Magnetyczne podstawki pod regiment

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Magnetyczne podstawki pod regiment

Post autor: Tomash »

Izwor pisze:kupiłem 1m2 za 6zł :D
Whoa, daj mi na priva kontakt do dostawcy tak taniej blachy!
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Izwor->
a ja poproszę o podpowiedź - skąd można wziąc gilotynę/ przecinarkę do metalu?

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Kupiłem w Leroy Merlin nożyce do blachy. Koszt jakieś 25 zeta.

Blachę podbierałem z resztek blachy dachowej lub parapetowej. Bardzo ładnie tną i samemu sobie wycinam podstawki w rozmiarze jaki mi pasuje. Nawet pod machiny czy niestandardowe formy.

Gilotynę też można kupić, ale to narzędzie raczej droższe będzie. Mając blachę można pójść do firm które sprzedają metale kolorowe i poprosić o przycięcie za "piątaka".

Duże kawały blachy ciąłem na mniejsze "pasy" kątówką. Idzie jak burza, a paski bez problemu idzie ciąć nożycami wspomnianymi wyżej. Do tego korek z podkładek na stół z IKEI czy z Leroy z akcesoriów do decoupage i masz domową fabrykę move trayów :D
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Misha - dzięki za wyczerpujące informacje - wygląda na to, że czeka mnie wycieczka do Castoramy ;) Tylko ta blacha to kłopotliwy element do pozyskania. Mozna kupic arkusze w tego typu sklepach (castorama) - ale mają ogromne rozmiary (2 m2) - i nie wiem, czy można kupic połówkę (albo lepiej cwiartkę) takiego arkusza.

A całe te zabiegi, bo mi się urwał kontakt z dotychczasowym dostawcą blaszek (akurat gdy wprowadzono zasadę hordy ;( )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

gervaz pisze:A całe te zabiegi, bo mi się urwał kontakt z dotychczasowym dostawcą blaszek (akurat gdy wprowadzono zasadę hordy ;( )
Patrz, a my w Bitspudle właśnie wprowadziliśmy blaszki hordowe do oferty ;) </reklama>
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

Tomash ->
obczaiłem te blaszki hordowe w bitspudle - i to jest dokładnie to, o co mi chodzi (co prawda nieco drogie, ale odpadają koszty związane z poszukiwaniem wykonawcy i/lub sprzętu).
Tak więc zamówię - i zobaczymy co będzie (nie ukrywam, że przeszłe doświadczenia z Twoim sklepem sprawiają, że robię zamówienie z pewnym niepokojem - więc proszę - nie zawiedź :) )

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Postaram się. Bardzo. :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Jeszcze raz zapytam, bo nie jestem pewien czy dobrze skumałem: koszt wysyłki to 6 zł plus 15 groszy za każdą blaszkę. Więc jak zamówię 20 blaszek to płacę 123 zł za wysyłkę czy tylko 9 złych?
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Jak Ci wyszło 123zł? :shock:
20 * 0.15 = 3 PLN. Tyle dodajesz do bazowej szóstki.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

20x 6,15=123
Uff, odetchnąłem z ulgą.
Ale mam inny problem: strona bitspudła przestała mi się wczytywać. Wchodzi na stronę główną i po kliknięciu na jakąkolwiek kategorię "wiesza się" - tzn wczytuje w nieskończoność.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

He, he niezła odpowiedź:) Myślałem, że może coś wczoraj zmieniałeś na stronce, bo dopiero po południu przestało działać, a ustawień żadnych w przeglądarce nie zmieniałem. No nieważne, będę musiał zamówić inaczej.
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

odebrałem wczoraj blaszki w FiF - no jest bardzo zadowolony ze sklepu - natomiast same blaszki są moim zdaniem nieco za grube - sporo ważą. Może następne partie robić z cienszej blachy?

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Rozważaliśmy tę opcję. Blaszki mają teraz grubość 1mm. Mieliśmy propozycję wycinania z blachy 0.8mm, ale oszczędność masy niewielka, a blacha odczuwalnie bardziej giętka (wygięte traye to zło).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

ja uzywam 0.5 mm i jescze ani jedna mi sie nie wygiela, a roznica w masie jest odczuwalna

Awatar użytkownika
gervaz
Kretozord
Posty: 1517

Post autor: gervaz »

i ja mam blaszki różnej grubości - w tym 0,5. W uzytkowaniu różnią się tym, że cienkie trudniej uchwycic i przesuwać po stole, ale łatwiej można je przytwierdzić do ścianek pudełka transportowego (za pomocą mniejszej ilości magnesów). Żadna mi się nigdy nie wygięła - ale to pewnie dlatego, że używam ich zgodnie z przeznaczeniem.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Podpytam wykonawcę, może uda się ciąć z 0.5mm bez szkody dla jakości (tzn. bez zaginania na ostrzu gilotyny).
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Duderson
Kretozord
Posty: 1642

Post autor: Duderson »

Ja poproszę moje z tej grubszej blachy :)
Lidder pisze:
-There's something large & nurgle-y coming first
To akurat proste - chodzi o podwyżki cen.

Awatar użytkownika
Fojtu
Mudżahedin
Posty: 238

Post autor: Fojtu »

Tomash, polecam ploter wodny :wink:
kuzyn wicinal mi na gilotynie i nie bylo problemu, teraz ma ploter

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

do wywalenia.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2010, o 19:08 przez Jagal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ