Feedback po glosowaniu na mastery

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Re: Feedback po glosowaniu na mastery

Post autor: bigpasiak »

Laik pisze:
Kołek pisze:<flame mode on>
Laik pisze:Mogę poczekać do DMP :)
to nieuczciwe, żeby kohorta na starcie dostała maxa [-X :P

to że ktoś Ci ładuje to nie znaczy że inni też tak mają :P .
A co to za urażona duma?
Jak widać żart żartowi nierówny.
Spokojnie bo jeszcze komuś żyłka pęknie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Pomysł z założenia dobry, lecz wykłada się właśnie na szczegółach, bo ciężko określić jedno miasto. Bo tak:
- jedno miasto? Okej, to jeden master robimy w Wawie, drugi w Łomiankach, trzeci w Markach. Albo Jeden w Gdańsku, drugi w Sopocie trzeci w Gdyni... Jest jedno miasto? Jest. Czy o to chodziło? Nie.
- jeden master=jeden klub. Okej, to zakładamy drugi klub w mieście, ew. nagle się okazało, że wieloletni członek klubu A jest przecież też członkiem klubu B i tego drugiego mastera to nagle robi klub B.
- jeden master=jeden ośrodek. Chyba najlepsze rozwiązanie, tylko czasami też mogą być problemy z tym co to jest "ośrodek"? Czy Warszawa to jeden ośrodek? Ile ośrodków jest na Śląsku? Ile kiedyś było na pomorzu?

Ale to tylko takie moje pierdzenie. Tak naprawdę jeśli komuś nie podoba się geograficzny rozkład masterów w tym sezonie to za rok trzeba po prostu tak pogłosować aby więcej ich było w centrum kraju, proste :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Dobra, teraz wygląda to tak:
Obrazek

Patrząc na to geograficznie na północy biednie.
Tegoroczny wynik można tłumaczyć bardzo małą ilością graczy z tamtych regionów w tym sezonie, ospałością po wejściu 8 edycji. Jak wyobrażalibyście sobie idealny rozkład?
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Możliwe, że w przyszłym roku nie zgłosimy dwóch.
W tym roku zgłosiliśmy dwa, bo nie było chętnych - zapowiadało się, że zgłosi się 9 imprez i wszystkie wejdą z automatu. Dopiero na ostatnią chwilę kilka klubów rzuciło się do robienia i coś tam pozgłaszało.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Ot i to chyba jest główną przyczyną sytuacji. Gdyby było dużo innych kandydatur chociaż na kilka tygodni przed głosowaniem to chłopaki ze Śląska pewnie dwóch masterów pewnie by nie zgłaszali ;p
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Eldritch
Berserker Khorna
Posty: 1360
Lokalizacja: Hauptstadt der Oberschlesien

Post autor: Eldritch »

Uff, rozwiązanie okazało się być takim prostym, a już myślałem, że dostaniemy zarzuty separatyzmu, piątej kolumny i zmierzania przemocą do obalenia ustroju Republiki.
Obrazek

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9482
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

Eeee kurde Durin złą mapę dałeś? Ja miałem mieć blisko na mastery! a tu widze ledwie cztery w zasięgu a dobrze wiecie, że z moimi wynikami by mieć 300 punktów z masterów potrzebuje przynajmniej z 8 prób... nieładnie coś w tym LL źle pomysleliście!

A tak serio, nie patrzyłem wcześniej na mapę i na liście masterów faktycznie wyglądało to dużo gorzej niż w waszych postów

A co do mojego posta, bynajmniej nie chodzilo mi o Ziemka, tylko o lohosta (którego sklasyfikowałem z samej treści postów jako człowieka z Włoclawka, kolejny raz przepraszam ale to były bardzo ciezkie 4 dni ostatnie...) i miał raczej na celu zwrócenie mu uwagi na styl w jakim prezentuje swoje argumenty ; )

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Tak sobie obserwuja ta dyskusje i mam ochote wypalic ni z gruchy - instytucja przydzialu masterow ssie. Bylbym za wolna amerykanka i zrobil to od dupy strony, czyli jesli ktos chce zrobic mastera, to musi spelnic wysrubowane warunki, zachecic ludzi i zrobic. Nie wypali, bo frekwencji nie bedzie? Trudno. Wypali? Imba.
Reglamentowana liczba masterow jest nonsensem, powoduje bezsensowne spory (vide caly ten temat) i do tego czyni z przydzielonych masterow turnieje "elitarne" - cudzyslow niezbedny.

Owszem, moze sie okazac, ze turniej ogloszony jako master bedzie klapa, bo osrodek nie wyrobi, frekwy nie dobije i bedzie emo drama. No i co z tego? Emo drama juz jest, problemy z frekwa i szukanie ludzi na gwalt z golymi armiami tez, byleby wyrobic xx glow.

Jak ktos mysli, ze uciagnie, to niech robi i przekona ludzi. Co moze byc prostszego?

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

I będziemy mieli 20+ masterów... bo warunki i tak spełnia kazdy dwudniowy lokal, a nawet jak nie będzie wystarczającej frekwencji to i tak będzie duzo pkt bo się liczy według innego algorytmu.. świetny pomysł.
My będziemy na Śląsku mieli mastera co miesiąc, a Andrzej sobei ligę wymaksuje przed początkiem semestru;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Liga mnie jebie konkretnie, podobnie jak chyba kazdego ponizej 20 miejsca, czyli 9x% ludzi. 20 masterow w sezonie, z czego przynajmniej pare pod nosem w kazdym miejscu kraju + jade sobie na te z najlepszymi zasadami dalej. Gorsze umra smiercia naturalna, wiec trzeba bedzie sie przylozyc, a nie tylko w trakcie prezentowania oferty i picia z LL.

Poswiecanie paru srodowisk dla pompowania ego malej grupki srajacej po gaciach z miejsca w lidze jest dla mnie chore.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Dżisas człowieku Ty w ogóle nie ogarniasz...
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Moze i nie ogarniam. Zeby ogarniac musze pojechac po paru osobach, wkleic zdjecie pedalow i popieprzyc wiecej niz teraz? ;D

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Nie po prostu usiłujesz nam wmówić że najlepszym sposobem jest rozwalenie systemu od środka. Po co nam liga, po co regulamin, po co LS, LL. Róbmy sobie turnieje na losowe zasady... wolna amerykanka...

Mastery to turniej elitarny. Trzeba spełniać warunki aby go organizować oraz żeby na nim grać. Turniej rangi mistrzowskiej.
I taki powinien zostać.

Jeśli Ci się nie podoba w ogóle instytucja polskiej ligi warhammera to w niej nie graj;p
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Jestem rozbawiony, jak pieknie teraz slask mocno glosuje przeciwko mojej kandydaturze na moda LL, nawet widze, ze niektore osoby glosy pozmienialy :lol2: :lol2: :lol2:
Z dnia na dzien coraz wiekszy mam ubaw :lol2: :lol2: :lol2:

Awatar użytkownika
Vallarr
Falubaz
Posty: 1018

Post autor: Vallarr »

Niestety turnieje sa zglaszane do ligi czy tego chce, czy nie ;'<

Generalnie turniej elitarny imho powinen byc elitarny nie dlatego, ze ma papierek od LL. Owszem, ranga master nakreca frekwe, zwlaszcza ze wzgledu na limitowana ilosc i tych srajacych po gaciach z miejsca w lidze, ktorzy jednak graja swietnie, ale czy to od razu oznacza, ze wieksza liczba rozwali system? Challengery wycofaliscie, dwudniowe lokale z dobrymi zasadami sie bronia same <= w czym problem, zeby osiagaly range masterow jesli spelnia warunki, bez zadnego durnego podzialu polnoc/poludnie, slask/pomorze, wschod/zachod, lesby/geje. Zapewniam Cie, ze nawet na te dalsze bede jezdzil, jesli mi zasady podpasuja.
Turniej na "losowe" zasady nie sciagnie ludzi. Wole, zeby to frekwa decydowala niz LL, z calym szacunkiem do tak ciezko pracujacej instytucji ;d

Pisalem, ze z zachowaniem wysrubowanych warunkow, wiec nie wiem do czego pijesz. Tez uwazam, ze powinien zostac elitarny, ale przestac byc reglamentowany.

Tak, wiem, z choinki sie urwalem ;P I nawet wiem, ze to nie przejdzie. Ale imho tragedii by nie bylo gdyby to przemyslec.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8786
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Ziemko nie rozumiem Twojego zdziwienia, oprócz tego że jedziesz po nas w każdym temacie to jeszcze jesteś niekompetentny i nieobiektywny...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Durin
Niszczyciel Światów
Posty: 4766
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Durin »

Elitarność mastera nakręca właśnie fakt, że jest ich mało. Pozwala najlepszym graczom z całej Polski rywalizować razem. Jestem przekonany, że gdyby było tak jak mówisz Wawa grałaby mastery w Wawie, Śląsk na Śląsku i tyle by z tego było.

Challengery to nie moje czasy więc się nei wypowiadam.

Trochę to wszystko o czym piszesz zbyt utopijnie brzmi... rzeczywistość jest dużo brutalniejsza.
Barbara pisze:Może nie wszyscy się w tym środowisku lubimy, ale akurat prawie wszyscy się znamy. To że dwóch znajomych da sobie czasem po ryjach nie powinno chyba nikogo dziwić.

Awatar użytkownika
Ziemko
Lex Luthor
Posty: 16668
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ziemko »

Laik pisze:Ziemko nie rozumiem Twojego zdziwienia, oprócz tego że jedziesz po nas w każdym temacie to jeszcze jesteś niekompetentny i nieobiektywny...

Teraz mnie wkurwiles.
Niekompetentny......??

To moze Ci ujawnie, ze za dyplomami, zbieraniem podatku na LL, statuetkami za lige ,wlasnie stoi ta niekompetentna osoba, ktora przy pomocy takze innych osob (Barbara, Dalmar,Pasiak) to wszystko razem do kupy ogarnia.
Takze od 4-5 lat sprawia, ze LL dziala sprawnie.

No, ale wielki Laik wie lepiej na temat niekompetencji.
Normalnie w tej chwili pogarda 10000% w Twoim kierunku.

Awatar użytkownika
Dymitr
Ace of Spades
Posty: 11531
Lokalizacja: The Gamblers

Post autor: Dymitr »

Ziemas, nie rób z sibie ofiary układu. Jeden juz taki był i dziś tylko brzoy i samoloty widzi.
O tyle o ile zarzutu braku kompetencji nie bede komentował o tyle brak obiektywizmu jest raczej oczywisty! i do tego sam plujesz na wszystkich dookoła.
Pamiętasz jak kiedys sie o jakąs pierdołe zapytałem a w odpowiedzi usłyszałem "ty nawet na LL nie jesteś..."


Wyciągnij wnioski, pomaga
Lohost pisze: Nie myslalem ze to kiedys powiem, ale za Dymitra byl ordnung i az mi tego brakuje.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Ziemko pisze: Normalnie w tej chwili pogarda 10000% w Twoim kierunku.
:shock:
Lol!

Obrazek

Ziemko, nie zachowuj się jak dzieciak. Serio.
Obrazek

ODPOWIEDZ