ETC 2012

Moderator: swieta_barbara

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Re: ETC 2012

Post autor: Barbarossa »

Przepraszam, że dopieprzę, ale jedyną merytoryczną odpowiedzią na taki atak jest rzetelna lista kosztów.

Bo było nie było, jeśli z wyliczeń wychodzi 35EUR x 650 = 23000 EUR = 100 000 PLN przychodu pi razy drzwi + dodatkowe eventy przez cały tydzień... Ja się na organizowaniu masterów nie znam, wiem, że impreza w tym roku była duża... ale mówimy o naprawdę poważnych pieniądzach i faktycznie "ETC community" ma prawo zobaczyć kwity.

Bo samo ETC jest przecież marką non profit i jest niedopuszczalne, żeby np. 50% takiego budżetu było kasowane przez orgów - nikt nie odmawia prawa do sensownego wynagrodzenia za sensowną pracę, ale na pewno nie o wykorzystaniu marki ETC do golenia łosiów.

Więc niech ktoś z RS z łaski swojej zada sobie trud i przedstawi liczby, bo jeśli nie, to faktycznie można sądzić, że gracze zostali zrobieni gremialnie w ch*ja.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Uwazam ze brak otwartych rachunkow to absurd, jezeli szacowana kwota wplywow to 100 tys. PLN to nie mozna tego latwo ukrasc. I jasno mowie tu o kradziezy bo opisane przez gosci ETC warunki nie sugeruja ze wydano wszystko.

Jako Polak czuje wstyd ze polowa graczy w Europie która interesuje sie cokolwiek ETC uwaza nas za zlodzieji, co gorsza naprawdopodobniej slusznie.

Jezeli mieliscie nadwyzke to trzeba bylo wziac 3 ludzi, policzyc ile nadwyzki jest nad cene jednego biletu i oddac czesc na miejscu. Np 45 euro na druzyne (5 e z 35e to i tak mniej niz 15% obnizka wiec pewnie trzeba by bylo wadac blizej 10 euro na lednka). Tylko ze to by wymagalo prawdziwie etycznego podejscia do finansow. Chyba RS tego brakuje, jezeli nie niech udowodnia to rachunkoami, i nie lewymi.

Co do bana polakow z obslugi ETC- zgadzam sie- sorry ale jezeli pojawiaja sie takie insunuacje i nikt nic nie mowi tylko ignoruje zdazenie ( bo wie ze mu nic co sie nakradl nie wyrwa) to kara sie nalezy.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Barb +1

Furion, nie trzeba było być na imprezie aby to policzyć. Kalkulator każdy ma w domu. Prosta matematyka pokazuje, że RS wyszedł na imprezie - z założenia non-profit - conajmniej na kilkanaście tysięcy euro do przodu. Jeśli RS nie zapoda na twf jakiś sensownych liczb wraz z ze skanami faktur/umów to tak to właśnie w tej chwili wygląda.. Co stawia całą Polskę w złym świetle..

@RS: Ja rozumiem, że zorganizowanie tego typu imprezy (która była moim zdaniem świetnie przygotowana) kosztowało mnóstwo pracy wielu osób i coś Wam się należy w ramach rekompensaty (nie wiem, średnia krajowa, or smth? Wszak zapierdol mieliście na pewno conajmniej taki jak człowiek pracujący normalnie na etacie przez miesiąc). Ale zbijanie grubej kasiory na marce ETC, tylko dlatego że to ETC i ludzie zapłacą te 35euro za osobę +20euro za niegrającego (!) kapitana to naprawdę źle wygląda. Natomiast jeśli grubej kasiorki RS nie zbił, to niech wrzuca faktury, rozliczenia i się nie boi, to wszyscy wszelkie oskarżenia odszczekają. Ew. jeśli profit był znaczny, to dobrym wyjściem byłoby chyba przyznanie się do tego i propozycja na twf "słuchajcie chłopaki, faktycznie mamy na plusie +8.000 euro, tutaj są wyliczenia sami zobaczcie. Mamy nadzieję że się podobało i dlatego właśnie zapraszamy do Gorzowa na przyszly rok a za te eurosy, które zostały po odjęciu kosztów i naszych wydatków obniżamy wejściówki w przyszłym roku..." czy coś takiego. Mam nadzieję, że rozjaśnicie na twf sytuację, bo jak się to tak zostawi to pewnie ETC w Polsce dłuuugo (lub nigdy) mieć nie będziemy :(
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Lazur
Niszczyciel Światów
Posty: 4573

Post autor: Lazur »

@Karlee +1
@Furion - jeżeli masz zapis rozmów z tym całym cinciocincio to wrzuć go do argumentacji. Takie zarzuty najlepiej odpierać punkt po punkcie
Obrazek

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

w Polsce od conajmniej 200 lat za godziwy zysk uwaza sie 15% na kosztach

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

#-o
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

to dane Gus? ;/ czy bawimy się teraz w "kto rzuci mocniej w orga...?"
RIP
Ziemko pisze:Ja Robert Mrozek kajam się przed Wami wszystkimi, zrobiłem błąd, chcemy bardzo wygrać, ale nie zrobiliśmy tego umyślnie, padamy na kolana - WYBACZCIE

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Ja tam nie mam problemu z cena ETC - 35 jurkow za zajebisty event to naprawde przywoita cena. Zwlaszcza, ze tydzien wczesniej DMP mialo klimatyzacje, a wejsciowka kosztowala 40 ziko. Ot, mogliby chlopaki im jakos odpisac, zeby nie pozostawiac po sobie takiej brzydko pachnacej kupy.

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Zgadzam się z Barbem i Karlim
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

Awatar użytkownika
Cauliflower
Ciśnieniowiec
Posty: 7659
Lokalizacja: Ordin, Warszawa, Polska, Świat

Post autor: Cauliflower »

Kacper, nie chodzi o to czy 35 jurków to dobra cena czy zła :wink:

Chodzi o to, żeby kosztorys był transparentny. Dla dobra samych organizatorów powinni wszelkie rachunki upublicznić.
To była impreza przez którą przewinęło się 1000 osób. Naprawdę urząd skarbowy może się nią zainteresować... :roll:



Już nie mówiąc o tym, że miała to być impreza reklamująca Polskę, a nie kopiącą ja...
malfoj pisze:Ty to zawsze musisz kogos upokorzyc przy stole
Obrazek

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

A czy ETC community poprosiło o kwity szwajcarów? Jedyna różnica to "obiad" w cenie wejsciówki. Łycha makaronu z sosem+surówka czyli 5 jurków max (albo i nie). Suma sumarum przychód był zbliżony, a rok temu nikt awantury nie zrobił.
Dla tych co nie byli. Warunki do gry były dużo, dużo gorsze.
pozdr.
Obrazek
Obrazek

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

Dębek pisze:A czy ETC community poprosiło o kwity szwajcarów? Jedyna różnica to "obiad" w cenie wejsciówki. Łycha makaronu z sosem+surówka czyli 5 jurków max (albo i nie). Suma sumarum przychód był zbliżony, a rok temu nikt awantury nie zrobił.
Dla tych co nie byli. Warunki do gry były dużo, dużo gorsze.
pozdr.

Nie sádzisz ze glównym powodem jest to ze Polska uznawana jest za kraj tanszy niz Szwajcaria? Wydaje sie dosc naturalne ze w kraju o kilkukrotnie mniejszych zarobkach ceny sa nizsze. Nie sadze ze komukolwiek chodziloby o ciepla zupe.

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

Rogaty Szczur od kilku lat zarabia na turniejach - od kilku lat na DMP (Furion wspominający o płatnej herbacie...)
a teraz wykorzystali okazję żeby ogolić "całe" środowisko...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Muthare pisze:
Dębek pisze:A czy ETC community poprosiło o kwity szwajcarów? Jedyna różnica to "obiad" w cenie wejsciówki. Łycha makaronu z sosem+surówka czyli 5 jurków max (albo i nie). Suma sumarum przychód był zbliżony, a rok temu nikt awantury nie zrobił.
Dla tych co nie byli. Warunki do gry były dużo, dużo gorsze.
pozdr.

Nie sádzisz ze glównym powodem jest to ze Polska uznawana jest za kraj tanszy niz Szwajcaria? Wydaje sie dosc naturalne ze w kraju o kilkukrotnie mniejszych zarobkach ceny sa nizsze. Nie sadze ze komukolwiek chodziloby o ciepla zupe.
Ceny czego?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Jeśli impreza nie jest komercyjna a cena wejściówki ma służyć pokryciu kosztów organizator powinien udostępnić prostą kalkulacje przychodów i wydatków. W stylu zainkasowaliśmy tyle a wydaliśmy na to i tamto. To zakończyłoby dyskusje co jest drogie a co jest tanie.
Jeśli organizator tego nie robi - moim zdaniem zarabia i faktycznie US powinien się temu przyjrzeć bo jest to najnormalniejszy w świecie dochód. A od tego płaci się podatki.
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Super że w zasadzie impreza w Szwajcarii z obiadem jest "prawie tak samo droga", jak impreza w Polsce bez obiadu, a że "oni kwitów nie pokazali", to "my też nie musimy".

Z takim podejściem to Polska już więcej ETC nie zorganizuje. Chyba lepiej. Może w Grecji dorzucą Suvlaki w cenie.

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

dz**ki koks i taiski box w cenie biletu
:)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No właśnie to jest wkurzające, że w Polsce w cenie biletu można upchnąć sporo rzeczy, włącznie z hostessami :lol2:

Muthare
Mudżahedin
Posty: 294

Post autor: Muthare »

w Polsce najczesciej upycha sie kolegow zeby tez mogli zarobic:(

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

Dokładanie tak po akcji Furion-Asager oraz po ogoleniu zagraniczniaków Polska napewno nie dostanie więcej ETC... swoją drogą byłem na DMP w Gorzowie 2 lata temu i z tego co pamiętam to też było narzekanie na Gorzów...
Mam nadzieje, że w przyszłym roku DMP zorganizuje kto inny...

Mój znajomek był w zeszłym roku w Szwajcari i tam w podrzędnej knajpie za głupie spagetti zapłacił prawie 100 zł.. więc nie dziwie się, że się zagraniczniaki czepiaja.
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

ODPOWIEDZ