Pytania początkującego

Empire

Moderator: #helion#

Zablokowany
dumny puchacz
Mudżahedin
Posty: 222

Re: Pytania początkującego

Post autor: dumny puchacz »

Infernal Puppet pisze:Jakoś to mnie nie przekonuje, ale dobra, niech będzie po waszemu :) .
Przeglądam szczurzego armbooka i nic nie rozumiem... Tzn. dalej stoję na stanowisku braku kary, ale nie mam pojęcia czemu skaveni mają taki zapis - jedyne co mogę mieć na poparcie mojej tezy to fakt, że rulebook skavenów nie był pisany pod 8 edycję... Ale to wyjątkowo kiepski argument, bo w faq-u nie ma poprawki a w 7ed multiple też były osobną zasadą :?

W ogóle skaveni mają dziwną książkę, nie wiadomo czym są screaming bell czy furmanka - troop type unique? A czemu nie jakiś mount pod charactera? Battlologia powinna być osobnym przedmiotem na studiach prawniczych.

Awatar użytkownika
Okoń
Masakrator
Posty: 2289
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: Okoń »

Infernal Puppet pisze:
HBVG nie ma kary za multipla. Multiple shot to zasada specjalna, nie ma o niej wzmianki w opisie helblastera, jest jedynie "apply all normal to hit modifiers".
Dobra, ale w takim razie wytłumacz mi jakim cudem taki np. ratling gun który też nie ma zasady multiple shot ma w swoich zasadach wspomiane o ignorowaniu kary za multipla właśnie :twisted: ?
Jako ciekawostkę podam że Razordon też ma zapisek o ignorowaniu kary za multiple shota, chociaż on jeszcze też nie ma kar za strzały na daleki zasięg, strzał po ruchu i S&S :) . Nie zmienia to jednak faktu, iż obecnie jest nieopłacalny, mam nadzieję że go jakoś dopakują w armybooku 8 ed., bo modele mają bardzo zgrabne.

Generalnie to uważam tak jak dumny puchacz i Byro, żeby była kara za multiple shots, to HVG musiałby mieć zapisek w special rules, że ma multiple shots (a takowej nie ma).
Obrazek

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Okoń pisze:Powiedziałbym że będzie problem, bo raz że podstawka byłaby niewymiarowa i nieprzepisowa, to jeszcze po drugie nie będzie dobrze przystawać do oddziału (kawaleryjskie są 25x50mm, a ogrowa 40x40mm). Jeśli koniecznie chcesz usadzić Wp-eka na większej podstawce, to mógłbyś ewentualnie zamontować go na podstawkę 50x50mm i jakoś zgrabnie ją wykończyć, to wtedy może robić nawet za fillera (jako heros + zwyklak rozmiarem).

Sorki, pomyliłem się.... nie wiem, czemu wkręciłem sobie że ogrowa=dwie kawaleryjskie :oops: dawno nie grałem (od schyłku VIed)
Jako filler to słabiutko, bo w 5-8 osobowej kawie to ciut zgroza dawać fillery

Nie mógłby po prostu być szerszy od innych? :mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
Infernal Puppet
Masakrator
Posty: 2936
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Infernal Puppet »

Takie przykłady można mnożyć. Jest ratling, jest bolec, jest razordon i pewnie kilka jeszcze innych przykładów bym znalazł po dokładnym przejrzeniu wszystkich AB. Ale tak czy inaczej mamy problem, bo z jednej strony brak minusów przy braku takowej zasady ma swoje uzasadnienie, z drugiej strony po kiego grzyba byłby więc zapis ( i to nie jeden, w różnych AB wydanych w różnych okresach ) o ignorowaniu kary za multipla mimo braku takiej zasady ? No i mamy pewną sprzeczność :P .

IMHO w razie wątpliwości winno się stosować wykładnię ograniczającą (że jednak -1 za multipla jest), ale nie będę się przy tym upierał... za bardzo :wink: .
Mad Mike pisze:
kwaku pisze:nawet gdyby miał tam wjechać tort z Cezarym w środku.
To nie wypali. Zanim wjedzie, to sytuacja ulegnie odwróceniu i tort będzie w środku Cezara
Ach te uroki bycia ciągle głodnym ;) .

Awatar użytkownika
Brushlicker
Falubaz
Posty: 1037
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Brushlicker »

Wiem, że kawa jest słaba ale czy coś takiego jak Inner Circlesi z WP na koniku , wszystko z great weaponami ma recję bytu? (dajmy na to , że 5+1)
Obrazek

kowaljl
Chuck Norris
Posty: 391

Post autor: kowaljl »

Moim zdaniem niema. Zwykla 5 ma racje bytu i kilka fajnych opcji mozna z nia zrobic. Ale wsadzanie tam prista jest calkowicie bez sensu. Lepiej go wsadzic w jakis oddzial pieszo. Swordmeni, Halabardnicy czy Gwardia.
A Siena od polroku jakos nie bylem na turnieju zeby inzynier byl 0-1. Jesli ktos uwaza ze za 65 pkt. 1 przerzut jest przegiety to po prostu chyba zal mu dupe sciska ze jeszcze wszyscy nie maja tych zasranych dzial. 1 inzynier na 4-5 maszyn nie starczy i tyle. Przynajmniej wedlug mojego pomyslu na gre.

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

kowaljl pisze:Jesli ktos uwaza ze za 65 pkt. 1 przerzut jest przegiety to po prostu chyba zal mu dupe sciska ze jeszcze wszyscy nie maja tych zasranych dzial. 1 inzynier na 4-5 maszyn nie starczy i tyle. Przynajmniej wedlug mojego pomyslu na gre.
Jeden inżynier spokojnie starcza na 3 maszyny. W moim przypadku jest to wyrzutnia rakiet, moździerz i działo. Drugie działo operuje bez wsparcia inżyniera. Piątą maszyną jest czołg, który posiada własnego inżyniera :mrgreen:

Kolejna sparawa jest taka, że na drugiego inżyniera i tak brakowało mi punktów :D

Awatar użytkownika
krystian1wielki
Niszczyciel Światów
Posty: 4143
Lokalizacja: FENIX Włocławek/Gdańsk

Post autor: krystian1wielki »

Mnie boli jednak fakt że opcja wystawienia dwoch jest banowana bez względu na to czy pojawiłby sie w rozpiskach czy nie. A swoja drogą jakby wygospodarować dość punktów na dwóch to przynajmniej możesz zrobić dwa skuteczne stanowiska artyleryjskie zamiast jednego co broni przed jakimiś minnersami albo innym wychodzącym z krawędzi badziewiem

Awatar użytkownika
Siena
Chuck Norris
Posty: 512
Lokalizacja: MKGB Północne Rubieże

Post autor: Siena »

krystian1wielki pisze:Mnie boli jednak fakt że opcja wystawienia dwoch jest banowana bez względu na to czy pojawiłby sie w rozpiskach czy nie. A swoja drogą jakby wygospodarować dość punktów na dwóch to przynajmniej możesz zrobić dwa skuteczne stanowiska artyleryjskie zamiast jednego co broni przed jakimiś minnersami albo innym wychodzącym z krawędzi badziewiem
Pełna zgoda =D>

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

wiesz, jeszcze tego inżynierka mogę zrozumieć, 3 mortary, 2 cannony i 2 inżynierów z gołębiami, to niezła miazga dla przeciwnika jest, tylko z jednego wykorzystasz przerzuty w większości przypadków a z drugiego masz wciąż czwarty placek z S4; tego się obawiano i dalej będą biadolić na ten temat mimo, że trafia ten wynalazek na 5+ (przydatne re-rolle od kapłana?? :-k ), na papieże fajnie, w samej grze już tak nie do końca
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Waldi
Masakrator
Posty: 2026

Post autor: Waldi »

Q. On a turn where the Steam Tank generates steam points, may it
freely pivot on the spot without expending steam points on movement?
(p51)
A. No.

Jak rozumiem, czołg nie może robić darmowych pivotów jak rydwan, tylko na każdy ruch musi wydawać punkt pary, czy tak?

Awatar użytkownika
r@fix
Masakrator
Posty: 2385
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: r@fix »

czołg robi darmowe piwoty ale tylko wówczas gdy się ruszasz czyli, każdy pkt pary przeznaczony na ruch to 3 cale + darmowe piwoty.
Obrazek

tilt112
Mudżahedin
Posty: 280
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: tilt112 »

Wydaje mi sie ze jest tak.
Jezeli tank wykonuje ruch to moze pivotowac za darmo, ale jesli chce sie tylko obrocic to nie moze tego zrobic za darmo. Musi wydac 1pp

Ale jakas tega glowa by musiala to potwierdzic. Np byro :)

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

jest tak jak napisałeś; gra tak cała Polska

ponadto, jeżeli wygenerujesz punkty pary a czołg jest w close combacie, następnie zniszczysz przeciwnika, to możesz wykonać reform, bo generowałeś parę w tej turze a czołg jest rydwanem (dostałem potwierdzenie od sędziego), ale nie może gonić/robić overruna, jak wiadomo
"(...)Imperium raz zaatakowane, zawsze kontratakuje(...)"
Kajus C+, Misja Kleopatra
Obrazek
GALERIA

Awatar użytkownika
Piotr
Masakrator
Posty: 2186
Lokalizacja: XIII Kohorta Zławieś Mała

Post autor: Piotr »

Helion +1

Awatar użytkownika
Eltharion
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3684
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Eltharion »

Pytanie do zasad euro
Czy wizard's staff pozwala mi rzucić czar z 6 kości ?
Mówi się trudno i idzie się dalej ...

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Panowie, mam kilka pytań:
-jak się losuje czary grając trzema drugopoziomowymi czarodziejami tej samej magii?
-każdym po kolei, wymieniając niechciany czar na podstawowy?
-czy można wylosować dla każdego dwa czary i potem je ew. wymienić na podst?
-czy dobrze rozumiem, że stosując przedmioty: Dispel Scroll,Seal of Destruction i Rod of Power można przechowywać do 2 kości mocy i żadnej odczarowania w różdżce oraz ponadto "kanałować" po 3 kości mocy i odczarowania, co turę?
-czy kawalerzystów używających handgun (outrider,generał) nie obowiązuje zasady move or fire?
-ile kosztuje handgun w wyposażeniu generała (bo w książce jest 10 a w ABuilder jest 15)?
Pozdrawiam i dzięki za wszelkie podpowiedzi.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Reyki
Masakrator
Posty: 2434
Lokalizacja: ReyCast Event Team

Post autor: Reyki »

-każdym po kolei, wymieniając niechciany czar na podstawowy

Nie wiem co to jest odczarowanie i nie wiem co ma dispell scroll do przechowywania kostek w rod of power.
Rod of power pozwala na zachowanie do 3 kości z dowolnej fazy czy to faza casting czy dispell i wykorzystać je w kolejnej fazie casta lub dispella (pamietając że nie możesz przekroczyć ilości 12 wygenerowanych kostek)
-niezależnie od tego kim byś nie był zasada move or fire to zasada broni

-koszt z książki a nie z programu. Program ma błędy.
Gra w warzywniaku uświadomiła mi że zawsze chciałem zostać ogrodnikiem. Taki spokój, można się wyciszyć i bez napinki poturlać kostkami.

KFC-Karl Franz Chicken

Awatar użytkownika
zawisza
Chuck Norris
Posty: 375

Post autor: zawisza »

Dzięki Reyki za podpowiedzi.
Odczarowanie to oczywiście dispel.
DS i SoD mają sporo do generowania/przechowywania kostek dispela wg aktualnych zasad, tzw. "nowe euro".
Co do tego move or fire na kawalerzystach, to prosiłbym jeszcze żeby mi ktoś uściślił, bo jeśli tak jest jak napisał reyki, to outriderzy są średni...
Pozdrawiam.
MOLON LAVE

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Nie ma nic do uściślania... albo się ruszasz albo strzelasz. Wybór należy do Ciebie :)
Obrazek

Zablokowany