Pytania krótkobrodego - zasady

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Re: Pytania krótkobrodego - zasady

Post autor: Smh »

Quaki pisze:
A war machine does not have any flanks or a rear for a purposes of combat results
Chciałem tego samego cytatu z Rulebooka użyć, żeby potwierdzić że jednak boków ani tyłu nie ma :mrgreen:
tylko, że s&s nie jest:
for a purposes of combat results
, a reakcją na szarżę, nie lubię tego, ale chyba wymaga uściślenia lub FAQowania
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Smh pisze:
Quaki pisze:
A war machine does not have any flanks or a rear for a purposes of combat results
Chciałem tego samego cytatu z Rulebooka użyć, żeby potwierdzić że jednak boków ani tyłu nie ma :mrgreen:
tylko, że s&s nie jest:
for a purposes of combat results
, a reakcją na szarżę,
Co nie oznacza że maszyna ma boki w innych sytuacjach.
Zresztą dalej pozostaje kwestia szarż taktycznych, których by nie bylo tak latwo zrobić jeśli maszyna miałaby strefy...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

To wkleiłem jako argument na temat tego że nie ma boków.
A kmina, czy można s&s robić dookoła czy nie, nie musi się do tego w ogóle odnosić, bo maszyny IMO boków nie mają i jeśli już koniecznie chcemy takie strzelanie ograniczać, kombinowałbym raczej z ustawieniem samego modelu inżyniera. I tu znowu pytanie czy taki znacznik ran powinien na to wpływać. Ja gram że s&s robi dookoła, czy dobrze - nie wiem.

A teraz pytanie - czy inżynier powinien schodzić jako ostatnia rana z maszyny i dlaczego? Zapisy że "acts as unit champion in all respects" nie są zmienione ani usunięte ale czy ciągle aktualne z racji zmian w zasadach maszyn? Czy powinniśmy ściągać to jak Runelorda z kowadła albo Hagę z kotła - najpierw zwyklaki, potem on? Ja tak gram, bo niby championem wciąż jest, a jakie jest wasze zdanie?

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Quaki pisze:A teraz pytanie - czy inżynier powinien schodzić jako ostatnia rana z maszyny i dlaczego? Zapisy że "acts as unit champion in all respects" nie są zmienione ani usunięte ale czy ciągle aktualne z racji zmian w zasadach maszyn? Czy powinniśmy ściągać to jak Runelorda z kowadła albo Hagę z kotła - najpierw zwyklaki, potem on? Ja tak gram, bo niby championem wciąż jest, a jakie jest wasze zdanie?
Gram dokladnie tak samo.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Smh
Masakrator
Posty: 2204
Lokalizacja: Danzig / Breslau

Post autor: Smh »

ja tam gram, że robi s&s nie ważne od strony szarży więc... 8)
Moje morskie krasie z Barak Varr teraz także na blogu www.BarakVarr.pl

- Wiosłujesz [...] jakbyś w życiu nic innego nie robił. Myślałem, że krasnoludy nie umieją ani żeglować, ani pływać...
- Ulegasz stereotypom.

#Krasnal#
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Młodzi Gniewni, Poznań

Post autor: #Krasnal# »

Czy jeśli gram w parze z imperium bez magów to czy dalej mam +2 do dispella ?

Awatar użytkownika
Robo
Chuck Norris
Posty: 417

Post autor: Robo »

Masz, żeby stracić ten bonus, sojusznik musiał by posiadać maga.

Ja też uważam że machina nie ma flank i może robić S&S na 360 stopni.

Awatar użytkownika
Matis
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3749
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Post autor: Matis »

Machiny przecież widza na 360 stopni.
M&M Factory - Up. 14.01.2017 Ostatnia trójka pegazów

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Arbiter Elegancji pisze:
Smh pisze: tylko, że s&s nie jest:
for a purposes of combat results
, a reakcją na szarżę,
Co nie oznacza że maszyna ma boki w innych sytuacjach.
jak to nie oznacza?
gdyby nie oznaczalo to by w ogole o tym nie wspominali.

moim ostatnim argumentem jest s.5 z RB - UNIT FACING
a madel has a forward, flank and rear based on the direction that it is facing.
wiec jak widac modele posiadaja przody, boki i tyl. nigdzie w RB zas nie ma informacji, ze war maszyny sa wyjatkiem od tej zasady i ich nie posiadaja.

@quaki
tak jak arbiter napisal
"gram dokladnie tak samo"

@matis
nie. maszyny nie widza w kolo.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Morsereg pisze: @matis
nie. maszyny nie widza w kolo.
tu jak najbardziej się zgodze.
Morsereg pisze:moim ostatnim argumentem jest s.5 z RB - UNIT FACING
Cytuj:
a madel has a forward, flank and rear based on the direction that it is facing.

wiec jak widac modele posiadaja przody, boki i tyl. nigdzie w RB zas nie ma informacji, ze war maszyny sa wyjatkiem od tej zasady i ich nie posiadaja.
troszkę niżej masz rozwinięcie tego zdania:
a model's forward (or 'front'), flank and rear arcs extend out from its corners at 45o angles,
a że maszyny podstawek nie mają.... A cytat który byl tu zarzucany co do sposobu mierznia kątów od lufy pomijając że jest nieprecyzyjny (bo jest kilka maszyn które nie mają luf albo mają ich kilka) to jeszcze wbrew zasadą z rulebooka.
No i ciągle pozostaje kwestia szarż taktycznych, jeśli maszyny mialyby boki/tyly to szarże taktyczne już nie bylyby takie latwe do wykonania...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Gangrel
Mudżahedin
Posty: 250
Lokalizacja: Dziki Wschód

Post autor: Gangrel »

Witam dlugobrodych. Od niedawna zbieram skaveny ale zastanawiam sie juz nad druga armia. Pierwsze mysl to wlasnie krasnoludy. Czy jest gdzies dostepny w sieci podrecznik do dwarfow w jezyku polskim zebym mogl sobie przejrzec i podjac ostateczna decyzje ?
"Od dwóch dobrych generałów wolę jednego, który ma szczęście", Napoleon
"Mieć rację nie sprawia żadnej przyjemności, jeśli nie można wykazać innym, że się mylą..."

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

żartujesz? Jeśli gdzieś jest to rozpowszechnianie go jest piractwem i jest zdecydowanie niedozwolone na tym forum.

Podbij sobie do jakiegoś sklepu stacjonarnego i obejrzyj booka na miejscu.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Świński
Wodzirej
Posty: 747

Post autor: Świński »

Wejdź na stronę GW i oblukaj sobie figurki ( ja osobiście polecam przejrzeć krasnoludzkie galerie na forum ze starszymi modelami ). Jeśli zbierać kraśki to tylko i wyłącznie dla modeli :) - zwłaszcza tych starych metalowych ;]


Jeśli chodzi o nielegalne źródła to hmmm w wersji polskiej nie znajdziesz raczej ;]

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

Arbiter Elegancji pisze:troszkę niżej masz rozwinięcie tego zdania
faktycznie, moglem doczytac calosc a nie konczyc po pierwszym akapicie.
A cytat który byl tu zarzucany co do sposobu mierznia kątów od lufy pomijając że jest nieprecyzyjny (bo jest kilka maszyn które nie mają luf albo mają ich kilka) to jeszcze wbrew zasadą z rulebooka.
troszku sie czepiasz :P cytat byl odpowiedzia w sprawie cannona.
a czy jest wbrew zasadom z RB to nie wiem ;)
No i ciągle pozostaje kwestia szarż taktycznych, jeśli maszyny mialyby boki/tyly to szarże taktyczne już nie bylyby takie latwe do wykonania...
to akurat dla posiadaczy maszyn lepiej :D

w kazdym badz razie, ja wiecej argumentow nie mam.
i tak w tej sprawie pisze dla samej rozmowy gdyz osobiscie nie daje obslugantom pistoletow/strzelby, wiec takiego problemu nie bede mial nigdy :D
jesli ktos chce to moze pisac pmki do kogos z LS'a by dociec prawdy.

@gangrel
podejdz do jakiegos sklepu i przejrzyj na miejscu.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

jesli ktos chce to moze pisac pmki do kogos z LS'a by dociec prawdy.
Szkoda zachodu. Jeżeli już to uściślą na niekorzyść krasi, a korzyść swoich armii. Patrz aktualne uściślenia dotyczące naszej armii. Tak było, jest i obawiam sie ze już będzie :(

Awatar użytkownika
SiersciucH
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 173

Post autor: SiersciucH »

widzę po rozpiskach że dajecie bsb'kowi runiczne itemy, jak to jest bo w księdze pisze ze bsb nie może mieć ani extra wepons i runic items, tylko oath stone ?

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

jak masz magiczny baner to nie mozesz juz miec magicznych przedmiotow.
jak masz magiczne przedmioty to nie mozesz miec magicznego sztandaru.
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
klakson
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: klakson »

Witam wszystkich brodatych

3 pytania ( pewnie już się pojawiły, ale nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi)

1. Czy szarżując z kowadła oddział, który jest szarżowany ma do dyspozycji wszystkie charge responses?

2. Armata zdejmuje AS, albo czy chociaż ma armour piercing czy po prostu sciąga AS'a Siłą 10 i na DE z Cloak of Hag Graef ma S5 -2 AS. Pamiętam, że w poprzedniej edycji było " no armour saves allowed" tu w rule booku nic takiego nie znalazłem. To znaczy, że nie ściąga? Może wyszła jakaś errata do tego?

3. W RB jest napisane, że armata nie może trafić wiecej niż jedne unit w ranku. Tzn, że jak strzelimy w linie kawalerii, i prowadząc linie pod skosem zahaczymy np. 3, to dalej dostaje jeden, czy wtedy rozpatrujemy tak, jakbyśmy strzelali od boku? ( no bo teoretycznie 1 kawalerzysta ranki nie robi)

Dzieki z góry za pomoc
Obrazek

Awatar użytkownika
Quaki
Falubaz
Posty: 1006
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Quaki »

1. Tak, szarżę z kowadła rozpatruje się jak normalną z możliwym flee, s&s i hold.
2. Ma S10 i tylko z racji tego zdemuje AS. Jeśli masz np. Master Rune of Steel, masz normalnego armour save'a zmniejszonego tylko o 2 przez S5 z cannona.
3. Musisz sprawdzić pod jakim kątem strzelasz w oddział, jeśli armata jest w przedniej strefie (45 stopni od rogu jednostki, obrazek na 5 stronie rulebooka), to nieważne ile modeli byłbyś w stanie zachaczyć po skosie, możesz zranić tylko jeden w szeregu.

Awatar użytkownika
Shin Ryu
Mudżahedin
Posty: 275
Lokalizacja: Piła

Post autor: Shin Ryu »

Czy oddział z Kamieniem Przysięgi który go użył w odpowiedzi na szarżę, może wykonywać ataki wspierające z boku ?
GOLD and GLORY - DOGS of WAR
Galeryjka Figurek
Shin Ryu Minis Blog

ODPOWIEDZ