Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Re: Pytania początkujących i niepewnych

Post autor: GarG »

Mozesz mi zacytować ten zapisek z Kodexu demonów?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Jakie domeny najlepiej dawać czarkom?
Osobiście myślałem nad śmiercią/metalem dla dużej czarki i mrocznych elfów dla czarek I i II lvl'owych...

Awatar użytkownika
Żaba
Masakrator
Posty: 2957

Post autor: Żaba »

to zależy z czym grasz :mrgreen:
metal na pancerniki, fire na hordówki i dark na strzelające. Inne deki też dają radę ale są bardziej specjalistyczne. Np. shadow - przy walczących, piechotnych erosach.

miłego,
Ż.

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

...In addition ,magic weapons carried by enemy models lose all their magical abilities whilst the bearer remains in contact with the Deamon.
I believe in Honour.!

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Wydaje mi się ze działa pomimo tego. Bo nie niszczy tej broni i bohater dalej jej uzywa w HtH a zdolność tego gfitu jednak zmiena współczynik z 6 na 4.

Problem ten powinien być przedyskutowany przez LS.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Micz
Warzywo
Posty: 10

Post autor: Micz »

Wybaczcie, że nie będę przeszukiwał tematów w poszukiwaniu ewentualnej odpowiedzi tylko zwyczajnie zadam pytanie. Czy błogosławieństwa z kociołka działają na hydrę czy tylko na poganiaczy?? Bo nie działają na mounty ale hydra przeca mountem nie jest.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Działają
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
kamelot
Kradziej
Posty: 941

Post autor: kamelot »

pewnie już gdzieś było, ale czy kultystki od kociołka mogą brać gifty do 25pkt tak jak normalne czempionki???
Cosmo pisze:Tak sie kurwa hartuje komandosow. Tak sie hartuje zwyciezcow. Wchodzi i ma 6 tur zeby rozpierdolic. A jak przy okazji wygra rzut na zaczynanie, to po prostu rozpierdoli ture wczesniej.

Awatar użytkownika
rychu022
Chuck Norris
Posty: 398
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: rychu022 »

moge dokupic 2 assasinow do 1 unitu?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

kamelot pisze:pewnie już gdzieś było, ale czy kultystki od kociołka mogą brać gifty do 25pkt tak jak normalne czempionki???
Nie, pomimo ze są czempionkami nie mogą.
rychu022 pisze:moge dokupic 2 assasinow do 1 unitu?
Tak mozesz włozyć 2 assasinów do jednego unitu, bo assasini nie są dokupowani i przykci do jednego unitu jak np. ratlingi.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

GarG pisze:
rychu022 pisze:moge dokupic 2 assasinow do 1 unitu?
Tak mozesz włozyć 2 assasinów do jednego unitu, bo assasini nie są dokupowani i przykci do jednego unitu jak np. ratlingi.
No nie wiem... na str 95 AB widnieje zapis że każda jednostka piechoty ( poza harpiami ) może zawierać jednego assassina.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie widzę tu słowa "Tylko".
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

A po co słowo "Tylko"?? Dla mnie słowo "single" załatwia sprawę. Zapis jest dość jednoznaczny...

Awatar użytkownika
Stan
Postownik Niepospolity
Posty: 5208

Post autor: Stan »

Ja mam co prawda polski AB, ale nie pisze tutaj że nie można więcej niż jednego.
Czyli na dobrą sprawę można mieć tylu assasin'ów ile modeli w oddziale...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Zarówno w Polskim jak i Angielskim AB (mam oba) napisane jest wyraźnie że jeden Asasyn na Unit:
" ...może skrywać jednego Asasyna."
"...may include a single Assassin."
tak jak pisal Andronicus slowo "Single" imo zalatwia sprawe.
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Jasne w takim układzie się zgodze ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Tak przy okazji ten zapis o Assassinie ze str. 95 - "Each Dark Elf infantry unit ( exept Harpies )..." jest niejako argumentem że harpie jednak liczą się jako infantry ( o co pytałem jakiś czas temu w tym wątku ) a co za tym idzie 10 harpii jednak może spełniać patrolowy wymóg o posiadaniu co najmniej 10os. unitu piechoty. Mam rację?? I proszę o konkretne argumenty "za" czy "przeciw", ponieważ od dłuższego czasu zastanawiamy się nad tym ze znajomymi.

Awatar użytkownika
Zbyslaw
Mudżahedin
Posty: 283

Post autor: Zbyslaw »

Myślę, że except jest potraktowane jako wykluczenie możliwości pomyślenia, ze harpie są piechotą, a nie zachęceniem do takiego myślenia

Awatar użytkownika
Andronicus
Chuck Norris
Posty: 566
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andronicus »

Ciekawe zatem czemu nie wymienili np: COK czy DR? W końcu to też nie jest piechota nie? Imo fakt że Assassin może dołączać do każdej piechoty poza harpiami, może świadczyć o tym że harpie jednak są piechotą. A jeśli nie piechotą to czym właściwie są?? Kiedy ostatnio o to pytałem jakoś nikt nie potrafił udzielić jednoznacznej odpowiedzi.
Z drugiej strony tłumaczenie Zbysława nie jest pozbawione sensu, jednak dobrze by było żeby wypowiedziała się osoba pewna na 100%

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Teraz mam przy sobie RB i specjalnie sprawdziłem zasady BP, wiec odpowiadam na twoje pytanie.
10 harpii to 10 shirmisherów ( piechota) z zasadą specjalną lot, czyli jeśli chcesz wystawić 10 harpii na BP i to już spełnia twój warunek.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany