Pytania i odpowiedzi

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Re: Pytania i odpowiedzi

Post autor: Szymon »

Dobrze rozumiem że WH z ringa(d6 s4 fire) ma KB ? Jak tak to ląduje u mnie w rozpie :D:D
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

tak ma...ale tylko na wybranego bohatera :)
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Czyli można snajpować z fireballa z KB ?

Awatar użytkownika
Siweusz
Kretozord
Posty: 1884

Post autor: Siweusz »

Fireball nie ma snajperki, Piotrek ma na myśli samotnych kowbojów. Ale oni zazwyczaj mają dragonhelm.
GrimgorIronhide pisze:
Ziemko pisze:Cholera jak od lapowek sie lysieje to gdzie moje miliony :(
Tą logiką Kudłaty jest wzorem uczciwości i nieprzekupności :mrgreen:

Awatar użytkownika
Szymon
Kretozord
Posty: 1685
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Szymon »

PiotrB pisze:tak ma...ale tylko na wybranego bohatera :)
Kurrr to miodzio :D ^^
Kocitz pisze:Aha i nie jedziemy jakimkolwiek wehikułem z którym miał coś wspólnego: Solo, jego rodzina, jego przyjaciele/znajomi, jego najbliższe otoczenie [w tym SS] czy jakakolwiek osoba mająca styczność z Kiełbasą :lol:

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

dokładnie... nie snajperujesz -walisz normalnie czarem - ale jeśli walisz w "posądzonego o herezje!" to jak rzucisz 6 to masz KB :).. fajne ale nie must have ...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

PiotrB pisze:tak ma...ale tylko na wybranego bohatera :)
A dokładniej na wybrany model. ;)

Kurde szkoda tylko, że to nie jest hkb. :/ Fajnie by się wtedy na hydry czy abomy polowało. ^^
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

sluchajcie jak z reguły gracie/stosujecie 2x5 wloczni w detce? To samo odnośnie altara gdzie go ustawiacie? Za oddziałami czy w linii i jazda w combat? W końcu chce przetestować :p

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

Nie ma jednej receptury. Wszystko zależy z kim grasz , jaki jest teren , co ci zagraża itp itd.
Co do detek to z reguły za mało. Jak już to weź 1x10 albo najlepiej 15 a jak da radę to 20. Detki to najlepsze blokery(poza tankiem) ale w większej ilości.

Awatar użytkownika
Bizim
Falubaz
Posty: 1157
Lokalizacja: Bizim

Post autor: Bizim »

5 gości to nadaje się jako przeszkadzajka. Karmisz nią jakieś mega oddziały przeciwnika tak aby nie mogły zaszarżować na główne siły, ewnetualnie po prostu opóźniasz ich atak za niewielką cenę.
Jednakże detkami trzeba dobrze zarządzać aby nie przeszkadzały twoim wojskom w manewrach.

Niestety w tej edycji booka po tym jak detki panikują normalnie oddziały to już nie jestem zwolennikiem masy "piątek" które spamują całe pole bitwy nie pozwalając przeciwnikowi na ruch.


Zastanawiam się za to nad powrotem do detek z milicji, 10 ataków z 5 gości kroi wszelkie psy czy może nawet orła pokroić. Kiedyś pamiętam jak chyba 10 milicjantów zjadło rydwan khorna (stary book wochu i imperium). :P Włócznicy poza tym, że są tańsi to nic nie robią. :/
Caius Ceplus pisze: Zaatakowane imperium kontratakuje.

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

NO ja biorę milicję i łuki.

JA zrezygnowałem z 5 właśnie z powodu tej paniki no i 10-20 jest dużo lepszym bunkrem dla np maga. Teraz jak imperium ma demisie to nie trzeba mieć tyle spamu do blokowania bo to przeciwnik się martwi jak tu teraz nas zablokować ;]. Ja wolę zablokować jeden główny klocek i trzymać go na 2-3 tury 20 milicjantami.

Awatar użytkownika
Fanatic
Chuck Norris
Posty: 468

Post autor: Fanatic »

Co to za glowny klocek,ze go milicja trzy tury bedzie trzymac?
Obrazek

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2336
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Fanatic pisze:Co to za glowny klocek,ze go milicja trzy tury bedzie trzymac?
Milicja będzie stać w kresce jak mniemam, ze steadfastem wynikającym z zasad detek.
Obrazek

Awatar użytkownika
wychwa
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: wychwa »

No dokładnie, ale przeważnie 1-2 tury i dobijam coś na boczek.

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Mam pytanko - czy teraz Steam Tank ma inicjatywę 3 na potrzeby pitek i słoneczek?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

diuk pisze:Mam pytanko - czy teraz Steam Tank ma inicjatywę 3 na potrzeby pitek i słoneczek?
Tak.

Awatar użytkownika
Kordelas
Masakrator
Posty: 2255
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kordelas »

W scenariuszu The Watchtower można wystawić na początku oddział core ,infrantry max 20 modeli ,czy wystawiając w wieży oddział ,detachment można wystawić normalnie obok budynku ?
Nieważne gdzie patrzy inkwizytor... i tak widzi wszystko!

diuk
Falubaz
Posty: 1487

Post autor: diuk »

Dzieki za odpowiedz. Teraz mam inne pytanie: czy altar daje papiezowi warda na 4+ ?
Szukam: zamienników do Silver Helmsów

Kontakt PM

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

diuk pisze:Dzieki za odpowiedz. Teraz mam inne pytanie: czy altar daje papiezowi warda na 4+ ?
Nie

Awatar użytkownika
Kopyt
Kradziej
Posty: 928

Post autor: Kopyt »

Takie trochę dziwne pytanie. Kupiłem box z milicja i teraz tak myślę jak ich skleić. W sumie to wychodzi mi 10 kusz i 10 łuków lub po prostu milicje. Co lepiej ?
Obrazek

ODPOWIEDZ