NoWE (zbiór plot str. 113)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Re: NoWE (zbiór plot str. 73)

Post autor: Jarlaxle »

Kawa... droższa od warlocków o 1 pkt, ale special. Czary... myślałem, że to żart. One się nie nadają za bardzo do czarowania. Kwestia strzelania. Hymm, są szybkie i teoretycznie mogą być tutaj dość groźne. Problemem ich jest zasięg. 12 cali... muszą zbliżyć się dość blisko wroga. Warlocki pod tym względem są bardziej uniwersalni, bo jednak DM ma 18 cali, a obniżanie T/S 24. Niemniej jednostka ciekawa. Ma lepszego warda od warlocków :D

A co do piechoty. Mam mieszane uczucia. Ten topór wyglądał na lekko +3S co przy S3 miałoby sens. A tak... potencjalne 2 ataki z S5. Niby fajne, ale niski as. Koszt w sumie też. Horda 30+ to jest 360 pkt. w sumie nieźle. Tacy ubodzony sword masterzy :D

W specialach zrobi się ciasno :P
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, o 10:11 przez Jarlaxle, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wrogu
Falubaz
Posty: 1041

Post autor: wrogu »

Dawać coś o wildach :) sisterki jak to sisterki, sa spoko, ale bez rewelacji jak warlocki (ten czar -1s/-1T :twisted: ). Gdyby javelin=spear to by było miło bo i szarzowanie nimi miałoby sens spory. I tak jest nieźle :!:

A idea klocków mi się podoba. Skirmish był ok ale w 6 ed. W ten czy inny sposób każda armia została zmuszona do brania klocków. Oby We mimo, że zmuszone do brania klocków dalej posiadały najlepszą mobilność w grze - będzie wtedy ok :).

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8787
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

ten shield mi się całkiem podoba (pamiętajcie o atrybucie - powinno się fajnie combować np z drzewem czy chronić przed deathem) w 10 mamy +3 do casta czyli oba na 2 kostkach wchodzą,

Rangerzy na pierwszy rzut oka jak dla mnie średnio na jeża, S5, mała wytrzymałość... może gdyby byli w corach...
swieta_barbara pisze:Jesteś maszyna debelial, bez Ciebie to hobby dawno by umarło.

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

Laik pisze:a które booki pisał Matt Ward?

sisterki bez warda będą bardzo słabe
Army Book: Daemons of Chaos (2008)
Warhammer 40,000 Rulebook, 5th Edition (2008)
Codex: Space Marines (2008)
Codex: Blood Angels (2010)
Warhammer Fantasy Rulebook, 8th Edition (2010)
Codex: Grey Knights (2011)
Army Book: Daemons of Chaos (2013)

Same dobre rzeczy :)...
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

Mogłby mi ktoś podesłać na maila te zasady, bo nie otwiera mi się w pracy
damianrafaldrzystek@gmail.com

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Dydu pisze:Mogłby mi ktoś podesłać na maila te zasady, bo nie otwiera mi się w pracy
damianrafaldrzystek@gmail.com
Prosz:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Laik pisze:ten shield mi się całkiem podoba (pamiętajcie o atrybucie - powinno się fajnie combować np z drzewem czy chronić przed deathem) w 10 mamy +3 do casta czyli oba na 2 kostkach wchodzą,
Dokładnie. Zresztą hex z beasta jest też dość przydatny, o czym nie raz się przekonałem :) Sama jednotka bardzo fajna, poczaruje, porzuca tymi poisonami na javelinach i poodgina szarżę w potrzebie :) 5x za 130 pkt - jak dla mnie bardzo dobry deal :)

Co do rangersów - z combo sztandarem MR3 i unbreakable raz na turę będą się sprawdzać myślę :) Nie przemawia do mnie fakt, że zostaną wystrzeleni - od tego mamy dobre łuki żeby powystrzelać jednostki strzeleckie wroga :)

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Azgaroth pisze:Co do rangersów - z combo sztandarem MR3 i unbreakable raz na turę będą się sprawdzać myślę :) Nie przemawia do mnie fakt, że zostaną wystrzeleni - od tego mamy dobre łuki żeby powystrzelać jednostki strzeleckie wroga :)
Raczej raz na grę to unbreakable będzie chyba :(
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze:
Raczej raz na grę to unbreakable będzie chyba :(
W plotach było raz na turę :)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Rangerzy dupy nie urywają. Na niektore armię będą spoko. Babeczki mają jednak tego warda co bardzo mnie cieszy:)
Obrazek

Awatar użytkownika
Luc
Kretozord
Posty: 1569
Lokalizacja: z pokoju obok

Post autor: Luc »

Azgaroth pisze:
Luc pisze:
Raczej raz na grę to unbreakable będzie chyba :(
W plotach było raz na turę :)
I niby jak to ma działać "raz na turę" :P

Albo unbreakable albo raz na grę...raz na turę nie ma logiki w tym zapisie.
Zwyciężaj bez przechwalania się, przegrywaj bez biadolenia, a inni wkrótce zaczną cię szanować - Napoleon Hill
kudłaty pisze:80+ siekier dwuręcznych to odkryta opcja ofensywna.

Awatar użytkownika
syrius
Chuck Norris
Posty: 572
Lokalizacja: Bastion

Post autor: syrius »

Uuu za 11 pktów - 5WSa, great weapon, specjalna zasada +1 atak przy fearze i terrorze. Znakomita jednostka moim zdaniem. Do tego mamy magiczny sztandar (ciekawe co tam można odnaleźć w arsenale elfiaków? Jeśli jakieś wardy, to może być zabawnie :) ).

Awatar użytkownika
White Lion
Kretozord
Posty: 1883
Lokalizacja: Kielecki Klub Bitewny "Kieł"

Post autor: White Lion »

hmm modele śliczne ale zmiany zasad przy obecnych plotkach = massacra..

tracimy:
- strzał po ruchu,
- 1pkt warda na spiritach
- 1pkt siły na drzewnej części armii
- swojego lora
- spites i kindreds

Dostaliśmy:
- słaby klon warlocków z gorszymi atakami, gorszymi czarami i gorszym miscastem.
- zatrważającą plotkę o frenzy na Wildach :(
- kiepskich drwali którzy się zamieniają na średnich drwali walcząc z fearem

Jak na razie opisane na zdjęciach jednostki nie mają żadnych specjalnych bonusów w lesie.
Ciekawy jestem czy są szanse na to że w booku będą lepsze zasady a te ze zdjęć są niepełne :(

Ogólnie wygląda na to że z fajnego i ciekawego booka (uwzględniając bonusy Euro) zrobi nam się szary i przeciętny book potrafiący co najwyżej zabłysnąć ładnymi figsami :(
Sezon 2015:
VC 5/2/3
WE 22/2/2
Mishima 19/0/1
Ludzie Pustkowi 4/1/1

Awatar użytkownika
PiotrB
Maruda
Posty: 5732

Post autor: PiotrB »

ho ho warlocki stracą warda na miscasta ....:)

Sisterki są amaizing....amaizing....
Lidder pisze:Nie kłopocz się. Miarkę i kostki też zostaw w domu, zbędny balast i trud z Twojej strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Azgaroth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3248
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Azgaroth »

Luc pisze:
I niby jak to ma działać "raz na turę" :P

Albo unbreakable albo raz na grę...raz na turę nie ma logiki w tym zapisie.
Nie przytoczę już tej ploty bo nie pamiętam gdzie była, ale był opis, że ma to działać na zasadzie "uaktywnienia" w danej chwili :) Zobaczymy :)

Awatar użytkownika
vfn
Mudżahedin
Posty: 309

Post autor: vfn »

Sisterki niezłe szczególnie klątwa duża miesza, Mat ward tak pokochał swoje nazwisko, że sypie chłopak tymi wardami jak jak leci :D W końcu wszyscy chcą mieć warda ;)

Awatar użytkownika
Dydu
Masakrator
Posty: 2288
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dydu »

swieta_barbara pisze:
Dydu pisze:Mogłby mi ktoś podesłać na maila te zasady, bo nie otwiera mi się w pracy
damianrafaldrzystek@gmail.com
Prosz:
Obrazek
Obrazek
Niestety tez zblokowane, mam w pracy poblokowane prawie wszystkie ftpy

Awatar użytkownika
Gasior
Postownik Niepospolity
Posty: 5109
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Gasior »

co do rangersów - niewiele jest unitów które rozpierdzielają WL w HTH a ten unit nie dość że tańszy to powinien się po nich przejechać.

edit: zapomniałem że to nie WL mają feara a feniksy ;)

sisterki będą w każdej rozpie, nie ma co jęczeć. Czary może na pierwszy rzut oka słabsze niż w DE, ale bardzo zachowawcze.
Hexy czy eteryki poza kreską będą miały ciężko coś przytrzymać
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2014, o 10:36 przez Gasior, łącznie zmieniany 1 raz.
:twisted: always Vampire :twisted:

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

White Lion pisze: Ogólnie wygląda na to że z fajnego i ciekawego booka (uwzględniając bonusy Euro) zrobi nam się szary i przeciętny book potrafiący co najwyżej zabłysnąć ładnymi figsami :(

O wiele za wcześnie, zeby wyciagać takie wnioski. Ja już mam wizję, rozpiski, która pewnie będzie sie zmieniała wraz z kolejnymi pewnymi informacjami, ale jestem bardzo dobrej myśli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Pixel
Wodzirej
Posty: 709

Post autor: Pixel »

A jakie zasady kryją się pod nazwą forest stalker?
- W życiu nie zobaczysz dwóch rzeczy: pierwszego stołu i cycków.

Zablokowany