Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Beastmen

Moderator: Dibo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Re: Beast of CHAOS, pytania poczatkujacego...

Post autor: Khuman »

jak duży z beastem to złożont do CC :twisted:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Tylko że z doombullem się wtedy mieści na jakieś 2700+ :(

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

-Qc- pisze:od siebie podam moje stare ulubione MSU, ktorym poem gral koles z IN :D
(...)
dokladnie nie pamietam ale cos z tego pewnie zmiesci sie na 2400
Tylko "coś" na 2.400+300, albo te byki strasznie gołe będą (a i tak harpie i pumby nie bardzo wejdą). I do MSU lepszy jest Shadow niż Beast :)

EDIT: Kołata szybszy

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Dlatego pisałem wcześniej że ja tych punktów potrzebuje bardzo. Po co mi byki bez żadnej ochrony, to byłoby takie sztuka dla sztuki .. dziękuje bardzo.
Jaka już wcześniej pisałem, mi koncepcja grania na wielu klockach z full magią nie odpowiada jest nudna jak flaki z olejem, jak wyjdzie PKS 2400 i kropka i będzie często grany to ja mam na półeczce Bretonnie - mówi się trudno.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

1 * Doombull @ 325.0 Pts
Frenzy
Axes of Khorgor [40.0]
Trollhide Armour [50.0]

1 Great Bray-Shaman @ 260.0 Pts
General; Lore of Shadow; Magic Level 4; Braystaff
Dispel Scroll [25.0]

1 * Gorebull @ 245.0 Pts
Frenzy; Great Weapon; Battle Standard
Talisman of Preservation [45.0]
Charmed Shield [5.0]

1 Gorebull @ 220.0 Pts
Frenzy; Great Weapon
Armour of Destiny [50.0]

5 Ungor Raiders @ 45.0 Pts
Short Bow; Musician
1 Halfhorn @ [6.0] Pts

5 Ungor Raiders @ 45.0 Pts
Short Bow; Musician
1 Halfhorn @ [6.0] Pts

35 Ungor Herd @ 195.0 Pts
Shield; Standard; Musician
1 Halfhorn @ [6.0] Pts

1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts
1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts
1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts
1 Tuskgor Chariot @ 80.0 Pts

5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout
5 Harpies @ 70.0 Pts
Scout
5 Harpies @ 55.0 Pts

1 Gorgon @ 275.0 Pts
1 Gorgon @ 275.0 Pts

Models in Army: 70
Total Army Cost: 2400.0
Dobra - nie ma duzych rydwanow, a doombull nie lata. ale napor jest imo nadal
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

może ktoś walnie coś fajnego na poznań ? :)

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

Wieczorkiem coś wrzucę (mam już gotowca). Z grubsza pomysł na 2x doom + 1-2 Gorebulle i 1-2 magów (2-1 lub 1-2 z Gorbullami). Do tego 2x Ghorgona + rydwany, chaff + 1 lub 2 klocki ungorów (może 1 większy i ridersi?). Aha - jeden z magów to koniecznie Slugetonge - może nic nie zrobi, ale może zdejmie artylerie :) W każdym razie upierdliwy dla MSU, a one są najbardziej upierdliwe dla BoCh.

Dargor
Chuck Norris
Posty: 479

Post autor: Dargor »

Witam

Ja natomiast mam pytanie na inny kaliber punktowy:)
Czy próbował ktoś używać Cygora na mniejsze punkty? Na przykład 1200/1300, raz że na te punkty często jest zakaz lordów więc i testy LD na 7/8 stosunkowo często mogą zostać oblane, a miscast przy każdym nieudanym rzuceniu czaru, w dobie ograniczania ilości PD na czar może być przydatny.
Poza tym to katapulta która jest mile widziana, z drugiej strony może łatwo oddać punkty przeciwnikowi ponieważ jest miękka i wielka, jednak zastanawiam się czy jest sens czy jednak tylko Cygor x2 na duże punkty.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

IMO warto, jednak trzeba pamiętać że wydajemy te 275 pts. i cieżko do tego coś sensownego wrzucić ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

A ja z kolei mam dylemat, mam duzego maga z wild i nie miesci mi sie scroll (mam 20 pkt jeszcze do wydania na nim a innego maga nie mam) i zastanawiam się co lepsze, czy hagtree fetish czy moze sceptre of stability czy scroll of shielding?

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Jak masz wild to koniecznie fetysz.
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Khuman
Ciśnieniowiec
Posty: 7116
Lokalizacja: Wrocławskie pastwiska / The Gamblers ()====[]>>>>>>>>>>>>

Post autor: Khuman »

na 1300:

doombull

gorebull

rydwany / ungory

cygor

... nikt nie jedzie na poznań ?

bo jakoś rozpiski nie szaleją :/

myślałem że Dibo będzie pokazywał moc centigorów które z 5WS mogą porobić dość dobrze

czy dwóch latających szamanów z dead'em

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

po co Ci dwoch jak tylko jeden ma slonce :D ?
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Grałem Warhoofem na 3 turniejach + w bitwach towarzyskich, to nieprawdopodobne jak te centki nic nie robią. Poważnie - koszmar ... chyba że to wina tego że miałem ich w liczbie 15 :)
Czcij Koze !!

Twoja Stara gra w Age of Sigmar !

Awatar użytkownika
Magnus
Chuck Norris
Posty: 611

Post autor: Magnus »

Dibo pisze:Jak masz wild to koniecznie fetysz.
Ale ten fetysz z wild działa tylko z pociskiem i zionieciem czy z czymś jeszcze?

QQrydza
Prawie jak Ziemko
Posty: 9484
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: QQrydza »

wystarczy ze dziala z pociskiem. dokladasz do tego na malym magu staff of darkoth i patrzysz jak kdaii robi puff :D
"W mojej ocenie byliśmy lepsi skillowo ale przeciwnicy byli lepiej ograni, przygotowani pod nas, mieli lepszy rozpiski, większy głód zwycięstwa i mieliśmy trochę peszka."
"T9A to gra o wykorzystywaniu maksymalnym potencjału obrysów figur składających się z kwadratów"

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

wokrze pisze:Wieczorkiem coś wrzucę...
Miałem coś wrzucić:
- Doom (gienek, ar of destiny, gnarled hide, sword of might, luck stone, ironcurse) - 2+/4++, S7
- Doom (trollhide, dragonbane gem, dwurak) - 6+/4+ regena/2++ od ognia, S8
- Gore (bsb, prezerwatywa + charmshield, dwurak) - 4+(5+ w CC)/4++, S7 (i charmed shield)
- 2 x Shaman 2lvl (oba shadow, jeden z chalice of dark rain, a drugi z DS)
- 40 ungrorów FCG + spear'y
- 2 x gorgona
- 4 x małe charioty
- 3 x 1 razorgor
- 2 x 5 harpii
- 3 x 6 ridersów z muzykami
3 byki z przodu ustawionych w 6 szerokości ungorów. Od cholery odginaczek. Magowie siedzą po ridersach.

Grałem tym na Euro w weekend i dwa razy sklepałem VC-ty (20:0, 20:0 - przeciwnik nie wiedział jak z tym grać :) ). VC dość niestandardowe, ale ciężkie: w sumie 18 cryptów (10+8), 40 ghuli, wampir klepacz, mały wampir, 2x banshee, mały necromanta, 2x zombiaki, 2x dire wolf'y. W jednej bitwie odginałem klocki przeciwnika i po kolei je lałem (tzn. małe crypty -> zombi z necrosem -> kanapka na klocku z ghulami; drugich kryptów nie ruszyłem, ale straciłem tylko gorgonę jakieś odginaczki i z 1-2 rydwany). Druga była szybka - decydująca szarża w 2 turze: wpuścił mi centralną szarżę 2 gorgon, klocka ungorów (z 3 misiami) i rydwanu na 40 ghuli + 2 wampiry + 2 banshee (a po bokach stały gotowe do kontry oba oddziały cryptów) - wynik starcia to jakieś +23 dla mnie (a jemu zostało z 10 ghuli i bohaterowie - sypnięcie do 0). Reszta bitwy nudna (krypty przyblokowane, zanim zawróciłem zjadły jakieś odginaczki, zjadłem potem duże crypty i oba zombie, a w sumie oddałem gorgonę + 1-2 rydwany i większość odginaczek).

PS. Żeby tak gorgony jakąś regenkę i pancerz miały... I impact hity... ;)

Awatar użytkownika
Przemcio
Postownik Niepospolity
Posty: 5334

Post autor: Przemcio »

PS. Żeby tak gorgony jakąś regenkę i pancerz miały... I impact hity...
I frytki do tego :?: :twisted:
A tak na poważnie jak to możliwe, że przemieliłeś te VC tak przeokrutnie :?:
We Bust in, Fight Through the Carnage, let the BOOMSTIK do the Talking...

wokrze
Kradziej
Posty: 922

Post autor: wokrze »

8 odginaczek + 4 rydwany, które mogą też odginać. A najważniejsze, żeby główny klocek (2x wampir +ghule +2x banshee) zatłuc w jedną rundę. Raz najpierw klocek został ograniczony pitką, a potem dorżnięty kanapką (ungory z bykami od przodu, pumba +rydwan od boku i druga pumba w dupę). W drugim wypadku szarża frontalna w drugiej turze - ungory z bykami, 2x gorgona i rydwan na twarz. Była w tym jakaś magia, ale nie więcej niż 1x misasma (w drugim chyba nic nie weszło). Efekty były takie, że VC zostawały po turze walki 10-15 modeli, a CR był 20+ i sypały się do zera.

Awatar użytkownika
MadMax
Wodzirej
Posty: 761
Lokalizacja: Pisz

Post autor: MadMax »

Jaką max. wysokość mają figurki Beastmen'ów? Mam skrzynkę do przenoszenia obecnej armii (skaven) o wysokości półek 22cm i 15cm i 10cm. Czy wejdą mi do tej skrzynki też Beastmeni których mam zamiar zbierać?
"War. War never changes".

TRAYE MAGNETYCZNE / PCV / MAGNESY. Najlepsza jakość !!! Najtaniej !!!


Ekspresowa Realizacja !!!

ODPOWIEDZ