7 ed. - nowe HE

High Elves

Moderatorzy: Albo_Albo, Asassello

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Co ma zniesienie 0-1 do urozmaicenia? Bo na mój rozum to to działa wręcz odwrotnie.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

ja po przemysleniu i ułozeniu jakis rozpisek.. stwierdzam ze nowe HE zmienia troche swój charakter.. teraz beda mogly troche powalczyc.. choc nadal nie powalaja. ale ze wsparciem magii i strzelania beda dawały rade.

a IMO magie nadal beda mialy silna, dzieki BoS bedzie nadal wiecej kostek.. IMO dwoch, trzech magów mozna złozyć prawie tak samo teraz (moze z jednym boundem mniej)

czekam na booka, bo dopiero wtedy bedzie mozna powiedziec cos o rozpiskach :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

a wiec tak wczoraj grałem sobie na 7ed podręczniku nie brałem nowych przedmiotów i miałem tylko jednego seera (format 4400 tak aby wszystkim dało się zagrac ) vs Dwarfy + smok z FW i powiem kilka rzeczy

18 PG jeśli rzucimy na nich terror to wytrzymają wszystko (szarże smoka którego potem zbeakowałem) 5x DP to niesamowicie daje kopa miarzdzą wszystko co staje im na drodze (byle nie mialo CR na starcie +7) czyli wszystkie oddziały które sprawiały problem SH teraz na lajcie rozjerzdzamy gragonami (16 cali ruchu nie ogranicza ich ta strasznie) lwi rydwan no niestety zostały ściągnięte w 1 turze 8 bolców to potega :D WL świetni do trzymania banner of Sorccery z korchilem i Arcymagiem (potem wyciagłem arcy z oddialu i rzuciłem na panów popychaczkę na smoka) świetnie się spisywali 10 spear elfów no w sumie nic nie robiły poza trzymaniem arcymagów z dala lub jako miśo do wspomagania (coś ala detchmeant) archerzy nadal bezużyteczni

No i Swordmasters 2x 14 śmierć i zniszczenie lecisz 2 klockami na pałe i rosklepujesz wszystko co stoi ci na drodze Champion rozkuje każdego kto weżmie go na chalange(jakiś plewny heros inny champion) statystycznie zapijały po 10-8 krasków (nie mówiąc co bedzie jak bedziemy przebijac na 2+) a wiecie co jest najlepsze że ASF na kraski w walce to fajna sprawa (zreszta jak i na wszystko) mozna klockiem (s odpwiednia siłą bo nei mówie o kawaleri) wystawiac is ena szarżę bo co ?? i tak my klepiemy pierwsi hhahahahaah

tak wiec tyle z moich spostrzeżeń (acha na smokach nei grałem ani na lordach walczacych bo nei wiedziałem jakie mają fajne nowe przedmioty) ale i tak arcy spisywali sie świetnie

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

hmm a czy wiecie że jeden z mega czarów w high magic powoduje że w 18(lub 12) calach od maga przeciwnicy musza zdać liderkę jesli nei uciekaja

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

że jak?? prosze jaśniej :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Jasniej: kolega glupoty pisze;)

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

tak mi powiedziała osoba która miała książkę w rękach i dokładnie sobie ja obejrzała i powiedziała że maja czar który powoduje w iluś calach zdawania liderki wrogich jednostek

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

zabujcze na armie o niskim ld no i wlasciwie dobre na wszystko bo zawsze jest szansa na niezdanie.

Sasza
Oszukista
Posty: 865
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów Wlkp.

Post autor: Sasza »

Oj oj strasznie zabujcze, mordercze a nawet ociekające kwintesęcją Khorna... gorzej ze takiego czaru niema... ;)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Ice-T pisze:tak mi powiedziała osoba która miała książkę w rękach i dokładnie sobie ja obejrzała i powiedziała że maja czar który powoduje w iluś calach zdawania liderki wrogich jednostek
widac ogladala ja ne dosc dokladnie... tego czaru nie ma

Awatar użytkownika
Belaner7
Falubaz
Posty: 1048
Lokalizacja: Swaj koło Poznania

Post autor: Belaner7 »

Z tego co wiem czary zmieniły się tylko 0,1 i 3

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

dobrze wiesz :)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

a ktos moze pamieta co sie w nich zmienilo ??

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Drain magic teraz podwyzsza o 3 casting kazdego czaru rzucanego az do poczatku nastepnej tury gracza HE, pierwszy czar to ward na 5+;)

Relosu
Kretozord
Posty: 1869

Post autor: Relosu »

u la to niezly ten drain a wardzik na 5 tez niczego sobie na jakis oddzialik sm lub wl rzucic

Awatar użytkownika
Elgrond
Wodzirej
Posty: 699
Lokalizacja: Festung Posen

Post autor: Elgrond »

no to ładny ten 0 czar chyba znów zawsze będę brał jednego czarownika z wysoką magią
a nie lepiej wrzucić do rozpuszczalnika i później szczoteczką?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Jeny strasznie zjechali Magic Drain! Przecież to była moja jedyna ochrona Wielką-za-dobrą-żabę-lizaków! (Świeżo po bitwie ze Slannem) rzucony na maksie czar wyłącza każdego maga z gry,a teraz - nawet tego nie zauważy :(

Ale ward 5+ jest milutki :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Drain jest zajebisty. Można go rzucić kilka razy (różnymi magami) i bonus się kumuluje.
Działa na wszystkich magów na stole, nie na jednego
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Ice-T
Kretozord
Posty: 1620
Lokalizacja: 8 Bila

Post autor: Ice-T »

hmm nie wiem powołalem isę na słowa kolegi ;)

że jak jest z tym drain magić jak rzuci to 3 gości to potem kazdy ma +9 do casting roll

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

Jankiel pisze:Drain jest zajebisty. Można go rzucić kilka razy (różnymi magami) i bonus się kumuluje.
Działa na wszystkich magów na stole, nie na jednego
ale chyba działa tez na naszych magów.. jak nie beda magowie roztrzeleni po stole to sie bedzie rzucało draina na 7+, 10+ i 13+ ;-)

choc przyznam ze ten drain jest lepszy od poprzedniego.. tak jak cała High Magic
Obrazek

ODPOWIEDZ