za czar---> Burza ognia i z tego co wyczytałem znaczy że był poprawnie rzucony na jednostkę której nie widział ów jegomość Slan w combacie.

Dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedz.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze:jest bledne.
Nieprecyzyjne - tak,
Blędne - nie
Pisalem o ogólnych zasadach, nie tylko w kontekście Liz. A od zasady o której piszesz jest przynajmniej jeden wyjątek. Który to uwzględniłem w moim poście.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

Arbiter Elegancji pisze: Nieprecyzyjne - tak,
Blędne - nie
Pisalem o ogólnych zasadach, nie tylko w kontekście Liz. A od zasady o której piszesz jest przynajmniej jeden wyjątek. Który to uwzględniłem w moim poście.
tez nie pisalem tylko o lizakach a o oglnych zasadach magii.

w kazdym badz razie. podany przezemnie, w poprzednim poscie, cytat jest bledny a nie nieprecyzyjny. juz mowie czemu.
w pierwszym zdaniu podajesz, ze w zaleznosci od losa mozna rzucac czary bedac w walce, nastepnie podajesz warunki: front arc oraz widzenie celu.
nastepnie w kazdym z tych przykladow podajesz kule ognia oraz przeszywajace pociski.
i tu wlasnie jest blad.

bez znaczenia na jaki LoS sie gra, nie mozna rzucac magicznych pociskow z walki.
i jak wspominalem wczesniej. sam czarodziej nie musi byc w kontakcie z przeciwnikiem. jesli jego jednostka jest w walce to on nie moze rzucac MM.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wiem, ale jak już pisalem jest od tego wyjątek, mianowicie focus familiar. Dzięki niemu nawet jak jesteś w walce możesz rzucać MM. Dlatego napisałem
W zależności od sytuacji na stole
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5100
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

mam pytanko jak w końcu strzela Gyros? wszystko co dotknięte na 4+ czy wszystko automatycznie?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Wszystko co ma całą podstawkę pod wzornikiem trafione automatycznie, wszystko co tylko dotknięte trafiane na 4+. Czyli tak jak wszystkie wzorniki w starszych edycjach.
Obrazek

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

chyba jedyna maszyna która nadal strzela 7 edycją....
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
pingu
Falubaz
Posty: 1046
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pingu »

nasz flame tak samo strzela
Obrazek
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotyka się ich na każdym kroku...

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

łooo matko. dobrze że mi przypomniałeś o tym bo z głowy mi wyleciało :evil:
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3080

Post autor: Morsereg »

pingu pisze:nasz flame tak samo strzela
jak w 7 edycji czy jak zyrek?
bo w sumie ani jedno ani drugie nie jest prawda.

nie wybieramy juz odleglosci na jaka strzelamy tylko lezka leci od lufy o tyle ile wypadlo na kosci.
i nie trafiamy na 4+ czesciowo przykrytych tylko wszyscy dostaja autohity.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
crovaxus
Kretozord
Posty: 1834
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Starogard Gd.
Kontakt:

Post autor: crovaxus »

no właśnie czyli jednak od flame cannona wszystko pod łezką autohit a od żyrosa na 4+ te częściowe.
"For a sharp second, Selenia froze, and Crovax's blade found home. As the Angel shattered like glass, Crovax felt his mind collapse - the curse had been fulfilled"
- The tale of Crovax the Cursed

ODPOWIEDZ