Waaagh! Barbara

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Re: Ewolucja Waaagh! Barbary

Post autor: swieta_barbara »

Moglbym zostawic te 2 dodatkowe bolce, a zamiast rydwanow i arrerow wstawic jeszcze jedna jazde - ciekawe rozwiazanie. 6 orkasow z dodatkowymi atakami na 1 runde, albo bez sztandaru, za to z championem do wpadania razem z wiwerna. Tyle tylko, ze ten klocek bylby bardzo podatny na psychologie, a nie jestem pewien, czy zdolam utrzymac 3 oddzialy w 12" od generala. Zas SOBB to duze ryzyko, ale przynajmniej jakis bacik na engine, czy ghule - moze faktycznie warto sprobowac.

Bohaterowie zostaja, tego zestawu jestem pewien. 3 szamanow swietnie przelamuje sie w magii, juz wiele razy mi sie to sprawdzilo. Jeden orkowy z barbusem i zamiast wozkow wrzucilbym gobliny na wilki.

edit: troche pokminilem, troche pomyslalem o mojej poleczce z figurkami i doszedlem do wniosku, ze jest jeden oddzial, ktory dziala podobnie do savage boar boyz: hop gobliny!

Dawno na nich nie gralem, wiec ciezko mi przypomniec sobie jak one dzialaja, ale jesli pamieta sie o tym, ze latwo jest po nich zrobic overruna, to powinny dzialac dokladnie tak jak tego potrzebuje: doklejac kolejny combat wampir lordowi do rozrzucania helmu, chronic przed furiami maszyn i tylow mojej konnicy, okazjonalnie przerznac sie przez szczurki jakies przy odrobinie farta. Mam duza antymagie, wiec powinny przezyc zwykle pociski, lekkie strzelanie zazwyczaj nie bedzie mialo do nich zasiegu... poza tym mam ladne figurki, wiec ciekaw jestem jak sie sprawdza.

1 Black Orc Warboss @ 430 Pts
General
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Warboss Um's Best Big Boss At [30]
Martog's Best Basha [15]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

Orc Shaman @ 131 Pts
2nd Magic Level
Beard of Barbus [10]
Collar of Zorga [5]
1 Boar @ [0] Pts

Goblin Shaman @ 152 Pts
2nd Magic Level
2x Dispel Scroll [25]
1 Wolf @ [12] Pts

Goblin Shaman @ 147 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
Nibbla's 'Itty Ring [20]
1 Wolf @ [12] Pts

2 Goblin Wolf Chariots @ 120 Pts

2x5 Goblin Wolf Riders @ 120 Pts

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

14 Orc Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

9 Squig Hoppers @ 135

2x1 Troll @ 80 Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

4 Spear Chukkas @ 140 Pts

2 Doom Divers @ 160 Pts

1 Rock Lobber @ 75 Pts
Bully

Casting Pool: 8 + 1BS
Dispel Pool: 8 + 3DS
Models in Army: 92
Deployment Groups: 12
Total Army Cost: 2349

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Wydaje mi się bardzo mocne. Szkoda, że brakuje punktów na chociaż 2 big unsów. Niestety głupia salwa z kusz może Cię pozbawić 1DD z totemu.
Na pewno nie dasz już szansy gobosowi na wózku? Mi się w tym zestawie podoba, tu podjedziesz, tam pomagujesz, łukami Cie nie zdejmą, a wszelkie fasty/harpie rozjedziesz impactami.
Nie mogę się tylko przekonać do tego xeta na generale :) Co jak nie trafisz na VC, TK albo demony? Wtedy jednak lepiej byłoby mieć pod ręką +1A albo KB... Testowałeś to np z imperium czy kraśkami?
No i miło widzieć pierścionek, zajebisty przedmiot (gdyby tylko miał power 4...). Czekam na raporty z testów.
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Albo jeszcze jedna wersja, tez niezla moim zdaniem. Jest pare brudnych sztuczek - szaman z trinketem wyszarzowujacy z wiwerna, wiwerna inaczej zlozona, szarza gholana z collarem na smoki, no i 6 maszynek i 4 rydwany. Zmiescil sie pierscionek, zmiescili sie 3 magowie. Tez mi sie podoba.

1 Black Orc Warboss @ 435 Pts
General
Shaga's Screaming Sword [50]
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

Orc Shaman @ 156 Pts
2nd Magic Level
Beard of Barbus [10]
Collar of Zorga [5]
Dispel Scroll [25]
1 Boar @ [0] Pts

Goblin Shaman @ 152 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
Triksy Trinket [25]
1 Wolf @ [12] Pts

Goblin Shaman @ 147 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
Nibbla's 'Itty Ring [20]
1 Wolf @ [12] Pts

4 Goblin Wolf Chariots @ 240 Pts

2x5 Goblin Wolf Riders @ 120 Pts

10 Arrer Boyz @ 60 Pts

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

14 Orc Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

2x1 Troll @ 80 Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

4 Spear Chukkas @ 140 Pts

2 Doom Divers @ 160 Pts

Casting Pool: 8 + 1BS
Dispel Pool: 8 + 3DS
Models in Army: 90
Deployment Groups: 14
Total Army Cost: 2349

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Co do warbossa - wspominałeś, że Kołata gra na takim zestawie - jak się to sprawdza? Szczególnie chodzi mi o screamin sworda - żeby to miało sens musi być conajmniej 1, a najlepiej to 2 bohaterów wroga w 12". Inaczej lejemy z S4. A jakby nie patrzeć, bohaterowie krążą raczej tam, gdzie dla wrony może być za gorąco.

Gobo Shaman z trinketem to chyba szału nie zrobi, zbyt mała przeżywalność, żeby miał sens. Bo do jakiego combatu nim doszarżujesz? Wersja wyżej moim zdaniem mocniejsza (kwestią otwartą jest warboss).
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Nie wiem - nie widzialem jeszcze, zeby taka wrona gral. Na papierze wyglada to niezle - jeden hero to A5 S6, potem coraz lepiej. Bardzo dobre na gwardie ze slannem i kowbojami, ktorych normalnie nie mam czym tknac. Poza tym podoba mi sie patent, ze jak juz wbije sie we wraty w srodek armii VC, to potem tylko klocki mnie otaczaja, bo wszyscy bohowie uciekaja w plonnej nadziei, ze wraty jednak przezyja - hahaha

Gobo z trinketem ma 2 podstawowe zastosowania. Moge sie wbijac z lordem w poka i w juggera w psach (choc tu akurat szaman ginie - ale warto tak czy inaczej). Co do niego, nie jestem jeszcze 100% przekonany - moge zdjac arrer boyzow i wstawic go na rydwan, wtedy jest juz naprawde rzeznicki. Bede po kolei probowal roznych kombinacji.

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Bardziej podoba mi się rozpiska z hoperami. Spokojnie mozesz tam wrzucić trinketa kosztem 2 hopków - 7 czy 9 nie robi praktycznie roznicy. Do tego zlozenie warboss'a z Shagą i nadal mozesz urzadzac polowanie na Pok i herlaków nie tracac 360' szarzy hopkow obstawiajacych twoje tyly.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Szit - worki ida w odstawke, do DMP musze grac DE.

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

To na DMP nie bierzesz OnG? Ja mam nadzieję, że zieleniną powalczę :)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ha, jednak udalo sie kolegow przekonac na tyle, ze bede mogl wystepowac O&G.

W poszukiwaniu standardu brne wiec dalej:

1 Black Orc Warboss @ 435 Pts
General
Shaga's Screaming Sword [50]
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

Orc Shaman @ 131 Pts
2nd Magic Level
Beard of Barbus [10]
Collar of Zorga [5]
1 Boar @ [0] Pts

Goblin Shaman @ 152 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
Triksy Trinket [25]
1 Wolf @ [12] Pts

Goblin Shaman @ 147 Pts
2nd Magic Level
Dispel Scroll [25]
Nibbla's 'Itty Ring [20]
1 Wolf @ [12] Pts

4 Goblin Wolf Chariots @ 240 Pts

2x5 Goblin Wolf Riders @ 120 Pts

20 Orc Big 'Uns @ 265 Pts
Choppa; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Morks Spirit Totem [50]

14 Orc Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

2x1 Troll @ 80 Pts

2 Snotlings @ 40 Pts

4 Spear Chukkas @ 140 Pts

2 Doom Divers @ 160 Pts

No i tu mi sie konczy pomysl, co mialbym dalej wystawiac. So far na stole 2264, wiec jeszcze 86 luznych punktow.
bless namawia mnie na pajeczego fasta, Kolata by dorzucil jeszcze bossa na jednych wilkach, ja sam jeszcze nie calkiem przekreslilem snotlingi. Pozostaje tez opcja, nad ktora zastanawiam sie od jakiegos czasu, tzn. zrobic troche wiekszy oddzial trolli - za te punkty starczyloby mi akurat na trojeczke, ale wtedy mam malo odginaczek. Zreszta 3 trolle to i tak szajs.
Nie wiem tez jak wstawic klope, szkoda mi zarowno rydwanow, jak i bolcow, ale klopa to jest dokladnie to, co bardzo by mi sie przydalo.
Opcje:
1. 20 night goblinow z fanatykiem
2. arrer boyz, 2 bullych, 1 big un
3. wolf riders, bully+big un/3 bullych
4. 2 herdy, jakies upy do oddzialow
5. 2 trolle
6. szamana na wozek, trinket dla niego, ds dla orka - co prawda mam tylko 4 rydwany, ale jakos bym to ogarnal.
7. snotlingi 2 oddzial, zeby przeciwnikowi jeszcze trudniej bylo sie rozsadnie wystawic, reszta w upy
8. jakas inna, fajna opcja?

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

Co do trolli - wystawiałem przez jakiś czas 5tkę i zapewne wystawiałbym dalej, ale nie w rozpie z wroną. W pewnym momencie ona odlatuje i klocek za 200pts łazi 3" i się ślini drapiąc po dupie. A szkoda, bo przypieprzyć potrafią, przeżywalność spora i ściąga uwagę przeciwnika. Wada 3 trolli - pada 1, a reszta ładnie panikuje resztę. Mi niedawno spanikowały big unsów z totemem.

Katapulty rzeczywiście strasznie brakuje. D6 S8 na hicie to jest to. Masz wolne punkty, może tak rydwan pod shamana i katapulta w rozpę? Zostaną punkty na snoty (wystawienie!) i big unsów lub bullych (juz się kilka razy przekonałem, że maszyna z bullym potrafi się obronić). Z tym, że z 4 wózków zrobią się 3, w tym 1 z szamanem.

Herda poniżej 90pts bym się bał. Funowy strzał i się rozbiegną w Twojej strefie.

Error boyz u mnie z rozpy chyba wypadną bo zawsze muszę kombinować jak ich ustawić, żeby maszyn nie spanikowały w razie czego.

Testowałeś już trinketa?
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Masz absolutna racje wlasciwie we wszystkim co piszesz. Po kolei:
- 3 trolle to faktycznie idiotyzm, na 5 brak punktow
- katapulty brakuje jak cholera, ale przekonalem sie, ze szaman na wozku to tylko dodatkowe punkty do szybko rosnacej liczby punktow koszonych przez przeciwnika (wlasciwie w kazdej bitwie trace 2-3 rydwany, oba fasty, oba trolle, 1 doom divera, 2 bolce - w sumie 520 punktow). Trzeba jednak lepiej to zagospodarowac, bo odbijanie punktow orkami to dluga zabawa i czesto ryzykowna, wiec nie ma co zaprzepaszczac owocow swojej pracy. Chwilowo stestuje taki zestaw.
- tez sie boje - 4 rany w goblinki i wiwerna traci 2 rany. Dziekuje, postoje.
- ja z tym akurat rzadko mam problemy, bo zazwyczaj wystawiam ich na odleglej flance. Inna sprawa, ze fast pajonkow moze sprawdzic sie lepiej.
- nie testowalem, ale dostrzegam pierunski potencjal. Gdyby tylko to byl item dla orkow i szamani orkowi mogli jezdzic na rydwanach...

Podsumowujac: walne chyba fasta pajeczego i 3 bullych.

edit: szkoda, ze edycja sie konczy, bo nie bedzie mi sie chcialo robic inwestycji jakichs hardkorowych, a chetnie bym sprobowal zagrac taka armia:

1 Black Orc Warboss @ 435 Pts
General
Shaga's Screaming Sword [50]
Shinguards of Sneaky Shino [30]
Yellow Kidney Stone of Xet [10]
1 Wyvern @ [200] Pts

1 Black Orc Battle Standard Bearer @ 145 Pts
Beard of Barbus [10]
Collar of Zorga [5]
1 Boar @ [0] Pts

2x Night Goblin Shaman @ 200 Pts
2x Dispel Scroll [25]

2 Snotlings @ 40 Pts

2x5 Wolf Riders @ 120 Pts

5 Spider Riders @ 65 Pts

14 Boar Boyz @ 354 Pts
Choppa; Spear; Light Armour; Shield; Standard; Musician
Banner of Gholan [25]

5x5 Squig Herd @ 750

2x1 Troll @ 80 Pts

2 Doom Divers @ 160 Pts

Casting Pool: 4
Dispel Pool: 4 + 4DS
Models in Army: 170
Deployment Groups: 14
Total Army Cost: 2349

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

He he niegłupie :) Puszczasz do przodu 5 herdów i czekasz co się stanie :) Zwłaszcza, że obowiązuje ten śmieszny zapis, że nawet jeśli zgina wszystkie squigi to i tak po przegranej jest wild :)
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

o ile dobrze rozumiem to herdy lecą kupą pałą na wroga szeroko rozciaganiete aby wybuch był spory. nawet jesli zaczniesz to wrog skupiając ostrzal na 1 herdzie moze rozpocząc reakcje łańcuchową jeszcze przy twoich liniach. dziki pewnie bedziesz chcial trzymac z dala od tej hałastry a przeciez wrog nie spi partia czuwa! im dluzej nie walczą tym wieksze ryzyko ze nie powalczą. no i jest to te 750 pkt ktore w 90% wyparują nie dając gwarancji na godny zarobek.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

loko pisze:o ile dobrze rozumiem to herdy lecą kupą pałą na wroga szeroko rozciaganiete aby wybuch był spory. nawet jesli zaczniesz to wrog skupiając ostrzal na 1 herdzie moze rozpocząc reakcje łańcuchową jeszcze przy twoich liniach. dziki pewnie bedziesz chcial trzymac z dala od tej hałastry a przeciez wrog nie spi partia czuwa! im dluzej nie walczą tym wieksze ryzyko ze nie powalczą. no i jest to te 750 pkt ktore w 90% wyparują nie dając gwarancji na godny zarobek.
Herdy mają 4" ruchu więc nie są zbyt szybkie. Chcąc utrzymać do nich dystans spowalniasz swoją armię i w konsekwencji są większą przeszkodą dla Ciebie niż Twojego przeciwnika.
Obrazek

Awatar użytkownika
Szemkel
Chuck Norris
Posty: 662

Post autor: Szemkel »

Chciałbym zobaczyć jak tym grasz, bo ja za cienki w uszach jestem i nawet jakos średnio to sobie wyobrażam. :mrgreen:
Naród polski jest wspaniały! Tylko ludzie kur...

Awatar użytkownika
Yahoo82
Kradziej
Posty: 970
Lokalizacja: XIII Kohorta Bydgoszcz

Post autor: Yahoo82 »

A ja spokojnie moge sobie grę na czymś takim wyobrazić. Z tym, że wolałbym herdy za 90pts. biorąc pod uwagę szerokość stołu na 2350 spokojnie się tym rozstawiasz szeroko, można przodem jakieś fasty puścić. Lecisz po 8" co turę, najpierw szeroko, później zagęszczając w stronę wrogich oddziałów. W tym czasie spokojnie prujesz z DD, a wagonem BB czekasz sobie za jakimś laskiem/domkiem w okolicach środka stołu, żeby posprzątać po paszczakach.
Taki herd ustawiony z 6 squigami w pierwszym szeregu wypłaca w szarży 12A z S5 i Ws4, dodatkowo ma +1CR za ranki i możliwą przewagę liczebną. Jeśli coś to zje, to jedynie silny oddział. A wtedy jeszcze ten silny oddział ma d6 trafień z S5. I nie tylko on, bo wszystko w zasięgu 2d6". Miewałem już sytuacje, gdy wybuchając herd zabił więcej niż w czasie walki. Nie ma szans, żeby wykosić ostrzałem 5 herdów. Najpóźniej w 3 turze zaczyna się walka, wtedy też do akcji dochodzą wagon i wrona. Miodzio :twisted:
Obrazek

I może następnym razem ktoś łaskawie napisze co jest nieregulaminowe w podpisie zanim go wypierdzieli?

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No mniej wiecej tak to sobie myslalem, z tym ze jak sam zauwazyles, herdy sa ciezkie do przemielenia - nie chcialbym ich tracic od byle BK, czy innego gowna. Dlatego wole 25, czyli po wystawieniu mam 6x4+1. 20 ghuli z xetem wsysam w 2 tury walki, powinienem ustac szarze 5 psow, itd itp.

Bola te rozpe strasznie szczury na dominacjach i smoki, ale tak sobie kombinuje, ze za duzo takich wybuchow smok tez przyjac nie moze, a jak sie juz go ladnie porani, to zawsze mozna ladnie dobic wiwerna. Natomiast TK i VC maja z ta rozpa bardzo pod gorke.

Stestuje to sobie jakos w grze towarzyskiej i przedstawie tu wnioski.

Chociaz to i tak juz sztuka dla sztuki, bo zaraz 8 edycja, nie bedzie juz mozliwosci takiej funowej rozpy wystawic.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

jak takie miodzio to zagraj pare razy. ja tego po prostu nie widze. zawsze cos animozje obleje, cos sie popieprzy. ja na miescu przeciwnika nie czekałbym biernie na rozwój zdażen i wleciał np 1 lancą za 100 pkt i rozpoczoł erupcję. sqigi to nie jest cos co przyjmie kombat chroni ja ws4 i nic wiecej. jest to nadal swietna jednostka ,wystepuje wiekszosci moich rozp i tez ma na swoim koncie spektakularne sukcesy ale ustawianie pod nie gry to moim zdaniem sprawa hybiona. wagon nie jest taki maly, nie zawsze sie nim schowasz.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

loko pisze:jak takie miodzio to zagraj pare razy. ja tego po prostu nie widze. zawsze cos animozje obleje, cos sie popieprzy. ja na miescu przeciwnika nie czekałbym biernie na rozwój zdażen i wleciał np 1 lancą za 100 pkt i rozpoczoł erupcję. sqigi to nie jest cos co przyjmie kombat chroni ja ws4 i nic wiecej. jest to nadal swietna jednostka ,wystepuje wiekszosci moich rozp i tez ma na swoim koncie spektakularne sukcesy ale ustawianie pod nie gry to moim zdaniem sprawa hybiona. wagon nie jest taki maly, nie zawsze sie nim schowasz.
To dawaj mi tu te bretonnie. Jesli nie bedzie nia dowodzil Debek, to wciagne ja w 4 turze sama wiwerna.

Awatar użytkownika
loko
Masakrator
Posty: 2645
Lokalizacja: wrocław

Post autor: loko »

loko pisze:np 1 lancą za 100 pkt
to nie musi byc bretonia. pozazdroscic skilla. no ale daj znac jak poszlo. moze wyjdzie drugi standard :D
niedawno mi mowiono ze bez dispela tk mnie zjedzą i ze wogole sraczka dupa zbita. czasem warto isc pod prad.
kupię bretke,orki, leśne elfy i wampiry. http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=52293

ODPOWIEDZ