Lato - podwyżek czas...

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Re: Lato - podwyżek czas...

Post autor: Jankiel »

Zgadzam się zatem co do uwag o zacofaniu wydawców, dyskusyjna pozostaje kwestia sposobów walki z tym.
Najlepiej sobie radzi rzeczywistość. Powszechne piractwo wymusza inny sposób dystrybuowania multimediów. Proste pytanie dla wszystkich zacofanych producentów i dystrybutorów - dlaczego ludzie są w stanie nabijać kabzę właścicielom rapidshare'a? Dlaczego atrakcyjnym wydaje się płacenie 40 zeta miesięcznie na chomika by obejrzeć seriale wyświetlane już kiedyś w telewizji.
Aktualne rozwiązania, gdyby stosować je z całą stanowczością doprowadziłyby, przynajmniej w Polsce, do uwięzienia kilkunastu procent populacji.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

dobrze Fluffi piszesz ale nie na temat:D akurat (niestety?) figurkom gw nic/niewiele brakuje żeby porównywać to do bubli płytowych o nieznanej zawartości;]

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jankiel pisze:Aktualne rozwiązania, gdyby stosować je z całą stanowczością doprowadziłyby, przynajmniej w Polsce, do uwięzienia kilkunastu procent populacji.
Co? Widziałeś w Polsce proces karny o posiadanie nielegalnej muzyki i filmów?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

Tomash pisze:Myślałem że Jankiel napisał najgłupszego posta w tym temacie. Myliłem się.
#helion# pisze:po primo, tak piję w miejscu publicznym i się tego nie wstydzę i jestem za zniesieniem tego przepisu rodem z komuny wyciągniętego
Możesz sprawdzić jak to wygląda w innych krajach Unii przed dalszym kłamaniem że to przepis z komuny.

Oraz najwyraźniej nigdy nie jechałeś jednym tramwajem z najebanymi dresiarzami, którzy rzucali puszkami w pasażerów.
oczywiście, że jechałem, ale to już inny przepis prawny a nawet kilka, zakłócanie porządku i zaśmiecanie, a nie picie w miejscu publicznym; dresiarz będzie wracał z "imprezki" i tak nie unikniesz spotkania z takim n*&&$(@nym osobnikiem
Tomash pisze:
#helion# pisze:druga sprawa, mamy jeden z najbardziej zagmatwanych systemów podatkowych na świecie, jestem za zniesiem przynajmniej 90% z nich ponieważ w gruncie rzeczy są martwe i służą do robienia w konia samego państwa oraz innych podatnikó (tak tak PO musi odejść bo ze swoich 3x15 zrobili 45%, suma się zgadza ale obiecanki macanki itp. już nie)
Jesteś za zniesieniem 90% systemów podatkowych na świecie? Wow, turbokorwinizm. Albo po prostu masz problemy z wysławianiem się. Jaka szkoła dała ci maturę?
doskonale wiesz, że chodziło mi o przepisy aktualnie panujące oraz ich poziom zagmatwania, a nie całe systemy jako komplet/całość, to już pedantyczne czepialstwo z Twojej strony, ale jakoś nie czuję się obrażony z Twojej strony akurat...ja na Ciebie nie naskakuję a tym bardziej na rodzinę, wyznanie, poglądy, szkołę, miejsce zamieszkania czy barwy klubowe a mógłbym, tylko po co??...nawet mnie ubawił ten komentarz z Twojej strony i poziom oburzenia :lol2:

co do nowych wytworów GW w tej żywicy, ciekawi mnie jak będzie z możliwością kserowania takich modeli; jeśli nie będzie zbyt dużego uszczerbku na szczegółach to daje to duże pole manewru; inna sprawa, że zapewne te modele znów w sklepach stacjonarnych będą dostępne przez 2 góra 3 miesiące i odjazd do MO, ceny za modele metalowe na ebay/allegro i tak już skoczyły w górę;
Ostatnio zmieniony 25 maja 2011, o 19:32 przez #helion#, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

No dobra, to konkretnie: co byś zmienił w polskim systemie podatkowym? Łatwo pisać że jest głupi (moim zdaniem nie jest, ale ja tylko jestem nieznaczącym przedsiębiorcą), trudniej pokazać gdzie dokładnie jest głupi.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

cóż, będąc zwykłym pracownikiem, mogę wypowiadać się tylko za ten pion; dla przykładu i "na topie" ilość formularzy PIT, można byłoby ograniczyć je (oczywiście przy odpowiednich zmianach) na pewno o połowę, sam formularz posiada 3 strony nie licząc dodatkowych PIT-0, itp., stronę tytułową tak naprawdę można ograniczyć do podania numeru NIP oraz danych urzędu skarbowego, z którym "rozliczamy się", chociaż i to nie koniecznie, pozostałe tabelki/rubryki tylko komplikują sprawę a można byłoby podać cztery kwoty, dochody brutto, netto, oraz ewentualne odliczenia; trzecia sprawa z tym związana, przeciętny obywatel jak widzi specjalnie wykonaną instrukcję do tego, załamuje ręce, na szczęście są jeszcze darmowe programy; to tak z pierwszej ręki i na szybko, ale nie chce mi się wałkować tego tematu, ponieważ jest to offtop, i jest dość flejmogenny i co tu dużo gadać, jesteś adminem, więc powinieneś posty z tym związane skasować :wink:
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Ja jestem dość... wyjątkowym ;) adminem, co już zresztą pewnie zauważyłeś: lubię wykolejać na offtopic, przytrolować i wzniecać flejmy :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

tak tak zwłaszcza z karczmy da się zauważyć :mrgreen: a myślisz że celowo tego nie zrobiłem?? 8)
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tomash pisze:Ja jestem dość... wyjątkowym ;) adminem, co już zresztą pewnie zauważyłeś: lubię wykolejać na offtopic, przytrolować i wzniecać flejmy :mrgreen:
No tos faktycznie wyjatkowy
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Swoją drogą kto się nie spodziewał że kolejny temat o podwyżkach skończy się flejmem (i/lub standardowym tłuczeniem GW), rąsia do góry. Witamy nowe koleżanki i kolegów na Border Princes :mrgreen:

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

Różnica w cenie między starym Batalionem WoCH, a nowym Batalionem Tomb Kings to aż 18,75 funtów :!: :!: :!: Kur%^$#$$@ przecież to jest jakiś obłęd :!: :!: Szczególnie że, z tego co pamiętam zawartość pudła się nie zmieniła :!: W przeliczniu na złote przy kursie 4,30 za funciaka daje ponad 80 złotych podwyżki. To już ostre przegięcie, przecież to nie możliwe że aż tak im podskoczyły koszty produkcji :!: :!: :!:
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

były zbyt lukratywne:/ np. mysi batalion miał praktycznie 4 duże boxy za 220zł.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

nie no cena bataliony TK to jakaś masakra :!: chyba tych panów w GW zdrowo porąbało.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Karlito
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3305
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Karlito »

vocal pisze:były zbyt lukratywne:/ np. mysi batalion miał praktycznie 4 duże boxy za 220zł.
Z tego co pamiętam bataliony miały ułatwiać rozpoczęcie zbierania ulubionej armii. W tej chwili chyba nawet nie będzie się opłacać zainwestowanie większych pieniędzy na raz żeby kupić duże pudło bo koszt będzie ten sam co przy zakupie pojedynczych oddziałów :( Szkoda, wobec tego muszę odłożyć szybko pieniążki i zakupić ze 4 bataliony Beastmenów bo to będzie moja druga armia, którą chcę zbierać. Teraz muszę zainwestować pare złotych i zakupić 6 pudełek Maruderów zanim ich cena również pójdzie w górę albo zrobią z nimi to samo co z boxem Ork Boyzów i zmniejszą ilość figsów :(
Welcome to the Tower of Rising Sun.
Moja galeria: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=10&t=28122
Kupię RÓŻNE RÓŻNOŚCI: http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?f=55&t=42454

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

możliwe że od batalionów się zacznie a na boxach skończy żeby się bataliony bardziej opłacały:P:P

Awatar użytkownika
Klafuti
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3443
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Klafuti »

Co więcej, jak GW zobaczy, że ludzie rzucili się na bataliony na wieś o nadchodzącej podwyżce, czym prędzej podniosą ich cenę. Taka psychologia handlu :wink: .
Obrazek
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia."
~Warren E. Buffett

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Chuck Norris
Posty: 508
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Don_Silvarro »

Przecież wszystkie bataliony będą teraz kosztować 60Ł... :roll:

A plastikowe zestawy z regimentami - ca. 18-20Ł...

http://www.darksphere.co.uk/

Awatar użytkownika
wedge
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 137
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wedge »

GW podnosi ceny bo wie że w większości i tak będziemy ich figsy kupować. Nie widzą jednak że część ludzi ma takiego bakcyla że zbiera po kilka armii i planuje kupować następne. Jednak przy takim podnoszeniu cen te plany będą szły po prostu do kosza. W moim wypadku jest podobnie. Obecnie posiadam armię Dwarfs i Warriors of Chaos. W planach gdzieś tam po głowie chodziło mi jeszcze zbieranie wampirów i coś do WH40K. W obecnej sytuacji na pewno z tych zamiarów zrezygnuję.
Pozostanie mi dokupienie brakujących modeli do WoCHu i bedę mógł zając się łowieniem niektórych modeli czysto kolekcjonerko. Szkoda że chaos jako tako nie ma sensownych zamienników z innych firm, bo część moich Dwarfów już dawno pochodzi od Mantica i BTD

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

ja mam dość pokaźne imperium, chciałem po mału zacząć demony zbierać, ale podobnie jak przedmówca chyba odpuszczę a w to miejsce pozostanie ebay i stare imperialne modele oraz RoR z Dogsów tj. Alcatani, Braganza, Lepoldsy czy Riccosy w słusznych ilościach po 40-50, po co mam na mierne plastiki tracić kesz jak mogę mieć świetne metale, którymi kiedyś tam zagram
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

Za granicą tak ich te podwyżki nie dotykają bo mają średnio 4 razy wyższe zarobki a koszty figurek te same/niższe... Dlatego większości osób to rybka i tak...

ODPOWIEDZ