demony chaosu - jak zaczac ?

Daemons of Chaos

Moderator: KrzysiekW

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Re: demony chaosu - jak zaczac ?

Post autor: Rogal700 »

Pytanie czy da sie coś ugrać na khornie+tzeentchu.
Tak sobie myślałem żęby spróbować zagrać na Bloodthristenie ( na większe ptk) bloodlettersach+ herald , pieskach, grupce horrorów( tylko żęby herald miałgdzie siedzieć) i kilku flamera.
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

sprawdz i powiedz nam jak ci poszlo :)
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

moim zdaniem na khornie da sie ugrać sporo :)

ja bym ta złożył rozpe:

bloodthirster
2 klocki bloodletterów
horrory
2/3 heraldów horna
tzeentchowiec z lifem (zeby wskrzeszać Bloodthirstera i klocki)
flamery
furie

no i moze bym nie dawał flamerów i pociął coś zeby mieć klocek 6-7 bloodcrusherów powinno być git i powinieneś tym kosić :) ale ja jednak zamieniłbym BT na GUO :) albo dał przynajmniej BT flamingi i 10 siły i jak nawiecej ataków i moze armour of khorn ale to raczej na heralda BSB :) mozna ich nieźle złożyć naprawde
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

Włąśnie o takim czymś myślałęm, tylko chciałem zamiast furii zabrać pieski khorna. Na 100% będe brał BT a nie GUO. Co do BT dałbym mu Obsydian Armor ( Armor of Khorn idzie na BSB) Axe of Khorn, Immortal Fury na kartce fajnie to wygladą, wypróbuje to w grze, a potem pokombinuje dalej. Myślałęm żęby na większe ptk dać oprócz kilku flamerów, 3bloodcrusherów z heraldem.
Ostatnio zmieniony 7 maja 2011, o 16:28 przez Rogal700, łącznie zmieniany 1 raz.
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Important fury xD
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

Małą literówka sie wkradłą :oops:
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Z BT jest ten problem, że nie można mu dać AoK, bo wtedy herald lata goły. Zamiast AoK imo lepiej FB, +1S i flamingi są lepsze od KB. Kowbojów z wardem 2+ nie ma aż tak dużo, a regenek jest sporo.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

Wieć dostanie FB. Tylko teraz heralt lata bez broni. Chyba że wciśnie mu sie Obsydian Armor/Etherblade wtedy AoK można dać BT. Tylko wtedy tak złozony herald wydaje się... słąbiutki.
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

BT powinien mieć:

obsydian armour
imortal fury

dałbym albo firestormblada lbo axe of khorn albo soul hunger :)
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Andrzej pisze:imo lepiej FB, +1S i flamingi są lepsze od KB. Kowbojów z wardem 2+ nie ma aż tak dużo, a regenek jest sporo.
We wszystkich bitwach które do tej pory zagrałem po zimie każdy gracz miał na Lordzie czasem i Herosie warda na 2+ od fire :P
Czasami myślę i olać ten mieczyk u Heralda bo dość często wbija się w klocek jakiś unit i wyzywa mnie na pojedynek tak abym re-rolla stracił :/
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Booxi pisze:oczywiście, że można :) ale wtedy wracamy do standardowej rozpiski o którą tutaj jest tyle wojen :)
E ta, wojen. :) Po prostu standardów jest na forum troszeczkę i jak ktoś potrzebuje łatwe rozwiązania, to znajdzie je bez trudu. A IMO warto, żeby pojawiały się jakieś oryginalniejsze pomysły, niekoniecznie najmocniejsze buildy, a za to ciekawe. :)

Awatar użytkownika
Booxi
Falubaz
Posty: 1066
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Booxi »

ja to bym chętnie podrzucił rozpiske na slaneshu które mi się umyśliła, ale ograniczenia Army buildera do 3 unitów mnie odrzucają. a człowiek leniwy i nie chce mu sie z kalkulatorem siedzieć :P
"Not that I have anything against senseless violence, manling, but why exactly are you strangling that old man?"
+++ Gotrek Gurnisson, Trollslayer +++
facebook.com/HammerhoodGames <--- takie tam o grach
Stare Dwarfy oraz O&G KUPIĘ

Awatar użytkownika
Rogal700
Chuck Norris
Posty: 429
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: Rogal700 »

Pytanie czy skulltaker przejdzie jako herald of khorn?
WoCH W.19/R.9/P.7
Razem:35

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

pewnie

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Ostatnio zastanawiam się nad drugą armią i padło na Demony Nurgla i teraz kilka pytań.

1. Jak można ją najbardziej ekonomicznie złożyć?
2. Czy są jakieś tanie zamienniki tej podstawowej nurglowej piechoty?
3. Great demon nurgla wygląda apetycznie a jego statystyki są miodne, czy w praktyce się sprawdza?

Z góry dziękuję.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5099
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

Jeśli sam Nurgle to nie wychodz z domu...

Masz piechote z 4M, 3WS, 1I, 4S, ale za to 4T
masz regenke jak kupisz heralda

GUO jest spoko jak automatycznie rani i zadaje D6 woundów :)

jak trafisz na defensywną armię to amsz przerypane... Wystrzelają cię zanim dojdziesz, a jak dojdziesz to raczej bez lighta niebijesz za dobrze...

Można próbować ale musisz mieć 3 oddziały Nurglingów w scaucie zeby się przeciwnik troche bał wystawić w kresce na końcu stołu...

A no i nie masz scrolla więc jak ktoś ma death to słabo masz...
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Zależy czy zależy Ci na wynikach, czy na klimacie. ;)
Ja na ten przykład wyszedłem z domu z samym Nurglem (2800) i miałem dużo funu. Jeszcze więcej farta, ale głównie o fu chodziło i jak nie musisz nikomu nic udowadniać i koniecznie zająć miejsca w top ileśtam, to graj klimatem. :) Armia Nurgla fajnie wygląda na stole.
Rada z Nurglingami jak najbardziej na miejscu.
GUO zyskał mocno w tej edycji. (wracam do sklejania drugiego modelu ;) )

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

można grać klimatycznie ale faktycznie trzeba mieć jednego bzyka chociaż dla scrolla, reszta jest dość ugodowa, plagusy są bardzo fajną jednostką, nurlingi tak samo i można wspierać furiami " nurgla ", do tego masz bestie nurgla których chyba jescze na 8ed. nie testował, no może Krzysiek.W, no i najbardziej wytrzymały GD papa

do tego mocna magia, można próbować :)

nie przejmuj się Tym co pisze Jarekk on zawsze marudzi i wszędzie szuka PG, sam gram Khorne'm czasem wspieram je jesdnostaki tęczaka czy nurgla, ale tylko wtedy je wystawiam jak mam konwersję które mogły by przedstawiać odpowiedniki tych jednostek u Khorna, u nugla bym widział " flamery " rzygające żółcią :D

pozdrawiam 8)

Andrzej
Pan Spamu
Posty: 8217
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Andrzej »

Jeżeli grać na czystym bogu, to imo najsilniejszy jest tzentzch, potem Slanesh, Khorne a na samym końcu Nurgl.
Lidder pisze:- Co się dzieje, gdy kawaleria normalnym ruchem, nie marszem, przechodzi przez murek?
- To samo co wtedy, gdy idziesz na imprezę poderwać jakąś dziewczynę.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Khumanor pisze: do tego masz bestie nurgla których chyba jescze na 8ed. nie testował, no może Krzysiek.W,
Trafione. :)
https://picasaweb.google.com/schwarze.p ... 5689873250
Toto z muszlą na pierwszym planie to moja fantazja na temat bestii (100% lansu: fota była nawet w 1 numerze "Młotkowego" 8) )

Najszybszy model Nurgla (no, na równi z GUO...), nadal nieźle wytrzymały (choć jednak koło 7 ed stanąć nie może), 5 t i 4 w robią swoje. Ale: 100 pkt, I 1 i losowe ataki to jednak minusy zniechęcające do wystawienia w zestawieniu z innymi jednostkami rare. Oczywiście w armii full Nurgle warto mieć kilka: na turnieju ze zdjęć ratowały mi tyłek kilka razy (np. wderzyłem w lorda DE na smoku i bestia go utrzymała przez rundę, co wystarczyło żeby nadciągły plagusy i zrobiły swoje :twisted: ).

Magia mocna, zwłaszcza "6" na jakieś hordowe oddziały z t 3. :)

ODPOWIEDZ