kilka pytań początkującego 2

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Szycha11
Warzywo
Posty: 19

Re: kilka pytań początkującego 2

Post autor: Szycha11 »

Arbiter Elegancji pisze:
Szycha11 pisze:te są fajne, gdzie je dostać?
To jakiś żart?
Po wpisaniu w google "HEKI 3350" i "HEKI 3369"wyskakuje masa sklepów internetowych gdzie można zamówić te i wiele innych. Warto najpierw samemu się troszkę wysilić i poszukać zanim się zacznie pisać na forum :roll:
Podał by mi ktoś jakąś sprawdzoną stronę z tymi trawkami? W ciemno wole nie brać

Awatar użytkownika
Morsereg
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3079

Post autor: Morsereg »

idac dalej.
to jak wystawie swoje organki na linii deploya i przeciwnik tez. to mimo tego, ze stoi on 11,(9)" od brzegu stolu to i tak moge do niego strzelic w mojej pierwszej turze strzelania? (bo gdzies widzialem rozmowe na temat tego, ze niby nie mozna bo to nie jest 24" a w czasie wystawiania stoi sie 1 mikrometr przed linia deploya - a z tego co tu teraz mowicie to wynika, ze mikrometr jest wiekszy od 0,1 cala.)
DragoMir pisze:
Vallarr pisze:Dopiero zobaczylem date pierwszego posta. Nekromancja krasi to zboczenie :evil:
Jaka kurna nekromancja? Krasie nie używają magii ogarze! To nie Dragon age!

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Podczas rostawiania stoisz od siebie w odleglosci 24,0(wstaw ile chcesz zer jak lubisz)01''. Nie mozesz strzelic na 24'', nie moszesz ruszyc sie na 6'' i potem strzelic na 18'' itd. Potem ta zasada juz nie obowiazuje.
Morsereg pisze:(bo gdzies widzialem rozmowe na temat tego, ze niby nie mozna bo to nie jest 24" a w czasie wystawiania stoi sie 1 mikrometr przed linia deploya - a z tego co tu teraz mowicie to wynika, ze mikrometr jest wiekszy od 0,1 cala.)
Nie, my tylko rozmawialismy o liczbach okresowych :) i z tego nie wynika, ze jeden mikrometr to wiecej jak 0,1''

misha
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6586
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: misha »

Szycha11 pisze:Podał by mi ktoś jakąś sprawdzoną stronę z tymi trawkami? W ciemno wole nie brać
ale o co Ci chodzi? cytadela bard rebel sfan, kup która ci się najbardziej podoba kolorystycznie. Trawki statyczne różnią się kolorami, miałem kilka różnych i nie było specjalnej różnicy między producentami co do jakości towaru.
Na allegro są też dosyć tańsze ale płacisz za przesyłkę. W każdym sklepie modelarskim powinny być również.

Poza tym o tym pewnie możesz więcej przeczytać w dziale dot. modelowania, tu są pytania dot. zasad więc kwestia czy trawka danego producenta układa się bardziej pod kątem prostym czy 45 stopni jest do omówienia gdzie indziej :)
Klub Adeptus Mechanicus http://admech.club Warszawa, Okęcie, Al Krakowska
Sklep FGB Figurkowe Gry Bitewne http://fgb.club Warszawa, Zelazna 69A

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

Lidder pisze:Podczas rostawiania stoisz od siebie w odleglosci 24,0(wstaw ile chcesz zer jak lubisz)01''. Nie mozesz strzelic na 24'', nie moszesz ruszyc sie na 6'' i potem strzelic na 18'' itd. Potem ta zasada juz nie obowiazuje.
No właśnie nie do końca tak. Po prostu przyjęło się, że ustawiamy 24" od siebie, podczas gdy w RB stoi jak byk, że ta odległość zawsze musi być większa niż 24".
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

eh pany :D ta sama dyskusja co na forum klubowym :P
Wg uściśleń :D
Przyjmuje się za dane, że jeśli scenariusz (np. pitched battle) wymaga rozstawienia się
jednostek tak, by pomiędzy nimi było 24", to warunek ten jest w pierwszej turze
automatycznie spełniony. Innymi słowy, w pierwszej turze odległość od oddziału
wroga to minimalnie powyżej 24". Jeśli gracze popełnią jakieś błędy w rozstawieniu
(z różnych względów; np. jeśli stoły są mniejsze o pół cala) to i tak przyjmuje się, że
ten podstawowy warunek jest zachowany.
Wynika z tego to, że nic, co ma dokładnie 24" zasięgu strzelania, nie może strzelać do
wroga w pierwszej turze o ile się nie ruszyło lub wróg nie podszedł bliżej. To samo
dotyczy czarów o zasięgu 24" oraz szarż (wykonanych np. po animozji, dzięki
magicznym popychaczkom itd.) których łączny zasięg to równo 24 (albo mniej) cali.
i całe wasze mikrometry itd znikają:D

Awatar użytkownika
gerwaz26
Chuck Norris
Posty: 388
Lokalizacja: XIII Kohorta - Wrocław

Post autor: gerwaz26 »

Takie pytanko. Pokopalem troche ale nie moglem znalezc. Przed moim oddzialem stoja spanikowane trolle i blokuja szarze. Poczatek mojej tury. Czy moge zadeklarowac szarze na oddzial ktory jest w zasiegu pomimo trolli przedemna? Wiem ze raczej sie nie zbiora i spiernicza gdzies do tylu odslaniajac droge szarzy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Byro
Niszczyciel Światów
Posty: 4058
Lokalizacja: Wudzyn - Ostland

Post autor: Byro »

To jest szarża warunkowa, więc możliwa do zdeklarowania.
Istnieje realna szansa, że się nie ogarną i uciekną z trasy szarży.
Coma pisze:I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

zanim zadam pytanie chciałem powiedzieć że dotychczas grałem krasiami i nie mam roolebooka :(

a więc jak to jest z magami? ile kości generuje jeden mag?
potrzebóje magów:
2,3,4 poziomu. z góry dzięki za odpowiedz
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

JarekK pisze:zanim zadam pytanie chciałem powiedzieć że dotychczas grałem krasiami i nie mam roolebooka :(
To poczekaj miesiąc i kup nowy.
:twisted:

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

a odpowiedzieć możesz?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Awatar użytkownika
Afro
Postownik Niepospolity
Posty: 5674

Post autor: Afro »

mag generuje tyle kosci, jaki ma level. Np mag 3lvl generuje 3 kosci itd. Plus do tego masz 2 kosci armijne, tak jak do dispella.
"You either die a cyka or live long enough to become a blyat"

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

1,2 lvl - 1,2PD i 1DD
3,4 lvl - 3,4PD i 2DD

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

dzięki lider co to chodziło
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Wolfgar
Chuck Norris
Posty: 399

Post autor: Wolfgar »

Hej
Czy bohater lub chempion może krzyknąć chelenge kiedy nie styka się z żadną figurką wroga, powiedzmy dlatego że ma szeroki front, jeśli nie może to na jakiej podstawie, faq, BP, czy może podręcznika ale nie znalazłem tam tego?
Dzięki za odpowiedz
Ps Aha i czy silver mirrirem można rozpraszać bound spelle , bo niby działą jak dispell scroll.

Awatar użytkownika
Lidder
Niszczyciel Światów
Posty: 4679
Kontakt:

Post autor: Lidder »

Jesli boh/champ nie jest w walce to nie moze krzyknacz challange. Dispell scrollami mozesz rozpraszac bound spelle.

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

Witam mam pytanko dotyczące liczenia społownionego unitu...
a więc tak...

Dead Hag - 90p
BSB - 25p
Kociołek - 110p
razem = 225p

Ubijają w nim dwie małe wiczki, kociołek jest s połowiony ? oraz czy liczymy połowę całego unita czy tylko połowa kotła czyli 55p ?

Lord na smoku:
Smok na końcu gry zostaje na 2 woundach czy społowinie lczy się za do samego unitu czy tylko smoka ? czyli Black dragon 50% = 160p ?

Jeszcze małe pytanko szarżuje smokiem unit łuczników HE po walce pozostaje 3-4 łuczników z 10, czy liderkę zdają na 2x"1" ? tak ?

Dziekuje
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
Shyym
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 175
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shyym »

Remx pisze:Dead Hag - 90p
BSB - 25p
Kociołek - 110p
razem = 225p

Ubijają w nim dwie małe wiczki, kociołek jest s połowiony ? oraz czy liczymy połowę całego unita czy tylko połowa kotła czyli 55p ?
kociołek nie wiem jak z nim było, chyba musi paść wiedźma żeby pkt były (poprawcie mnie jbc)
Remx pisze:Lord na smoku:
Smok na końcu gry zostaje na 2 woundach czy społowinie lczy się za do samego unitu czy tylko smoka ? czyli Black dragon 50% = 160p ?
tylko 50% smoka
Remx pisze:Jeszcze małe pytanko szarżuje smokiem unit łuczników HE po walce pozostaje 3-4 łuczników z 10, czy liderkę zdają na 2x"1" ? tak ?
jeśli przegrali i w jakiś cudowny sposób nie mają immuna na psychę to tak, zdają na 2x1

Awatar użytkownika
Remx
Chuck Norris
Posty: 506
Lokalizacja: Front Wschodni

Post autor: Remx »

z tym kotłem dla pewnośći zapytam w dziale DE :)

thx :)
Daemons, X-Wing & Black Tea

Awatar użytkownika
JarekK
Bothunter
Posty: 5090
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: JarekK »

jka to jest z podstawkami na masterach jak mam figurki pomalowane ale podstawek nie to moge grać?
Stone pisze: 16 gru 2019, o 13:36Żeby dobrze rosły, o warzywa trzeba dbać.

Zablokowany